Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2009., 23:44   #1
Stručni ispit zaštite od požara

Molim Vas ako neko ima bilo kakve informacije vezano za strucni ispit koji se polaze iz zaštite od požara!!!
Unaprijed hvala.
susacanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 13:11   #2
Kakav ispit? Gdje? U školi? Na faksu?
__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 08:03   #3
Quote:
Plug_in kaže: Pogledaj post
Kakav ispit? Gdje? U školi? Na faksu?
Stručni ispit se polaže pred državnom komisijom.
Ispričavam se ako nisam stavio pod dobru temu, ali nisam znao gdje drugdje.
susacanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 10:21   #4
stručni zaštita od požara

neznam jesi li vec prijavio ispit ili tek planiraš.Uglavnom - nazovi 01/2391-570 da ti pošalju što sve treba za stručni ispit.

Imaš 25 zakona i pravilnika i najbitnije ti je da si nabaviš Tehnički priručnik za zaštitu od požara, ( mozeš ga naručiti na 01/4612-940).
Pogledaj si pravilnik o stručnim ispitima iz područja zop N.N 40/94 koji sadrži pitanja koja su na ispitu.
ing.sig is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2011., 10:53   #5
Pozdrav!
ima li netko pitanja ili slično za stručni iz ZOP???
tuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 23:00   #6
pitanja

Mene takoder zanimaju pitanja kakva su na pismenom i usmenom dijelu na sto vise trebam obratiti pozornost i da li imaju kakva predavanja?hvala svima na odgovorima

Zadnje uređivanje ana-horvat : 22.11.2011. at 23:07.
ana-horvat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:59   #7
ima li netko ikakve informacije o ovom ispitu?
Dominick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 12:46   #8
Pozdrav,

Molio bih neku dobru dušu informacije kako izgleda pismeni dio a kako usmeni dio te općenito iskustvo sa ispita. Pitanja sam našao u Pravilniku o polaganju. Jesu li odgovori na zaokruživanje ili se traži direktan odgovor? Može i na PM. Bilo kakva pomoć bi mi puno značila..
leon121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 13:20   #9
Ja sam polagao stručni ispit po novom pravilniku, išao sam za I i II kategoriju. Pismeni dio ispita je jednak za sve, a na usmenom dijelu ispita I i II kategorija imaju malo više pitanja (područja) koja moraju pokriti. Okvirne teme su navedene u samom pravilniku. Na pismenom dijelu se mogu koristiti materijali - preporučam knjigu Zagrebinspekta - Tehnički priručnik za ZOP te od Đurđice Pavelić Teoriju gorenja i gašenja. Pismeni dio je općeniti, nisam još čuo ad je netko pao na tom dijelu i riječ je o raspisivanju. Dobije se nekakav tip objekta i onda treba pisati o svemu i svačemu: hidrantskoj mreži, stabilnim sustavima, vatrgasnim aparatima, ...., u biti se prepisuje srž iz knjige. Naravno, treba pročitati knjigu nekoliko puta da se zna gdje je što. Prije polaganja ispita dobije se obavijest od MUP-a koje sve pravilnike treba znati. Preporučam printanje pravilnika ili barem detaljno ispisivanje važnih stvari iz pravilnika. Na usmenom se sa papirom ide od stola do stola - za svakim stolom sjedi jedan ispitivač, sveukupno ih je pet. Svaki od njih pita po tri pitanja, a za pozitivnu ocjenu treba imati dva točna. Meni se dogodilo da sam imao jedno i pol pa sam dobio i četvrto pitanje na koje sam točno odgovorio. Eto, ako netko ima nekakvih pitanja, neka se javi.
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 08:44   #10
stručni ispit

Bok,vidim da si položio stručni ispit iz požara pa me zanima da li ima kakva pitanja koja se javljaju na ispitu.
mario 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 10:32   #11
Quote:
mario 2 kaže: Pogledaj post
Bok,vidim da si položio stručni ispit iz požara pa me zanima da li ima kakva pitanja koja se javljaju na ispitu.
Pitanja su ti zapravo ona poglavlja koja su navedena u prilogu Pravilnika o stručnim ispitima u području zaštite od požara (NN 141/2011)
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 14:01   #12
Postovani, da li netko ima informaciju koji su materijali potrebni za ispit? da li je dovoljno pripremiti se na osnovu pitanja iz Pravilnika o strucnim ispitima u podrucju zastite od pozara i gdje se mogu naci odgovori na ta pitanja?
dubravka-duby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 14:19   #13
Pozdrav! Napisao sam nekoliko postova prije. U načelu je potrebno odgovoriti na pitanja iz Pravilnika, a odgovori se mogu naći u pravilnicima, Tehničkom priručniku zaštite od požara te u Teoriji gorenja i gašenja. Ja sam u tome našao 95% odgovora.
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 14:34   #14
Hvala puno! Da li mi mozete jos reci o kojim se pravilnicima radi jer sada vise iz ministarstva ne salju popis literature potrebne za ispit?
dubravka-duby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 18:39   #15
Ako bi netko mogao napisati iskustva s ispita za I. i II. kategoriju, bio bih jako zahvalan.

Kako izgleda usmeno ispitivanje? Jel puno traže ili se svodi samo na pregled i komentar napisanog u konceptu?

Hvala
schima-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 01:24   #16
Usmeni za I i II kategoriju je dosta težak. Nema veze sa pismenim, oni koji ispituju usmeno nemaju tvoj koncept na uvid. Ideš od stola do stola (pet ispitivača - pet stolova - pet cjelina). Svaki od njih te pita tri pitanja iz svojeg područja - moraš odgovoriti na dva za prolaz. Ako si na granici postavi ti još jedno pitanje. Prolaznost je relativno mala (barem prije godinu dana), većina ljudi ide još jedanput iz jednog ili dva dijela. Ali opet ne mora biti tako, ovisi koji ispitivač je pozvan...A i zavisi kakva pitanja te zadese...
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 11:42   #17
Je li za usmeni dio (I. i II. kategorija) za pripremu dovoljno učiti iz Tehničkog priručnika + zakoni i pravilnici ili je potrebno pročešljati još nešto detaljnije? thx
schima-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 11:54   #18
Ako imaš sreće, to ti je dovoljno. Ja sam prvi puta na jednom dijelu imao prof. Đurđicu Šmer Pavelić koja me pitala stvari iz svoje knjige - vrste prahova za vatrogasne aparate i još neke detalje. Ona ti ima knjigu, mislim da se zove Gorenje i sredstva za gašenje. Mislim čak da je negdje navedeno da je osim ovoga što si ti naveo, potrebno znati i tu knjigu...
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 12:45   #19
Imaš pravo, gore je navedeno. Heh, imam Teh.priručnik, Šmajkela i još druge literature, al baš tu knjigu nemam. Rok je 11.12. pa ću vidjeti iz prve ruke kako će biti. Hvala na informacijama, dobro su došle!
schima-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 13:32   #20
Đurđica je mene pitala podjelu tekućina prema vrelištu (I, II i III skupina), vrste prahova za vatrogasne aparate i samozapaljenje tvari, ali kada sam naknadno uspoređivao njezino objašnjavanje samozapaljenja i ono opisano u tehničkom priručniku = nebo i zemlja...Ona je otišla puno dalje u detalje...
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.