Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2003., 13:45   #41
Dolma je pitala u vezi spomenutog fenomena, kog je otkrio Rešad Halifa. Radi se doista o fascinantnom otkriću. Porto je dao link. Zanimljivo da je Rešad Halifa, nakon svojih otkrića, proglašen nevjernikom, od Saudijske uleme. Ubijen je atentatom, prije oko desetak godina.
To sam tek nedavno saznao, ali sa pojedinistima nisam upoznat (možda će nešto o tome biti i na datom linku).
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 15:01   #42
[QUOTE]Shady kaže:
[B]Dragi Porto,
ja nikada nisam shvatao izraz Krist i ne znam da li se tu radi o atributu ili o osobi, ili o više osoba (recimo o Bogu-Ocu ili Bogu-Sinu). Takodjer, ne znam da li se Krist poistovjećuje sa Svetim Duhom, ili je to nešto što je u biti različito, to jest, da li je i Krist jedan od svetog trojstva, ili ne.
__________________________________________________ __


Ovo je vrlo losa slika jednoga islamskoga teologa, kojega sam ja ocjenio vrlo visoko po prvim javljenjima na mom Topicu.
Krist=Christos, je grcki prijevod "Septuaginte", za zidovsku rijec "Maschiach"=Messias=Mesija, a znaci prevedeno na hrvatski
POMAZANIK ili Pomazanik Boziji.

U SZ-Biblije se nalaze textovi o ovom pojmu na vise mjesta, posebno pri pomazanju Kraljeva u njihovu sluzbu pri ustolicenju, ali i svecenika u njihovu sluzbu.
Ali u povjesti je samo jednom pripalo ovo ime Krist, naime Isusu iz Nazareta. On je Kralj, Prorok i Vrhovni Svecenik, sve sjedinjeno u drugoj osobi Sv.Trojstva.

Primjer za pomazanje Kralja: 1 SAMUEL; 16, 13
Primjer za pomazanje Proroka: 1Kraljevi; 19,15,16
Primjer za pomazanje Svecenika: 2 Mojsije; 29, 21 i 3 Mojsije;8,12

Zato je Isus Krist savrseni Svecenik, Prorok i Kralj, Sin Boziji.
Dakle dugo ocekivani Mesija!
Procitati: Djela Apostolska 2; 29-36 i 10, 43-48

O Isusu Kristu kao Velikom Sveceniku na ovim mjestima:
Hebrejima; 5,1..3; i 7,26; i 9,7; i 7, 23; i 10, 1-4; i 7,20-28; i
9,11-14; i 9,24 -28; i 10,10-14.
O Isusu Kristu kao Proroku na ovim mjestima: Ivan; 1, 18; i 14,9,10; i 6;14; i 7; 14; i 5 Mojsije; 18, 15 i 5 Mojsije; 34, 10.
O Isusu Kristu kao Kralju : posebno Ivanova Apokalipsa, te cijeli NZ.
Po sinoptickim Evanjdjeljima, Isus je bio za vrijeme svoga zaceca(NZ;Matej 1; 20-23), pri porodu(NZ; Luka 2;9-14) i za vrijeme svoga Krstenja (NZ Marko1; 11) od strane jednog Andjela, oznacen i nazvan Mesijom. Ovo je kasnije bilo dokumentirano priznanjem demona; (Luka 4; 41) i konacno od Petra i samoga Isusa (NZ Matej16; 16,17)
Po Markovu Evandjelju (NZ-Marko14, 61-64) Isusovo priznanje, da je on obecani Mesija, vodi ga na Golgotu i na smrt na krizu.

Islam ima iskrivljenu i pervetiranu sliku o Isusu Kristu, jer ga smatra samo kao Proroka, a Judaizam cak i za laznoga Proroka!
Medjutim, Isusova nauka Ljubavi u NZ-je dovoljan znak, da je on Sin Boziji. Kako je doslo do inkarnacije i resurrekcije, ostati ce nam tajna i Misteij Bozijeg Bitka u Krscanstvu.
Ali, ono sto nije dokazivo, ne mora znaciti da nije i existentno.

S postovanjem
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 15:33   #43
Aganor, zahvaljujem na datim mjestima. Medjutim, buni me tvoj napad, što si najprije citirao mene:
Quote:
Shady kaže: "Dragi Porto, ja nikada nisam shvatao izraz Krist i ne znam da li se tu radi o atributu ili o osobi, ili o više osoba (recimo o Bogu-Ocu ili Bogu-Sinu). Takodjer, ne znam da li se Krist poistovjećuje sa Svetim Duhom, ili je to nešto što je u biti različito, to jest, da li je i Krist jedan od svetog trojstva, ili ne."
A onda relicirao:
Quote:
Ovo je vrlo losa slika jednoga islamskoga teologa, kojega sam ja ocjenio vrlo visoko po prvim javljenjima na mom topicu.
Ne znam šta je tu "loša slika islamskog teologa". Nikoga nisam vrijedjao, nisam se izrugivao, i sasvim sam korektno pokušao izložiti šta meni nije jasno u vezi pojma "Krist". Pitao sam da li se Krist poistovjećuje sa Svetim Duhom, i pitao sam da li je Krist jedan od svete trojice.
Na to, na žalost, i dalje nisam dobio odgovor, i ne shvatam što je tu loša slika. Inače teolog nisam, i nemam islamske škole, običan sam čovjek...
Quote:
I još jedan tvoj iskaz, Aganor: "Islam ima iskrivljenu i pervetiranu sliku o Isusu Kristu, jer ga smatra samo kao Proroka!"... Medjutim, Isusova nauka Ljubavi u NZ-je dovoljan znak, da je on Sin Boziji.
Ne shvatam što je tu perverzija, ako se kaže da je Isus Božiji poslanik (prorok). Biti Božiji poslanik je, valjda, nešto časno i uzvišeno, a ne nešto perverzno. Dali li je perverzija i kada se za Abrahama ili Mojsija kaže da su poslanici? Bilo kako bilo, ta "pervertirana slika" se crpi iz Qur'ana, koji je sveto pismo muslimana, kao što je i Biblija pismo kršćana. Za jednog muslimana još perverznije zvuči kada se kaže, na primjer, da je Isus Bog. No, time već zalazimo u drugu temu. Ja sam ovdje pokušao izložiti poimanje Allaha (Boga) u islamu, i uopće nisam htio ulaziti u poimanje "Krista" u kršćanstvu, ili u islamu. Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 15:40   #44
Quote:
Medjutim, Isusova nauka Ljubavi u NZ-je dovoljan znak, da je on Sin Boziji. Kako je doslo do inkarnacije i resurrekcije, ostati ce nam tajna i Misterij Bozijeg Bitka u Krscanstvu.
Ali, ono sto nije dokazivo, ne mora znaciti da nije i existentno.
Upravo tako. I taj Kristov Misterij, koji je spusten i ostvaren u osobi Isusovoj je nesto sto nam je dano kao zalog nase ponovne participacije kraljevstva Bozjeg. I svatkome od nas, kao osobnosti koje idu tim Putem, bas kao i Isusu, ce prije ili kasnije biti ponudjen taj gorki pehar koji moramo ispiti pri ostvarenju i eksistentnosti KB u nama samima.

A do tog trenutka neka ostane i tajna i misterij.
Bas zato sto je svjedocenje o nuznosti ostvarenja istog sasvim jasno i u Bibliji i u Kur'anu, a problem jedino lezi u nasoj interpretaciji.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 15:50   #45
Re: Islamsko poimanje Božijih atributa

[QUOTE]Shady kaže:
Pretpostavljam da zbog krutosti našeg jezika neka imena nisu najsavršenije prevedena. Ukoliko ima nejasnoća i pitanja u vezi sa ovim imenima, rado ću, (naravno i uz pomoć Adure, Zagora, Gorčina, Dreama i drugih muslimana na ovom forumu) pokušati odgovoriti ili dati objašnjenje.
__________________________________________________ __


Ovi atributi su vecinskim djelom ljudski konstrukti. Pa bih vas zamolio za pojasnjenje slijedecih atributa.
Mi svi znamo, da je U Islamu Bog nedokuciv i daloko od covjeka. U njemu nije moguc blizi odnos Boga kao oca, u odnosu na covjeka kao sina ili kcer ili dijete!
Zato bih zelio znati kako se doslo do ovih atributa?

1) Ed-darr=Koji stvara stetu.
Pitanje: Kako moze Bog, koji je apsolutno dobro stvarati stetu?
2) El-varis=Nasljednik.
Pitanje: Komu je on nasljednik! Da li je on naslijedio jednog drugog Boga, kao recimo sto je slucaj u grckoj mitologiji?
Sto se time podrazumjeva?
3) El-Muehhir= Koji zapostavlja.
Pitanje: Koga on zapostavlja,kad je sve Njegovo djelo?
A pri tome je apsolutna Istina, Ljubav I Dobrota.
4) El-habir= O svemu obavjesteni.
Kako je to moguce?
Tko bi Boga mogao o necemu obavjestiti, ogranicio bi time Njegovo sveznanje! ? Kako je to onda moguce?
U zidovskoj i krscanskoj Kabbali ima 12 direktnih Atributa Boziji; 42 Indirektnih i 72 sporednih.
Dvanaest direktnih:

1) Aeternus= Vjecni
2) Ineffabilis=Neizrecivi
3) Incomprehensibilis=Neshvatljivi
4) Gloriosus=Slavni
5) Infinitus=Beskonacni
6) Immensus=Nemjerivi
7) Clemens=Blagi
8) Sufficiens=Pomazuci
9) Longanimis=Strpljivi
10)Iustus=Pravedni
11) Misericors=Milosrdni
12) Bonus=Dobri

Stoti Atribut, kojega Islam ne zeli navesti je -JHWH-cetveroslovno ime Bozije, a sadrzano je i u imenu ISUS, a Natpis na krizu=Akronym odgovara ovom gore nazivu na hebrejskom.
Pogledajte :
_JHWH_
_INRI_

J=Jeschua
N=Ha-nozri
R=Wu-Melech
I=Ha-Jehudim

U Kabbali stoji o tome:
"Speculum Cabalae mysticae, in quo omnia, quae Hebraei de nomine dei tetragrammato arcane retulerunt, eos ad nomen Messia Jesu respexisse demonstratur. Omnes quoque mundi nationes nomen dei non sine mysterio 4 litteris enunciare docetur." Na hrvatskom to znaci:
"Ogledalo misticke Kabale, u kojem je dokazivo, da su Zidovi, sa svim onim sto su naucavali o cetveroslovnom imenu Bozijem, odnosilo na ime Mesije= Isusa= Krista. Takodjer je evidentno, ali ne bez tajanstvenog znacenja, da svi narodi svijeta Bozije Ime pisu sa cetiri SLOVA!"
Sto je onda sa imenom ALLAH?
S postovanjem!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 15:54   #46


Vidim zaguzicalo se.

rijec JHWH koliko ja znam znaci "Lord", "Gospodar".

(da li je potrebno da argumetujem ovo?)
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 15:56   #47
Ops, ne vidjeh i ovdje se dotakao pojam Mesije.
Na "kako muslimani gledaju Isusa" sam pokusao dati mali uvod u pojam Mesije, nisam primjetio da se ovdje govori o tome pa da ne kopiram tekst opet mozes procitati o tome na toj temi.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 17:56   #48
Cool Prenosim ti jug, i ljubav svoju, da pečat moj bude život tvoj...

Vaninternetski sam se bavio i bavim islamom, tako da ne poznajem linkove na tematiku numerologičnosti.
Niko se nije proglašavao vjesnikom, glasnikom, niti autoritarnim tumačem Kur'ana...
Pred Novu godinu, bilo mi je nuđeno, da pročitam jednu novu knjigu o tematici broja u Kur'anu; odbio sam je jer sam Kur’an i njegova tumačenja davno čitao, a čitao sam i o simbolici broja u Kur'anu.
Mnogi, čitava masa – matematičarâ, kompjuterskih stručnjaka, se na mnogim krajevima svijeta slagala oko numerologičnosti kur’anske, i niko sebe nije proglašavao autoritetom; i to traje već decenijama, stalno se obavlja. Međutim, mnogo je bolje pročitati Kur’an, njegovu simboliku shvatiti.
To što bdiju devetnaesterica nema primarne veze sa numerološkom simbolikom, mada se zna češće usputno uzeti kao jedan od dokaza.
No, zašto su nad njim devetnaesterica, zašto je prisutan naziv Pokriveni; daleko je od patetičnoga tumačenja da nad nama bdije sreća, ili još dublje da se za sreću treba boriti.
Devetneseterica su bezimeni pečat koji je u nama.
No, može diskusija o tome negdje drugdje, gdje se razvije komplementarna atmosfera.
Jer, ne da mi se pisati ako se razbacujemo nebulozama.
Stella – časopis bogaćenja jednog pojedinca, putem placebo članaka, koji se ponavljaju nekoliko puta mjesečno…
Svjetlost je na putu da postigne osrednji kvalitet.
Škorpion (vjerujem da još izlazi), Piramida (ne izlazi više????) predstavljaju vrhunski kvalitet.
Stella može pod ruku sa sarajevskom Novom Arkom, pa donekle i beogradskim Trećim okom, koji iako nije onaj predratni časopis, rapidno poboljšava svoj, prilično već sada dobar kvalitet, no i dalje se mogu pročitati izuzetno idiotski članci. Prije nekoliko brojeva priča njemačkog novinara kroz komentar nekog lijevog Srbina, koji živi u Alisinoj zemlji čudâ kad ne piše visokoumne članke, o Majci Terezi, za koju se i sad ispostavlja, prema dotičnom članku, a i oduvijek se znalo, kako je profitabilna osoba, koja je velika tvrdica, koja je dopuštala da se ne hospitalizuju bolesnici, a pare od hospitalizacije je stavljala sebi u džep.
Quote:
Porto
Pitao bih onako malo cinicno i Pilatovski: STO JE ISTINA?
Ja Jesam Svjetlo, Put i Istina.
Quote:
Porto
Jedno ispravno djelovanje, odnosno Wu-Wei iliti nedjelovanje prema ovoj prirodi kako ga naziva Lao-Tzu.
Nema zajedničkog iskustva. Kao što generalnije nema ni zajedničkoga budizma, taoizma. Svako ga doživljava na svoj način.
Na kraju puta možeš reći da imaš samo svoje iskustvo.
A drugi proizvode od toga simbole.
Zasigurno ne onaj koji je postigao.
Priča o simbolima koji su nam poslali sa zadnjeg levela stoji za nas koji se krećemo prema cilju.
No, od cilja nikakvi simboli nisu nikad ni slani. Oni ni ne postoje.
Još je pogubnije simbole jednoga puta komparirati simbolima drugoga.
Onda tek dolazi do zbrkâ – jer se postavlja logično pitanje zašto onda postoje različiti putevi.
Quote:
Porto
I sada dolazimo do kraja Puta koji se tice osobnosti. To je jedna tocka u kojoj se desava ajmo ga nazvati transfer odgovornosti, transfer moci unutar mikrokosmosa. To je tocka u kojoj Ivan prepusta dominaciju u Palestini Isusu, Arjuna prepusta uzde svojih bojnih kola Krishni, Hermes Trismegistos susrece Pymandera, Dante se pozdravlja sa Vergilijem i prepusta vodstvo Beatrice, Gilgamesh i Enkidu, Rumi susrece lutajuceg dervisha na kojeg transponira svoj unutarnji princip Ljubavi, Tezej prihvaca Arijadninu nit i ulazi u lavirint. Itd. itd. U svakom mitoloskom sistemu ili svetom tekstu naci ces istu analogiju.
To stoji.
No stoji da se za neke slučajeve zna, a masa slučajeva se krije u kojima je dharma prijenos izvršen bez suglasja druge strane.
Je li tim izvršen čin uplitanja u tuđu volju???
Ne. Jer, to je Bog.
Kao što je masa šejhova izvršila srčani prijenos, bez znanja nekih učenika.
No, šejh zna zašto je izvršio, ali šejh neće reći ni da je to simbolizam, ni njegovo tumačenje i kompariranje; nego će reći da je Allah to htio.
Aha, evo nas kod slijedećeg.
Mi smo kanali.
Kanalima se prenose simboli.
No, kanal ostaje kanal – cilj ostaje cilj, u svemu tome nije bitno toliko ko prima, jer cilj uvijek zna (tj. cilj je sveznajući), niti je bitna patetična priča da neka kanalizirana energija danas više nema vrijednosti (jer ona doživotno ima vrijednost za onoga ko raste kroz nju).
Jedino bitno je da cilj ostaje cilj.
Kad sam izišao iz kuće, stao pod nebo, konačno se oslobodio – mogu reći da je nebo široko, mogu reći da je nebo duboko, mogu reći da se krećem kroz prostor gledajući nebo, mogu reći da stojim gledajući nebo, mogu reći da je nebo u meni; a neki će reći da se nebo nikad ne može dostići.
No, to je sve interpretacija.
Nebo postoji.
No simbol postoji u kući.
Na nebu nema nikakvih simbola.
Ima samo nebo – i gotovo.
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 18:10   #49
[QUOTE]Adura kaže:
[B]

Vidim zaguzicalo se.

rijec JHWH koliko ja znam znaci "Lord", "Gospodar".

(da li je potrebno da argumetujem ovo?)
__________________________________________________ _


Sto bi ti mogao argumentirati, kad pojma nemas o cemu se radi!?
Nauci najprije Qu'ran, te mi odgovori na gore postavljena pitanja!
Ako si u stanju naravno!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 18:27   #50
Agnore , Agnore

Ajde ne zamjeri shediju na ne bas tacnom prevodu gore nevedenih atributa(upitaj njega za to).

A sto se tice "nemanja pojma" iskusaj me.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 18:47   #51
[QUOTE]Shady kaže:
[B]Aganor, zahvaljujem na datim mjestima. Medjutim, buni me tvoj napad, što si najprije citirao mene:

A onda relicirao:

Ne znam šta je tu "loša slika islamskog teologa".
__________________________________________________ __


Ne ljuti se! Nisam mislio na tvoj Karakter, nego na tvoje znanje! Na izobrazbu! Ipak sam ja mislio, da si ti neka vrsta islamskog teologa!

__________________________________________________ __
Nikoga nisam vrijedjao, nisam se izrugivao, i sasvim sam korektno pokušao izložiti šta meni nije jasno u vezi pojma "Krist". Pitao sam da li se Krist poistovjećuje sa Svetim Duhom, i pitao sam da li je Krist jedan od svete trojice.
Na to, na žalost, i dalje nisam dobio odgovor, i ne shvatam što je tu loša slika. Inače teolog nisam, i nemam islamske škole, običan sam čovjek...
__________________________________________________ __


E pa dobio si odgovor od mene! Da li si sada zadovoljan?


__________________________________________________
Ne shvatam što je tu perverzija, ako se kaže da je Isus Božiji poslanik (prorok).
__________________________________________________ __


Pa perverzija lezi u cinjenici, da je Qu'ran nastao pervertiranjem Biblije, Gnoze i Manihejizma! Ti ces reci da je Qu'ran bozija objava, sto nije apsolutno moguce.
Isus Krist je rekao, da ce poslije njega doci proroci koje ce se moci prepoznati po njihovim plodovima tj. lazni proroci. A da je Mohamed bio jedan od takvih moglo bi se ustvrditi, ako bi se islo tako daleko. Kako moze Bog u Qu'ranu u Suri 47-koja po vasem misljenju ujedno prezentira povijesni opis situacije izmedju mlade vjere u zacetku= Islama i njegovih susjeda, plemena i relligija,kao i boziju objavu, zapovijedati da im se svima odrube glave, da ih se zarobi, da ih se maltretira i da se od njihovih obitelji trazi otkup. To je jenostavno opis dogadjaja, a nikakva objava. Ako procitas NZ-onda ces doci do saznanja, da je to Bozija Objava, jer je nauka Ljubavi, koja nigdje ne poziva na ubitstvo, nego i na toleranciju prema neprijateljima i ljubav prema njima. Nemoj ovo shvatiti kao napad na tvoju religiju, nego kao kritiku tvojih sv.knjiga.
Medjutim, nemoj mi sada doci sa SZ-i njegovim opisima nasilja.
Ovdje je rijec o Krscanstvu cija doktrina je sazeta u NZ-u, i Islamu cija doktrina stoji u Qu'ranu.

__________________________________________________ _
Biti Božiji poslanik je, valjda, nešto časno i uzvišeno, a ne nešto perverzno. Dali li je perverzija i kada se za Abrahama ili Mojsija kaže da su poslanici?
__________________________________________________ _


Perverzija je u tome, kada se Sinu Bozijemu Isusu Kristu ne priznaje njegovo Bozanstvo. Nemozes usporediti jednog tzv. proroka Mohameda, sa Isusom Kristom, koji je cinio tolika cudesa, pa uskrsavao i mrtve. A Mohamed? Njegovo najvece cudo u zivotu, bilo je odrubljivanje glava.
A da bi stvar bila jos gora, uzelo se iz Gnoze misticku podvalu, pa Qu'ran tvrdi, da Isus nije niti umro na krizu. Jednom se tvrdi, da je jedan drugi bio na njegovu mjestu razapet, a drugi put, da je on prezivio raspece na krizu. Sto je onda ovo, nego pervertiranje svetih krscanskih knjiga.

__________________________________________________ _-
Bilo kako bilo, ta "pervertirana slika" se crpi iz Qur'ana, koji je sveto pismo muslimana, kao što je i Biblija pismo kršćana. Za jednog muslimana još perverznije zvuči kada se kaže, na primjer, da je Isus Bog. No, time već zalazimo u drugu temu. Ja sam ovdje pokušao izložiti poimanje Allaha (Boga) u islamu, i uopće nisam htio ulaziti u poimanje "Krista" u kršćanstvu, ili u islamu.
__________________________________________________ __

Ako ti postavljas takva pitanja, onda moras biti pripravan i dobiti odgovore koje zasluzujes.
Ovo je diskusija, koja nema tabua!
Kako je moguce, da u Islamu vlada radikalni fatalizam?
Time se onda uklonja svaki moralno-eticki sistem, a slobodna volja ne postoji. Dakle, M.Topalovic, koji je po nauci u Qu'ranu ubio katolike i Hrvate iz religioznih pobuda, nema slobodne volje kako bi mogao razluciti dobro od zla, pa ubija u Allahovo ime!?
Da li imate odgovor na ovo?
Neki islamski mistici i filozofi su za, neki protiv!
A neki cak tvrde da je Satanas=Iblis, najveci monoteist, kao sto je i Islam najmonoteistickija religija! Kako je to onda spojivo sa Bogom ljubavi u NZ-u!?
Nikako!
A vidis, NZ-ne poziva nigdje na ubijanje!
Zato mi nemojte doci sa krizarskim ratovima, jer oni nisu temeljeni na NZ-u.
Pozdrav
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 18:49   #52
[QUOTE]Porto kaže:
[B]Upravo tako. I taj Kristov Misterij, koji je spusten i ostvaren u osobi Isusovoj je nesto sto nam je dano kao zalog nase ponovne participacije kraljevstva Bozjeg. I svatkome od nas, kao osobnosti koje idu tim Putem, bas kao i Isusu, ce prije ili kasnije biti ponudjen taj gorki pehar koji moramo ispiti pri ostvarenju i eksistentnosti KB u nama samima.

A do tog trenutka neka ostane i tajna i misterij.
__________________________________________________ __

Potpuno se slazem i potpisujem!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 18:53   #53
Hvala ti puno Porto na ovom linku,a za Shady-a:Ja nisam zensko nego musko,a dolma je moje omiljeno jelo.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 19:04   #54
Agnore, sa takvima kao ti se ni ne raspravlja, u sustini takvima se kaze "tebi tvoja meni moja vjera"(Kur'an)
Kad se "rijesis" nacionalne mrznje prema muslimanima onda mozemo i pricati,ovako ce se sve svesti na emocije.

U sustini
Evo nekoliko pitanja za tebe

1.Sta je to Islam?
2.Jesi li ikada bio u nekoj muslimankoj kuci?
3.Jeli napad na Bosnu od strane Hrvatske agresija ili "gradjanski rat"?
4.Jesi li procitao Kur'an?
5. Jesi li procitao islamske mislioce-duhovnjake?
6.Sta je to sherijat?
7.Jeli za tebe Muhammed protivnik Isusa(samim tim je Antikrist)?
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 20:56   #55
[QUOTE]Adura kaže:
[B]Agnore, sa takvima kao ti se ni ne raspravlja, u sustini takvima se kaze "tebi tvoja meni moja vjera"(Kur'an)
__________________________________________________-

Vi Muslimani ovdje zelite misionirati, pa kad vas netko pocne pitati u sto vjerujete i koju nauku zastupate, onda nastaju problemi, ali samo i iskljucivo za vas!
A sto se tice rasprave, ti si se ukljucio u moj upis. Ja sam kritizirao tvog prijatelja, njegove stavove u Qu'ran!
__________________________________________________ __



__________________________________________________ __
Kad se "rijesis" nacionalne mrznje prema muslimanima onda mozemo i pricati,ovako ce se sve svesti na emocije.
__________________________________________________ _


Zar ste ponovno uzeli "Muslimansku naciju" Hrvata Broza?
To mi nije bilo poznato. Mislio sam da te umjetno stvorene nacije vise nema! Ali vidis, mi Hrvati smo uvjek bili dobri prema vama Muslimanima, pa smo onda uvjek "posteno" dobivali nazad.
Hvala!


__________________________________________________ __
U sustini
Evo nekoliko pitanja za tebe
1.Sta je to Islam?
__________________________________________________ __


Islam je jedna religija, cije sljedbenike ja na ovom forumu tjeram na znojenje!;-)))

__________________________________________________ _
2.Jesi li ikada bio u nekoj muslimankoj kuci?
__________________________________________________ _


Moje prve komsije su bili Muslimai! Neki posteni ljudi, ali bilo je i zlih.

__________________________________________________ __

3.Jeli napad na Bosnu od strane Hrvatske agresija ili "gradjanski rat"?
__________________________________________________ __


Niti jedno niti drugo, sto se Hrvata tice, nego izdaja povjerenog im prijateljstva od strane Muslimana!;-)

__________________________________________________ _
4.Jesi li procitao Kur'an?
__________________________________________________ _


Vise puta, i uvjek dosao do istoga zakljucka. Qu'ran nije Bozija objava! To vjeruju Muslimani!

__________________________________________________ __
5. Jesi li procitao islamske mislioce-duhovnjake?
__________________________________________________ __


Ovdje mislim, da ti mogu biti i ucitelj! Ali, ako samo zelis biti objektivan!?

__________________________________________________ __
6.Sta je to sherijat?
__________________________________________________ __

Serijat je zloglasno islamsko pravo, utemeljeno na Qu'ranu, Hadditu i Sunni! Zakon, koji zene diskriminira, sijece extremitete za pojedina krivicna djela, deklitorira i unakazava anatomiju zenskih spolnih organa, batina javno, kamenuje preljubnike, ako su zenskog spola i ubija sve one koji zele napustiti islamsku zajednicu Ummu! To je bilo u telegramskom stilu.

__________________________________________________ __
7.Jeli za tebe Muhammed protivnik Isusa(samim tim je Antikrist)?

_________________________________________________

To si ti napisao! Nemam nista protiv OK?
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 21:26   #56
Quote:
Vi Muslimani ovdje zelite misionirati, pa kad vas netko pocne pitati u sto vjerujete i koju nauku zastupate, onda nastaju problemi, ali samo i iskljucivo za vas!
Samo ti upitaj , nije problem u tvome pitanju vec u tvome pristupu koji je blago receno pre emocionalan, to se dalo primjetiti kada si se radovao "haknutoj " Islam bosni.
Promjeni "ton" u postovima, u suprotnom cak mi je " i milina" ostaviti takve bez odgovora.Neki ljudi ne zasluzuju to.Ok, ti se slobodno raduj tome.

Vjeruj mi sem shovinista , nacionalista, bahatih moralista, "sinova domovine"( i u svome sopstvenom toru) nemam ama bas nikakvih problema u razgovoru.


Quote:
Zar ste ponovno uzeli "Muslimansku naciju" Hrvata Broza?
To mi nije bilo poznato. Mislio sam da te umjetno stvorene nacije vise nema! Ali vidis, mi Hrvati smo uvjek bili dobri prema vama Muslimanima, pa smo onda uvjek "posteno" dobivali nazad.
Eto od te silne dobrote ja se sav najezim.O kakvoj "dobroti pricas" , o "nebeskoj dobroti" u vidu granatiranja civilnog stanovnistva , Ahmicima?Jaka mi je to dobrota, sit sam takve dobrote u ime Isusa.


Quote:
Niti jedno niti drugo, sto se Hrvata tice, nego izdaja povjerenog im prijateljstva od strane Muslimana!;-)
Izdaja cega , podjele Bosne...naravno da je to za tebe izdaja

Quote:
Vise puta, i uvjek dosao do istoga zakljucka. Qu'ran nije Bozija objava! To vjeruju Muslimani!
Klap, klap eto ti to kaza pa tako mora biti, jer ti to tako vjerujes.Imali neki drugi "kriterij" sem tvog vjerovanja?

Quote:
Serijat je zloglasno islamsko pravo, utemeljeno na Qu'ranu, Hadditu i Sunni! Zakon, koji zene diskriminira, sijece extremitete za pojedina krivicna djela, deklitorira i unakazava anatomiju zenskih spolnih organa, batina javno, kamenuje preljubnike, ako su zenskog spola i ubija sve one koji zele napustiti islamsku zajednicu Ummu! To je bilo u telegramskom stilu.
Nista od gore navedenog nije Serijat, sem onog Kur'an i sunnet,hadisi su vec nesto drugo.

Quote:
To si ti napisao! Nemam nista protiv OK?
Zasto nisam iznenadjen....

Kako rekoh rasprava sa tobom je uzaludna,a sto se tice kriticizma Kur'ana , bujrum samo nemoj reci da je kriticizam stvar tvoga vjerovanja...

Sa shovinistima, fashistima, laznih moralistima ne pravim nikakve pokusaje....takvi se davno zalutali u svojoj mrznji.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 23:06   #57
Cool

Aganore, koji si ti veseljak, i još pjeniš, guslaš li guslaš.
Mokriti uz vjetar nije ni loše; možda pomogne liječenju tvojih kompleksa.
Iznio si masu nebulozâ, koje su mi neinteresantne u većini, al' odgovorit ću na pojedine– jer si odličan s nekim iskazima za internu zabavu na ovom topicu.
Quote:
Aganor
Pa perverzija lezi u cinjenici, da je Qu'ran nastao pervertiranjem Biblije, Gnoze i Manihejizma!
A kako je nastala Biblija???
U Bibliji nema ni manihejizma, ni zoroastrizma, ni grčko-latinske religije, ni jevrejske mistike, ni dualističkih paganskih učenja, ni ispisivanja povijesti (primarno nesuvislo, svačija baba bi primijetila da ju je ispisivalo ne 100, nego 100.000 osoba, prilično različitih gledišta)?????
O sociološkoj, etnološkoj, filozofskoj nedosljednosti da ne govorimo.
Kakvo svjetlo na početku, pa onda odmah ratovi, pa seksualne prevare, pa razni narodi, pa nesuvislosti u porijeklu samih naroda, pa nesuvislosti u porijeklu vezâ između naroda, pa dobacivanje sa godinama, hronološki i retrospektivno kako se djedu snilo, pa pošla baka u šipurke te naišla na natprirodna bića, pa neka natprirodna bića prestaju biti natprirodna, pa kraljevi dobijaju mistične moći, pa gube mistične moći, pa se negdje kaže da ovozemaljska bića ne mogu imati natprirodnih moći (a kraljevi mogu); pa proroci, pa nesuvislosti u porijeklu prorokâ, pa neočekivani, pa očekivani Krist, pa se treba pojaviti, pa se kaže da se nekada prije trebao pojaviti, al’ nije iz nekih razloga (ne kaže se kojih), pa Djevica Marija, pa nesuvislost Hristovoga porijekla, pa Hrist kralj svijeta, pa Otac, Sin, Sveti Duh, pa Isus Sin Božiji, pa Isus služi ljudima (nije više Božiji ili šta li???), pa Isusova kušnja, pa kušnja nije bila potrebna jer je on oduvijek Krist?????, pa Krist nivo svijesti, pa Isus obična osoba, pa Isus izuzetna osoba, pa Isus kao svi drugi ljudi, pa svi drugi ljudi mogu biti kao Isus, pa svi drugi ljudi ne mogu biti kao Isus, pa Golgota, pa proricanje budućnosti, pa poruka da nije dobro proricati budućnost, pa poruka da treba živjeti za sadašnji trenutak, pa poruka da ne treba nikad živjeti u današnjici, nego za budućnost, pa proricanje lažnih proroka, blablablablabla…
Muhammed a. s., pisali o tome kršćanski mistici također, kršćanski misionari, kršćanski teolozi, kršćanski historičari – rijedak je primjer čovjeka, koji je pošteđivao SVE, ali baš SVE ratne zarobljenike.
Koju god knjižicu prozapadnjačkog intelektualca da pročitaš obrati pažnju na SVE.
Zarobljenici nisu ubijani, zarobljenici su hranjeni. Zarobljenici su razmjenjivani – dobro zapamti – u omjeru kako je to protivnik želio, jer su između ostaloga to bile izričite naredbe Poslanika.
Quote:
Aganor
Nemozes usporediti jednog tzv. proroka Mohameda, sa Isusom Kristom, koji je cinio tolika cudesa, pa uskrsavao i mrtve.
Ne vidim da bi Isusa trebalo bilo kako obezvrjeđivati, niti veličati, obzirom na njegova čudesa. To je bila njegova misija.
Zar i u običnosti nije veličina???
No, budalama nije poznato da je i Poslanik očekivan, baš onako kao i Hrist.
I da je Poslanik sâm sebi skinuo sihiru od vrhunskog arapskog crnog maga toga vremena – sihiru koja je ubijala netremice prije Poslanika desetine ljudi, koji su bili izuzetne čistote i duhovne snage.
Poslanika nije trebalo ni nekoliko satî da je se riješi.
Quote:
Dakle, M.Topalovic, koji je po nauci u Qu'ranu ubio katolike i Hrvate iz religioznih pobuda, nema slobodne volje kako bi mogao razluciti dobro od zla, pa ubija u Allahovo ime!?
Da, ubijao je primarno Srbe. Zato se primarno i tereti. Ne vidim da ga je iko i u njegovom životu prije agresije, i poslije agresije opravdavao kao čovjeka. Niti ga je iko vidio s Kur’anom Časnim u ruci ikad. Ne prlja Allah ruke s takvima.
No, u to vrijeme također ćemo se prisjetiti, da je Sarajevo proživjelo najveću opsadu u historiji čovječanstva, a da su ekstremni militarni dijelovi hrvatskoga puka iz Kiseljaka potpuno zatvorili dostavu hrane, higijenskih sredstava i humanitarne pomoći Sarajevu, a također dopuštali srpskim falangama da prelaze preko njihove teritorije kako bi za što većim stilom i preciznošću rasturali dušu gradu, koji tokom svoje historije nije ni jednoj naciji do danas uskratio pravo na puni humanistički život.
U takvoj sferi grad je naravno koristio u okviru svih raspoloživih sredstava i kriminalce da bi se odbranio.
Vidio bi na kakvu bi se Bibliju Zagrepčani zakljinali da ih je M. Topalović granatirao svakodnevno, ili da su im martićevci stigli do predgrađa, i koje bi ljude koristili za odbranu – da li razumne birokratske pisare, ili dovoljno lude ljude da im stavljanje života na kocku ne predstavlja nikakav interni izdatak.
Quote:
Aganor
Zar ste ponovno uzeli "Muslimansku naciju" Hrvata Broza?
Kako muslimansku, a kako Hrvat Broz???
Tu ima nekih kontradikcija.
No, kontradikcijâ u podnebljima nema.
Zagorje je uvijek bilo izuzetno progresivno.
I za vrijeme tuđmanijade, tamo se okupljalo na stotine ljudi svih nacija, da proslave skupa Titov rođendan.
Naravno, hrvatski mediji, ni tada, ni sada, o tome ne govore.
Ne znam da iko uzima iotkoga išta.
U prvoj Jugoslaviji, Kraljevini SHS, nije bilo Crnogoracâ, Albanacâ, Bošnjakâ, Makedonacâ.
Uzmi zadnje tri nacije, pa će ti se sâmo kasti, koliko nacijâ muslimanske vjeroispovijesti ima u bivšoj Jugoslaviji.
Da ti pomognem – prema statistikama muslimanska vjeroispovijest na prostorima bivše Jugoslavije, trenutno je druga po brojnosti.
Iza pravoslavne.
Pogađaš ko je na trećem mjestu – katolici.
No, zašto je to bitno?????
To što u prvoj kraljevskoj, i drugoj, avnojevskoj, Jugi, nije bilo drugih nacija, ne znači da ih sada nema.
Vidiš kako sve itekako dođe na svoje.
Misliš da će ti iko dopustiti da upropaštavaš njegovu kulturu, nacionalne spomenike, vjerske spomenike, da mu siluješ majke i sestre, odvodiš ih u konc-logore; ubijaš starce, starice, dječake i djevojčice na kućnom pragu. A sve to radiš zato što ga kao ravnopravnu naciju ne priznaješ.
No way.
Svugdje žive ljudi.
Osobno nisam raspoložen za rat – al' oko mene da vidiš, koji bi opet u rat – da dovrše stvar.
Iovako im je život dobro rasturen ratom – bez obzira na kriminalce u vlastitim redovima, ni ti kriminalci se ogromnim dijelom ne bi pojavili, da nije bilo rata, a svi vojni veterani ne bi danas prosili, nego radili u predratnim fabrikama.
Dečko, ajde oladi, ovo nije Vijetnam, u kojem budisti dan-danas, pokušavaju potpuno oprostiti Amerima.
Ovo je Balkan, najjače energije, zato se toliko i lomilo.
A takvi kao ti, pokazali su se u proteklom ratu.
A mogli bi dobiti ponovo (ovaj put ne po nosu, nego po životu), ako bi se zaratilo.
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 23:14   #58
[QUOTE]Adura kaže:

Nista od gore navedenog nije Serijat, sem onog Kur'an i sunnet,hadisi su vec nesto drugo.
__________________________________________________ __

Vidis da si neznalica! Ja sam ti napisao, da je Sarijat utemeljen na Qu'ranu, Sunni i Hadditu, a ti bulaznis li bulaznis. Pa na cemu se onda inace temelji Sarijat? Izvoli? I pazi, ne etiketiraj. Ti si obicni neznalica, a zelis diskutirati o stvarima o kojima nemas blage veze.
Zasto nisi odgovorio na maja pitanja, koja sam postavio kritizirajuci Atribute Bozije u Islamu? Pokusaj!
A gdje ti je odgovor na fatalizam u Islamu i pitanju slobodne volje?
Da li si uopce sposoban voditi jedan diskurs?
Vi Muslimani zelite ovdje vrijedjati Bibliju i Isusa Krista, a kad vam se postave adekvatna pitanja, onda se vidi koliki ste sarlatani i diletanti.
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 23:40   #59
Aganor islamofobe prepotentni,ti si se nasao da govoris Aduri da je neznalica.Covjece ti jos ne znas ono sto je on davno zaboravio.To ti je covjek koga svi na ovom forumu cijene pa i oni koji se razlikuju u svojim stavovima od njega.A zasto?Zato jer nikad ne vrijedja i uvijek fino i kulturno diskutira, za razliku od tebe umisljenog pametnjakovica.
Izvini Adura sto sam se postavio u ulogu tvog advokara.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 23:49   #60
Aganore,
Sve dok se ne upristojis da pricamo bez emocija nista od odgovora.Ko ce te upratiti u tom tvom zanosu i sl.

O mom znanju, i ne znaju mozes prosuditi iz prijasnjih postova(ne doduse na ovoj temi , tu sam samo malo govorio).

uglavnom kad se rijesis tih ustaljenih okvira u sablona o muslimanima moci cemo pricati na jednom intelektualnom ,a ne emocionalnom nivou.,...sve dotad "ostani u ne znanju"(barem sto se islama tice, ocito to nije za tebe ni da pokusas da shvatis).

O atributima upitaj shedija, radi se o ne prikladnim terminima.
Svaki atribut je opisan u Kuranu, i svaki ima svoj ajet., u tim ajetima je i objasnjenje svakog atributa.

Ajde smiri zivce pa cemo i diskutovati , oces li ti prihvatiti moje misljenje ili ne sasvim mi je sve jedno, ali nije mi svejedno diskutovati sa onima koji u startu sijeku i svaku mogucnost zdrave diskusije, kako ti to radis, ili npr. hrvoje (koji eto je tvrdio da nemam blage veze pa se usutio u zadnje vrijeme)
Zanimljivo i ti i hrvoje ste nacionalisti prije nego vjernici(to sam vidio u izljevu mrznje prema icemu drugacijem od vaseg, a posebno na topicu "hakirana IB")
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.