Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2007., 16:42   #41
ne prakticiram magiju moja 11.pocinje u Jarcu, saturn mi je jak, ne zanimaju me takve svari

Ako vec pricas o smrti, postoje jos puno drugih stvari koje se gledaju...a ti bi ti bila i 12. i 4.kuca...no najvaznija stvar su tranziti. Netko moze imati recimo odlicno postavljenu 8.kucu, no za vrijeme losih tranzita moguce su nezgode...dok ce se na neke druge ti tranziti odraziti puno blaze.

Ja stojim iza misljenja da ne mozes sa siurnoscu predvidjeti neciju smrt...lako je gledati necije 8.kuce kad znamo kakva je smrt bila u pitanju, no probaj baciti oko i na natalne ljudi koji su dozivjeli duboke godine i tamo ces isto naci svakakve 8.kuce...osim toga netko moze umrijeti nenadanom nesrecom koja vodi do bolesti i u svojim 90tim...nemoj olako drugim ljudima davati prognoze, jer im mozes nanijeti stetu

i nitko ne moze izbjeci katastrofu kako ti nazivas smrt, jer su neke stvari ipak jace od natalnih.
Ako zelis nekom pomoci da izbjegne katastrofu pomozi im da prevladaju i shvate svoje lose aspekte, kojih ima i izvan 8.kuce
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 17:37   #42
Ma jasno... radi se o nepoznavanju suštinskih stvari u astrologiji...

Pokazatelj nečeg ne znači da će svi koji imaju to u natalu tako i biti jer život stvori masu različitih načina za ispoljavanje nečeg...

Primjer ... jedan ruski astrolog proučavao je karte silovanih žena i došao je do saznanja da je zajedničko svim kartama loš odnos Ma i Mo ... no da li to znači da će svaka osoba s tim aspektom biti silovana?? naravno da ne, jer su oba "planeta" brza i vrlo često se nađu u takvom nepovoljnom odnosu, pa bi prema takvom tumačenju praktički svaka treća -četvrta osoba trebala biti silovana što je nonsens, ali uvijek taj odnos znači emocionalnu povrijeđenost osobe koja ga ima, a na koji način će to biti, možda i nije bitno

nije bitna samo 8 kako kažeš... isto tako ako i ima koji planet u 8 ne znači ništa bez ostatka karte, jer 8 su i sve bolesti i ozljede... ali bolesti kojima je uzrok "izvana" poput viroza na primjer ...ili nekih bolesti koje se dobiju od nekog ili preko nekog ili nečeg... uglavnom im nije uzrok unutar tijela...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 10:38   #43
namjerno sam naglasila probati izbjeć katastrofu.
jer ako nekom ne stoji da će umrijet od pića,dr. možda stoji i valja ga se upozorit.
12. govori o prošlim životima,a 4 o domu i korjenima.
zanimljivo da si spomenula baš okultne kuće.
12 se može gledat kao smrt iz prošlog života,ali jedino ako radi aspekte sa 8. onda se i ovak vrijedi.
isto tak evo primjer-
2 osobe-obe imaju uran i sturn u 8.
međutim jedna ima trigon jupitera na uran ,a dr. sextil sunca na saturn.
veće su šanse da prva osoba preživi,mada bi se posčlje mogl dulje mučit sa određenom bolešću,a 2. sextil ne pomaže puno-iznenadno će joj se nekaj desit,a ako usljeđuje bolest ,bit će malo oslabljena.
atrologiju proučavam već.,eto 11 godina i ne bubam bezveze-vidal sam sve i svašta .
nije da se tu radim pametna i da je sad ovo stvar pitanja ko je u pravu,a ko ne,.
temu sam otvorila,doduše iz egoističnog razloga i želje da čujem vaše mišljenje o mom kraju.
poslje sam seponadala da će tema i vama pomoći oko iste tematike.
no,šokirana sam nekim reakcijama i konzervativnošću.
možda sam samo ja čudna ili se nikad nisam kretala u društvu gdje je ovo tabu tema.
tko ne prihvati svoju smrt(nost) nemože ni život-i obratno.
jedno bez drugog nejde.
ljudi koji se plaše krepati ,meni se čini-još će dosta puta izač kroz nečiju utrobu.
radite kaj oćete,toliko od mene.
moria3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 00:43   #44
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
ovako: zna li netko što bi značila konjukcija marsa i saturna u 8. kući, ali dobro aspektirana (samo sa sekstilom na veneru u 11. kući, ne prima nikakve kvadrature ni opozicije) i mars je još u trigonalu na uran u 4. kući.

je li to frka, s obzirom da je konjukcija marsa i saturna, pretpostavljam, dosta težak aspekt, a 8. kuća također teška?

ne pitam za sebe nego za partnera.
8. kuća nije vezana samo uz kraj života već i uz krajeve općenito. A i uz sex

Pa Saturn (ovisno o ostalim aspektima) može ukazivati na neke inhibicije i(ili) strahove...
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 14:19   #45
Quote:
Orion kaže: Pogledaj post
8. kuća nije vezana samo uz kraj života već i uz krajeve općenito. A i uz sex

Pa Saturn (ovisno o ostalim aspektima) može ukazivati na neke inhibicije i(ili) strahove...
hvala ti!

na koje krajeve npr. misliš? molim te još malo razjašnjenja.

što se sexa tiče, da, rekla bih da postoje izvjesne inhibicije. u svakom slučaju, ne previše spontanosti. i određena doza distanciranosti i hladnoće koju zna pokazivati prema suprotnom spolu (ne prema meni ).

čitala sam negdje da je osoba s konjukcijom marsa i saturna "teško i rijetko privučena od suprotnog spola" ("rarely attracted") tj. da joj se teško i rijetko neka osoba suprotnog spola istinski svidi i istinski ga privuče.

i inače je stroga osoba, prema svima, pogotovo u poslu. profesionalan, ozbiljan, strog, marljiv, pomalo "bossy" i hladan u nastupu (malo priča, a puno radi)...no izaziva ugl. poštovanje jer je radin, marljiv, inteligentan i sposoban, nije "muljator".

i da ponovim pitanje: ima li nekog značajnijeg i pozitivnijeg utjecaja to što je kod njega ta konjukcija marsa i saturna (u 8. kući, u strijelcu) u sekstilu s venerom (11. kuća, vodenjak) te mars u trigonalu s uranom (u 4. kući) i nema nikakve kvadrature ili opozicije, dakle drugih "otežavajućih" aspekata na tu konjukciju?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 01:03   #46
Wink

Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
hvala ti!

na koje krajeve npr. misliš? molim te još malo razjašnjenja.

što se sexa tiče, da, rekla bih da postoje izvjesne inhibicije. u svakom slučaju, ne previše spontanosti. i određena doza distanciranosti i hladnoće koju zna pokazivati prema suprotnom spolu (ne prema meni ).
na sve krajeve in general. Kad dođe kraj neke faze u životu, tu "šljaka" 8.-ma.

Quote:
i inače je stroga osoba, prema svima, pogotovo u poslu. profesionalan, ozbiljan, strog, marljiv, pomalo "bossy" i hladan u nastupu (malo priča, a puno radi)...no izaziva ugl. poštovanje jer je radin, marljiv, inteligentan i sposoban, nije "muljator".

i da ponovim pitanje: ima li nekog značajnijeg i pozitivnijeg utjecaja to što je kod njega ta konjukcija marsa i saturna (u 8. kući, u strijelcu) u sekstilu s venerom (11. kuća, vodenjak) te mars u trigonalu s uranom (u 4. kući) i nema nikakve kvadrature ili opozicije, dakle drugih "otežavajućih" aspekata na tu konjukciju?
Da, ta strogost je uvijek vidljiva kroz aspekt Ma Sa.
Vezano uz pitanje: nemam odgovor jer si izdvojila samo jedan dijelić horoskopa a bitna je cijela slika. Dakle: gdje je planete (i koja je) koja vlada 8. kućom? U kakvim je aspektima s ostalim planetama? Ja osobno sekstile baš nešto ni ne uzimam u obzir, osim u smislu dodatnog pojašnjenja nekih karakternih crta. Ali, eto, lijepo je što ima Ve u 11. Dobra je duša, altruist i ziher ima prijatelje koji ga vole. A ne bi se trebala ljutiti ako ima i neke ženske prijateljice jer Venera u tom položaju zna ukazati na barem jedno prijateljstvo s osobom ženskog spola. Bez onih drugih primisli
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 02:38   #47
Quote:
Orion kaže: Pogledaj post
na sve krajeve in general. Kad dođe kraj neke faze u životu, tu "šljaka" 8.-ma.



Da, ta strogost je uvijek vidljiva kroz aspekt Ma Sa.
Vezano uz pitanje: nemam odgovor jer si izdvojila samo jedan dijelić horoskopa a bitna je cijela slika. Dakle: gdje je planete (i koja je) koja vlada 8. kućom? U kakvim je aspektima s ostalim planetama? Ja osobno sekstile baš nešto ni ne uzimam u obzir, osim u smislu dodatnog pojašnjenja nekih karakternih crta.
oj, bok, hvala ti!
vladar 8. kuće (koja je u strijelcu) mu je jupiter, koji je u 6. kući u konjukciji s neptunom. that's all od njegovih (jupiterovih) aspekata. i ta konjukcija je još samo u sekstilu s plutonom iz 5., ali kažeš da sekstile baš i ne šljiviš.

inače, nema nikakvih teških aspekata na sunce koje je točno na MC...
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 22:53   #48
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
oj, bok, hvala ti!
vladar 8. kuće (koja je u strijelcu) mu je jupiter, koji je u 6. kući u konjukciji s neptunom. that's all od njegovih (jupiterovih) aspekata. i ta konjukcija je još samo u sekstilu s plutonom iz 5., ali kažeš da sekstile baš i ne šljiviš.

inače, nema nikakvih teških aspekata na sunce koje je točno na MC...

Rosary, sve je to ovak super u stilu ovo mu je u tom i tom aspektu s tim i tim, no, natalna karta je puno više od toga. Riječ je o cijeloj slici sastavljenoj od dijelova od kojih su možda neki, naizgled, u kontradikciji. Dakle, ne mogu se posebno aspekti promatrati izdvojeno od cjeline, barem ja nemogu, moram ući u kartu i sve njene dijelove. To kruženje katkada zna i potrajati, ali samo tako se može dobiti cijela slika. Astrologija se kao sustav pobrinula da neke informacije budu vidljive na više mjesta (kroz više planetarnih aspekata ili položaja i-ili njihovih međuodnosa)
Upravo zato Astrologija i nije jednostavna, i nije za nestrpljive
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 03:28   #49
Quote:
jahorinka kaže: Pogledaj post
na jednom drugom forumu je bila tema kuća i smrti...

"Sunce ili Mjesec u konjunkciji sa Marsom u 1.,6.,8. ili 10. kuci govore o iznenadnoj nasilnoj smrti.
Ok,ovo me sada vec nervira,zasto ljudi (na tom forumu) pisu tako globalizovano.Pa koliko ljudi ima na svetu ovakvu kombinaciju,pa sta? Trebali bi svi tako zavrsiti?
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 03:34   #50
Jos nesto da kazem.
8 kuca predstavlja nacin smrti,a 4 kuca govori o kraju zivotu.Tako da people...relax.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 23:23   #51
dakle, potaknuta slučajem tragične smrti Kristine Šušnjare, razmišljah koji bi trebali biti pokazatelji takve smrti u natalu i naišla sam na sljedeće mogućnosti (by W. Lilly):

* malefik u 8. polju, a vladar 8. afliciran malefikom iz nasilnog znaka, ili oba svjetla (sunce i mjesec) aflicirana od malefika ili u nasilnom znaku

* vladar 8. polja na asc/nasilnom znaku

* vladar 8. polja u konjukciji sa nasilnom fixnom zvijezdom

* svjetla pod utjecajem malefika/u nasilnom znaku

* vladar 8. polja afliciran malefikom

* vladar asc u nasilnom znaku/afliciran malefikom

* vladar asc u 8. polju afliciran malefikom

- nasilni znakovi: ovan, vaga, škorpion, jarac, vodenjak

- nasilne fixne zvijezde (bitnije): algol ( 26°bika), aldebaran ( 10° blizanaca), pollux (23°raka), antares (10°strijelca)

i još ovo: sa suncem, mjesecom ili venerom na asc (ili desc) osoba će biti prije primijećena... dok sa plutonom na asc će biti "manje vidljiva" (ovo me baš iznenadilo za pluton)
a ako je venera ili jupiter na asc, odnosno ovaj drugi u 8. polju, smrt neće biti
nasilna...
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 20:43   #52
Moja osma, kuca transformacije, pocinje i skoncava u Jarcu. Prazna. Njen vladar, Saturn je fino u konjunkciji sa Suncem u Skorpionu, dok mi je Sunce ujedno i vladar 4. kuce, kuce zavrsetaka (koja je u Lavu, takodjer prazna).
Dakle, vladari 4. i 8. u konjunkciji u Skorpionu.

Sunce je ujedno u kvadratu s IC/MC. A Saturn je i vladar mog Mjeseca.

Vladar 12. (Venera) takodjer u Skorpionu, kao i Pluton. Stovise, u konjukciji jedno s drugim.

Astrolog koji je analizirao moju kartu rekao je kako su transformacija i traganje za osobnim preobrazbama u meni probudjeni po samome rodjenju te da vjerojatno imam sposobnost pronalazenja svrhe i smisla u svemu tome (Saturn, polozaj osme kuce, sjeverni cvor u 12. kuci).

Samo, svi su se oni nekako ugurali u 6. kucu.....

OK, mogu reci da sam Saturn/Pluton osoba ali ne furam se na dark, smrt i morbidnost. Niti me pretjerano zaokuplja izrazito smrtna tematika. Ne dijelim TAKVU fascinaciju time, samim time sto je ne gledam kao tocku kraja.
Mozda je do blizanackog podznaka kroz kojeg se sve ovo moje filtrira na neki light pristup.

Kada bih pokusala sazeti svoje razmisljanje ono bi glasilo otprilike: Onaj tren rodjenja (kojeg se ne sjecam ) vjerojatno se ne razlikuje (u biti) od onog trena kada cu umrijeti, sto god to znacilo i kako god to ispalo. No, sve u svoje vrijeme. Usredotocim li se na smrt kao takvu, propustit cu dozivjeti one druge trenutke koji u medjuvremenu prolaze. A cijeli je zivot zapravo konstantna preobrazba. I ja volim zavirivati u te trenutke.
Istovremeno "osjecam" i drugi zivot, sebe izvan svakodnevnice i ovoga svijeta u kojem sada egzistiram (6. kuca ). Odavde cu mozda otici, ali na neki nacin znam gdje cu uvijek biti.

Sto se tice aspekata "slobodne volje".....to su oni Merkura i Urana, skladni. Ova dvojica su kod mene u konjunkciji. Pritom su mi i vladari 3. i 11. kuce u konjunkciji (Mjesec&Neptun). Mogu reci da je moja slobodna volja neupitna i neopisiva. Van svih definicija.

Sve u svemu, ja znam sto znam, rijeci malo teze izlaze, ali meni je nekako sve jasno kroz nabrojane faktore. Ukoliko netko nesto zeli komentirati, dobrodosao je.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 17:53   #53
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
osobe sa praznom 8. kućom vjerojatno ne provode sate i dane razmišljajući o smrti
(osim ako nemaju naglašenu 12.kuću; što znači da ulaze u duhovnu sferu "svega", pa samim time i smrti ili neki aspekt Merkura i Plutona(najčešće kvadrata ili konjukcije).
mogu ti iz prve ruke reći da ni osobe s ''punom'' 8. kućom ne provode dane i sate razmišljajući o smrti

evo da podastrem i svoju situaciju:
stelij sunce-merkur-neptun su u osmoj kući koja je potpuno uronjena u strijelca
vladar jupiter u škorpionu u 6. kući, na descedentu
taj stelij prima sekstil iz vage pluton/saturn .. također 6. kuća
te kvadrat od marsa 29 stupanj djevice, isto 6 kuća

što bi to sve moglo značiti? pa da ću od posla živjeti i na kraju zbog njega umrijeti

gluposti.. ta osma kuća mi donosi s vremena na vrijeme potrebu za samoćom i druženje same sa sobom; ljubav prema astrologiji i nadam se (malo) bogatijeg muža hehe..ili da će me (uran u 7.) toliko inspirirati da ćemo se obogatiti zbog naše ljubavi

opsjednutost smrću? jel netko možda proučio natalnu od angeline jolie, mene živo zanima jel ta ženska zaista neka okultna-crazy-brijačica, ili se samo isfurava na opaku curu isto kako se nekad britney isfuravala na 'djevicu sve do braka'
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 19:08   #54
Nekako se malo spominje veza 8. kuce sa seksom.

Napisati cu par rijeci o osmoj kuci, kako bi onima koji jos nisu upoznati s tom tematikom bilo jasnije:

Natalnu kartu uvijek treba gledati kao cjelinu. Niti jedan planet, niti jedan aspekt, niti jedna kuca se ne gleda odvojeno od ostatka.
Isto vrijedi i za prirodnu natalnu.
Te kuce su poredane s razlogom. Od prve do dvanaeste kojom se zatvara krug, odnosno stapa se kraj s pocetkom.
Isto kao sto jutro dodje tek nakon veceri, budjenje nakon sna, tako simbolika svake kuce nastavlja onu prethodnu.

Prvih 6 kuca ticu se osobe pojedinacno, dok je drugih 6, kao nastavak, odnos s vanjskim svijetom.

Prva kuca pokazuje nase tijelo, ono kroz sto dozivljavamo ovaj svijet na kojem smo se nasli, ono sto nam je dano, ono sto nas prvo obiljezava. Nekada to postaje ono sto jesmo.
Druga kuca funkcionira upravo na principu spoznavanja toga sto nam je dano (1. kuca). Uvidjanja cime raspolazemo, sto nam pripada, cime se mozemo posluziti.
Treca kuca nastavlja, dakle, koristenje toga sto smo spoznali, razlikujuci tako sebe od drugih, prepoznajuci vlastite i tudje karakteristike.
Odnos prema necemu sto je drugacije od nas, komunikacija izvan sebe samoga (do sada je jedino unutar sebe bilo prepoznavanje kroz drugu kucu), odnos s drugima kroz tu komunikaciju.
Cetvrta kuca iziskuje na neki nacin odvajanje od prve tri, sto znaci da na temelju toga sto imamo i sto znamo o sebi trebamo uspostaviti cvrsto tlo sa kojeg cemo se otisnuti u zivot (i pokusati doseci MC).
IC je ujedno i nas kraj - tamo odakle krecemo, tamo se naposlijetku i vracamo.
Peta kuca nastavlja cetvrtu jer jednom kada je to tlo cvrsto pod nogama, kada smo zavirili duboko u sebe i prepoznali svoj unutarnji izvor energije, kroz petu kucu tu energiju saljemo van. To je kuca nase kreativnosti i zivota koji dajemo iz sebe. To su nase igre, nase dvoriste s pjescanikom ili platno po kojem mozemo slikati. Bezbrizno kao dijete, ovdje funkcioniramo kroz davanje, odasiljanje vlastitih ideja u svijet. Ukoliko s cetvrtom kucom nije sve bajno proslo, niti peta nece funkcionirati kako treba.

Tako je sesta kuca posljednja od onih koje se bave izgradnjom vlastite osobe. Tu je potrebno uspostaviti i usavrsiti sebe samoga u prilikama svakodnevnog zivota, na konkretnoj razini. Ovdje se ucimo samostalnosti, snalazljivosti, umijecu i izgradnji vlastite osobe neovisno o ikomu i icemu.

Zatim slijedi kuca sedam, kuca u koju ulazimo nakon 6. Jednom kada smo se formirali kao osobe, zakljucili tko smo, sto smo i na cemu smo, tada smo spremni suociti se s drugim. Ne samo suociti nego prepoznati - nove prilike i nove nacine prosirivanja vlastite osobe.
Dakle, nakon sagledavanja vlastitih mogucnosti, uspostavljanja svojih zelja i principa, dolazimo u priliku udruziti se u zajednicu dviju osoba. Prihvatiti uz sebe nekoga - drugoga.
Za to jest potrebno i hrabrosti i biti siguran u sebe.

Ono sto je 6. kuca bila nakon 5., na neki je nacin osma kuca nakon sedme.
Sada kada smo u tom odnosu, vise nismo sami za sebe i ponovno je potrebno integrirati to u sebe, prihvatiti sebe ne kao pojednica, nego u neraskidivoj vezi s nekom drugom osobom. Tako da je 8. kuca opet na neki nacin usavrsavanje (kao 6.) kroz transformaciju i sjedinjenje. "Moje" postaje "tvoje" i obrnuto.
Stoga se tu cesto spominje partnerova imovina.....iiiiiiiiii seks.
Jer seks je krajnje sjedinjenje, ukoliko se radi o dvije osobe koje se spremno i voljno prepustaju jedna drugoj, bez zadrske, u potpunosti.

Tako da se tu radi o smrti osobe koja se formirala do 6. kuce i usla u odnos kroz 7. te o njenom ponovnom rodjenju kroz predaju i prihvacanje.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 22:13   #55
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Nekako se malo spominje veza 8. kuce sa seksom.

Tako je sesta kuca posljednja od onih koje se bave izgradnjom vlastite osobe. Tu je potrebno uspostaviti i usavrsiti sebe samoga u prilikama svakodnevnog zivota, na konkretnoj razini. Ovdje se ucimo samostalnosti, snalazljivosti, umijecu i izgradnji vlastite osobe neovisno o ikomu i icemu.

Ono sto je 6. kuca bila nakon 5., na neki je nacin osma kuca nakon sedme.
Sada kada smo u tom odnosu, vise nismo sami za sebe i ponovno je potrebno integrirati to u sebe, prihvatiti sebe ne kao pojednica, nego u neraskidivoj vezi s nekom drugom osobom. Tako da je 8. kuca opet na neki nacin usavrsavanje (kao 6.) kroz transformaciju i sjedinjenje. "Moje" postaje "tvoje" i obrnuto.
Stoga se tu cesto spominje partnerova imovina.....iiiiiiiiii seks.

Jer seks je krajnje sjedinjenje, ukoliko se radi o dvije osobe koje se spremno i voljno prepustaju jedna drugoj, bez zadrske, u potpunosti.

Tako da se tu radi o smrti osobe koja se formirala do 6. kuce i usla u odnos kroz 7. te o njenom ponovnom rodjenju kroz predaju i prihvacanje.
čovječe kolko ću se ja usavršavati meni je 7 planeta u te 2 kuće na kraju balade biti ću jednostavno - savršena !!!

a za sex se potpuno slažem, od slova do slova
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 22:17   #56
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
čovječe kolko ću se ja usavršavati meni je 7 planeta u te 2 kuće na kraju balade biti ću jednostavno - savršena !!!

a za sex se potpuno slažem, od slova do slova
A gledaj, tamo gdje je puno planeta, tamo ulazes najvise energije, to vec i vrapci na grani znaju.

Meni je 6 komada u sestoj, pa se ne zalim.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 22:32   #57
ma ne žalim se ja niti malo,
pogotovo kada si tako lijepo opisala 'zaduženje' svake kuće
a kada malo bolje razmislim ako je 6. zaslužna za učenje -samostalnosti, snalazljivosti, umijecu i izgradnji vlastite osobe neovisno o ikomu i icemu- nije čudo da sam uz mars i pluton u njoj, od rane mladosti ratovala sa starcima, da sam dovoljno odrasla i samostalna i da se mogu brinuti za sebe..
jednom prilikom (imala sam otprilike 6 godina) toliko sam se naljutila na njih da sam im objavila kako odlazim od kuće
oni su se gušili od smijeha dok sam ja ljuta uzela košaru u ruke i gledala po kući što ću ponijeti sa sobom (otvorila sam frižider i uzela 2 trokuta zdenka sira i par mandarina...oni su krepali od smijeha)
i tako, dosta dugo je to trajalo, skoro do kraja puberteta (pa i poslje u nekim stvarima)
onda sam se opametila; pa sam bez puno priče radila po svome...

nije to loše, gledam neke svoje vršnjake koji opsesivno gledaju na roditeljsko odobravanje za sve što rade, meni je to nepojmljivo..
što zbog velike slobode koju su mi oni sami dali (npr. pitanju obrazovanja i izbora profesije, iako im moje zanimanje nije baš po volji; niti u jednom trenutku me nisu silili da idem na fakultet; ali su mi cijeli život ugrađivali važnost obrazovanja, dok je pola mog gimnazijskog razreda upisalo tu školu jer je njihovim roditeljima bilo nepojmljivo da njihovo dijete ide u bilo koju drugu školu; moram li napomenuti da takvi nikad nisu završili upisani fakultet)
i slobode za koje sam se sama borila i izborila

i eto, bit će sexa
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 17:27   #58
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
mozda ce to biti kad budes isao prema cro ali cuvaj se slovenije, to je djevica, hrvatska su blizanci, e da smo barem djevice


meni vladara 3isto imam vladara marsa u svadljivom kvadratu sa uranom ali mi je srecom u 7. pa necu umriti u prometnoj. ja cu prema toj logici umriti u nekom ljubavnom okrsaju dok budem radila nesto zabranjeno mozda umrem od prejakog orgazma
Kako to gledaš te aspekte

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 18.05.2008. at 18:28. Reason: quote
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 00:52   #59
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Kako to gledaš te aspekte
ajme, ne znam na sto mislis
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 01:28   #60
Krivo sam se izrazila ,mislim koje aspekte gledaš sve i kako onda tumačišmislim ovo kako si napisala da ćeš umrit
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.