Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2014., 18:53   #41
Quote:
Skokom Leoparda kaže: Pogledaj post
Isprike kao vec postoji ali mislim da bi bilo dobro imati thread gdje se mladim ljudima pruzaju nekakvi osnovni savjeti o tome kak pametno raspolagati s novcima.

Konkretno moj primjer.

Zavrsavam faks za par mjeseci. Imam kojih 30k Kn ustedevine i najvjerojatnije me ceka posao kod kojeg ce mi, nakon fiksnih troskova i dzeparca, ostajat minimalno 5k Kn mjesecno.

Sto najbolje s novcima? Polazim od pretpostavke da je gomilanje novaca na bankovnom racunu najgora opcija
tu nema pravila, ako ne riskiraš nećeš profitirati..

možda dionice, jer su sada na minimumu..iako se možda nikada neće ni oporaviti..ali ako kreneš u to pozdravi se s parama..a ako dođu ok
icetea-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 19:18   #42
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Ti bi da novac sam radi ?

Za fondove je prošla baba s kolačima.

Najbolje što sad možeš napraviti je konverzije kuna u Eure i orok,
za taj se iznos nadaj kamati od cca 1.5-2% max.
Kako prosla?, Evo bas gledam danas na hrportfolio. Gotovo svi dionicki fondovi u plusu. 11 ih je u plusu preko 10% ove godine, a neki su i na plus 30%.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 19:36   #43
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Ti bi da novac sam radi ?

Za fondove je prošla baba s kolačima.
Dok svi misle da je prošla baba s kolačima, vlada pesimizam i beznađe, a na podforumu o dionicama nema žive duše, treba ulagati u dionice i pripadajuće fondove.
Kad počne euforija, onda je prošla baba s kolačima.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 19:59   #44
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Kako prosla?, Evo bas gledam danas na hrportfolio. Gotovo svi dionicki fondovi u plusu. 11 ih je u plusu preko 10% ove godine, a neki su i na plus 30%.
Ima ih sta su i iz kockarnice izasli s vise novca negoli su u nju ušli

Fondovi su kocka.

Sigurno dobivaju samo upravitelji...a rizik je ulagačev..
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 20:45   #45
Bit će da zato svi mirovinski fondovi u svijetu ulažu u dionice. Da bi se kockali s penzijama čitavih država, a prelijeni su potegnuti do Monte Carla.

Dionice kroz povijest jednostavno imaju najbolji prinos - to je činjenica. Ne staviti dio imovine u njih isto ima svoj trošak - oportunitetni. A zanemarivati taj trošak je iracionalno i ima svoj naziv u psihologiji/ekonomiji - myopic loss aversion.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:09   #46
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Bit će da zato svi mirovinski fondovi u svijetu ulažu u dionice.
U biti si samo potvrdio moju tvrdnju da su fondovi kocka s tuđim novcem.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.