Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2003., 10:00   #1
Lightbulb Islam - religija srednjeg vijeka? i ranije.

dozvolite mi da preuzmem s politike::

jednostavnom socioloskom analizom kruga i drzava Islama vidljivo je ce se Zapad, gdje je sekularizacija sprovedena, i gdje krscanstvo nije nikakav realni problem za izrazavanje svojih stavova, moci usporedjivati mozda za jedno 500 godina sa zemljama gdje prevladava Islam, i to kad Islam izadje iz faze gdje je krscansvo bilo prije jedno isto toliko godina!

pitanje:: da li je fer, ili uopce realno zahtjevati od od Islama da napravi svjetlosni skok u vremenu?

naime signifikantne su te autoritativne strukture u svim zemljama gdje je Islam prevladjajuca religija, i totalna odsudnost zena! signifikantna je aspiracija Islama na svjetovni zivot, na politiku, te generaliziranje privatnog zivot sviju "upletenih" u pogodjenoj drzavi. sto se tice komponente zena, jedan poznati filozof i umjetnik je ispjevao

women of the world, take over, cos if you dont, the world will soon go to an end

uz svu toleranciju, jedan veliki za islam, kakav prevladava na svijetu
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 14:08   #2
Red face

islam ce uskoro slaviti ...

1424 rodjendan ...

... pa mu nije za zamjeriti ... !!!



mlad je ... ... jos uvijek !!!

livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 14:21   #3
Nije to samo do religije. Turska je islamska država pa je građanskija od mnogih zapadnih. Nošenje feređe je čak zakonom zabranjeno.
Tonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:07   #4
Quote:
Tonni kaže:
Nije to samo do religije. Turska je islamska država pa je građanskija od mnogih zapadnih. Nošenje feređe je čak zakonom zabranjeno.
da, upravo zbog Ata Turka, koji je ishao na sekularizaciju!
no i nju spashavaju autoritarne strukture, veliki utjecaj u gradjanskoj vlasti, jer je vojska ta koja je protiv islamskih fundamentalista. i ljudska prava tamo..i u EU..ne mozhesh usporedjivati.

ali eto korak Ata Turka i Turske je nesto pozitivno, slicno dogadjanjima u Evropi u 18. i 19. stoljecu. no jedno je urbani Istambul, a drugo veliki ostatak Turske, gdje je feređa svakodnevnica.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:11   #5
Nije da mi se baš naročito sviđa Islamski svjetonazor, iako mi u ponečemu ima ponešto vrlo vrlo "zavodljivo".
Možda mi je često čak i simpatičniji od kršćanstva...
Ne znam, to je moje subjektivno mišljenje.
(Ta neka pustinjska čistoća ?)

Kak god da bilo...

Je li fer od zapada očekivanje da sve kruške budu ko jabuke ?
Zar je po tome onda bolji od islamske rigidnosti koju često proziva u toj svojoj "objektivnoj demokratičnosti"???

Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:14   #6
Lightbulb Parafraza

uz svu toleranciju, jedan veliki za religije, kakav prevladavaju na svijetu


Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:20   #7
Question

naravno da moras reci ak smatrash nesto loshim!
ukazao sam na simptomaticnost gore navednih stvari.
koje su na zapadu vec davno prevazidjene. ne kazem da je zapad dobar. nego kazhem da je Islam taj koji radi u suprotnom smjeru, da se te stvari ne prevazidju i ne promijene. odnosno tako ispada. ne kazhem da je Islam sam po sebi losh, to ne mogu reci, niti necu moci nikada, nego nacin interpretacije i primjenjivanja je totalno srednjevjekovni.
ako si zena odgojena u islamskoj tradiciji, mozda se neces buniti. iako zenama u Iranu nije svejedno, jer su dozivjele vrijeme kad su bile ravnopravnije.
no ako si pripadnik krscanske manjine u Iranu, htjet ces izaci van.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:22   #8
Quote:
Roga Baba kaže:
...

Je li fer od zapada očekivanje da sve kruške budu ko jabuke ?

molim ne generalizirat! tocno sam naveo o kojim stvarima se radi.
inace to zna zavrshiti u konfuziji
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:22   #9
Quote:
women of the world, take over, cos if you dont, the world will soon go to an end

Samo da se to ne pretvori u najezdu defeminiziranih "brkatih" čudovišta.....kakvih po zapadu kao da već ima kolko očeš
Ko fol "feminizam"...a zapravo nešto suprotno ?????
Kao da ponekad guranjem žena na tradicionalno muška "važna" mjesta zapravo i ne mijenjamo puno.
Kao da mnoga takva "važna" mjesta često i ne služe drugome nego ispraznoj kompeticiji...." ko ima dužega".
U ovom slučaju "koja ima dužega"


Je li to davanje snage ženskom načelu ?
Nebi reko

(Ludi IL ponekad zna imat i pravo u jedno 2,3 stvari )
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:25   #10
Quote:
Roga Baba kaže:
Samo da se to ne pretvori u najezdu defeminiziranih "brkatih" čudovišta.....kakvih po zapadu kao da ima kolko očeš

Je li to davanje snage ženskom načelu ?
Nebi reko
ako je to jedan korak napred da zene dobiju vishe prava, zasto ne? ne morash ih ti sve ozeniti ostavi neke i meni
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:28   #11
Talking




(ma...gledal sam opet ovih dana film "American beauty" i po glavi mi se vrti supruga glavnog junaka koju baš očito i ne usrećuje
igranje "tradicionalno muške" uloge u životu koju toliko forsira...a ni sama sebi ne želi priznati da je nesretna.

Ali to je tema koja je daleko šira.
Jer, možda je jedna beduinska obitelj gonića deva daleko sretnija nego ona 100% fake pozadina "american dreama"
Kažu ljudi koji su bili v Ameriki da je stvarno dehumanizirana
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:30   #12
Red face

tonni::

Turska je islamska država ....

livadic::

turska nije *islamska* ...

nego ... *muslimanska* drzava !!!



*islamska drzava* je drzava uredjena prema serijatu ...

a ... *muslimanska drzava* je sekularna drzava ...

... sa muslimanskom vecinom !!!

;-)



ps

ipak ... nisi ti ni puno pogrijesio ...

jer ... sudeci po zadnjim izborima u turskoj ...

... sve je moguce !!!

;-)
livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 15:59   #13
Kršćanstvo vs islam

TEMELJ KRSCANSTVA.....Isus,sin Boziji,za vrime svog zemaljskog zivota je, oprastao grijesnicima,hranio gladne,napijao zedne,tjesio nesretne,lijecio bolesne...zrtvuje sebe na krizu,kao znak svoje beskompromisne ljubavi prema covjeku,uskrsnuje od mrtvih,dajuci nadu svima nama,da poslije smrti nastaje novi zivot za svakoga koji je zivio kao Isus,ljubio i prastao svim ljudima..

TEMELJ ISLAMA.....Muhamed,plejboj i ubica,silom i nasiljem osvajao arapske zemlje,ubijao,silovao,terorizirao,kad mu je sve dopizdilo,trazi novu avanturu,posto vrlo prefrgan, prepisuje stari zavjet Biblije i zidovski/jevrejski Talmund,uz nekoliko stilistickih promjena,cijeli taj "buckuris" naziva kuran,i s'time stvara najvecu i najneljudskiju i najmilitantniju SEKTU,tzv.ISLAM.


==============================


U Saudi Arabiji, ako ljude uhvate da u svojoj vlastitoj kuci citaju bibliju, ili se okupe na molitvu, policija ih hapsi, muci, a na kraju im odrezu glavu. Isto je i u Iranu, i u vecini zemalja gdje teokratija tj islam, vlada. Covjece, u Nigeriji, pobiste 150 ljudi, samo zato sto je novinar rekao da su zene tako lijepe da im ni Muhamed ne bi nasao manu (parafraziram, ne citiram). Pa da se onda zataska sve, to, rekose vjerski nemiri izmedju muslimana i hriscana.

I da ti jos jednom objasnim, samo cisto sumnjam da mozes da shvatis, to je visi intelektulni napor za tebe, nije to prosto mrmljanje kurana, kog inace ne razumijes, sem par dobro naucenih fraza, i to u mnogim slucajevima pogresno naucenih.

Tvoj samozvani "poslanik", je samo vama muslimanima poslanik. Drugima nije, niti ce ikada biti. Samo se pokvarene i ne dovoljno informisane osobe mogu diviti umno poremecenoj osobi, osobi, koja je bila padavicar, nadji hadis Sahih, po Bukhariju, gjde lijepo pise da kad je muhamed imao vizije da je bacao pjenu na usta i Citiram: "vristao kao mlada deva".

Covjeku koji je bio lazov, i to toliki veliki lazov, da mu je zena Aisha rekla, kad je napunila malo vise godina i prokuzila ko je i sta je muhamed, (parafraziram): O, muhamede zista si ti sretan, tvoj Alah ti daje sta god da pozelis.

Ubica, ubio clanove vlastite familije koji su odbili da vjeruju u njegovo poslanstvo, naredio ubistvo pjesnikinje Asme bin Marvan, koja se rugala njegovim maloumnositma, kojima se i danas vecina pametnog svjeta ruga, maloumnostima tipa: Isperi nos kad ustanes tri puta, a narocito dobro promuljaj da izbacis sejtana koji zivi u prljavim gornjim djelovima nosa, ili pij kamilji urin je je pun ljekovitih sastojaka, ili prisluskivao Solomon kako dva mrava razgovaraju, ili nije taj duh koji mu je donosio rijeci od alaha, htio da udje u kucu gdje ima ogdledalo i pas, pa otada svi muslimani mrze pse, i takvih idiotluka koliko hoces.

Lopov, pljackas, najnizeg kalibra, nemoralan covjek, pokvarenjak i bogohulnik neiskazani.
Poslanik, prljavog i pokvrenog satanskog duha, koga vi po muhamedovom primjeru zovete Gabrijel, ali taj se duh nikada nije muhamedu pretstavio niti rekao da je Gabrijel.

I kazem ti ne boje se vas ljudi, da vas se boje ne bi pokusavali da vam se suprostave i sprijece zagadjivanje jednog lijepog i tolerantnog zivota vasim otrovima i pokvarenjakluklucima.

Preziru vas, i taj svoj prezir jasno izrazavaju. I mojne pricati, zivota ti, muslimanska zajednica je jedna od najomrazenijih i najprezrenijih zajednica ovdje u AU.

Niko nece da zivi blizu vas, eto sad idete na sud da prisilite stanovnike jedne opstine da vam daju dozvolu za izgradnju islamskog centra, nece ljudi ni da cuju za vas. Ej, dokle ste stigli, sudom morate da prisilite ljude da vas trpe, a oni nece. To nije bilo ni za crkvu, ni za sinagogu, ni za budisticki hram, ni za masonski hram i ko zna kakve vjerske kuce. Samo za vas, na sud da silite ljude da vas trpe, a oni vas nece. Gdje god se cuje da su muslimani vecina niko nece tu da zivi.

Lakemba je jedna opstina sa muslimanskom vecinom i na veoma je losem glasu, tamo niko niti voli da ide, ako bas ne mora. I oh da, nemoj molim te lagati za libanske muslimane da su jedna od najbogatijih zajednica.

Jedna od najbogatijih zajednica i najpostovanijih jesu libanski hriscni, koji su ovdje pobjegli od svojih sunarodnika libanskih muslimana. Sa njima niko nije imao problema.

Libanski muslimani su jedna od najprljavijih, najnepisminijih (najneobrazovanijih), najvise preziranih, sa navecim postotkom silovatelja, i lopova, zajednica.

Eto pa shvati ako mozes.
Hrišćanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 16:01   #14
Quote:
jimmy kaže:
molim ne generalizirat! tocno sam naveo o kojim stvarima se radi.
inace to zna zavrshiti u konfuziji

Da se malo šalim generalizacijom....

Ko da to vrlo često tak ispadne kad se idu prevrtat društvena pitanja....

Dođe do miješanja svih mogućih aspekata i asocijacija koje pojedinci imaju o nekom pojmu....
Zato si ponekad mislim da se "politikom" ne treba niti bavit, osim ako je razlog za to- svoj vlastiti trbuh.

To je sve Bog zakuhal da ne idemo zidat Babilon

Btw, da sam žena, znam da bih prezirala Islamski odnos prema ženskom iz dna duše

Svoje čari i moć sakrivati u okove feređe radi davanja monopola na sebe svom "gospodaru" ?
:
Ni čut !!!


Međutim, legendarne Fate izgleda da se to rijetko tiće
Mislim da uglavnom uvijek ispadne mnogo pametnija nego Mujo
Roga Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 16:25   #15
Unhappy Sekularizacija je drugo ime za zločin ateizma i judeo mafijske vlasti

Quote:
jimmy kaže:
dozvolite mi da preuzmem s politike::

jednostavnom socioloskom analizom kruga i drzava Islama vidljivo je ce se Zapad, gdje je sekularizacija sprovedena, i gdje krscanstvo nije nikakav realni problem za izrazavanje svojih stavova, moci usporedjivati mozda za jedno 500 godina sa zemljama gdje prevladava Islam, i to kad Islam izadje iz faze gdje je krscansvo bilo prije jedno isto toliko godina!

pitanje:: da li je fer, ili uopce realno zahtjevati od od Islama da napravi svjetlosni skok u vremenu?


Šta je to dobro napravio zapad? Sekularizacija je uništila zapad. Ni jedan kršćanin ne priznaje sekularizaciju, što je drugo ime za masonizaciju i židovizaciju, za umrtvljenje kršćanske vjere. Islam ne da svoje pozicije. Jer vjera nije u domeni državne vlasti. To je inače- proganjanje vjerskih sloboda. Masmediji pod kontrolom židovskog lobija i judeo-mafije u SAD šire rasizam i ksenofobiju prema muslimanima. kao oni su "zaostali" jer ne daju ženama prava??!!!! A koja prava???? Je li onakva kao u Hrvatskoj, kao što ministrica pravosuđa -Antičević zlorabeći politički položaj širi feminističku propagandu? Vidim da je o tome i pisano na religiji. Jutarnji list baš danas donosi veliki prilog o "nasilju u obitelji" faktički tražeći da se muškarce kažnjava na najmanju dojavu žene. Ne zove li se to diktatura i fašizam? od kad je to država arbitar u međuspolnim odnosima? I tko je državi dao to pravo? Je li to ta zapadna "sekularizacija"? Bože me sačuvaj te sekularizacije i te "slobode"!!!!
__________________
Časni i ponosni pederofob !
Gorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 16:28   #16
U ime Boga Sveopceg Dobrcinitelja Milostivog

Mir i dobro


Hriscanin:
Quote:
TEMELJ ISLAMA.....Muhamed,plejboj i ubica,silom i nasiljem osvajao arapske zemlje,ubijao,silovao,terorizirao,kad mu je sve dopizdilo,trazi novu avanturu,posto vrlo prefrgan, prepisuje stari zavjet Biblije i zidovski/jevrejski Talmund,uz nekoliko stilistickih promjena,cijeli taj "buckuris" naziva kuran,i s'time stvara najvecu i najneljudskiju i najmilitantniju SEKTU,tzv.ISLAM.
Kazu da ce snijeg....
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 16:39   #17
Angry Židovstvo -najopasnija sekta na zemlji!

Quote:
Hrišćanin kaže:


TEMELJ ISLAMA.....Muhamed,plejboj i ubica,silom i nasiljem osvajao arapske zemlje,ubijao,silovao,terorizirao,kad mu je sve dopizdilo,trazi novu avanturu,posto vrlo prefrgan, prepisuje stari zavjet Biblije i zidovski/jevrejski Talmund,uz nekoliko stilistickih promjena,cijeli taj "buckuris" naziva kuran,i s'time stvara najvecu i najneljudskiju i najmilitantniju SEKTU,tzv.ISLAM.








Najopasnija sekta svijeta jest judaizam, ili židovstvo. Oni su jedina sekta koja u svojim "svetim" knjigama ima naredbu ubijati sve one koji neće biti robovi (gojimi) židovima. Oni su jedina sekta koja ima vjerski program kao politku - zavladati svijetom i uvesti strašnu diktaturu i istrebljenje nežidova. Pročitaj u talmudskim spisima i Kabali.
__________________
Časni i ponosni pederofob !
Gorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 16:49   #18
Re: Židovstvo -najopasnija sekta na zemlji!

Quote:
Gorje kaže:
Najopasnija sekta svijeta jest judaizam, ili židovstvo. Oni su jedina sekta koja u svojim "svetim" knjigama ima naredbu ubijati sve one koji neće biti robovi (gojimi) židovima. Oni su jedina sekta koja ima vjerski program kao politku - zavladati svijetom i uvesti strašnu diktaturu i istrebljenje nežidova. Pročitaj u talmudskim spisima i Kabali.
kao što u kršćanstvu imas razne sljedbe npr. adventističku kao idolopoklonički subotarski kult koji je osnovao izvesni Muller, a 'revitalizovala" neobrazovana plagijatorka i falsifikatorka Ellen White,...
tako i u judejstvu imaš razne sekte, frakcije, itd.

Medjutim, Bibliju mi ne bi imali, mi kršćani, da nije bilo judaizma, pa i Krist je bio jevrejin, no Novi Zavet bih nazvao 'dijalektickim skokom", ako se smem tako izraziti, u odnosu na stari, a...
islam je puki plagijat starog.

Judejske sekte kad pomenu, setih se fpruma kumran bet, i to treba videt, posetit, da bi covek poverovao.
Hrišćanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 16:57   #19
Wink

hriscanine, molim ne vrijedjati. kritizirati da, vrijedjati ne! pokazi da si odrasla osoba i da su naucio neke osnove kulture.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 17:01   #20
OK, JIMMY,

mada sam i ja preuzeo gore navedeno, sto se da videti.

Izvinjavam se, ali ne bi bilo u redu menjati tudje.

MOGU OBRISATI, AKO JE PROBLEM.
Hrišćanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.