Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2003., 19:05   #61
Gdje si ti vidio bijes?
Meni se samo gadi licemjerje klera, kršćana i sličnih vjerskih zajednica, i smatram da je jedini razlog postojanja religije to da se ljudi međusobno kolju. A vjera i ljudi koji vjeruju u nešto "nadnaravno" samo truju populaciju oko sebe. Kod nas je nažalost većina populacije zatrovana sa tim vjerskim otrovom.
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 13:31   #62
Quote:
jedrenjak kaže:
Bog je SAMO pravedan
Mrzi na grijeh, a blagolsivlja one koji ga ljube i zapovijesti njegove slušaju.
Jel misliš na one zapovijesti kad kaže:

"Ja Jehova vrhovni robovlasnik zapovijedam svojim robovima da samo mene obožavaju.
Ako se neko usudi obožavati nekoga drugoga kuku njemu, uništiću mu sve što ima, i poubijaću mu djecu i djecu njegove djece.
Na moj oltar redovno prinosite najbolje plodove s vaših polja i najbolje ugojene životinje.
Ako to budete činili obećajem da ću vas odvesti u zemlju gdje teče med i mlijeko. A ako to ne budete činili naljutit ćete me".
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2003., 12:55   #63
Quote:
Hiarcs kaže:
Jel misliš na one zapovijesti kad kaže:

"Ja Jehova vrhovni robovlasnik zapovijedam svojim robovima da samo mene obožavaju.
Ako se neko usudi obožavati nekoga drugoga kuku njemu, uništiću mu sve što ima, i poubijaću mu djecu i djecu njegove djece.
Na moj oltar redovno prinosite najbolje plodove s vaših polja i najbolje ugojene životinje.
Ako to budete činili obećajem da ću vas odvesti u zemlju gdje teče med i mlijeko. A ako to ne budete činili naljutit ćete me".

Jesi ti zavidan Jehovi?


I što ćeš učiniti? Tuži ga... Carli del Ponte!

Jehova ima pravo činiti što želi... u svome... a sve je njegovo!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 23:36   #64
Quote:
posmatrač kaže:
Pa dokle

kako može neko prilagođavati bibliju kako njemu odgovara izbacivati i ubacivati po svom nahođenju

Samo se pitam kada će pederima naumpasti da jednu takvu bibliju napišu za svoje potrebe (ako već nisu)
Zar nije Muhamedu objavljen Kuran baš zato da se isprave židovski i kršćanski falsifikati iste ?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 14:38   #65
Quote:
Ma IL-e, tema ovog topica je tvoja premisa da je Bog muško. Ti to ne znaš ničim potkrijepiti, evidentno je da ne poznaješ filozofiju religije ni ontologiju transcendentnoga, pa nemamo dalje što razgovarati...
Hm, što kaže Biblija o filozofima i mudracima?


Pazite da vas tko ne odvuče mudrovanjem i ispraznim zavaravanjem što se oslanja na predaju ljudsku, na "počela svijeta", a ne na Krista.

Jer u njemu tjelesno prebiva sva punina božanstva; te ste i vi

ispunjeni u njemu, koji je glava svakoga Vrhovništva i Vlasti.

,Kološanima 2:8-10


dakle...cijela metafizika pada u vodu...isprazno zavaravanje o bitku i počelima svijeta...


1:18 Otkriva se doista s neba gnjev Božji na svaku bezbožnost i nepravednost ljudi koji istinu sputavaju nepravednošću.

1:19 Jer što se o Bogu može spoznati, očito im je: Bog im očitova.

1:20 Uistinu, ono nevidljivo njegovo, vječna njegova moć i božanstvo, onamo od stvaranja svijeta, umom se po djelima razabire tako da nemaju isprike.

1:21 Jer premda upoznaše Boga, ne iskazaše mu kao Bogu ni slavu ni zahvalnost, nego ishlapiše u mozganjima svojim te se pomrači bezumno srce njihovo.

1:22 Gradeći se mudrima, poludješe i

1:23 zamijeniše slavu neraspadljivog Boga likom, obličjem raspadljiva čovjeka, i ptica, i četveronožaca, i gmazova.

1:24 Zato ih je Bog po pohotama srdaca njihovih predao nečistoći te sami obeščašćuju svoja tijela,

1:25 oni što su Istinu - Boga zamijenili lažju, častili i štovali stvorenje umjesto Stvoritelja, koji je blagoslovljen u vjekove. Amen.

1:26 Stoga ih je Bog predao sramotnim strastima: njihove žene zamijeniše naravno općenje protunaravnim,

1:27 a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja.

Rimljanima


..malo pogledajte da li su aristotel, platon i ekipa bili homići...bit će vam jasnija ova poruka...


što je mudro raditi? mudrovati..?...prema Stvoritelju svega, NE!

Plod je pravednikov drvo života, i mudrac je tko predobiva žive duše.
Mudre Izreke 11:30
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 14:58   #66
Quote:
posmatrač kaže:
Monitor.hr:

Njemacka evangelicka crkva prevodi Bibliju u novu verziju koja ce biti pisana feministickim rjecnikom. Više od 50 prevoditelja radi na novom izdanju svete knjige, a prevode poglavlja koje se smatra diskriminatorskim prema ženama te se služe nepristranim i pravednim jezikom. Termin ucenik bit ce tako promijenjen u ucenici ili ucenice, a forme obracanja poput Gospodin ili Naš otac bit ce izostavljena. Ova verzija Biblije izaci ce pocetkom iduce godine u 10 000 primjeraka.

Pa dokle

kako može neko prilagođavati bibliju kako njemu odgovara izbacivati i ubacivati po svom nahođenju

Samo se pitam kada će pederima naumpasti da jednu takvu bibliju napišu za svoje potrebe (ako već nisu)
pitaj si zupnika u crkvi kak to rade u vatikanu pa ces znat odgovor.
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 18:33   #67
Što više biblija to bolje
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 22:03   #68
Najveca glupost feministkinje su sve prevele u zenskom rodu,cjela biblija je napisana u zenskom liku osim djavola,njega su jedino u muskom rodu ostavile kako javljaju novosti

Biblija kosta 400.000 bolje bi bilo da su dali pare pomoc djeci u Africi ili nesto potrebnijoj ustanovi nego ovakve gluposti,ali zato je sloboda misljenja i tako mogu i feministkinje pisati sto hoce.

Martin Luther da zna prevrnio bi se u zemlji
leoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 23:23   #69
Quote:
posmatrač kaže:
Monitor.hr:

:
kako može neko prilagođavati bibliju kako njemu odgovara izbacivati i ubacivati po svom nahođenju

pa ako su ljude godinama uvjeravali da postoji limb, a sad ga odjednom ukinili...
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 06:02   #70
Quote:
jedrenjak kaže:
Ne njegov niti ičiji drugi, već Bog svih ljudi!!
Bog je muško! pa Waltere, to smo već imali prilike naučiti.
U Bibliji je Bog samo tako i objavljen!
Evo, jedna tema-pitanje, pa molim za komentare
-citirano iz jednog priručnika za ljudska prava

:tradicionalni katolički teolozi tvrde da se Bog "inkarnirao" u liku muškarca i samo zato muškarac može predstavljati Isusa Krista pred oltarom - zbog prirodne sličnosti s muškim Isusom

:feministički teoloziinzistiraju na ljudskoj prirodiBoga pri čemu se njegon spol nigdje ne spominje
- Bog po njima nema roda jer postoje mnogi načini da mi se čovjek obrati, a da ga ne naziva "on" ili "ona"
- Bog uključuje muškost i ženskost u sebi bez posebnog razlikovanja u rodu

-konzervativci smatraju takvo mišljenje /tumačenje - dualizmom- koji vodi u sotonizam
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 10:19   #71
Bog je muško, al nije muškarac.....

kad god mi neka ženskica dođe sa spikom da Bo nema roda ja počnem:

Oče naš....
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 10:23   #72
Quote:
jurky kaže:
Bog je muško, al nije muškarac.....

Oče naš....

Zabavno je kod tebe Jurky, Bog je muško, suprotnog spola baš kao što je Helga žena, suprotnog spola u 'Allo 'allo
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 04:58   #73
Quote:
jurky kaže:
Bog je muško, al nije muškarac.....

kad god mi neka ženskica dođe sa spikom da Bo nema roda ja počnem:

Oče naš....
- kod mene ne možeš započeti s "Oče naš... jer ja nisam "ženskica"( termin spada prema Zakonu o ravnopravnosti spolova u sexizme)

- kao da ja tebe oslovim s "muškica" ili

- što bi trebalo značiti da je netko muško, ali nije muškarac???

- daj neki argument - osim Oče naš!!! ( naravno, ako imaš konkretni argument )

- da li i klekneš kad počneš s Oče naš pred nekom "ženskicom" koja ima rodnu spiku o Bogu ??
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 05:00   #74
Quote:
leoni kaže:
Najveca glupost feministkinje su sve prevele u zenskom rodu,cjela biblija je napisana u zenskom liku osim djavola,njega su jedino u muskom rodu ostavile kako javljaju novosti

Biblija kosta 400.000 bolje bi bilo da su dali pare pomoc djeci u Africi ili nesto potrebnijoj ustanovi nego ovakve gluposti,ali zato je sloboda misljenja i tako mogu i feministkinje pisati sto hoce.

Martin Luther da zna prevrnio bi se u zemlji
- pa i ti možeš pisati kaj hoćeš - sloboda mišljenja, pisanja, pravo na osobni stav i ...
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 05:07   #75
Quote:
I.L kaže:
Neznalico!


Nisu Božji anđeli uzimali ljudske kćeri za žene. Pa ako nešto ne znaš - pitaj. Nije sramota pitati. Sramota je - blamirati se!


BOŽJI POMAGAČI



Prije potopa, zlo se toliko širilo, da su i potomci Setovi počeli ulaziti u bračne veze s neznabožačkim, neobraćenim i bezbožnim kćerima (potomstvom) Kainovim. Sveta povijest o tome kaže: "Vidjeći Sinovi Božji kćeri čovječije kako su lijepe, uzimaše ih za žene, koje su htjele…" (Postanak. 6:2.) Ovi "Sinovi Božji", nisu nikakvi vanzemaljci, niti anđeli, nego, potomci Setovi, ili Setovci. Oni su se zvali "Sinovi Božji" jer su poštivali Božji Zakon, prinosili žrtve po propisima, kako je Jehova zapovjedio prinositi janjce jutrom i večerim, i ostale žrtve koje su predskazivale, kao daleke, lelujave sjenke vremena, najavljivale Otkupitelja – Mesiju – Pomazanika Jehovinog.

A "kćeri čovječje", bile su Kainovo potomstvo. Oni, dakle, iz dolina. Kćeri (potomstvo) Kainovo je uveliko koristilo sve dosege uljepšavanja, šminke, mode. I bile su lijepe, ali samo fizički lijepe, i ništa više. Bile su samo tijelo. Tako se sveto sjeme (potomstvo) počelo miješati sa nesvetim, (prokletim) potomstvom. Jer, primijetite, odmah iza ovog stiha o Sinovima Božjim i kćerima čovječjim ide onaj strašni stih: "A Jehova reče: "Neće se Duh moj do vijeka boriti s ljudima, jer su (samo) tijelo; neka im još sto i dvadeset godina…" (Postanak. 6:3.)

Jer za žene iz potomstva Kainova, se kaže da su "kćeri čovječje…" zamijetite, ne "kćeri Božje…" nego, samo kćeri grješnog, palog čovjeka, neobraćene i Bogu neprijateljske "kćeri čovjeka".

Zato je Jehova vidio kud to vodi; da će se sveto sjeme – sveta loza, izmiješati kroz bračne veze s nečistom lozom pobune, i iskvariti se. Tada neće biti drugog puta nego cijeli taj zli rod, tu svu opačinu istrijebiti sa zemlje. Jer bi u suprotnom sveto sjeme potpuno propalo. A time bi propalo i spasenje čovjeka. A upravo to i jest bio Sotonin cilj. Strašne vode potopa bile su uništenje za cijeli stari – pretpotopni svijet – ali, u isto vrijeme, bile su opstanak – i produžetak milosti za cijelo buduće čovječanstvo.

Naravno, gledajući strategijski i na tisućljeća koja su tek trebala doći. Ono što je starom, pretpotopnom svijetu, bila smrt – cijelom čovječanstvu – gledajući ga u globalu – bilo je život!

Jer da Jehova nije potopom razbio namjere zlih ljudi i zlih anđela, Mesija – to jest – Gospodin Isus, Sin Jehovin – ne bi uopće imao zbog čega dolaziti. Jer bi svi ljudi, cijelo čovječanstvo, završilo u slozi s demonima, u bezdanu grijeha i pobune. To i jest bio cilj Varalice – "Stare zmije, koja se zove Đavao i Sotona – koji je Zavoditelj cijeloga svijeta…" (Otkrivenje. 12:9.) Da bi bolje razumjeli stanje svijeta prije potopa i veličinu Božje milosti, te propast kojusu pretpotopni ljudi sami izabrali.


Inače: izvoli se informirati: www.vjera.com

i...


http://vjera.com/main.php?m=oc02


http://vjera.com/main.php?m=oc03


http://vjera.com/main.php?m=oc08
- koja vjerska tolerancija

- ne mogu vjerovati - jel to neko novo učenje o toleranciji i ljubavi prema svemu
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 05:17   #76
Quote:
posmatrač kaže:
Monitor.hr:

Njemacka evangelicka crkva prevodi Bibliju u novu verziju koja ce biti pisana feministickim rjecnikom. Više od 50 prevoditelja radi na novom izdanju svete knjige, a prevode poglavlja koje se smatra diskriminatorskim prema ženama te se služe nepristranim i pravednim jezikom. Termin ucenik bit ce tako promijenjen u ucenici ili ucenice, a forme obracanja poput Gospodin ili Naš otac bit ce izostavljena. Ova verzija Biblije izaci ce pocetkom iduce godine u 10 000 primjeraka.

Pa dokle

kako može neko prilagođavati bibliju kako njemu odgovara izbacivati i ubacivati po svom nahođenju

Samo se pitam kada će pederima naumpasti da jednu takvu bibliju napišu za svoje potrebe (ako već nisu)
- Bibliju su pisali muškarci jer su žene imale status "u rangu 3- godišnjaka";
- da se nisu izborile, do danas ne bi imale pravo glasa

- zašto misliš da ne bi smjele i žene pisati Bibliju

- pa kaj je pisanje exluzivno pravo nekoga???

- ionako je ( od muškaraca ) mijenjana, nadopunjavana

- pedera imaš i u crkvi, na radnim mjestima tipa; svećenika, župnika i sl. - pa mogu i oni dati svoj doprinos : cerek:

-ionako poznaju stvari iznutra:
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 05:23   #77
Quote:
I.L kaže:
Bog je žena

Crkva piše feminističku Bibliju

Njemačka evangelička crkva prevodi Bibliju u novu verziju koja će biti pisana feminističkim rječnikom. Više od 50 prevoditelja radi na novom izdanju svete knjige, a prevode poglavlja koje se smatra diskriminatorskim prema ženama te se služe nepristranim i pravednim jezikom. Termin učenik bit će tako promijenjen u učenici ili učenice, a forme obraćanja poput Gospodin ili Naš otac bit će izostavljena. Ova verzija Biblije izaći će početkom iduće godine u 10 000 primjeraka.


************************************************** *


S naslovnice IMF-a.


Ovo sve je pokazatelj onoga što su proročanstva najavila - kraja sustava stvari ovoga svijeta!

Usprkos izvornom jeziku, koji Boga oslovljava u muškom rodu, masoni u crkvi, pokušavaju ismijavati Boga. Međutim Biblija kaže, da tko prezire Boga "bit će prezren"!

Kamo vodi ovo feminiziranje svijeta? Ovaj neizrecivo drski zločin, izvrtanja Biblije... i to pred očima cijelog svijeta... ne više potajno.


Ta knjiga koju oni "prevode" nije Biblija, niti se može zvati Biblijom! E sad, interesira me,što na sve ovo kažu ostale 'sestre' crkve? Zašto ne prosvjeduju? Gdje su "sveti" adventisti? Koji imaju spoznaju da moraju podići glas protiv ovog bezakonja i SOTONIZMA! Adventisti su brzi kad treba moju malenkost olajavati, ili druge vjerne ljude!

Poglavlja koja se smatra "diskriminatorskim"? Po čijim to mjerilima? Bolensih feministkinja, ili ... koga? Po mjerilima kršćana - Biblija nije diskriminatorska! Niti postoje takva poglavlja.

Što vi kažete?
- pa ti si najagresivniji vjernik kojeg sam na forumu "upoznala" :2up:

- kakve ti probleme imaš????

- da nisi mizogeni ???? ili latentni ???

- ja sam feministkinja i maximalno podupirem svaku "aktivnost" kad su u pitanju ljudska ženska prava, rodni izričaj i sve ljudske slobode bazirane na civiliziranim zakonima!!!

- obzirom da su feministkinje u više od 90 posto visoko i još više obrazovane, ne sumnjam da će dobro obaviti "pisanje"
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 05:38   #78
Quote:
I.L kaže:
Bog je žena

Crkva piše feminističku Bibliju

Njemačka evangelička crkva prevodi Bibliju u novu verziju koja će biti pisana feminističkim rječnikom. Više od 50 prevoditelja radi na novom izdanju svete knjige, a prevode poglavlja koje se smatra diskriminatorskim prema ženama te se služe nepristranim i pravednim jezikom. Termin učenik bit će tako promijenjen u učenici ili učenice, a forme obraćanja poput Gospodin ili Naš otac bit će izostavljena. Ova verzija Biblije izaći će početkom iduće godine u 10 000 primjeraka.


************************************************** *


S naslovnice IMF-a.


Ovo sve je pokazatelj onoga što su proročanstva najavila - kraja sustava stvari ovoga svijeta!

Usprkos izvornom jeziku, koji Boga oslovljava u muškom rodu, masoni u crkvi, pokušavaju ismijavati Boga. Međutim Biblija kaže, da tko prezire Boga "bit će prezren"!

Kamo vodi ovo feminiziranje svijeta? Ovaj neizrecivo drski zločin, izvrtanja Biblije... i to pred očima cijelog svijeta... ne više potajno.


Ta knjiga koju oni "prevode" nije Biblija, niti se može zvati Biblijom! E sad, interesira me,što na sve ovo kažu ostale 'sestre' crkve? Zašto ne prosvjeduju? Gdje su "sveti" adventisti? Koji imaju spoznaju da moraju podići glas protiv ovog bezakonja i SOTONIZMA! Adventisti su brzi kad treba moju malenkost olajavati, ili druge vjerne ljude!

Poglavlja koja se smatra "diskriminatorskim"? Po čijim to mjerilima? Bolensih feministkinja, ili ... koga? Po mjerilima kršćana - Biblija nije diskriminatorska! Niti postoje takva poglavlja.

Što vi kažete?
- Bibliju su pisali LJUDI!!!!MUŠKARCI!!!!

- Bog nije spolno određen Biblijom, nego Isus Krist

- u krajnjoj liniji, koje boje kože je bio Isus Krist??? ( ako poznaješ povijest, onda znaš da nije mogao imati plave okice i bijelu put, i plavu kosicu )

- tko je tu činjenicu promijenio??? "bolesne" feministkinje" ili "bolesni ..."

- koja je dijagnoza bolesti feministkinja??
pravo na različitost, ljudska prava,ravnopravno partnerstvo, nenasilje, mirovni aktivizam...???- koja od tih boleština te muči kod feministkinja???

- muška povijest obilježena ratovima, pa čak i vjerskim, za divno čudo - to nije sotonizam i bolest???)
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 19:59   #79
Quote:
Neli kaže:
- koja je dijagnoza bolesti feministkinja??

)

možda to što se uglavnom radi o... poremećenim lezbijkama koje polude od same činjenice da nikada neće biti - kao muškarac?
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 04:14   #80
Quote:
mobyXXL kaže:
možda to što se uglavnom radi o... poremećenim lezbijkama koje polude od same činjenice da nikada neće biti - kao muškarac?

- ovo bi bila varijanta interpretacije Freuda - još samo fali dodatak "histerične"
i "kastracija"

- zaboravio si na teoriju o "ljubomori" muškaraca na žene zbog jer ne mogu rađati

- ja sam ipak pristalica Junga tak da možemo razmjenjivati različite stavove

Neli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.