Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2003., 23:33   #41
Quote:
Aurora Aurea kaže:
..na sliku Boga Oca koji je i Bog-Majka.
Vaso, izvorno Bog jes Otac i Majka.
Ali na početku kreacije On je samome sebi dao tjelesni oblik.

Po tom tijelu On je Otac a ne Majka.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 14:43   #42
Cool

Quote:
#WildCard kaže:
Pogled na Bibliju iz druge perspektive







Ah, nove stare basne masona i papista. Kojima samo jedno ne odgovara: Da je Biblija istinita. Pa pokušavaju ljudskim mudrovanjem u zapećak baciti velike istine Pisma. Dovoljno je samo kao primjer navesti njihove laži: o tome da knjigu proroka Izaije nije pisao Izaija... nego još neki "drugi Izaija" i "učenici"! Time žele obesnažiti poruku te knjige.

Pokušavaju poviješću(svojim tumačenjem) zamagliti proročku i teološku poruku.


Neprijatelj je još u vrijeme protestantizma shvatio da ne može protiv Biblije ići IZRAVNO! Pa pokušava - zaobilazno... rušenje, tzv. "znanstvenom kritikom"! Znanost se nema što petljati u Bibliju!


Jer ju znanost nije ni stvarala!

Druge su igre u pitanju...

Ali neće proći!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:57   #43
Quote:
maleni kaže:
"I rece Bog: "Nacinimo covjeka na svoju sliku, sebi slicna, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima sto puze po zemlji!"


Feministice moraju nekako opravdati to sto su postala CUDOVISTA, pa ce pokusati u najnovijem prijevodu nama neukima 'objasniti' da su one "bozja stvorenja" na sliku nekog tamo "boga-cudovista".

Koliko je to samo daleko od Biblije i valike Rijeci koje nam je Bog objavio?


Nevjerojatno je dokle ide mrznja i zloba. Umjesto da mijenjaju sebe, one bi mijenjale (ma sta mijenjale, najradije bi ubile da mogu!) Tvorca.

ne bu proslo...
Woman In Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 17:43   #44
Unhappy

Quote:
Woman In Red kaže:
Feministice moraju nekako opravdati to sto su postala CUDOVISTA, pa ce pokusati u najnovijem prijevodu nama neukima 'objasniti' da su one "bozja stvorenja" na sliku nekog tamo "boga-cudovista".

Koliko je to samo daleko od Biblije i valike Rijeci koje nam je Bog objavio?


Nevjerojatno je dokle ide mrznja i zloba. Umjesto da mijenjaju sebe, one bi mijenjale (ma sta mijenjale, najradije bi ubile da mogu!) Tvorca.

ne bu proslo...

SEBI one pokušavaju "objasniti"!

Ali im ne ide...

Niti njihovim 'sponzorima'!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2003., 15:00   #45
Quote:
Hiarcs kaže:
Vaso, izvorno Bog jes Otac i Majka.
Ali na početku kreacije On je samome sebi dao tjelesni oblik.

Po tom tijelu On je Otac a ne Majka.
Da je Bog muško i žensko istovremeno ( Bog dvospolac??)pa ne bi li se onda takav objavio i ljudima??
Mojsije je proveo na gori Sinaju 40 dana. Pisavši Toru, nigdje nije spomenuo da je Bog Majka, niti za Boga pisao u ženskom rodu!!

U cijeloj Bibliji Bog je objavljen kao muško
__________________
punim jedrima naprijed!
jedrenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 11:33   #46
Jedrenjak, Bog kao osoba jes muško.
Ali Bog nije samo osoba. Osobni Bog je tek vanjski odraz nečega Nepojmljivog.
A to Nepojmljivo ne samo da nije muško, nego nema nijedne osobine koju Mu možemo pripisati.

Kad se u Bibliji kaže da je Riječ postala tijelo, misli se na to da je nepojmljivi transcendentalni Bog postao tjelesni Bog. O transcendentalnom Bogu nemamo pojma, a tjelesnog Boga možemo čak i vidjeti i dodirnuti (duhovnim očima i duhovnim prstima).

Ima još nešto. Nisam gore bez veze napisao da je Bog istovremeno i Otac i Majka.

Gdje se god okreneš naići ćeš na neki oblik međusobnog privlačenja između plusa i minusa. To je tako u prirodi zato što je tako u Bogu. Kako je gore tako je dole.

Nemoj misliti da su to Otac i Majka u onom smislu kako ih mi zamišljamo. To nisu dvije osobe nego dva Principa koja postoje u Bogu. Ta dva Principa svojom međusobnom interakcijom čine Boga onim što On je.

Ta interakcija ili privlačna sila između Plusa i Minusa, širi se na sve strane kao božanska ljubav. To je ono što sam gore nazvao Nepojmljivim. To je Riječ od koje je sve nastalo. Prvo je nastao Bog kao osoba pa onda i druga duhovna bića.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 16:36   #47
Quote:
Hiarcs kaže:
.

Prvo je nastao Bog kao osoba pa onda i druga duhovna bića.
Bog je oduvjek bio i nema početak,a ni kraj.Druga duhovna bića stvorio je taj isti Bog.
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 20:35   #48
Cool

Quote:
Hiarcs kaže:



Ima još nešto. Nisam gore bez veze napisao da je Bog istovremeno i Otac i Majka.


A koji si ti to "autoritet" da TO kažeš? Bio bih zahvalan da ovdje 'ispostaviš' svoje reference... jesi prorok? Ili vizionar... mističar... poslanik...?


Svoje vjerovanje ne nameći onima koji imaju OBJAVU! Dakle Božje govorenje o samome sebi! OK.?




Quote:
Gdje se god okreneš naići ćeš na neki oblik međusobnog privlačenja između plusa i minusa. To je tako u prirodi zato što je tako u Bogu. Kako je gore tako je dole.

Nemoj misliti da su to Otac i Majka u onom smislu kako ih mi zamišljamo. To nisu dvije osobe nego dva Principa koja postoje u Bogu. Ta dva Principa svojom međusobnom interakcijom čine Boga onim što On je.


Zar su plus i minus - slike Boga?

Koje lupetanje! Zar je Bog električni impuls? Ti još vjeruješ u primitivne bogove i kozmogoniju pogana... koji munju smatrahu "božanstvom"? Ti još nisi čuo za Gspodina Jehovu... Boga nad bogovima "krajeva svijeta Stvoritelja..."! I za Isusa - Sina njegova?

Što je u Bogu "zna samo duh Božji..."! Kaže Pismo!

Ti, ZASIGURNO ne znaš što je u Bogu... jer nisi niti pozvan znati!

Kakva kukavna "interakcija"?

Bog je OSOBA. Izvorna osobnost! Monada nad monadama. Vrhovna muškost i bitak! Genij čija djela pokušavamo shvatiti... ali ne možemo ih niti u mislima i mašti obuhvatiti!


Žena, kao simbol materije i materijalnoga života... tu nema nikakvog učešća!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 16:11   #49
Quote:
I.L kaže:
A koji si ti to "autoritet" da TO kažeš? Bio bih zahvalan da ovdje 'ispostaviš' svoje reference... jesi prorok? Ili vizionar... mističar... poslanik...?
Poslanik jesam.

Bili su me poslali da obavim jedan prljavi posao. I onda kad sam došao tamo jedan me poslao u p. m.
Mogu ti reći da uopće nije ugodno biti poslanik.


Quote:
Svoje vjerovanje ne nameći onima koji imaju OBJAVU
A kako da razlikujem ko ima a ko nema objavu?
Možeš li mi dati popis onih koji imaju objavu, pa da znam kome smijem a kome ne smijem nametati svoje vjerovanje.



Quote:
Ti još nisi čuo za Gspodina Jehovu... Boga nad bogovima "krajeva svijeta Stvoritelja
Čuo sam za tog gospodina. I pravo da ti kažem nije mi se baš svidjelo što sam čuo o njemu.



Quote:
Što je u Bogu "zna samo duh Božji..."! Kaže Pismo!
I oni kojima Duh Božiji to objavi - kažem ja.



Quote:
Ti, ZASIGURNO ne znaš što je u Bogu... jer nisi niti pozvan znati!
U pravu si. Ali pozvat će oni mene. Pa ću onda i ja znati što je u Bogu. A do tada slušam one koji su već pozvani.

Gore si tražio referencu.
Ja vjerujem Isusu Kristu. Što taj Gospodin kaže ja u to vjerujem.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 16:20   #50
Quote:
Hiarcs kaže:
Poslanik jesam.

Sta poslali su te po sibice kad si bio mali?
Woman In Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 16:24   #51
Quote:
Hiarcs kaže:

Čuo sam za tog gospodina. I pravo da ti kažem nije mi se baš svidjelo što sam čuo o njemu.
A sada nesto potpuno drugacije:


Quote:
Ja vjerujem Isusu Kristu. Što taj Gospodin kaže ja u to vjerujem.

Pa daj se vise odluci! Naime, Isus Krist slijedi upute svoga Oca, jedinoga Boga Jehove, svidjao se on tebi ili ne.

Woman In Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 15:40   #52
Quote:
Woman In Red kaže:
Sta poslali su te po sibice kad si bio mali?




I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:08   #53
Bog je ljubav, moj I.L-e. A ako ti ne osjećaš ljubav prema ženama, moj I.L-e, onda je tvoj Bog muškarac.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:18   #54
Quote:
walter kaže:
Bog je ljubav, moj I.L-e. A ako ti ne osjećaš ljubav prema ženama, moj I.L-e, onda je tvoj Bog muškarac.
Ne njegov niti ičiji drugi, već Bog svih ljudi!!
Bog je muško! pa Waltere, to smo već imali prilike naučiti.
U Bibliji je Bog samo tako i objavljen!
__________________
punim jedrima naprijed!
jedrenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:23   #55
Quote:
jedrenjak kaže:
Ne njegov niti ičiji drugi, već Bog svih ljudi!!
Bog je muško! pa Waltere, to smo već imali prilike naučiti.
U Bibliji je Bog samo tako i objavljen!

On je tamo pomalo osvetoljubiv i ljut, krvožedan i nasilan, ah da zaboravih on je muško, pa mu se to može i oprostiti.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:31   #56
Quote:
jedrenjak kaže:
Ne njegov niti ičiji drugi, već Bog svih ljudi!!
Bog je muško! pa Waltere, to smo već imali prilike naučiti.
U Bibliji je Bog samo tako i objavljen!
Prije svega, ne tražim odgovor glasnogovornika, nego Njegove Svetosti. Bog je muško, ti voliš Boga, ti si homić.
A šta sad, jedrenjak? Zato želim da mi Svetost odgovori, a ne trebant.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:33   #57
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
On je tamo pomalo osvetoljubiv i ljut, krvožedan i nasilan, ah da zaboravih on je muško, pa mu se to može i oprostiti.
Bog je SAMO pravedan
Mrzi na grijeh, a blagolsivlja one koji ga ljube i zapovijesti njegove slušaju. Sjećaš se Ponovljenog Zakona..knjige blagoslova i knjige prokletstva??

Nije li to najpoštenije??
__________________
punim jedrima naprijed!
jedrenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:39   #58
Quote:
jedrenjak kaže:
Bog je SAMO pravedan
Mrzi na grijeh, a blagolsivlja one koji ga ljube i zapovijesti njegove slušaju. Sjećaš se Ponovljenog Zakona..knjige blagoslova i knjige prokletstva??

Nije li to najpoštenije??

A da, ........pravednost jačeg i moćnijeg, bit će trabantu IL-uzionista, da nemamo isto poimanje Boga....... kao i poimanja kategorije poštenja.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:47   #59
A po čemu je taj vaš bog oko kojeg se toliko svađate pozitivac?
Mislim, i da je muško, ili žensko, svejedno, i dalje je najveći negativac.
Bogu je samo jedan cilj, a to je da mu se svi klanjamo..
A treba lijepo bogu pokazati srednji prst, poslati ga na jedno mjesto, i zaboraviti da je takva neka kreatura ikad postojala.
A ove koji i dalje tupe da mu se treba pokloniti, lijepo osigurati na jedno mjesto, samo da se zaraza ne širi.

Svim kršćanima želim da što prije odu na nebo i da nas prestanu daviti sa glupostima tipa isus, bog, sotona i slične produkte njihove paranoje.
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 14:50   #60
Apophis, a zašto si ti toliko bijesan? Ili razočaran? Ako kažeš da je Bog najveći negativac, amnestiraš ljude.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.