Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2007., 20:16   #101
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
molim te nemoj i ti sa ovim glupostima, da redovnika u amerikama nije bilo dogodilo bi se takvo etničko čišćenje da bi se zemlja još crvenjela od krvi.
oprosti za dijakritičke znakove, trudit ću se da napredujem, ali što se velikog slova tiče primjeti da rijetko kad na to obraćam pozornost.
Kakvo bi se dogodilo etničko čišćenje, pa kolonizatori su uz pomoć redovnika napravili etničko čišćenje, a ono što nisu očistili, "dobrovoljno" je pokršteno. (vidi slične situacije u 2.Svjetskom ratu, kad su neki nam bliski tipovi pokatoličavali sugrađane drugih vjera).
dragona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 20:37   #102
Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
(vidi slične situacije u 2.Svjetskom ratu, kad su neki nam bliski tipovi pokatoličavali sugrađane drugih vjera).
Vidim, mit začet u samomrzačkom umu raspopa Viktora Novaka živi i dalje...zloćudni mem, isprva endemski među Srbima, prešao je i u Lijepu Našu.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 20:58   #103
Quote:
Minsc kaže: Pogledaj post
Vidim, mit začet u samomrzačkom umu raspopa Viktora Novaka živi i dalje...zloćudni mem, isprva endemski među Srbima, prešao je i u Lijepu Našu.
Čitava stvar tebi liči na mit, ali ja sam na svoju sreću, a pretpostavljam na tvoju žalost, član multietničke i multivjerske obitelji. U 2.Svjetskom ratu da bi spasili sebe i obitelj, neki članovi moje obitelji pokatoličili su se... (pa jel mit ili nije)
Naravno i Mladenu Schwartzu (o.p. Židovu) je vjerovatno mit broj ubijenih Židova, ali brojke su tu, također na njegovu žalost.
dragona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 21:55   #104
Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
Čitava stvar tebi liči na mit, ali ja sam na svoju sreću, a pretpostavljam na tvoju žalost, član multietničke i multivjerske obitelji. U 2.Svjetskom ratu da bi spasili sebe i obitelj, neki članovi moje obitelji pokatoličili su se... (pa jel mit ili nije)
U bespućima internetske zbiljnosti, svatko se može predstavljati kao inkarnacija Julija Cezara, a ne samo kao član multinešto obitelji. Usput, tvoja izjava, ničim izazvana, koja glasi "na tvoju žalost" pali moj bulšit detektor i kaže da si, vjerojatno, lažljivi provokator i
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 22:12   #105
Ovu foru sa "lažljivim provokatorom" sam već vidjela negdje ....
A u duhu "bespuća tih i takvih" g.TF rekao da je sretan što mu žena nije Srpkinja ili Židovka, pa vidim koji ti je omiljeni književni pravac. Što se inkarnacija i reinkarnacija tiče, ja nisam ničija reinkarnacija već živuća osoba s poduljim obiteljskim stablom kako ti kažeš multinešto....
dragona1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 11:37   #106
Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
ne, ovo je pravilo koje će ti svaki katolik reći bez obzira na to tresu li se teze ili ne. biblija je napisana u određenom prostoru i vremenu. siguran sam da znaš kad Isus kaže židovima "zar nema dan 12 sati?" to nam se danas čini krivo, ali ljudi tog doba i prostora su dan dijelili na 12 sati! tako da treba i to uzeti u obzir.
I kako onda itko moze znati sto je od tog teksta metafora, a sto doslovno, i ako vec ima netko tko ce reci da je dovoljno mudar i obrazovan da moze razlikovati jedno od drugog zasto bismo vjerovali? Argument "treba imati vjere" nije argument.

Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
koliko je meni poznato, 30% ljudi na svijetu se izjasnili kao kršćani. treba naravno odvojiti "kršćane" od kršćana ali to ipak nije zamemariv broj. uz to je kršćanstvo najraširenija religija pa uzevši to u obzir, rekao bih da dobar dio vjeruje. a dokazi postoje, židovski i rimski dokumenti iz tog doba kao i jedna knjiga u kojoj je sve detaljno opisano. biblija, očito.
a da ja upotrijebim tvoj argument: "ne, ja sam u pravu. pročitao sam u jednom ne-vjerskom tekstu da su ateisti uvjek u krivu."
Argument brojnosti nije valjani argument. Ja sam samo koristio tvoju retoriku. Sto se pisanih dokaza tice jako su upitni dakle niti to ne mozes upotrijebiti kao argument. Biblija pogotovo ne spada u tu kategoriju.

Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
a zar ja moram stvarno velikim crvenim slovima napisati SARKAZAM da me netko shvati neozbiljno kad takav pokušavam biti?
Vjerovao ili ne, forum je pisani medij i sva slova i sve rijeci su iste. Ukoliko nema smileya ili humor ne bude posebno naglasen tesko je odgonetnuti tko se kada sali ili ne.
N3M1R is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 18:29   #107
Quote:
N3M1R kaže: Pogledaj post
I kako onda itko moze znati sto je od tog teksta metafora, a sto doslovno, i ako vec ima netko tko ce reci da je dovoljno mudar i obrazovan da moze razlikovati jedno od drugog zasto bismo vjerovali? Argument "treba imati vjere" nije argument.

Argument brojnosti nije valjani argument. Ja sam samo koristio tvoju retoriku. Sto se pisanih dokaza tice jako su upitni dakle niti to ne mozes upotrijebiti kao argument. Biblija pogotovo ne spada u tu kategoriju.

Vjerovao ili ne, forum je pisani medij i sva slova i sve rijeci su iste. Ukoliko nema smileya ili humor ne bude posebno naglasen tesko je odgonetnuti tko se kada sali ili ne.
trebaš ispuniti za to jedan poseban uvjet: ne smiješ bit glup ko falus! ako ti je IQ veći od broja cipele možeš zaključiti što si pročitao iz biblije. Isus je bio ispred svog vremena (pa i našeg) ali je govorio ljudima koji su živjeli prije 2000 godina. ako su oni mogli to razumjeti, a ti ne, zabrinuo bih se na tvom mjestu.

je ako pričamo o brojevima. nije čudo da pisani dokaz star 2000 godina izgubi s vremenom jasnoću, ali postoje. pogle ilijadu, još je starija, ali ruševine troje su pronađene (ili barem vjeruje da je to to), dakle i to je valjani povijesni dokaz. a zašto biblija ne spada u tu kategoriju, u njoj bar sve stoji crno na bijelo!

kontekst je tu, nadao sam se da će biti dosta bolje?
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 20:45   #108
Nidje ne vodi slobodno
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.