Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2013., 16:02   #8201
Koliko sam skužila sa službenih stranica jednom (vječni optimist) kada dođemo na reserve listu nemamo baš puno izbora. Institucije označe da si im interesantan i jednom kad te jedna označi druge ti ne pristupaju dok ta prva ne završi s tobom. Možeš odbiti ponudu, ali ne garantiraju da ćeš dobiti novu.
Storm13 is offline  
Old 21.02.2013., 16:15   #8202
Quote:
Storm13 kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužila sa službenih stranica jednom (vječni optimist) kada dođemo na reserve listu nemamo baš puno izbora. Institucije označe da si im interesantan i jednom kad te jedna označi druge ti ne pristupaju dok ta prva ne završi s tobom. Možeš odbiti ponudu, ali ne garantiraju da ćeš dobiti novu.
Da, imas pravo. Samo što sam svugdje negdje pročitala i ovako nešto:
"Važno je napomenuti da EU institucije biraju kandidate koje žele zaposliti, ali sami kandidati trebaju biti proaktivni u tom procesu i, ukoliko se žele zaposliti u nekoj određenoj instituciji, moraju je i sami kontaktirati i dati do znanja da žele baš u njoj raditi." mvpei
momo777 is offline  
Old 21.02.2013., 16:21   #8203
Quote:
Storm13 kaže: Pogledaj post
Je li itko od vas pokušao rješavati accuracy testove? Sad sam radila ove iz Ultimate book, trebalo bi ih riješiti 20 u 3 minute (kao 9 sekundi po jednom pitanju). Nemoguće, bar ovako na papiru.
Ja radio na webu i u 6 minuta (koliko se ima za 40 zadataka na testu) uspio maksimalno riješiti 32. Tu se treba fakat praksirati.

Doduše, ovim postovima je mjesto u drugom podforumu za EPSO.
Johny is offline  
Old 21.02.2013., 16:22   #8204
Quote:
momo777 kaže: Pogledaj post
Da, imas pravo. Samo što sam svugdje negdje pročitala i ovako nešto:
"Važno je napomenuti da EU institucije biraju kandidate koje žele zaposliti, ali sami kandidati trebaju biti proaktivni u tom procesu i, ukoliko se žele zaposliti u nekoj određenoj instituciji, moraju je i sami kontaktirati i dati do znanja da žele baš u njoj raditi." mvpei
Zato, ako se dobro riješi AC treba odmah provjeravati što sve ima u EK i EP pa se javljati. Usput, tko još zapošljava preko druga EPSO osim EK i EP?
Johny is offline  
Old 21.02.2013., 16:26   #8205
Quote:
momo777 kaže: Pogledaj post
A jeste razmišljali ako/kad završite na rezervnoj listi za AD za koju bi instituciju ili agenciju voljeli raditi? Mislite da se možemo i na one njihove DG-ove prijavljivati? Ja bi neki regional development ili europeaid rado...
I ja bih rado baš baš to
lakonoga13 is offline  
Old 21.02.2013., 16:36   #8206
ekipa, osobito vi koji ste već bili, znate li kakav zgodan smještaj u neposrednoj blizini AC-a, odnosno da se može doći do njega pješice? treba mi samo za jednu noć...
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 21.02.2013., 16:43   #8207
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Zato, ako se dobro riješi AC treba odmah provjeravati što sve ima u EK i EP pa se javljati. Usput, tko još zapošljava preko druga EPSO osim EK i EP?

Da, ali mislim da nije samo komisija i parlament nego sve EU institutions i agencies... http://europa.eu/about-eu/institutio...s/index_en.htm

Ali da, bolje pričekati taj AC...
momo777 is offline  
Old 21.02.2013., 16:44   #8208
Quote:
lakonoga13 kaže: Pogledaj post
I ja bih rado baš baš to
momo777 is offline  
Old 21.02.2013., 16:46   #8209
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
Ček, ti uopće ne ideš na AD? Nećeš bit u Kristalnoj dvorani? ne znaš što propuštaš! perika, naočale, bijeg od novinara koji će sigurno doć poslikat rulju koja juriša na Brisel
Brijem da nitko osim nas dvoje ne shvaća svu neminovnu legendarnost koja će se dogodit petnestoga.
A tek kad uberu šefove pa krene hodajući zombie apocalypse?

Zadnje uređivanje bue : 21.02.2013. at 16:57.
bue is offline  
Old 21.02.2013., 17:30   #8210
Quote:
bue kaže: Pogledaj post
Brijem da nitko osim nas dvoje ne shvaća svu neminovnu legendarnost koja će se dogodit petnestoga.
A tek kad uberu šefove pa krene hodajući zombie apocalypse?
ahahahahahhahahahaaaa
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 21.02.2013., 18:13   #8211
Kako god pogledas,na.ebali smo!Poslije cijele ove price EPSO mi lici na neku nasu domacu drzavnu instituciju gdje se zaposljavaju samo odabrani.Eh,tugo moja....
naata is offline  
Old 21.02.2013., 18:36   #8212
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
ekipa, osobito vi koji ste već bili, znate li kakav zgodan smještaj u neposrednoj blizini AC-a, odnosno da se može doći do njega pješice? treba mi samo za jednu noć...
holiday inn ili new hotel charlemagne.
(holiday inn je malo moderniji ali charlemagne ima besplatni internet u sobi,a HI samo dolje u baru)
neutroroberts1 is offline  
Old 21.02.2013., 19:06   #8213
Quote:
neutroroberts1 kaže: Pogledaj post
holiday inn ili new hotel charlemagne.
(holiday inn je malo moderniji ali charlemagne ima besplatni internet u sobi,a HI samo dolje u baru)
gledam im cijene, ne sviđaju mi se

ma ja bih neki glupi mali hotelčić za 50 eura, ionako se ujutro odmah mislim iščekirat jer putujem dalje. Uvjerili su me, naime, da je Brisel ružan i da tamo nemam što vidjet... ali da bih svakako tamo trebala ić živjet i radit!

recite vi meni, kolike torbe stanu u te njihove pretince u AC-u? bi li mogla odmah kufer uvalit pa da sam u 17.00 slobodna?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 21.02.2013., 19:31   #8214
Ja nisam uspio naći ništa blizu za takvu cijenu a da imam mir.
Rainalcar is offline  
Old 21.02.2013., 20:01   #8215
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Ja nisam uspio naći ništa blizu za takvu cijenu a da imam mir.
šta će ti mir?

a po čemu zaključuješ da ne bi imao mir? ja spavam ko top, u tome i je problem, ne vjerujem samoj sebi da ću se uspjet dignut na vrijeme da još lovam i te neke buseve ili taksije... uvijek biram smještaj po kriteriju da mogu dotrčat do odredišta, to mi daje osjećaj sigurnosti
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 21.02.2013., 20:41   #8216
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
ekipa, osobito vi koji ste već bili, znate li kakav zgodan smještaj u neposrednoj blizini AC-a, odnosno da se može doći do njega pješice? treba mi samo za jednu noć...
ne znam jesi li vec gledala, ali b&b ponuda u briselu je ogromna, barem sudeci prema internetu - nisam sama jos bila tamo, ali sam si za AC rezervirala b&b sobu... a i cijene su puno prihvatljivije u odnosu na hotele
zacitana is offline  
Old 21.02.2013., 21:06   #8217
Quote:
zacitana kaže: Pogledaj post
ne znam jesi li vec gledala, ali b&b ponuda u briselu je ogromna, barem sudeci prema internetu - nisam sama jos bila tamo, ali sam si za AC rezervirala b&b sobu... a i cijene su puno prihvatljivije u odnosu na hotele
jel blizu AC-a? daj link, pliz
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Old 21.02.2013., 21:26   #8218
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
jel blizu AC-a? daj link, pliz
koliko sam shvatila, tebi je bitno da je sto blize (running distance ) od AC-a - meni to nije bilo primarno, tako da je moja soba 30 min pjesice, odnosno 6-7 autobusnih stanica. ovo je link na stranicu gdje sam b&b nasla http://www.bedandbreakfast.com/brussels-belgium.html (mozes zumirati kartu grada i kliknuti na podrucje koje te zanima)

a relativno pouzdane stranice mi se cine i ove dvije:

http://www.bnb-brussels.be/en/index.html (cijene prikazane na izlistanju rezultata pretrazivanja automatski su uvecane za proviziju stranice - kada se klikne na konkretnu b&b ponudu, vidi se da je stvarna cijena 10-15€ manja)
https://www.airbnb.com/ (ovdje stranica uzima jos 7-8€ provizije ako preko njih rezerviras, ali moze se njih i preskociti u tom koraku - samo se direktno javis vlasniku b&b-a, ja to tako uradih)

moja preporuka: pretrazi i prema keyword "schuman" (trg u cijoj je neposrednoj blizini AC) ili "etterbeek" (dio grada u kojem je AC)

probat cu naci link za super sobu iz koje se doslovno moglo pljunuti na AC pa cu ga postati ovdje

EDIT: nasla, http://www.bedandbreakfast.com/belgi...penthouse.html

EDIT2: i ovo izgleda ok visitbrussels.be - ma ima toga gomila...

Zadnje uređivanje zacitana : 21.02.2013. at 22:36.
zacitana is offline  
Old 21.02.2013., 21:39   #8219
Quote:
zacitana kaže: Pogledaj post
probat cu naci link za super sobu iz koje se doslovno moglo pljunuti na AC pa cu ga postati ovdje

EDIT: nasla, http://www.bedandbreakfast.com/belgi...penthouse.html
Svaka čast! Jedan od najkorisnijih postova u ovoj temi.
amarkulin is offline  
Old 21.02.2013., 23:15   #8220
Zainteresirani za Accuracy and precision i Prioritising and organising zadatke iz Banethove The Ultimate EU Test Book 2013 (Assistant) mi se mogu javiti na pm.
Storm13 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.