Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2010., 18:52   #61
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Jesu li Grčka i Turska danas u NATO-u? Postoje li danas velike trzavice između ove dvi zemlje zbog Cipra? Ulažu li obe zemlje velike novce u svoje vojske?
Zašto to rade ako je sve savršeno?
Pa jesu članice NATO-a, ali nije Cipar. Da je Turska napala Grčku, to bi itekako bila druga situacija. No, objektivno kolika je vjerojatnost da Turska i Grčka danas zarate? Pogotovo što se Turska iz petnih žila želi iskazati kao potencijalna članica EU.

I Francuska ulaže u svoju vojsku. I mi bi trebali, ali ne zbog Srba, već zbog toga što želimo imati modernu vojsku bez obzira koja prijetnja u budućnosti dođe.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 18:52   #62
Grčka i Turska ušle u NATO 1952, a Cipar okupiran 1974.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 18:55   #63
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Pa jesu članice NATO-a, ali nije Cipar. No, objektivno kolika je vjerojatnost da Turska i Grčka danas zarate?
To pitaj njih, i jedni i drugi drže velike vojske. Doduše Turci imaju još razloga, ali zato Grci gomilaju tehniku skoro isključivo zbog Turaka.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 18:57   #64
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
I Francuska ulaže u svoju vojsku. I mi bi trebali, ali ne zbog Srba, već zbog toga što želimo imati modernu vojsku bez obzira koja prijetnja u budućnosti dođe.
Slažem se da bi trebali imati kvalitetnu vojsku zbog nas samih, ali ostaje činjenica da susjedstvo uopće nije toliko mirno kako neki žele prikazati.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 18:57   #65
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Grčka i Turska ušle u NATO 1952, a Cipar okupiran 1974.
A Cipar je nezavisna država od 1960
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 18:59   #66
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Slažem se da bi trebali imati kvalitetnu vojsku zbog nas samih, ali ostaje činjenica da susjedstvo uopće nije toliko mirno kako neki žele prikazati.
Ma pretjerivanje. RS je potencijalna kriza, no tu Hrvatska ima jedino ulogu koja je definirana Daytonom. Spor postoji primarno ozmeđu RS i međunarodne zajednica koja upravlja procesima u BiH.

To je sigurnosno pitanje, no ne vidim da je time i teritorij RH ugrožen do te mjere u pitanje da se moramo bojati nove agresije-pa čak i ako postoje ozbljne namjere da se nova agresija pokrene. Mi se obraniti možemo!
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 19:00   #67
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Dakle po tebi nama nedostaje to jer prijetnja od istočnih susjeda ne jenjava? Hmmm... pa dobro. Ja se ne slažem.
Tvoje je pravo ne slagati se, ali dopusti nama pravo na naše teze.
Držim potrebnim na tom polju učiti od Izraela, uvažavajući totalno nesigurno okružje.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2010., 19:01   #68
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
A Cipar je nezavisna država od 1960
Istina, ali je ipak zamalo ispalo sr..... a i danas je situacija zategnuta.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 19:04   #69
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Istina, ali je ipak zamalo ispalo sr..... a i danas je situacija zategnuta.
Nitko ne niječe krizu, no ne možeš reći da je isto kao i da je Turska napala Grčku.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 19:04   #70
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Dakle po tebi nama nedostaje to jer prijetnja od istočnih susjeda ne jenjava? Hmmm... pa dobro. Ja se ne slažem.
Ma ne mislim samo na istočne susjede. Mislim na sve, svaka normalna zemlja ima vojsku i planove šta u slučaju raznih situacija.
Hrvatska mora imati vojsku sposobnu za obranu, pa taman bili u srcu NATO-a, a bojim se da to nije slučaj.
Vojska se sustavno uništava od 2000. god.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 19:05   #71
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Nitko ne niječe krizu, no ne možeš reći da je isto kao i da je Turska napala Grčku.
Pa nisam to ni rekao, ali njihovi postupci u konkretnom slučaju pokazuju koliko se uzdaju u NATO.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 19:05   #72
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ma pretjerivanje. RS je potencijalna kriza, no tu Hrvatska ima jedino ulogu koja je definirana Daytonom. Spor postoji primarno ozmeđu RS i međunarodne zajednica koja upravlja procesima u BiH.

To je sigurnosno pitanje, no ne vidim da je time i teritorij RH ugrožen do te mjere u pitanje da se moramo bojati nove agresije-pa čak i ako postoje ozbljne namjere da se nova agresija pokrene. Mi se obraniti možemo!
Granica kakovu moramo čuvati i eventualno obraniti zahtijeva sustav koji ne može zadovoljiti isključivo profesionalna vojska smanjenog opsega.
Zar nam trebaju komično-tragične situacije da dva čovjeka dva dana(kompletna) nagađaju dok ne nauče rukovati(rastaviti,sastaviti..) Browingom12,7mm.
Primjer Cipra je hajduk postavio savršeno.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2010., 19:09   #73
Imam pitanje nevezano za temu. Da li je u HR izvršena profesionalizacija vojske?
prelazna faza is offline  
Old 20.11.2010., 19:10   #74
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Hvala na linku.
Promakao mi je taj NATO sudar.
Čuj,nadam se da će edge odgovrno pročitati napisano, a uvažavajući njegov visok stupanj inteligencije, ako i dalje bude minorizirao problem ,počet ću sumnjati u namjere.
Nemoj vjerovati svemu što se napiše na forumu. Evo, baš danas završava summit NATO-a pa radije sam pročitaj u vijestima o čemu se tamo razgovaralo i što je dogovoreno.
Usput, Josipović je baš danas u Lisabonu najavio da podižemo broj vojnika u Afganistanu za 10 posto.
the edge is offline  
Old 20.11.2010., 19:11   #75
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Tvoje je pravo ne slagati se, ali dopusti nama pravo na naše teze.
Držim potrebnim na tom polju učiti od Izraela, uvažavajući totalno nesigurno okružje.
Pa moje je pravo osporavati vaše teze ako imam argumente. Ne osporavam vaše pravo da ih iznostite

Glede Izraela: zemlja koja je u ratu od svoga nastanka, pod konstantnom prijetnjom terorističkih napada (koji se redovno događaju), kojoj prijete poglavar države u širem susjedsvu za koju se sumnja da radi na nuklearnom oružje... a niti jedna od susjednih zemalja nije parlamentarna demokracija zapadnoeuropskog tipa... da baš smo za usporedbu.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 19:14   #76
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Granica kakovu moramo čuvati i eventualno obraniti zahtijeva sustav koji ne može zadovoljiti isključivo profesionalna vojska smanjenog opsega.
Zar nam trebaju komično-tragične situacije da dva čovjeka dva dana(kompletna) nagađaju dok ne nauče rukovati(rastaviti,sastaviti..) Browingom12,7mm.
Primjer Cipra je hajduk postavio savršeno.
Primjer Cipra je po meni promašen.

Glede čuvanja granica: a kakva to vojna sila nas može napasti da nam je potreban općenarodni ustanak? Vojska Srbije i nije baš JNA. Osim toga i ondje se od iduće godine ukida obvezatno služenje vojnoga roka...
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 19:14   #77
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Nemoj vjerovati svemu što se napiše na forumu. Evo, baš danas završava summit NATO-a pa radije sam pročitaj u vijestima o čemu se tamo razgovaralo i što je dogovoreno.
Usput, Josipović je baš danas u Lisabonu najavio da podižemo broj vojnika u Afganistanu za 10 posto.
Ko prat PDF vojska i općenito ko prati tu tematiku malo duže mogao je prepoznati suptilne znakove koje Amerikanci pokazuju, ali slažem se nije loše ni pričekati da sve postane službeno.

Točno tako podiže se broj vojnika, to je oko dodatnih 30-40 vojnika u trenutku kad Amerikanci počimaju kukati da je Afganistan promašen rat i da tu još ima dosta posla, tek toliko da znaju oni koji maštaju o držanju sve 4 u zraku i govore da vojska ne treba.
Vojska uvik treba, samo je pitanje za šta?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 20.11.2010., 19:16   #78
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Nemoj vjerovati svemu što se napiše na forumu. Evo, baš danas završava summit NATO-a pa radije sam pročitaj u vijestima o čemu se tamo razgovaralo i što je dogovoreno.
Usput, Josipović je baš danas u Lisabonu najavio da podižemo broj vojnika u Afganistanu za 10 posto.
Pa nemam više 18 godina (nažalost) da bih na prvu vjerovao.
No to je manje bitno.
Ajduk je otvorio nekoliko zanimljivih pitanja,pa se priključi.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 20.11.2010., 19:19   #79
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Vojska uvik treba, samo je pitanje za šta?
A tko želi živjeti u zemlji koja nema obrambeni sustav? No to nije slučaj kod nas, pa nema smisla odlaziti u OT.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Old 20.11.2010., 19:19   #80
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Točno tako podiže se broj vojnika, to je oko dodatnih 30-40 vojnika u trenutku kad Amerikanci počimaju kukati da je Afganistan promašen rat i da tu još ima dosta posla, tek toliko da znaju oni koji maštaju o držanju sve 4 u zraku i govore da vojska ne treba.
Vojska uvik treba, samo je pitanje za šta?
Ja nisam među onima koji misle da nas Ameri trebaju braniti dok mi češkamo guzice na plažama. Ali, ovako se sudjeluje u savezništvu. Pošalješ vojnike tamo gdje Amerima treba, a zauzvrat će Ameri, u nekoj hipotetskoj situaciji kada bi program nove velike Srbije dobio nekakve službene obrise, onima koji se zato zalažu diplomatskim rječnikom poručiti; "nemojte srat, dobit ćete po pički".
the edge is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.