Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2003., 15:22   #81
Ponekad ...

Uspijevam upravljati pomalo snovima kada sam jako umoran, u onoj fazi lakog sna na pocetku kada tek tonem u pravi san. Vecinom me prate misli od trenutka prije sna ili utisci dana.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 17:45   #82
Lucidno sanjanje je usko povezano s parapsihologijom, tocnije sa pojmom poznatim pod nazivom astralna projekcija.
Upisi to na google-u pa ces saznati nesto vise...
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 11:52   #83
Idi na moj homepage pa na "mind body spirit" link.
Trebalo bi biti dosta linkova o astralnoj projekciji i lucidnom sanjanju.
__________________
BLOG (sadrži izbor iz IMF topica u kojima sam pisao) -> http://sanherib.blog.hr
Sanherib is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 22:17   #84
meni je to baš zabavno, ne mogu birati okolinu i san, ali mogu birati svoje reakcije i sposobnosti, a ako zagusti mogu se probuditi po želji

ti snovi su uvijek posebni i izgledaju tako stvarno, ali ne vjerujem da je to baš astralna projekcija (u mom slučaju)
 
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 18:01   #85
Ja jesam. Prvi put. Pred par dana. Dok sam imala visoku temperaturu. To je bilo nešto prestrašno.

Sjećam se da sam bila na nekom tulumu. Bila sam s jednim tipom, koji je meni inače skroz fuj. I tako se mi ljubimo, kad on skine hlače a tamo nešto prestrašno To me toliko šokiralo, da sam se prebacila u neku drugu priču. Tada sam bila u drugom snu. vozila sam se u nekom autu ( a ja nemam položeni vozački ) i nakon nekog vremena se zabila u drvo U trenu zabijanja, opet sam se prebacila u drugi san. Tada sam postala svjesna da sanjam. Slijedećih "priča" se ne sjećam, ali znam da sam se štipala za guzu jer sam se htjela probuditi. Pa sam se bacila sa krova neke zgrade, lupila u pod i opet ušla u novi san. Poludila sam, htjela sam se probuditi a nisam znala kako. Bilo je grozno, očajno iskustvo, ne ponovilo se nikada! Ne sjećam se ni kako ni kada sam se probudila...
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 00:39   #86
ja kad sam ful svijesna dok sanjam, a to je dosta puta, obično radim neke stvari koje su, jelte, malo zabranjene zakonom (ali ništa prestrašno ).
jednom kad sam znala da je to san, a silom prilika sam se nalazila u nekom gradu, samo sam ušla u slastičarnicu i počela jesti ne obazirajući se na druge ljude i rekla sebi uživaj dok možeš. taj period sam baš bila na dijeti, možda je to razlog... ali bome sam se najela.
jedan put sam krala...
ali rijetko mogu upravljati time što se događa, a kad se to dogodi, eh onda sam na konju moj privatni holodek.
Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 18:09   #87
Ja sam popodne sanjala da sam golim rukama ubila krokodila i zato...oprez... ne se zahebavati sa pandorom...

naravno nije lucidno sanjanje... al možda mi neko može "protumačiti" taj san...
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 22:02   #88
mislim da je moguće upravljati snom,ali ne baš u potpunosti
dosta puta mi se događalo da svjesno odaberem što ću sanjati,npr,nešto što sam već prije sanjala da se nastavi,forica je to...
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 22:48   #89
Wow. To bi trebala biti rijetka pojava, ti lucidni snovi. A sad ispada da svi to možete!
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2003., 22:36   #90
Lucidno sanjanje nije toliko necesta pojava, neke analize govore da se dogadja oko 90% ljudi, problem je u tome sto se mnogi ljudi ili ne sjecaju tih dozivljaja, ili ne shvacaju potpuno lucidnost, ili u pocetku kontroliraju pa se izgube u kontroli i misle da je kontrola bio samo san (ak me kontate)

lucidno sanjanje se dogadja kada se u trenutku rada nase nesvjesnosti javlja svjesni dio, odnosno postaje aktivan, i umijesa se u san. Mozak nam signalizira da to nije stvarnost, da je san, ti okidaci mogu biti slucajni, ili ih moze pokrenuti neka pojava za koju u javi znamo da nije moguca.

Najcesci nacin kako da postignute lucidnost je da se naviknete da tijekom dana cesto pogledavate na sat, ali dva put zaredom, i tako da vam se ta navika prenese u san. Najcese se u snu dogodi da je jedno vrijeme npr 3:45 a kad pogledate za sekundu 17:40, tada ce vam signal iz podsvijesnosti shvatiti da je to san, i lucidnost moze poceti...

najlakse da ostanete u lucidnosti kada ju postignute, je da se ne uzbudjujete, samo smireno. I stalno si to ponavljajte kada jednom shvatite, "ovo je samo san", jer se cesto dogodi da kada ste jednom lucidni ubrzo to zaboravljate, ufurate se u pricu i upadate u san.....

Da bi ste kontrolirali snovima....morate to htjeti,....ne samo aj da probam pa da vidim kako ce to izgledati.....jer vi tada san kontrolirate podsvijesnoscu....a nju je malo teze izdresirati....nego samo aj da probam......


eto ja se napisa....a sas kad sam naletio na temu na kojoj sam proveo godine, i godine, i godine istrazivanja i eksperimentiranja........


LeeD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 08:30   #91
Quote:
LeeD kaže:
eto ja se napisa....a sas kad sam naletio na temu na kojoj sam proveo godine, i godine, i godine istrazivanja i eksperimentiranja........
Možeš napisati još nešto o tvojim iskustvima?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 12:43   #92
Iskustava ima toliko, da, bi srusio ovaj server kad bi se toliko napisao.... a prsti bi mi natekli....

Najupecatljiviji....mislim da je i bio prvi... Hodam ulicom i pod cestom je voda ono vidi se kroz beton voda...i ne znam zasto i kako....ali shvatim da je to san...i sta sad...gledam drvece, i razmisljam, cisto bezveze, kako bi izgledalo da je svo drvece bijelo i listovi i sve....i bum...svo drvece je bijelo....znam da sam u snu osjetio da sam previse uzbudjen...odjedanput su mi misli pocele letjeti brzinom svjetlosti i zamaloh se probudih.... ali smirim se i nastavim.....pomislim da letim ali u biti ne mogu se odvojiti od tla, niti hodati...zatim se smirim i odjedanput pocnem letjeti.....vjerujte mi ako ikad dozivite u lucidnom stanju osjecaj da letite....necete to nikada do kraja zivota zaboraviti....osjecaj van pameti.....

to mi je ono najupecatljivije iskustvo.....

bilo je kasnije kada sam malo vjezbao i svakakvih iskustava..dosta osobnih i nekih kaznjih nasim zakonima....if you catch my point.....

uglavnom mozes raditi sto zelis.....bilo sta....zelis li vidjeti kako je to biti kamen...mozes......

ali ukoliko iko bude eksperimentirao s ovim....probajte u snu naci ogledalo...i proci kroz njega.... to je ultimate high in lucidnom sanjanju....
LeeD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 16:18   #93
Nisam znao da je to česta pojava, tj. da se kod mnogih osoba pojavljuje. Moja su prva iskustva s tim počela prije nekoliko mjeseci, nisam ni znao da za to postoji i naziv (lucidno sanjanje). Uglavnom, često mogu upravljati snom, ne postupcima drugih, već ponajviše svojim postupcima. Nekoliko sam puta letio u snu. Jednom sam čak i plivao u izuzetno dubokoj vodi (a ne znam plivati uopće). Obično me to upravljanje snovima veseli i nastojim ostati u takvom "stanju" što dulje mogu. I događa se to većinom pred jutro ili tijekom prijepodneva (za vrijeme spavanja, naravno).

Ipak sam sretniji djelovati u stvarnosti...
__________________
That's how IT goes, Everybody knows...
ZiggyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 19:40   #94
Quote:
svjesnost sanjanja u snu

dozivio tko? upravljao ko snom?
Uvijek. Uvijek pred jutro i uvijek letim
__________________
Danas, kada postajem pionir, dajem časnu pionirsku riječ:
Da ću marljivo učiti i raditi i biti dobar drug;
Da ću voljeti našu samoupravnu domovinu Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju;
Da ću razvijati bratstvo i jedinstvo i ideje za koje se borio Tito;
Da ću cijeniti sve ljude svijeta koji žele slobodu i mir!
Thompson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 21:52   #95
To mi se dogodilo jednom (voljela bih to opet doživjeti jer ja bilo jako zanimljivo).

Počelo je kao obični san, ali sam odjednom shvatila da je ono što se događa jako čudno i da se ne nalazim u stvarnosti - naime, sanjala sam da se u stanu mog prijatelja održava neki umjetnički performance i da gomila svečano obučenih ljudi ulazi u njegov stan.
To mi je bilo sumnjivo. Pomislila sam: Da li možda sanjam? Razmislila sam i zaključila da stvarno sanjam.
U slijedećem trenutku bila sam u svojoj sobi i pomislila sam: "Brzo, prije nego što se probudim, da vidim kakve knjige imam u snu na policama." Uzela sam neke knjige i listala ih, i bile su jako zanimljive - neka čudna poezija s nadrealističkim ilustracijama. I pomislila sam: "Moram zapamtiti ove pjesme i kad se probudim." Ali nije mi uspjelo.
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 22:23   #96
Da najcesce se dogadja ujutro.....ne.....

mislimo da se dogadja ujutro...ali to se moze i dogadjati i tijekom noci..ali ako poslije upadnemo u drugu fazu sna...ne rem...onda nam se brise, tj. zaboravljamo da se to dogodilo....a i ujutro je povecan rad neurotransmitera, odnosno....svjesnost..se vec lagano pocinje buditi....pa uskace u nesvjesnosti...i bum..lucidni snovi...

inace.....lucidni snovi su odvojena tematika od upravljanja snova....dream control...

LeeD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 02:14   #97
Hm...

Meni se desi da kad mi se ne svidja neki ishod dok sanjam pa to premotam i onda odsanjam drukcije... ili promijenim nesto... Ali čini mi se da svaki put kad se to dogodi i ja shvatim da sanjam da sam na rubu buđenja, i imam osjećaj da maštam, a ne da sanjam... Ne uspjevam nikako zadržati se u pravom snu, i čim se počnem osjećati kao da maštam, sve mi to gubi čaroliju i razvodni se i ja se probudim...
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 11:48   #98
Meni još uvijek nije jasno zašto se meni ono što sam gore napisala dogodilo dok sam imala temperaturu i ima li to veze s tim. Jer san je bio lud. Ja sam skakala s nebodera i počea sanjati druge stvari.
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 12:03   #99
Quote:
Indigo Girl kaže:
Meni još uvijek nije jasno zašto se meni ono što sam gore napisala dogodilo dok sam imala temperaturu i ima li to veze s tim. Jer san je bio lud. Ja sam skakala s nebodera i počea sanjati druge stvari.

Ništa posebno. Događa se.
 
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 23:32   #100
Nista posebno? Meni je to bilo jako posebno. Nikad to necu zanboraviti i nikada mi nitko nije ispricao da se nasao u slicnoj situaciji....
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.