Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 14:48   #21
Imam račun, imam tunu gdje piše najbolje upotrijebiti do 22.05.2012, to je on koj je bila prije nego što su napravili nove konzerve s ISO-90001. Dakle to su nabavili staru seriju.

@Shark Fighter
Ne znam kako je u Billi u Astriji, ali ako je istina onda su Austrijanci isto cigani, ja sam govorio kako je u USA kad proizvod ističe.

Budući da sam tu ih dao na forum, neću ih kontaktirat jer mi se neda zezat za tih 20kn. Više potrošim benzina. A možda je neko pročitao ovo, pa su već možda i povukli, pa kad dođem pravit će se da to nisam tamo kupio.
Šta je najzanimljivije na ovim tunama nije pisalo niti akcija, niti ništa nego su se normalno prodavale s tom cijenom.

Samo želim upozorit ljude da jaako paze, ne samo u Billi nego i u Kauflandu, Intersparu, sve te proizvode kao na "akciji" jer u biti nekaj s njima ne valja.
Jer oni znaju dobro šta vrijedi, a šta ne vrijedi.

Recimo u Kaufandu prodaju obično jabuke koje izvana izgledaju ljepo, međutim one su netom izvađene iz hadnjače i daju ih umjesto po 10kn, 8kn, ali kad ih kupite brzo požalite jer niste kupili skuplje, jer već sutra postanu ko brašno, nejestive.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:05   #22
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Imam račun, imam tunu gdje piše najbolje upotrijebiti do 22.05.2012, to je on koj je bila prije nego što su napravili nove konzerve s ISO-90001. Dakle to su nabavili staru seriju.
Mislim da "najbolje upotrijebiti do" nije bas isto sto i "rok trajanja" tako da pretpostavljam da tu nema nesto za inspekciju, a i kazes da je roba bila jeftinija pa ih to donekle amnestira. Problem bi bio da takvu robu prodaju po originalnoj cijeni. Ali u najmanju ruku je nekorektno "podvaljivat" takvu robu bez posabne oznake ili jasne sugestije kako se radi o prekoracenju preporucenog roka konzumacije.

Quote:
@Shark Fighter
Ne znam kako je u Billi u Astriji, ali ako je istina onda su Austrijanci isto cigani, ja sam govorio kako je u USA kad proizvod ističe.
U EU drzavama tesko da ces nac snizenja od 90% na takvu robu, to ih ne cini ciganima. EU i SAD se razlikuju po svijesti potrosaca i potrosaci su ti koji diktiraju uvjete trgovine. U Austriji ces ako vidis da je nesto snizeno 25% ili vise automatski znat da trebas provjerit rok, i to je po meni korektno. Ako se ne prodaje po 25% nizoj cijeni onda ide i veci popust. Ista logika je i u SAD, nisu ni tamo trgovci samaritanci koji poklanjaju novac ako ne trebaju.

Quote:
Šta je najzanimljivije na ovim tunama nije pisalo niti akcija, niti ništa nego su se normalno prodavale s tom cijenom.
Pa ako nije bilo popusta (istaknutog) onda nije korektno. Ali ti kazes da si kupio po nizoj cijeni, ali kazes da ona nije bila istaknuta kao "akcija", ili sta?
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:23   #23
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Pa ako nije bilo popusta (istaknutog) onda nije korektno. Ali ti kazes da si kupio po nizoj cijeni, ali kazes da ona nije bila istaknuta kao "akcija", ili sta?
Ma bila je 20kn. (4x80g)I to ona s rajčicom koja i je inače jeftinija od ove s maslinovim. I to nije tako malo za istekli proizvod koji možda stoji već godinama.
Nije bilo nikakve oznake o sniženju, niti akciji. Redovna cijena 20kn ??
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:34   #24
Prekjucer u Metrou, puna polica nekakvog Istarskog sira kojem je istekao rok trajanja i skroz se upljesnivio. Vidi se iz aviona ali ne micu ga s polica...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:36   #25
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Ma bila je 20kn. (4x80g)I to ona s rajčicom koja i je inače jeftinija od ove s maslinovim. I to nije tako malo za istekli proizvod koji možda stoji već godinama.
Nije bilo nikakve oznake o sniženju, niti akciji. Redovna cijena 20kn ??
Ja znam za jednog upravnika Bille koju mu je štelu sredila mamica sekretarica. Dečko sa nekom nerelevantnom srednjom i bez radnog iskustva u trgovini. 8 soma kuna početna plaća.
Tako da me ovakve stvari uopće ne čude. Dobro je još dok ne počnu punit svoj šećer, brašno i ko zna još šta po skladištima.
Shark Fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:14   #26
Jako se slabo vidi, pa su to iskoristili.



dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:26   #27
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Prekjucer u Metrou, puna polica nekakvog Istarskog sira kojem je istekao rok trajanja i skroz se upljesnivio. Vidi se iz aviona ali ne micu ga s polica...
Izgleda da inspekcija hladi jaja.
Kako im opada promet sve će se više služiti prljavim trikovima..
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 14:14   #28
pa zasto proizvode sa istecenim trajanjem (pogotovo ribu) ne prijavite inspekciji???

sto filozofirate? nije to jogurt, pa da mu je dva dana istekao rok...to se zna dogoditi

ovo je ocita podvala cijele serije konzervi

nema tu da ce ti zamjeniti za drugu, zovi inspekciju pa nek ih rasture!

tako i nemac radi
gandalf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 14:21   #29
Ako inspekcija zatvori dućane koji prodaju robu sa isteknutim rokom trajanja morati ćemo ići kupovati izvan hrvatske jer niti jedan dućan više ne će raditi

Dakle, otvoriti oči, paziti što se uzima... Best before nije isto što i the kraj. To je sve super, kada ti iz pite od sira ispadne žohar (Konzum) onda ćeh shvatiti što je sranje.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 14:27   #30
Evo sad sam gledao konzervu Eva tune i rok trajnosti je do 3 m. 2016 !!

Znači ova tuna koju su podvalili je već stara možda i 5 godina.

Trebali su dati par tjedana prije kraja pučkoj kuhinji da nešto vrijede.
dildo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 20:07   #31
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Evo baš jučer kupio tunu rio mare i istekao rok prije 3 tjedna. (20.05.2012)
Cijena nešto jeftinija, ali ne puno. Prozvode par mjeseci pred istekom roka trajanja u USA prodaju 90% jeftinije, a ovdje imamo slučaj 20% jeftinije se prodaje proizvod kojemu ne da ne predstoji još mjesec-dva nego je još i pokvaren.
Sramota. Samo u našoj bananiji.

U biti svugdje paziti na akcijama šta kupujete.
Ja od sad na svaki proizvod šta kupim u bilo kojem trgovačkom centru gledam rok trajanja. majke mi..
Uskoro ćemo svi mi biti sretni ako budemo našli i pokvarenu konzervu za jelo kako je krenulo. Poznato je da je roba na akcijama uglavnom pred istekom trajanja pa valja pripaziti. Druga je priča što se kvalitete te iste robe tiče..
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 20:25   #32
jel pao kakav dobar recept za nesretnu tunu?
tek da prikrijemo kvalitetu.
filter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 13:12   #33
Sa puno sjeckanog češnjaka pomiješati (može i kineskog) + domaći paradajz
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 00:09   #34
Kuhana sjeckana jaja, sjeckani luk i tuna :P

Naravno, ja dodam jos kukuruza, krastavaca i svaceg neceg, dobro se najedem i dobro mi ocisti crijeva
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 18:35   #35
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Evo baš jučer kupio tunu rio mare i istekao rok prije 3 tjedna. (20.05.2012)
Cijena nešto jeftinija, ali ne puno. Prozvode par mjeseci pred istekom roka trajanja u USA prodaju 90% jeftinije, a ovdje imamo slučaj 20% jeftinije se prodaje proizvod kojemu ne da ne predstoji još mjesec-dva nego je još i pokvaren.
Sramota. Samo u našoj bananiji.

U biti svugdje paziti na akcijama šta kupujete.
Ja od sad na svaki proizvod šta kupim u bilo kojem trgovačkom centru gledam rok trajanja. majke mi..
neki dan u kauflandu vidim mali radio na baterije košta 25 kuna i velikim slovima preko kartonske ambalaže piše 3 godine garancija (na njemačkom) ok reko uzet ću ga pa ipak ako i daju godinu dana garanciju na elektriku bit će super... na blagajni mi reče blagajnica da je proizvod na akciji i da mu je redovna cijena 75 kuna... te da na proizvode na akciji nedaju nikakve garancije
reko hvala lijepa 25 kuna je 25 kuna, a da po dolasku kući i isprobavanja istog ustanovim da sam kupio mačka u vreći... neka hvala
stormlord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 20:42   #36
Quote:
stormlord kaže: Pogledaj post
na blagajni mi reče blagajnica da je proizvod na akciji i da mu je redovna cijena 75 kuna... te da na proizvode na akciji nedaju nikakve garancije
Ovo je stvarno bezobrazluk neviđenih razmjera

Kakve su to sad fore da nema jamstva na proizvode na akciji. Kupio sam pred 4 godine perilicu suđa koja je bila na akciji i uredno sam dobio puno jamstvo na nju koje iznosi 5 godina.

Pa da tako će onda ispasti da se možeš žaliti upravi vodovoda kad kupiš usmrđeno mlijeko, maslac ili užeglo ulje jer eto na akciji je pa je u redu da je rok istekao pred 3 tjedna a bome nije ni daleko od toga.

Sad za ovaj produženi vikend u Plodinama naišao sam na cijelo čudo jogurta, voćnih jogurta, svježeg mlijeka i sireva kojima je rok istekao pred 2-3 pa i 10 dana
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 21:05   #37
Quote:
dildo kaže: Pogledaj post
Izgleda da inspekcija hladi jaja.
Kako im opada promet sve će se više služiti prljavim trikovima..
Bude toga i u drugim trgovinama pošto potrošnja u trgovini na malo rapidno pada. http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx...ash=20829a9cc4
__________________
VIVA LA REVOLUCION
strelnikov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 13:58   #38
Evo, i ja bih preporučila da Billu izbjegavate.
Uđem danas da kupim boju za kolače i na polici piše 8,49 kn. Dođem na blagajnu i gospođa mi kaže: 8,99.
Prije par mjeseci mi se ista stvar dogodila kad sam ušla kupiti samo grašak. I kad sam ušla kupiti samo riblje štapiće. Na polici jedna cijena, na blagajni druga (viša, naravno).
Prva dva puta sam mislila da sam možda i krivo vidjela, kasnije odem provjeriti i nisam! Danas mi je tako puknuo film i ne radi se ovdje o 50 lipa zbog kojih ću ja propasti, ali radi se o nekim principima i o njihovom bezobrazluku kojim oni misle da će se valjda obogatiti, a zapravo gube svoje kupce. Pitaj Boga koliko puta mi se ovo dogodilo kada odem obaviti čitavu kupovinu tamo, a na račun kasnije i ne gledam. Sramota!!
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 15:05   #39
Znači, sve isto kao i u drugim trg. lancima
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 10:50   #40
Quote:
mimi_2311 kaže: Pogledaj post
Pitaj Boga koliko puta mi se ovo dogodilo kada odem obaviti čitavu kupovinu tamo, a na račun kasnije i ne gledam. Sramota!!
pa i u tome je poanta da blagajnica to izgue prek čitača kod brzo da ti ne stigneš pratiti, a ko bi se doma sjetio svih cijena sa police i onih na računu!!!???
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.