Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 17:09   #281
Valjda u austro-ugarskoj
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 19:13   #282
Ako sam izgubio sada pravo studiranja na jednom faksu zbog nepoloženog predmeta po 2. put, je li moguće upisati nesrodan faks, ali od ove 2014.-15. ak. god. tj. da li ga je moguće upisati sada, ili treba sve preko postani-student za sljedeću ak. god (15-16) ? I trebam li opet polagati državnu maturu ako sam je već položio?
mapia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 18:23   #283
Quote:
mapia kaže: Pogledaj post
Ako sam izgubio sada pravo studiranja na jednom faksu zbog nepoloženog predmeta po 2. put, je li moguće upisati nesrodan faks, ali od ove 2014.-15. ak. god. tj. da li ga je moguće upisati sada, ili treba sve preko postani-student za sljedeću ak. god (15-16) ? I trebam li opet polagati državnu maturu ako sam je već položio?

Mislim da većina fakulteta ipak traži dr.maturu.
Ali možda postoji neki izvanredni fakultet koji bi te primio i bez toga (al opet, nemaš s tim faksom studentskih prava).

Iako, moram naglasiti, da fakulteti brzo počinju, pa su male šanse da nisu prošli upisni rokovi.

I ne moraš polagati dr-maturu ako si je već položio, ali je moraš prijaviti preko onog postani-student, tako da i ti budeš rangiran na upisnoj ljestvici odabranih fakulteta.
Zatraži od ncvvo-a ponovno korisničke podatke i prati kada su prijave ispita, kada odabiri i prijave za fakultet.

Tako sam ja ove godine.
Samo što sam ja potvrdila većinu ispita, a pisala sam ponovno kemiju za veću ocjenu.

Ali opet napominjem, moguće da su upisni rokovi prošli.
Zato odma sad telefon u ruke i zovi fakultete koji te zanimaju, jer ti oni ipak daju informacije iz prve ruke.
Sretno
mhian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 01:49   #284
Quote:
ConnieBottom kaže: Pogledaj post
Molim pomoć,

Na efzg-u (redovni studij) u zadnje dvije godine nisam ostvarila 35ectsa pa bih sada trebala izgubiti pravo studiranja, je li tako?

Postoji li mogućnost da uz neku molbu ili štogod se prebacim na izvanredne i nastavim studij? Koje su mi mogućnosti ako ih uopće ima?

Hvala unaprijed!
I mene ovo zanima, ako netko može pomoći.
odrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 21:31   #285
Pozdrav ljudi, zbog čega mi Kies ne pronalazi Kitkat update? Kies je ažuriran... Ne vidim gdje je problem
eseper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 20:23   #286
help!!

Treba mi pomoc. Isla sam na jedan faks i uglavnom izgubila pravo studiranja. jel mogu ja na ljeto se ponovo upisat na neki drugi faks? vanredno i kako vec i kome da se obratim za ostale informacije?
laurica16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 01:47   #287
Naravno da mozes, mozes biti i redovna ako upadneš u kvotu redovnih koji se primaju.
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:06   #288
Bok svima.

Imam pitanje u vezi treće sreće.

Prvo sam upisala jedan faks, dala nešto malo ispita, uzela papire i otišla na drugi. Na drugom sam, nakon upisa druge godine, jednostavno odustala. Nisam se ni pojavila na predavanjima nit sam se ispisivala.

Sad me zanima koja je procedura ako želim upisati treći faks.

1. Mogu li uopće studirati ponovo kao redovan student? ( Na oba faksa prije sam bila redovan, drugi faks prva godina je bila na teret ministarstva)
2. ako i mogu upisati redovno treći faks, mogu li koristiti sva studentska prava? ( moram li se onda službeno ispisati sa drugog faksa ili sam već automatski ispisana s obzirom da se nisam godinama pojavila? )

Poslala sam mail zadnjem faksu i zovem ih ali očito ništa od njih.

Hvala na pomoći i ispričavam se ako je već nešto slično bilo.
modrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:08   #289
1. mozes studirati kao redovan student sve dok upadneš u upisnu kvotu.

2. da ispisana si, možeš otići pokupiti papire
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:13   #290
Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
1. mozes studirati kao redovan student sve dok upadneš u upisnu kvotu.

2. da ispisana si, možeš otići pokupiti papire

Super, hvala ti.
modrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 12:35   #291
Smile

Pozdrav svi..ja isto imam jedno pitanje na kojeg se nadam da ce netko znati odgovor...naime,u 9.mj 2013.na ekonomskom fakultetu sam padom komisije izgubila pravo studiranja,to mi je bio predzadnji ispit do diplome bacaleurusa...par godina ranije zavrsila sam strucni studij i nakon toga se prebacila na sveucilisni i koliko god me ubila depresija nakon tog pakla kojeg sam prosla imam zelju ici dalje i boriti se pa me zanima da li je ponovno moguce upisati isti fakultet i ako je to moguce dal se priznaju svi ti silni ispiti koje sam polozila?na ostalim ekonomskim fakultetima u hrv su mi nudili 3. God...hvala vam unaprijed svima na odgovoru,nadam se da ce netko znati neke dobre vijesti
enjoy the life is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 17:27   #292
Quote:
enjoy the life kaže: Pogledaj post
Pozdrav svi..ja isto imam jedno pitanje na kojeg se nadam da ce netko znati odgovor...naime,u 9.mj 2013.na ekonomskom fakultetu sam padom komisije izgubila pravo studiranja,to mi je bio predzadnji ispit do diplome bacaleurusa...par godina ranije zavrsila sam strucni studij i nakon toga se prebacila na sveucilisni i koliko god me ubila depresija nakon tog pakla kojeg sam prosla imam zelju ici dalje i boriti se pa me zanima da li je ponovno moguce upisati isti fakultet i ako je to moguce dal se priznaju svi ti silni ispiti koje sam polozila?na ostalim ekonomskim fakultetima u hrv su mi nudili 3. God...hvala vam unaprijed svima na odgovoru,nadam se da ce netko znati neke dobre vijesti
Ajde molim se javi mi se na privatnu poruku. Zar nije da ti nude prelazak na 3.godinu bologne (ako niis već bila), vidim da se radi o EFZGU.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 02:05   #293
Pozdrav. Prošle godine sam platio upis za ponavljanje I. godine diplomskog studija, ali nisam platio školarinu, te sam od 1.4 maknut iz sustava, i nije me bilo niti na ispitnim listama, nit bilo gdje drugo. U statutu faksa piše da gubim status: "kad ne položi ispit po osmi put". S obzirom da nisam imao pravo polagat ispite 8 puta, imam li šanse žalit se pa da naredne godine platim školarinu, i nastavim gdje sam stao?! Meni se čini nategnuto, ali budem pokušao čisto zbog toga što nigdje nisam pronašao podatak da gubim status zbog neplaćanja školarine.
Odette1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 14:48   #294
pozdrav. Ovako, student sam redovni na riteh-u diplomski studij strojarstva. 4.put sam upisao matematiku ,to mi je zadnji ispit i ostao mi je diplomski za riješiti. Ako sada ne položim matematiku, kažu da gubim prava studiranja. Da li je moguće uz molbu produžiti prava ,ili je opcija drugi faks ? Ima netko kakav info oko toga. ? Što sa priznavanjem ispita. hvala
htz86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 23:53   #295
Quote:
Odette1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Prošle godine sam platio upis za ponavljanje I. godine diplomskog studija, ali nisam platio školarinu, te sam od 1.4 maknut iz sustava, i nije me bilo niti na ispitnim listama, nit bilo gdje drugo. U statutu faksa piše da gubim status: "kad ne položi ispit po osmi put". S obzirom da nisam imao pravo polagat ispite 8 puta, imam li šanse žalit se pa da naredne godine platim školarinu, i nastavim gdje sam stao?! Meni se čini nategnuto, ali budem pokušao čisto zbog toga što nigdje nisam pronašao podatak da gubim status zbog neplaćanja školarine.
Ti to ozbiljno?
Ono što u životu trebaš platiti, platiš ili snosiš posljedice za neplaćanje, bilo to neplaćanje školarine, neplaćanje poreza ili izlazak iz trgovine s neplaćenim proizvodom.

To što piše u statutu za broj ispita uopće nema veze s tvojom situacijom. Nisi platio školarinu - sasvim je logično da ne možeš studirati u tom slučaju, pisalo to u statutu ili ne. Ako nisi stekao uvjet za besplatan studij, plaćaš ili letiš van, ne vidim što je tu nategnuto.

Potez ti je bio totalna glupost - ako si uvidio da nećeš moći platiti, mogao si zamrznuti ili ispisati godinu. Jednostavno ne platiti i praviti se blesav je najgore što si mogao (ne)napraviti. Jedino što ti preostaje je provjeriti imaš li pravo ponovno upisati taj faks jer ti ova ideja sa statutom ne može proći ni u ludilu.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:09   #296
Studiram na Sveučilištu u Rijeci. Upisao sam 5 godinu preddiplomskog za samo jedan predmet, kojeg vučem već iz druge godine, ali izgleda da ga ni ove godine neću proći..

Sada me zanima da li to znači da ja gubim pravo studiranja na Riječkom sveučilištu, pošto prema pravilniku piše da u prijašnjoj godini moram imati sakupljeno najmanje 18 ECTS-a kako bi mogao kao redovan student upisati godinu ili predmet, neovisno po koji put.

Pošto ja imam skupljeno 164 ECTS-a totalno već 4. godine, nema tu priliku da skupim 18 u ovoj 5. godini. Da li ja zbog toga gubim pravo studiranja ili se gleda onda po kakvom drugom kriteriju?
kompane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:20   #297
Quote:
kompane kaže: Pogledaj post
Studiram na Sveučilištu u Rijeci. Upisao sam 5 godinu preddiplomskog za samo jedan predmet, kojeg vučem već iz druge godine, ali izgleda da ga ni ove godine neću proći..

Sada me zanima da li to znači da ja gubim pravo studiranja na Riječkom sveučilištu, pošto prema pravilniku piše da u prijašnjoj godini moram imati sakupljeno najmanje 18 ECTS-a kako bi mogao kao redovan student upisati godinu ili predmet, neovisno po koji put.

Pošto ja imam skupljeno 164 ECTS-a totalno već 4. godine, nema tu priliku da skupim 18 u ovoj 5. godini. Da li ja zbog toga gubim pravo studiranja ili se gleda onda po kakvom drugom kriteriju?
možeš li upisat neke izborne predmete da skupiš bodove?
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 19:24   #298
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
možeš li upisat neke izborne predmete da skupiš bodove?
Ne mogu jer već sam upisao godinu, a moram imati stečenih 18 ects-a u ovoj godini da bih mogao upisati sljedeću. Nisam razmišljao o tome kada sam upisivao jer sam vjerojvao da ću proći, ali mislim da se niti ne može.
kompane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 00:07   #299
Imam pitanje, pa ako mozda netko zna

sto ako dva puta padnem predmet na zagrebackom sveucilistu (npr Matematiku 2) na jednom fakultetu, da li to znaci da onda necu moci upisati neki drugi fakultet na zagrebackom sveucilistu koji ima taj predmet? Iako nisam izasao 8 puta na ispitne rokove?
Hvala.
__________________
savy
Tommy_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 08:20   #300
Quote:
Tommy_07 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, pa ako mozda netko zna

sto ako dva puta padnem predmet na zagrebackom sveucilistu (npr Matematiku 2) na jednom fakultetu, da li to znaci da onda necu moci upisati neki drugi fakultet na zagrebackom sveucilistu koji ima taj predmet? Iako nisam izasao 8 puta na ispitne rokove?
Hvala.
Naravno da ne znači niti to ima ikakve veze. Kolegiji na različitim fakultetima uopće nisu isti kolegiji, bez obzira što se isto zovu, oni nisu zajednički za sveučilište.
capttawish is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.