Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2007., 22:39   #1
Čovjek izopćen iz društva ako ne vjeruje u Boga!!!


Jeste li primjetili da su nevjernici uključujući i vjernike koji ne idu na misu jako stigmatizirani u ovom zaostalom društvu?
Što mislite, kuda ovo vodi?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 22:40   #2
kajgod!!!!!!!!!!!!

ovo je jedna od opako vecih gluposti ovdje napisanih.

nikad, ali nikad nikad nikad se nisam osjecala ni najmanje stigmatizirano zato sto sam ateist, sto ne idem u crkvu i sto imam misljenje kakvo imam o katolickoj crkvi.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 22:46   #3
jel ti to o bosni ili?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:41   #4
ovo je čista glupost, u hrvatskoj se provodi sustavna demonizacija krčćanstva, ateisti su zadnji koji imaju problema što se pogleda na religiju tiče.
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 23:55   #5
Slažem se.Sve je više ateista/manje vjernika,svjetovnost uzima priličnog maha,ljudi su vezaniji za materijalno više no ikad,a duhovnost postaje sporedna...čak je cool biti ateist,svi se odgovori sve više temelje na znanstvenim objašnjenima,pokušava se znanstveno objasniti sve moguće-npr.zašto djeca do 12.godine imaju više noćnih mora nego ona starija...zašto ljudi imaju svoje životne ciljeve,zašto se vole igrati mačkama i što ja znam da ne nabrajam sad ovako random...uglavnom,skoro se sve pokušava znanstveno objasniti.Kad bih rekao za nešto 'to je Bog dao',komentar bi bio šutnja a u sebi podmsjeh,to je gotovo postala glupa uzrečica,a Boga se stavlja u isti koš imaginacije kao i Djeda Mraza-dovoljno je pogledati dobar dio moje generacije(16-20 god.)
Ja,kao vjernik,se osobno bojim da ću se u budućnosti negdje teško uklopiti zbog toga,zbog sve veće sekularizacije društva.
Tako da je ovaj naslov stvarno čista glupost.
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 00:35   #6
ostaje nada da će preostali vjernici biti oni najkvalitetniji i najpredaniji
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 01:11   #7
Nisu stigmatizirani, ali pretpostavljam da to jako ovisi i o sredini u kojoj živiš

Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
Slažem se.Sve je više ateista/manje vjernika,svjetovnost uzima priličnog maha,ljudi su vezaniji za materijalno više no ikad,a duhovnost postaje sporedna..
Pravih ateista ima relativno malo. Većina "ateista" su obične moralno i duhovno slabe budale bez formiranog vlastitog mišljenja. Ne znači biti ateistom ako se ne ide u crkvu jer se nema vremena, ima se posla ili se jednostavno želi ostati duže u krevetu; pravi ateist neće u nekakvoj nesreći cvileći moliti bože ako te ima daj mi pomozi, zauvijek ću ići u crkvu i biti dobar...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 08:42   #8
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Jeste li primjetili da su nevjernici uključujući i vjernike koji ne idu na misu jako stigmatizirani u ovom zaostalom društvu?
Nismo.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 13:27   #9
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Jeste li primjetili da su nevjernici uključujući i vjernike koji ne idu na misu jako stigmatizirani u ovom zaostalom društvu?
Što mislite, kuda ovo vodi?
Ma gdje to? Pa ja živin u Vukovaru, koji je mali grad, i još sjeban u ratu, a pola je mojih frendova ateisti, i tko molim te njih diskriminira?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 16:36   #10
Joooj, da barem!!! Al kod nas su diskriminiraju oni koji vjeruju i vjeru svjedoče, a ovi drugi su 'moderni i prosvijetljeni i napredni i slobodni'
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 17:09   #11
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Jeste li primjetili da su nevjernici uključujući i vjernike koji ne idu na misu jako stigmatizirani u ovom zaostalom društvu?
Što mislite, kuda ovo vodi?

Društvo je takvo kakvi su ljudi koji ga čine. Ili ti pričaš o "nekom drugom društvu"?

Naravno da nisu stigmatizirani niti bi trebali niti smjeli biti. A jasno je iz upisa da ne samo da neki to žele biti, nego i da bi neki željeli stigmatizirati druge.
Bilo bi bolje na neki drugi način preispitati vlastitu "važnost".
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 17:16   #12
Quote:
Al kod nas su diskriminiraju oni koji vjeruju i vjeru svjedoče
Je li ovo ušminkani naziv za nekoga tko gnjavi stvarima koje su slušaocu dosadne?
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 17:45   #13
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Nisu stigmatizirani, ali pretpostavljam da to jako ovisi i o sredini u kojoj živiš



Pravih ateista ima relativno malo. Većina "ateista" su obične moralno i duhovno slabe budale bez formiranog vlastitog mišljenja. Ne znači biti ateistom ako se ne ide u crkvu jer se nema vremena, ima se posla ili se jednostavno želi ostati duže u krevetu; pravi ateist neće u nekakvoj nesreći cvileći moliti bože ako te ima daj mi pomozi, zauvijek ću ići u crkvu i biti dobar...
Ja kažem samo-vjera sve više gubi na značaju...negdje 30% mojih vršnjaka,mladih od 18-tak godina,su ateisti,manji dio se čvrsto deklarira,a veći kaže 'pa da,katolik sam,ali ne vjerujem baš'.što je najgore,mnogi koji su i imali nekakvu nit vjere izgube se u materijalnom i skoro ih je nemoguće povući nazad.a od ovih 70% 'vjernika'...rekao bih da ih možda 5% posto čita Bibliju i živi pravim kršćanskim životom...u smislu da se svaki dan mole,idu redovito u Crkvu i pretaču u život što piše u Svetom Pismu.
Situacija je definitivno gora no ikad-ja osobno mislim da jesmo prilično na kraju vremena.svi znakovi upućuju na to.A jao vama nevjernicima.
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 17:50   #14
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Jeste li primjetili da su nevjernici uključujući i vjernike koji ne idu na misu jako stigmatizirani u ovom zaostalom društvu?
Što mislite, kuda ovo vodi?
U Hrvatskoj nismo stigmatizirani.

A gdje ti živiš?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 18:42   #15
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
ovo je čista glupost, u hrvatskoj se provodi sustavna demonizacija krčćanstva, ateisti su zadnji koji imaju problema što se pogleda na religiju tiče.
E pa ne znam tko ima djecu u osnovnoj školi, ali moje dijete je u školi u ZGB sjedilo u učionicama sa križem na zidu (to nisu učionice za vjeronauk, već sve prostorije u školi).
Nije riječ o katoličkoj OŠ ili privatnoj OŠ, pa sad ti vidi tko je stigmatiziran..
Nije išao na vjeronauk, tu nije bilo problema,a li mi nismo (barem ne još) vjerska i monoteistička država,dugo sam razmišljala kako na to reagirati,anonimno sam se obratila udruzi g.Pusića, ali moje dijete je u međuvremenu završilo OŠ, ali poznavajući ravnateljicu, nije se promjenilo ništa.
Djeca još ne razumiju da im se na taj način nameće nešto što je osobna stvar svakog od nas, a roditelji se u straju od profesorskog revanšizma ne usude protestirati, pa si tako na mala vrata neke škole uzimaju za pravo oblikovati dječje svjetonazore kako one (ravnatelji i ravnateljice) misle da je trenutno politički oportuno.
Što kažete i na ostale vjeroispovijesti, kako se recimo osjećaju Židovi ili Muslimani kad dođu na roditeljske sastanke i sjede ispod tih istih raspela?
Znači :
vjernici=katolici
ostali=ništa
dragona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 19:13   #16
Isto kako se osjećaju kada sjede ispod slike bana jelačića ili plakata o mitozi. Onom tko ne vjeruje raspelo je tek ukras na zidu (kojih su škole pune) s eventualnom umjetničkom vrijednošću...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 19:58   #17
Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
E pa ne znam tko ima djecu u osnovnoj školi, ali moje dijete je u školi u ZGB sjedilo u učionicama sa križem na zidu
Raspelo je dio kulturne baštine. Već stoljećima. Isto kao i, primjerice, podnevna zvonjava (ili grički top, da se odmaknemo od vjerskih tema). Slažem se da je blesavo stavljati ga kojekuda, ali ne vidim zašto bi to bio problem?

Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
Što kažete i na ostale vjeroispovijesti, kako se recimo osjećaju Židovi ili Muslimani kad dođu na roditeljske sastanke i sjede ispod tih istih raspela?
Kako se osjećaju, reci ti nama?

P.S. Da sam Židov ili musliman, osjećao bih točno ono što sam opisao u prvom dijelu ove poruke.

P.P.S. Osjećam točno ono što sam opisao u prvom dijelu ove poruke. Raspelo smatram dijelom kulturne baštine. Tukcima smatram one koji ga stavljaju kojekuda, pri čemu su mi favoriti oni s krunicom na retrovizoru.

P.P.P.S. Fakat, a kako se Mađari osjećaju pred Banovim kipom? Odgovor: koga boli nježnik!
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 20:31   #18
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Jeste li primjetili da su nevjernici uključujući i vjernike koji ne idu na misu jako stigmatizirani u ovom zaostalom društvu?
Što mislite, kuda ovo vodi?
Da, u nekim područjima, ali toga u bliskoj budućnosti neće uopšte biti jer će vjernici nestat.
__________________
Kiss my ass
Džukela15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 23:28   #19
Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
E pa ne znam tko ima djecu u osnovnoj školi, ali moje dijete je u školi u ZGB sjedilo u učionicama sa križem na zidu (to nisu učionice za vjeronauk, već sve prostorije u školi).
Nije riječ o katoličkoj OŠ ili privatnoj OŠ, pa sad ti vidi tko je stigmatiziran..
Nije išao na vjeronauk, tu nije bilo problema,a li mi nismo (barem ne još) vjerska i monoteistička država,dugo sam razmišljala kako na to reagirati,anonimno sam se obratila udruzi g.Pusića, ali moje dijete je u međuvremenu završilo OŠ, ali poznavajući ravnateljicu, nije se promjenilo ništa.
Djeca još ne razumiju da im se na taj način nameće nešto što je osobna stvar svakog od nas, a roditelji se u straju od profesorskog revanšizma ne usude protestirati, pa si tako na mala vrata neke škole uzimaju za pravo oblikovati dječje svjetonazore kako one (ravnatelji i ravnateljice) misle da je trenutno politički oportuno.
Što kažete i na ostale vjeroispovijesti, kako se recimo osjećaju Židovi ili Muslimani kad dođu na roditeljske sastanke i sjede ispod tih istih raspela?
Znači :
vjernici=katolici
ostali=ništa
Upravo ovo.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 23:29   #20
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
kajgod!!!!!!!!!!!!

ovo je jedna od opako vecih gluposti ovdje napisanih.

nikad, ali nikad nikad nikad se nisam osjecala ni najmanje stigmatizirano zato sto sam ateist, sto ne idem u crkvu i sto imam misljenje kakvo imam o katolickoj crkvi.
Ovisi gdje živiš.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.