Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Radite li u struci?
Da. 73 50.00%
Ne. 73 50.00%
Glasovatelji: 146. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2014., 19:12   #41
Quote:
Vergh kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto bi to netko odbio? Barem si kroz to vrijeme koliko-toliko siguran da te poslodavac neće otpustiti

Ja se nalazim u slicnoj situaciji. Završio sam fakultet (kemiju, ne ekonomija, pravo i sl.), ali ne radim struku, nego nešto drugo, bolje nego što bih radio u struci. Dakle, poslodavac me posalo na neku edukaciju, a ja sam se obavezao da neko vrijeme neću dati otkaz. Meni to savršeno odgovara
Ja sam nudio ugovor na min 1g i beskamatno kreditiranje
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 19:18   #42
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
i ja sam doživio nešto slično bez obzira što neki ovdje na forumu ne vjeruju da je i pored toliko nezaposlenih teško naći radnika.
Ne znam kaj je ljudima došlo trenutna situacija na tržištu je takva da ne mogu dati plaću kakvu daje njemac ili švicarac za taj posao vrlo rado bi isplatio plaću radnicima od 3000E
Možda u nekom drugom životu ili ako se dogode drastične promjene jer ovaj sustav sada je kaos
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 19:27   #43
u struci.

Ali smatram da to apsolutno ništa ne znači dokle god ti perspektiva nije sigurna, a karijera u stalnom muvingu.

I naravno, plaća u stalnom muvingu prema gore.



Zašto? Pa eto, tako. Smatram da ako nije tako, onda je praktički svejedno prodaješ li buhtle u Mlinaru ili "radiš u struci", zato jer bi već sutra ako se netko sjeti, mogao uredno prodavati buhtle u Mlinaru.
Dakle, nema smisla.

Pitanje samo po sebi je naivno. Ljudi oko mene na pozicijama i jako dobrim plaćama niti nemaju svoju "struku". Al imaju plaću.
Tako da je pitanje bs.



"anketno pitanje"



Jesu sve ankete tak smiješne i bespredmentne?

čekaj....aha, da, jesu.

Zadnje uređivanje Brogan : 04.10.2014. at 19:36.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 19:35   #44
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Osnovno zanimanje CNC operater i to u školi je bilo tak površno jer sam završio školu 93. da nisam uletio kod jednog privatnika niš nebi naučio tom čovjeku moram spomenik jednog dana podići
A sve ostalo CNC programiranje,autocad se je išlo na razne tečajeve naravno tko je htio i imao mogučnost večina je ostala na brušenju glava motora i tokarenju sitnica
Neke koje znam da rade na CNC programiranju imaju dosta vise nego sto si ti ponudio. Doduse, radi se o ljudima sa iskustvom. Ok, ne bih zelio generalizirati bez potpunih podataka, ali sumnjam da ces dobiti kvalitetu od ljudi koji ni za Autocad nisu culi.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 19:56   #45
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Neke koje znam da rade na CNC programiranju imaju dosta vise nego sto si ti ponudio. Doduse, radi se o ljudima sa iskustvom. Ok, ne bih zelio generalizirati bez potpunih podataka, ali sumnjam da ces dobiti kvalitetu od ljudi koji ni za Autocad nisu culi.
Nije stvar kvalitete ljudi, nego je stvar mogućnosti rada na kvalitetnim pozicijama i radnim mjestima... Bitno je da se dobro zarađuje, a šta se radi i ne mora biti toliko bitno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 19:59   #46
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nisu programi toliko problem. Treba prestati tretirati profesore kao neku povlašteu kastu i početi ih tretirati kao radnike podložne evaluaciji i u slučaju da ne zadovoljavaju standarde kvalitete, otkazu.

Što se programa tiče, meni nije problem ni ako ljudi studiraju ekonomiju i indologiju ako iz nekog razloga to žele. Vjerujem nekako da je za zdravo društvo dobro imati visoko obrazovane građane čak i ako ne rade u struci. Ono što mi smeta je kad taj ekonomist nakon diplome ne zna zbrojiti razlomak.
Ma to ti je povezano sa mogućnosšću rada u kvalitetnim firmama, ali i sa kvalitetom studiranja. Da se razumijemo, ima ljudi koji su kvalitetni i koji odlično rade i kada ne završe odgovarajuću školu ili fakultet (i sam svjedoćiš da dobro radiš iako nisi završio fakultet za te stvari), a ima ih i koji sa diplomama ne znaju ništa korisno raditi, baš ništa korisno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 20:05   #47
Ja sam nekoliko puta tražio pomoćne radnike za sitnije građevinske poslove... Džabe sve, neće niko.
Svi kobajagi nešto čekaju, neda im se, imaju drugih obaveza i slično... Ono, hebate vrag, nemam izbora i radim što stignem i trudim se koliko mogu.

Očigledno je da ovde ima puno ljudi koji jednostavno nikada nisu morali raditi, pa valjda zato imaju taj đir biranja i čekanja savršenog posla po njihovim prohtjevima.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 20:29   #48
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Ja sam nekoliko puta tražio pomoćne radnike za sitnije građevinske poslove... Džabe sve, neće niko.
Svi kobajagi nešto čekaju, neda im se, imaju drugih obaveza i slično... Ono, hebate vrag, nemam izbora i radim što stignem i trudim se koliko mogu.

Očigledno je da ovde ima puno ljudi koji jednostavno nikada nisu morali raditi, pa valjda zato imaju taj đir biranja i čekanja savršenog posla po njihovim prohtjevima.
Ti misliš da su zato krivi što ne moraju da prihvataju svaki posao...? To je bolje za njih...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 20:47   #49
A ne, daleko od toga... ali to čujem od ljudi koji su prije toga kukali u fazonu "daj šta bilo".
Svakako da bih volio da nitko od njih ne dođe u situaciju da mora raditi svaki posao, ali daj onda, čemu ovo kuknjanje kako se nema, bla-bla...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 20:51   #50
VŠS, informatika, radim u struci.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 21:26   #51
Quote:
sicky kaže: Pogledaj post
VŠS, informatika, radim u struci.
Jesi zadovoljan sa imalo dugoročnijom perspektivom (sigurnosti) trenutačnog zaposlenja u firmi gdje radiš, ili mogućnosti za uspon u hijerarhiji?
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 11:46   #52
Quote:
Pupi kaže: Pogledaj post
Po meni je najžalosnije u čitavoj priči što oni koji se doista trude učiniti neke promjene na bolje, budu opstruirani od vrha ili kolega. Očito nekima odgovara status quo, potpuna stagnacija sa nula rizika, totalna bezvoljnost za promjenama, uvođenjem novih programa ili bar revidiranjem postojećih. Imaju jednu te istu teoriju koju vrte godinama, ako ne i desetljećima. I onda kada mladi, svježe obrazovan čovjek, sjedne pred poslodavca na svom prvom razgovoru za posao, blijedo gleda kada mu ovaj postavi par pitanja vezanih uz posao. Što je i razumljivo, jer programi koji se vrte na fakultetima ne odražavaju pravo stanje stvari kao ni potrebitosti tržišta.
pa to tak ide, ak nekaj znaš i imaš volje nekaj promijeniti na bolje onda se najde neko komu to smeta (valjda jer se osjeća ugroženim) pa te pokopa

na mom faksu je bil isti problem, hrpa profesora koji su spremni za grob (bilo ih je par koji uopće nisu ni bili svjesni da su na faksu i da trebaju nekaj predavat), trkeljaju sve i svašta kak je bilo u stoljeću sedmom i onda dojdeš u firmu i loviš se za glavu jer bi trebal imat neko znanje a nemaš, o praksi da ne govorim

mogli bi ih uredno zamjeniti mlađim zaposlenicima koji su radili/rade po firmama i znaju kakva je situacija u praksi

v zadnje vrijeme dosta često čujem jednu izjavu, veli ovak: onaj ko oće radit taj se bu zaposlil u firmi i radil, a onaj koji neće taj predaje na faksu/u školi

valjda zato teorija i praksa nemaju veze jedna s drugom
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 18:03   #53
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
pa to tak ide, ak nekaj znaš i imaš volje nekaj promijeniti na bolje onda se najde neko komu to smeta (valjda jer se osjeća ugroženim) pa te pokopa

na mom faksu je bil isti problem, hrpa profesora koji su spremni za grob (bilo ih je par koji uopće nisu ni bili svjesni da su na faksu i da trebaju nekaj predavat), trkeljaju sve i svašta kak je bilo u stoljeću sedmom i onda dojdeš u firmu i loviš se za glavu jer bi trebal imat neko znanje a nemaš, o praksi da ne govorim

mogli bi ih uredno zamjeniti mlađim zaposlenicima koji su radili/rade po firmama i znaju kakva je situacija u praksi
Pa tako je bilo i u mom slučaju, samo što sam ja imao tu nesreći da je u istoj zgradi bilo tri studija, pa je nekome veoma bistrom palo na velebnu pamet da nam ubaci par kolegija iz tih, doduše srodnih, studija. Totalno nebitno i ubitačno za učit, a sa druge strane, to vrijeme se moglo i bolje iskoristiti sa više praktične nastave ili nećeg trećeg što bi nam kasnije doista i koristilo.

Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
v zadnje vrijeme dosta često čujem jednu izjavu, veli ovak: onaj ko oće radit taj se bu zaposlil u firmi i radil, a onaj koji neće taj predaje na faksu/u školi

valjda zato teorija i praksa nemaju veze jedna s drugom
Najgori su ti koji desetljećima nisu pomaknuli dupe sa fakulteta. Najviše se moglo naučiti od ljudi koji su vanredni profesori ili nekakvi suradnici. Kod njih je uvijek bilo najzanimljivije jer, em su bili puni entuzijazma za materijom koju predavaju i prenošenjem znanja, em se od njih moglo nekog vraga i naučiti, a koje će kasnije biti doista i korisno.

Sa druge strane, oni ucrvani profesori koji iz godine u godinu kopipejstaju ustaljena predavanja, te koji nisu u nikakvom doticaju sa svijetom van fakulteta su teški jad i bijeda. Problem im je zainteresirati studente jer u biti ni sami nisu zainteresirani za materiju koju predavaju, ispljunu to što imaju i pravac van učionice. Još veća žalost je što su toliko van realnosti situacije da im dosta često nije jasno kako studentima nešto nije jasno. Pa kad ih se i pita za pojašnjenje nekakve nejasnoće, sve se uzjapure, postanu vidljivo iziritirani što ih se uopće nešto priupitalo i zadržalo minut više nego su oni planirali. "Kolega, to ste morali znati..." - da sam znao, ne bih pitao!

Trebalo bi napraviti nekakvu cirkulaciju ljudi po tim fakultetima, da se te ucrvale profesore stavi u doticaj sa vanjskim svijetom, realnošću i potrebitostima svakodnevice.
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:33   #54
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
i ja sam doživio nešto slično bez obzira što neki ovdje na forumu ne vjeruju da je i pored toliko nezaposlenih teško naći radnika.
Potpisujem.

Ljudi vise vole kukat da nema posla. A zapravo nema posla koji bi njima odgovarao

OT:

dipl.ing. elektrotehnike, telekomunikacije, radim u struci - (LAMP) developer

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 11:40   #55
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Potpisujem.

Ljudi vise vole kukat da nema posla. A zapravo nema posla koji bi njima odgovarao

OT:

dipl.ing. elektrotehnike, telekomunikacije, radim u struci - (LAMP) developer

I.
Posla i nema, a najlakše je tako iz sigurnosti ureda pametovati kako ljudi neće da rade. Imam jednog u kancelariji. Pravi kuću i žali se kako niko neće da mu miješa beton i malter... A smrad svaki drugi dan odsustvuje k'o fol službeno, a ustvari radi na kući... Očitao sam mu lekciju zbog takvih priča...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 06.10.2014. at 11:49.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 12:02   #56
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Posla i nema, a najlakše je tako iz sigurnosti ureda pametovati kako ljudi neće da rade. Imam jednog u kancelariji. Pravi kuću i žali se kako niko neće da mu miješa beton i malter... A smrad svaki drugi dan odsustvuje k'o fol službeno, a ustvari radi na kući... Očitao sam mu lekciju zbog takvih priča...
Ako si mlad i zdrav - posla ima!

Zao mi je samo onih koji se stvarno nisu snasli.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:09   #57
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Posla i nema, a najlakše je tako iz sigurnosti ureda pametovati kako ljudi neće da rade. Imam jednog u kancelariji. Pravi kuću i žali se kako niko neće da mu miješa beton i malter... A smrad svaki drugi dan odsustvuje k'o fol službeno, a ustvari radi na kući... Očitao sam mu lekciju zbog takvih priča...
Vi Bosanci se zbilja niste maknuli iz socijalizma.... Ti njemu ocitao lekciju, mos mislit
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:42   #58
Doktorat, jedna od prirodnih znanosti, nije cista struka - ali ovdje nisam iznimka...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:54   #59
Ne.
Zapravo ni nemam struku.

Završila gimnaziju, upisala elektrotehniku, ulupala par godina i na kraju otišla s faksa bez diplome jer sam počela raditi full time kao web dizajner.

Radim to već 10 godina profesionalno (15 sveukupno) i to je za mene moja "struka".
Papiri s kojima si kod nas možeš rit obrisati me ne zanimaju.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:17   #60
Ha, ista stvar i kod mene!
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.