Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 07:51   #61
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
U kojem to paralelnom svemiru? U Hr sigurno ne.


Misliš umrežio se u pravu stranku??
Ja zivim, za razliku od tebe, u onom svemiru gdje 'umreziti se' nema veze sa strankama...

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Taj ( i bilo koji drugi inženjer) zna radit ono što mu je trebalo na tom poslu. što ne znači da nekome drugome treba to isto znanje, tj trebat će ga više ili manje 2obučiti". Taman da radi i baš isti posao opet na neki način kreće iz početka (za početak drugačiji propisi i standardi).

Koje jebeno tržište od 6miljardi? tamo već nema inženjera' sve traže nekog Hrvata od 55god, sa iskustvom u poslu koje im 90% slučajeva ne treba
To sto ti opisujes nije inzenjer nego radnik na traci. A u tu situaciju se doveo jer je zadrzao socijalisticki mentalitet i razmisljao kako ce pomalo raduckat do penzije, pomalo bacit mrizu i pravit po malo uja... U pravu si, takav inzenjer zbilja nikome ne treba.

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
Točno to, 55god, žena radi, ima neku plaćicu, dica u školi ili na faksu, roditelji od 70god kojima treba pomoći, posadio 50-100 maslina i sad dobije posao čistača wc-a. sigurno mu odmah padfa na pamet ići radit u Njemačku a ostavit doma sve što ima.
Ako je cekao do 55 i nije si pripremio odstupnicu, onda neka i dalje kopa masline i cisti klozete... Ocito to vidi kao svoju razinu... A najcesce ono sto vidis kao svoju razinu i jeste tvoja razina...

Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
nekad se govorilo "Dabogda imao pa nemao" i "Sit gladnom ne vjeruje".
Je, govorilo se i da sto mudraca ne moze odgovoriti sto jedna budala moze pitati...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 18.08.2014. at 07:57.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 01:24   #62
da se i ja pridružim temi. Po struci sam profesorica, ali nezaposlena. Ne znam kako je u drugim strukama, ali u školstvu ako nemaš veze i nekoga tko bi te pogurao ne možeš ništa. Meni je dosta više čekanja i ponižavanja da radim za 15 kuna po satu za asistenta u nastavi po tri sata dnevno Razmišljala sam da nešto pokrenem svoje kao start-up. Ja sam okružena inertnim ljudima koji još uvije žive u dobu onog sistema i misle da je najbolje čekati državni posao. Državni posao je danas lutrija Stoga sam odlučila preuzeti stvari u svoje ruke i napokon se pokrenuti s mjesta. Razmišljala sam da otvorim kao nekakvu firmu sa max 5 zaposlenih, jer toliko mi financije dozvoljavaju a ne bih htjela ulaziti u veliki kredit. Zanima me kako se još može doći do novca preko EU fondova? Je li bolje da sama otvorim firmu ili da imam partnera? Je li postoje nekakva udruženja mladih poduzetnika ili nekakve radionice gdje se možemo upoznavati i proširiti mreže. Jer ovako se osjećam kao Alice In Wonderland. Svaki dobronamjeran savjet mi dobro dođe.
Flames19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 02:05   #63
Quote:
Flames19 kaže: Pogledaj post
da se i ja pridružim temi. Po struci sam profesorica, ali nezaposlena. Ne znam kako je u drugim strukama, ali u školstvu ako nemaš veze i nekoga tko bi te pogurao ne možeš ništa. Meni je dosta više čekanja i ponižavanja da radim za 15 kuna po satu za asistenta u nastavi po tri sata dnevno Razmišljala sam da nešto pokrenem svoje kao start-up. Ja sam okružena inertnim ljudima koji još uvije žive u dobu onog sistema i misle da je najbolje čekati državni posao. Državni posao je danas lutrija Stoga sam odlučila preuzeti stvari u svoje ruke i napokon se pokrenuti s mjesta. Razmišljala sam da otvorim kao nekakvu firmu sa max 5 zaposlenih, jer toliko mi financije dozvoljavaju a ne bih htjela ulaziti u veliki kredit. Zanima me kako se još može doći do novca preko EU fondova? Je li bolje da sama otvorim firmu ili da imam partnera? Je li postoje nekakva udruženja mladih poduzetnika ili nekakve radionice gdje se možemo upoznavati i proširiti mreže. Jer ovako se osjećam kao Alice In Wonderland. Svaki dobronamjeran savjet mi dobro dođe.
Profesorica čega?
__________________
Ba dum tsssssssssss
Omega_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 08:52   #64
Quote:
Flames19 kaže: Pogledaj post
da se i ja pridružim temi. Po struci sam profesorica, ali nezaposlena. Ne znam kako je u drugim strukama, ali u školstvu ako nemaš veze i nekoga tko bi te pogurao ne možeš ništa. Meni je dosta više čekanja i ponižavanja da radim za 15 kuna po satu za asistenta u nastavi po tri sata dnevno Razmišljala sam da nešto pokrenem svoje kao start-up. Ja sam okružena inertnim ljudima koji još uvije žive u dobu onog sistema i misle da je najbolje čekati državni posao. Državni posao je danas lutrija Stoga sam odlučila preuzeti stvari u svoje ruke i napokon se pokrenuti s mjesta. Razmišljala sam da otvorim kao nekakvu firmu sa max 5 zaposlenih, jer toliko mi financije dozvoljavaju a ne bih htjela ulaziti u veliki kredit. Zanima me kako se još može doći do novca preko EU fondova? Je li bolje da sama otvorim firmu ili da imam partnera? Je li postoje nekakva udruženja mladih poduzetnika ili nekakve radionice gdje se možemo upoznavati i proširiti mreže. Jer ovako se osjećam kao Alice In Wonderland. Svaki dobronamjeran savjet mi dobro dođe.
Pa prvo moraš imati ideju što ćeš uopće raditi a onda razmišljati o broju zaposlenih u firmi. I kakve veze imaju financije sa brojem zaposlenih?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 09:20   #65
Potpis. S ovakvim stavovima i razmišljanjima bolje nemojte ni počinjati.
Firma se ne otvara tako da zamisliš kako veliku bi htio, koliko zaposlenih pa onda razbijati glavu što bi radio.
Nego tako da imaš ideju i plan za nešto što bi moglo imati tržište pa onda radiš na osnivanju firme koju oblikuješ prema potrebama tog posla a ne svojih želja.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 10:49   #66
Pokušavaj se i dalje uguziti u školstvo. Pretrpit ćeš puno toga, ali si barem sigurnija nego u poduzetništvu.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 11:28   #67
Quote:
Flames19 kaže: Pogledaj post
Po struci sam profesorica, ali nezaposlena.....Meni je dosta više čekanja i ponižavanja da radim za 15 kuna po satu.... Razmišljala sam da nešto pokrenem svoje kao start-up. Ja sam okružena inertnim ljudima ......Stoga sam odlučila preuzeti stvari u svoje ruke ......Razmišljala sam da otvorim kao nekakvu firmu sa max 5 zaposlenih...... Zanima me kako se još može doći do novca preko EU fondova.......Je li bolje da sama otvorim firmu ili da imam partnera....
Izdvojio ono sto je bitno.

Mlada, školovana i ambiciozna ženska osoba bi bila šefica petorici, samo joj nedostaje iskustvo,kapital i ideja.

No tu su europski fondovi
Offshore is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 13:57   #68
Po struci sam profesor defektolog ili magistar edukacijske rehabilitacije po novom. Posla u struci nema, svi uzimaju za stručno osposobljavanje i sad je ta zabrana zapošljavanja u državnim firmama. Znači jedino se nudi SO ili zamjene na godinu dana što je opet neizvjesno. Imam viziju što bih radila, samo ne znam je li mi bolje da imam partnera ili da sama idem u to Kako se pronalaze poslovni partneri? Ne bih bila šefica petorici, spol, rasa i nacionalnost su potpuno nebitni kada je posao u pitanju. Znači imam viziju, ali ne znam od čega početi. Kome se obratiti? Okružena sam osobama koje su dosta pasivne, ono daj završi neki ženski faks, udaj se i imaj svoje radno vrijeme da se možeš posvetiti obitelji. To sam i ja mislila kada sam upisivala prije 6 godina, to mi je bio prvi izbor, tada je to bilo deficitarno zanimanje, ali situacija se promijenila nagore. A da ne pričam o vezama gdje ne možeš ni to stručno osposobljavanje obaviti.
Flames19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 14:24   #69
neizvjesno ti je da li ćeš raditi poslje jedne godine u istoj ustanovi, i to je problem,a ideš u poduzetništvo

sretno
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 14:54   #70
Pa je mi neizvjesno, ne mogu ni razmišljati kako ću se stambeno zbrinuti, ne mogu čak razmišljati niti o djeci. Zašto???? Zato jer za moj posao vrijedi "Plesala je jedno ljeto" a ja to ne želim. Nažalost to me koči jer sam u vakumu i dosta mi je nomadskog života i seljakanja po gradovima krpanja rupa. Ja sam po horoskopu Jarac i jednostavno se ne snalazim u ovom kaosu i neuređenosti države. Odgovorna sam i ambiciozna imam ideju samo mi treba netko tko bi me malo uputio tko bi mi bio kao nekakav mentor. Jer svjesna sam ja da ni plivanje u poduzetničkim vodama nije lako, ali opet sam si donosiš neke odluke, dosta toga ovisi o tebi. Ovako samo sjedim i blejim u plafon i čekam da netko ode u mirovinu, pa kad netko ode u mirovinu ne žele zaposliti novoga nego ako su radila u nekom centru dva defektologa ostave ovog jednog, druge šalataju kao na pokretnoj traci za 1600 kn i tako u krug. Kužim ja sve to, samo na to ne mogu utjecati jer kad ih nazoveš samo ti kažu nema novaca.
Flames19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 15:14   #71
Koja znanja i vještine imaš? Znaš možda programirati u PHPu ili Javi?
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 15:44   #72
Kakve veze ima horoskop sa ovom temom? Zar smo preselili na alternativu?
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 16:44   #73
ma ja kao jarac sve to shvaćam

očito je ovo za alternativu
jedino ne znam kaj sam u podznaku,pa sam zato spor
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 16:45   #74
Heheheh nismo na alternativi, nego da vam pobliže objasnim kakva sam zapravo (jer imam hrpu takvih osobina) i da me ovaj kaos izluđuje.
Ne znam programirati ali to što sam po struci defektolog i imam završenu srednju za fizioterapeuta mislim da imam dovoljno vještina (uz naravno moje komunikacijske, organizacijske vještine i želju za timskim radom) za pokrenuti nekakvu polikiniku ili centar gdje bih mogla raditi u struci. Samo kažem ne znam kome se obratiti, gdje pronaći financijski poticaj Jer potreba za ovakvom strukom je velika, samo što država nema novaca da plati, nego jednog defektologa razvlači na 700 djece.
Flames19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 16:50   #75
Quote:
Flames19 kaže: Pogledaj post
Pa je mi neizvjesno, ne mogu ni razmišljati kako ću se stambeno zbrinuti, ne mogu čak razmišljati niti o djeci. Zašto???? Zato jer za moj posao vrijedi "Plesala je jedno ljeto" a ja to ne želim. Nažalost to me koči jer sam u vakumu i dosta mi je nomadskog života i seljakanja po gradovima krpanja rupa. Ja sam po horoskopu Jarac i jednostavno se ne snalazim u ovom kaosu i neuređenosti države. Odgovorna sam i ambiciozna imam ideju samo mi treba netko tko bi me malo uputio tko bi mi bio kao nekakav mentor. Jer svjesna sam ja da ni plivanje u poduzetničkim vodama nije lako, ali opet sam si donosiš neke odluke, dosta toga ovisi o tebi. Ovako samo sjedim i blejim u plafon i čekam da netko ode u mirovinu, pa kad netko ode u mirovinu ne žele zaposliti novoga nego ako su radila u nekom centru dva defektologa ostave ovog jednog, druge šalataju kao na pokretnoj traci za 1600 kn i tako u krug. Kužim ja sve to, samo na to ne mogu utjecati jer kad ih nazoveš samo ti kažu nema novaca.
Ja te podržavam, mislim ja znam kako je biti bez posla, sam sam bio bez posla oko godinu i pol i mislio sam da ću umrijeti kod kuće,nakon toga sam radio kod privatnika 2-3 godine i sad sam u poduzetništvu nekakvih godinu i pol.
Ono što ti mogu reći je da iz vlastitog iskustva imam mišljenje da uvijek treba probat jer inače nečeš znati kako je moglo biti no naravno ne srljat i sve dobro razraditi...Navikni se da će ti država htjeti uzeti i zadnju (svaku) kunu i da će te svaki drugi s kim posluješ htjet nešt smuljat. S druge strane ako imaš vlastitu klijentelu uvijek se nađe biser koji te može izluditi a moraš biti fina do neke granice Onda su tu problemi sa dobavljačima, nenaplaćenim računima, porezna koja nema sluha na ništa, računovodstvo ti je jako bitno imat jako dobro....Uglavnom moraš biti spremna na krv znoj i suze i biti spremna izgubit svu ušteđevinu jer poduzetnička klima u Hrvatskoj je katastrofa. No naravno nije sve tako crno evo ja npr. dosta dobro živim os svog posla zadnjih pola godine ali do toga treba doći.....Ako si spremna na svakakva odricanja, imaš probleme 24h na dan za razliku od državne službe gdje odradiš svoju šihtu i briga te ideš doma u biznisu riješavaš neke stvari i u 22h navečer i u nedjelju tako da nije to baš samo tako. Ali ako imaš super ideju i ako si spremna na svašta možda i uspiješ
Ukoliko nemaš nikakvog iskustva i nemaš nekog iskusnijeg sa strane možda i nije najbolja ideja jer mogla bi se jako razočarati a i izgubiti ušteđevinu, dobro si razmisli da li je to sve skupa vrijedno

EDIT: e da ako nemaš love onda zaboravi i čekaj da država počne zapošljavat tvoju struku
Soulfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 22:37   #76
Još stoji ljudi. Ja sam otvoren.

Ukratko ako nekog zanima: otvoren, pošten, nevolim zločeste ljude, nevolim ogovaranja, pozitiva me zanima, nisam preogroman radnik no mozak je tu, kreativan, faks računovodstvo i financije 5,0, obožavam ulagat i zarađivat (virtualno), samo uspjeh me čini sretnim i ispunjenim, kontam odlično ljude nepoznate po licima pokretima, starci bi me poduprli novčano, svoj stan imam, neko smeće od auta, zaručnicu imam, nisam od izlazaka diska, ne pušim, volim boks, sport, trudim se bit hardcore katolik ali loše to ide

negativno: nagle sam naravi, nevolim da me iko zajebaje, privari me jednom i više ti nikad ne virujen (ikad), kad uspijem, nemam želju ić u krajnost, zadovoljim se sa tim uspijehom i idem na drugu bitku nekakvu, izgubim želju za prvom kad pobjedim, volim nepoznate ljude i komunikaciju, mrzim govorit pred mnoštvom ljudi stegne mi se grlo, obožavam 1 na 1


nadam se da ovo ima iole smisla, otvoreno pišem šta mi padne na pamet. poz
GroundZeroCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 17:09   #77
Oprosti,ali ostavljas dojam osobe koja trazi zenu a ne poslovnog partnera... (da,da, vidim da imas zarucnicu i znam da ne trazis zenu ali samo kazem kako tvoji postovi zvuce)
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 06:52   #78
Quote:
daphne149 kaže: Pogledaj post
Oprosti,ali ostavljas dojam osobe koja trazi zenu a ne poslovnog partnera... (da,da, vidim da imas zarucnicu i znam da ne trazis zenu ali samo kazem kako tvoji postovi zvuce)
Bitno da si ti prokomentira. balkanac. Pljuc pljuc da se bolje osjećam u svojoj koži. :klap:
GroundZeroCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 08:22   #79
Quote:
GroundZeroCro kaže: Pogledaj post
Još stoji ljudi. Ja sam otvoren.
Prijatelju, da si mlad, školovan, nezaposlen to ti vjerujem, ali svjetlosne godine si ti daleko od poduzetnika. Poduzetnik ne piskara po forumu i čeka da mu netko nešto ponudi ili padne sa neba.
Ukratko ako nekog zanima: otvoren, pošten, nevolim zločeste ljude, nevolim ogovaranja, pozitiva me zanima, nisam preogroman radnik no mozak je tu, kreativan, faks računovodstvo i financije 5,0, obožavam ulagat i zarađivat (virtualno), samo uspjeh me čini sretnim i ispunjenim, kontam odlično ljude nepoznate po licima pokretima, starci bi me poduprli novčano, svoj stan imam, neko smeće od auta, zaručnicu imam, nisam od izlazaka diska, ne pušim, volim boks, sport, trudim se bit hardcore katolik ali loše to ide

negativno: nagle sam naravi, nevolim da me iko zajebaje, privari me jednom i više ti nikad ne virujen (ikad), kad uspijem, nemam želju ić u krajnost, zadovoljim se sa tim uspijehom i idem na drugu bitku nekakvu, izgubim želju za prvom kad pobjedim, volim nepoznate ljude i komunikaciju, mrzim govorit pred mnoštvom ljudi stegne mi se grlo, obožavam 1 na 1


nadam se da ovo ima iole smisla, otvoreno pišem šta mi padne na pamet. poz
Da si nezaposlen, mlad i školovan to ti se i može vjerovat al brate svjetlosne godine si ti daleko od poduzetika.
vlaj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 08:42   #80
Quote:
GroundZeroCro kaže: Pogledaj post
Bitno da si ti prokomentira. balkanac. Pljuc pljuc da se bolje osjećam u svojoj koži. :klap:
Ne, nego me interesira sto imas za ponuditi poslovno,kao i jos nekoliko forumasa, dok ti cijelo vrijeme pricas o sebi osobno/privatno u principu. To kakav si ti kao osoba mi i nije toliko bitno sto se tice posla, ogradim se raznim stavkama u ugovoru pa se lako izvucem, ne moram zivjeti s tobom, iako istina, prednost je imati posla s normalnom osobom.

Niti jednom nisi spomenuo makar jednu ideju koja ti se ozbiljno motala po glavi pa da si bacio brojke na papir i na kraju skuzio da to nece ici (napravio barem neki okvirni poslovni plan), nista temeljem cega bismo mogli shvatiti u kojem smjeru sto se konkretno posla tice razmisljas, obzirom da sam itekako zainteresirana za ulaganje i imam nesto znanja sto se tice pokretanja i vodenja posla.

Molim te nemoj vrijedati i biti bahat, nisam nikoga pljuckala vec jasno rekla kako ti upisi djeluju i neb' vjero'vo, bilo je zapravo dobronamjerno. Ali to sto si ti to shvatio na drugi nacin nazalost vise govori o tebi nego o meni.


Lp i sretno
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~

Zadnje uređivanje Daphne Doo : 15.10.2014. at 08:58.
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.