Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2011., 17:43   #21
I mene je zgrozilo.
Prije nego nesto napises informiraj se. Kazes da si htio pomoc ljudima, ali kako? Kad dajes netocne informacije.

Kao sto su ti rekli nemoj copy pastati, potrudi se upoznati ih. Ima tako lijepe literature.

Ili jednostavno pricekaj dok ces imati iskustva sa svojim pa pisi, jer od ovog topica inace ne vidim smisla.

Prvi post je ok cisto da se vidi standard, ali dalje.....
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 19:08   #22
Quote:
kikica04 kaže: Pogledaj post

Ili jednostavno pricekaj dok ces imati iskustva sa svojim pa pisi, jer od ovog topica inace ne vidim smisla.

Prvi post je ok cisto da se vidi standard, ali dalje.....
Zašto topik nema smisla? Pa nije to topic Malcomx-a, valjda i drugi smiju pisati po njemu Nije nužno da samo Malcolmx iznosi svoje iskustvo, ja sam napisala svoje i rado bi da se jave i drugi vlasnici bordera pa da razmjenjujemo iskustva.

Koja korist od tvojih postova na ovoj temi, osim što si napala čovjeka jer je slučajno napisao nešto što nije znao i provjerio. Mogla si to na puno ljepši način dati do znanja
Molly06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 19:19   #23
Naravno bit topica je u tome da vlasnici iznose svoja iskustva, dapace, nadam se da ce se topic pokrenuti jer se tome veselim.
Rekla sam da nema smisla, tj.kakva korist ako ce samo copi pastat i pisati nesto sto nije provjerio.

Nisam ga napala, niti nista samo lijepo rekla, za ubuduce.
Glupo se sad prepucavati jer je ovo jedna prekrasna pasmina i nije vrijedna da se topic kvari nj.

Ja sam samo dala savjet i rekla da potrazi literaturu u kojoj je sve lijepo opisano sto se tice same pasmine.
Njemu sam se obratila jer uglavnom on pise.

Ako te nesto muci i zelis mi (ti, malcom ili netko treci) salji na PM, a nek moderatori nepotrebne poruke obrisu jer im nije mjesto ovdje.

Jedva cekam vlasnike koji ce iznjeti svoja iskustva jer osobno nemam takvog psa ali sam ih dosta upoznala po izlozbama.
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 20:51   #24
Mene je osobno najviše zgrozilo ovo:

Quote:
Borderi prema stranicima nisu ni agresivni ni plašljivi tako da se ne morate bojati da će ugristi nekog susjeda ili prijatelja.Čak netrebate imati niti ograđeno dvorište da bi držali Bordere.
Ovo je notorna glupost!!! I najbolja stvar da izgubite psa pod kotačima u vrlo kratkom roku. To što ova dva bordera nikad ne izlaze iz neograđenog dvorišta nije karakteristika pasmine nego nešto što se psa mora naučiti. Agresija, plašljivost i slično također ovise o socijalizaciji i odgoju, a iz iskustva znam da borderi, baš kao i ostali ovčari imaju tendenciju biti nepovjerljivi prema strancima. Ako već nešto pišeš, piši da ima smisla. Najlakše je nešto iskopirati i čuti os susjeda Štefa pa to učiniti činjenicom.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 21:07   #25
Smartie u pravu si. Drago mi je da si i ti uvidjela gresku.
Najlakse je napasti ako ne dijelis misljenje kao i ostali.

Krive informacije me jako ljute, mada sam i sama svjesna da je puno toga na internetu krivo i uzdam se u knjige.
Trebalo bi postojati zanimanje "ispravljanje krivih info", mislim da bi se tada broj info na internetu drasticno smanjio. Ispricavam se za off.

Predivna
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 11:36   #26
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Mene je osobno najviše zgrozilo ovo:



Ovo je notorna glupost!!! I najbolja stvar da izgubite psa pod kotačima u vrlo kratkom roku. To što ova dva bordera nikad ne izlaze iz neograđenog dvorišta nije karakteristika pasmine nego nešto što se psa mora naučiti.
Slažem se s ovim, moj border je uspio iz stana pobjeći kada su se zbog propuha slučajno otvorila vrata od stana, a mi nismo primjetili. Nije daleko otišao, do susjedne zgrade gdje živi kujica koja se tjerala , ali svejedno.
Sad vrata mogu ostati otvorena koliko dugo hoćeš i neće izaći, ali to je zato jer smo ga poslije tog bijega naučili da ne izlazi sam van.
Privrženi ljudima jesu, ali to ne znači da ne bi pobijegli iz neograđenog dvorišta
Molly06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 11:40   #27
Quote:
kikica04 kaže: Pogledaj post

Predivna
Meni su puno ljepši borderi iz radnih linija nego ovi izložbeni
Da li i vama različito izgledaju borderi iz radnih linija (pritom mislim na one koji rade s ovcama), izložbeni i oni koji su potomci agility bordera?

Moj je baš iz radne linije, mama i tata žive na farmi i rade s ovcama stalno i primjetila sam da je veći puno od ovih bordera kojima su roditelji kućni ljubimci i agility natjecatelji
Molly06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 14:28   #28
Šteta što je tema o ovoj divnoj pasmini zamrla

Ajde, ajde, vlasnici BC-a, javite se sa svojim iskustvima!

Evo, ja mogu reći da imam bordericu staru još malo pa tri mjeseca, kod mene je već tri tjedna i zasada se super slažemo
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 16:38   #29
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post
Evo, ja mogu reći da imam bordericu staru još malo pa tri mjeseca, kod mene je već tri tjedna i zasada se super slažemo
super.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 21:51   #30
Svatko ima neku pasminu koju najviše voli. Meni su to borderi

Trenutno imam bordericu iz izložbene linije jer mi je radni border previše uz sve obaveze.
Iako naravno i ova cura radi svašta,ali ne toliko koliko to treba radni border

Što reći o njoj ( Melody): jako pametna,brzo uči,obožava loptice,voli sve živo (mace,pse,kokoši,kuniće,ljude,djecu),voli raditi i to može uvijek. Obožava plivati.... s njom idem i mogu zbilja gdje god zamislim jer se odlično ponaša u svim situacijama. Zna puno trikove,ali ne toliko kao Nessa (moja prva borderica).

Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 11:25   #31
Vau! Melody je prelijepa! Moja Jessie također obožava sve ljude i životinje. Kad idemo u "šetnju", mora pozdraviti svakog čovjeka koji prođe pored nas, a tek onda ostale pse. Obožava se igrati s velikim psima jer mali nemaju toliko snage i energije kao ona Iako, postoji jedan kavalir kojega obožava vući za njegove duge uši

U ova tri tjedna naučila je puno trikova: zna sjesti, leći, dati šapu, roll over, spin, ciljati šapama, dodir njuškicom, puzati, "slalom" između nogu, čekati na mjestu dok ju ne pozovem, zna naredbu "pusti" u brojnim situacijama... sad učimo hodati unazad... Stvarno jako brzo uči. Danas su se ljudi na livadi čudili kako zna toliko puno, a nema još ni tri mjeseca. Baš sam ponosna!
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 14:29   #32
Borderi su stvarno predivni. Najljepši su mi blue merle i crveni :inlove:
Norii Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 11:45   #33
Meni su najljepši crno-bijeli i ee-red, ali ove zadnje nisam vidjela kod nas... Je li ih itko vidio??

Evo moje borderice koja sad već ima tri i pol mjeseca...


ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 20:13   #34
BC-ei jedna od mojih najvećih ljubavi
savršeni
moji susjedi imaju jednog dečka od 12 godina, odlično se drži. tako je dobar i još uvjek zaigran. prekrasan. zaista fantastični psi, koji traže puno, ali vraćaju stostruko
ne znam kad ću si vremenski moći priuštiti jednog .

@cure koje su postale slike svojih borderica predivne su.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 19:00   #35
Dragi vlasnici bordera, trebam vašu pomoć! Naime, moja Jessie (koja će uskoro 4 mjeseca) OBOŽAVA loptice i frizbi, a u zadnje vrijeme i sve ostalo što joj se može baciti da ona donese. To je u početku bilo odlično, baciš joj lopticu, ona donese i tako par puta dok i nama i njoj ne dosadi. Ali u zadnje je vrijeme to postala opsesija. Kad izađemo van u "šetnju", više se ne želi družiti i igrati s drugim psima, nego samo gleda mene kad ću joj baciti frizbi. I kad počnem bacati, ona ga donosi i tako može (ja bih rekla) beskonačno dugo... Nakon sat, sat i pol hvatanja frizbija, još joj nije dosta. A kad dođemo doma, uzima najbižu igračku i opet nam donosi da joj bacamo i tako može cijeli dan. Ali problem je u tome što je ona time postala opsjednuta i kad ja imam frizbi, više ništa ne čuje, nijednu naredbu, ni sjedni ni lezi, nego je cijelim umom u tom frizbiju. I evo, kad je budna, više se ne "druži" normalno s nama, ne možemo ju ni pomaziti više, samo nam donosi igračke da joj bacamo!! :O

Što učiniti da joj skrenemo pažnju s toga? Da joj sakrijemo sve igračke?? Help!!
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 20:08   #36
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post
Dragi vlasnici bordera, trebam vašu pomoć! Naime, moja Jessie (koja će uskoro 4 mjeseca) OBOŽAVA loptice i frizbi, a u zadnje vrijeme i sve ostalo što joj se može baciti da ona donese. To je u početku bilo odlično, baciš joj lopticu, ona donese i tako par puta dok i nama i njoj ne dosadi. Ali u zadnje je vrijeme to postala opsesija. Kad izađemo van u "šetnju", više se ne želi družiti i igrati s drugim psima, nego samo gleda mene kad ću joj baciti frizbi. I kad počnem bacati, ona ga donosi i tako može (ja bih rekla) beskonačno dugo... Nakon sat, sat i pol hvatanja frizbija, još joj nije dosta. A kad dođemo doma, uzima najbižu igračku i opet nam donosi da joj bacamo i tako može cijeli dan. Ali problem je u tome što je ona time postala opsjednuta i kad ja imam frizbi, više ništa ne čuje, nijednu naredbu, ni sjedni ni lezi, nego je cijelim umom u tom frizbiju. I evo, kad je budna, više se ne "druži" normalno s nama, ne možemo ju ni pomaziti više, samo nam donosi igračke da joj bacamo!! :O

Što učiniti da joj skrenemo pažnju s toga? Da joj sakrijemo sve igračke?? Help!!
Baš sam se nasmijala na ovaj post
Ovo donošenje loptica ili frizbija do beskonačnosti,ne igranje s drugim psima nego okrenutost na vlasnika i igračku ti je sasvim normalno kod njih

Jedino nije normalno da naredbe neće raditi ako se igra,pa zar nikada s lopticom niste radili sjedi ili lezi ? Ako niste trebali bi. Ja ne bacam lopticu bez veze,prije skoro svakog bacanja je neka naredba. Odakle je mala ,koji uzgajivač?
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 11:51   #37
Iz uzgajivačnice Petrovi dvori.

Ma probala sam od početka raditi naredbe s lopticom, ali ona osim loptice ne vidi i ne čuje ništa. Kao da je hipnotizirana njome, a sd i svim ostalim igračkama. Trikove učimo jedino uz pomoć hrane. Ali vidim da je vrag uzeo šalu... Od jutros joj nisam ništa bacila osim ako nije sjela. Trebala si vidjeti kako je sjedila i tresla se dok joj nisam bacila frizbi Nadam se da će do kraja dana biti nekakvog pomaka.
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:59   #38
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post
Iz uzgajivačnice Petrovi dvori.

Ma probala sam od početka raditi naredbe s lopticom, ali ona osim loptice ne vidi i ne čuje ništa. Kao da je hipnotizirana njome, a sd i svim ostalim igračkama. Trikove učimo jedino uz pomoć hrane. Ali vidim da je vrag uzeo šalu... Od jutros joj nisam ništa bacila osim ako nije sjela. Trebala si vidjeti kako je sjedila i tresla se dok joj nisam bacila frizbi Nadam se da će do kraja dana biti nekakvog pomaka.
Ma sve super, ali besmisleno je pomake brojati u satima.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 15:28   #39
Quote:
LininLjud kaže: Pogledaj post
Ma sve super, ali besmisleno je pomake brojati u satima.
Zašto ne bih mogla nešto brojiti u satima ako to radimo konstantno desetak puta dnevno po 15ak minuta?? To su vrlo pametni psi pa nekakvog pomaka valjda mora biti pa taman se radilo o djeliću sekunde.
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 15:36   #40
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post
Dragi vlasnici bordera, trebam vašu pomoć! Naime, moja Jessie (koja će uskoro 4 mjeseca) OBOŽAVA loptice i frizbi, a u zadnje vrijeme i sve ostalo što joj se može baciti da ona donese. To je u početku bilo odlično, baciš joj lopticu, ona donese i tako par puta dok i nama i njoj ne dosadi. Ali u zadnje je vrijeme to postala opsesija. Kad izađemo van u "šetnju", više se ne želi družiti i igrati s drugim psima, nego samo gleda mene kad ću joj baciti frizbi. I kad počnem bacati, ona ga donosi i tako može (ja bih rekla) beskonačno dugo... Nakon sat, sat i pol hvatanja frizbija, još joj nije dosta. A kad dođemo doma, uzima najbižu igračku i opet nam donosi da joj bacamo i tako može cijeli dan. Ali problem je u tome što je ona time postala opsjednuta i kad ja imam frizbi, više ništa ne čuje, nijednu naredbu, ni sjedni ni lezi, nego je cijelim umom u tom frizbiju. I evo, kad je budna, više se ne "druži" normalno s nama, ne možemo ju ni pomaziti više, samo nam donosi igračke da joj bacamo!! :O

Što učiniti da joj skrenemo pažnju s toga? Da joj sakrijemo sve igračke?? Help!!
Jako čest problem kod bordera i sličnih pasmina. Zato treba bacanja i bilo što slično kada primijetimo i najmanje znakove "opsesivnosti" pravilno dozirati. Za početak prestani bacati loptice i frizbije, pusti da se malo skulira i zaboravi, a onda radi s njom druge stvari (trikove, poslušnost, lovice, traženje, bilo šta...). Tek kad se skulira, a to bi moglo potrajati, loptice koristi isključivo za nagradu, maksimalno 10 bacanja pa dosta. Možda i manje. Igračke isto. Sakri ih i igraj se samo kad se skupa igrate i koristi ih za traženje ili nagrade.

Najveća greška koju ljudi rade kod takvih pasa je što misle da tim psima "treba" još, još još - loptica, trčanja, agilityja... no to sve vodi ka stresnom stanju psa, slaboj koncentraciji, opsesiji, živčanoći i nemiru. Pusti da si sama odredi tempo i radi lagane šetnje sa ovim vježbicama koje sam navela.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.