Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2010., 18:29   #201
Quote:
*mariposa* kaže: Pogledaj post
čitam sve postove i nigdi ne mogu viditi što se preporuča niskim curama, al stvarno niskim (160 cm).. koje imaju i jače grudi i jače kukove.. :( ne želim ni počet tražit vjenčanicu jer mislim da nigdi neću ništa pronaći!
160 cm nije stvarno nisko! To je samo nešto sitno ispod hrv prosjeka + pete 6 cm i eto te u prosjeku Nemoj se bedirati jer ćeš imati pregršt haljina na izbor što se visine tiče.

Ne mogu ti odmah sugerirati jer ne znam što znači to 'jače'. Kad sam bila veličina 34, 38-ice su mi bile jače, sad kad sam ja 38, jače mi je 42. Aj nam daj neki okvir, konfekcijski broj, mjere, imaš li izražen struk ili si obla? Bez brige budi, svi su izgubljeni na početku
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 18:31   #202
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
aha, znači u potragu za prozračnom viskozom

hvala ti
Ma ne! Viskoza je po sebi jako lagana i lepršava, jedino što nije prirodan materijal (pamuk, lan...), a ja sam picajzla Ne slušaj mene, u stanju sam naći manu savršenosti
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 18:43   #203
Quote:
Tamperlina kaže: Pogledaj post
Sorry, ne znam kako sam previdjela! Trenutno nemam doma skener da skeniram sebe s vjenčanja, a DVD-i su prilikom selidbe završili kod mame, tak da ih moram pokupiti. Evo, trudit ću se ne zaboraviti i prvom prilikom ti poslati fotke! Inače, naprijed je haljina išla u dijagonalne volane koji nisu bili jako nacigani i stapali se s ovima iza. Moram se sjetiti čija je ovo haljina u originalu (ja sam imala kopiju). A gornji dio je bio čipkasti V, skroz preklopljen na cicama koji se lagano rastvarao mojim kretnjama. Izuzetno seksipilan (prema mojim standardima) prilikom plesa, a u mirovanju apsolutno decentan i neprimjetan. Vidjelo se da imam veće cice, al si bile jako lijepo upakirane. Stavit ću ti par slika da vidiš kakav je otvoreni, a kakav zatvoreni dekolte

http://lh5.ggpht.com/_vIZ7xHJnAWA/Sc...RU/s512/a2.jpg
Na ovaj dekolte dodaj uži V i čipku koja se na valovima preklapa. Ne znam znaš li za te dodatke, al postoji traka koja produljuje grudnjak na način da ga motaš oko struka i zakopčaš ispod otvorenih leđa - zato su mi leđa bila gola iako sam imala grudnjak.
baš ti hvala zvuči krasno! nisam znala za taj grudnjak leđa su zbilja
studentica 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 18:44   #204
Quote:
Tamperlina kaže: Pogledaj post
160 cm nije stvarno nisko! To je samo nešto sitno ispod hrv prosjeka + pete 6 cm i eto te u prosjeku Nemoj se bedirati jer ćeš imati pregršt haljina na izbor što se visine tiče.

Ne mogu ti odmah sugerirati jer ne znam što znači to 'jače'. Kad sam bila veličina 34, 38-ice su mi bile jače, sad kad sam ja 38, jače mi je 42. Aj nam daj neki okvir, konfekcijski broj, mjere, imaš li izražen struk ili si obla? Bez brige budi, svi su izgubljeni na početku

a ja se najviše zbog visine bediram a grudi su mi negdi 3/4, s obzirom da sam niska, izgledaju u principu dosta velike, bokovi su mi oko 100 cm, ali imam i vidljivi trbuščić, no njega se nadam do tad izgubiti..
__________________
Frankly, my dear, I don't give a damn...
*mariposa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 12:50   #205


Moje uzbuđenje ne jenjava, jer sam jučer pronašla svoju vjenčanicu!!
Imam samo 48 kg, sitna sam u grudima i bokovima, i imam vrlo tanak struk. Bila sam uvjerena kako ću jako teško pronaći nešto što mi odgovara, i da ne postoji "ona prava". Kuma i ja smo rezervirale prve probu Pronovias vjenčanica, ne očekujući ništa. Ironije radi, prva vjenčanica koju sam probala mi je bila PREMALA , zamislite samo, nisam mogla disati u njoj, morali su mi je otkopčavati... Lijepo sam izgledala, ali nije se dogodio onaj "klik". I onda sam probala NJU. I to je bilo to. Na sebi ju osjećam poput vlastite kože, ona jednostavno mora biti na meni.. Probala sam još 5-6 vjenčanica, ali uzalud im trud, ja sam već bila kuhana i pečena. Odmah sam ju kaparila ni ne pitajući za cijenu ( od uzbuđenja sam zaboravila ). Dosad još nije bila vani jer, kaže prodavačica, "mnoge ju traže, ali nijednoj dosad nije pristajala". Nikome ju ne pokazujem, to je tajna koju čuvamo kuma i ja, i moji roditelji. Kad me tata vidio, rekao je: e to je vjenčanica!

U njoj uopće ne izgledam mršavo, još mi je i dodala kile, zbog bogate čipke i slojeva koje vučem za sobom. A sve moje bojazni su nekako pale u vodu, jer su mi svi modeli zapravo genijalno stajali - od uskih do krinolina. Jako sam uzbuđena jer nisam očekivala takvu radost, i da je istina što kažu da kad probaš svoju vjenčanicu, jednostavno znaš da je to ta. Pusek!
Cunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 23:37   #206
Quote:
Tamperlina kaže: Pogledaj post
Draga naša, ajde se ti prvo sa sobom pomiri i sprijatelji Frendice ti svašta savjetuju jer im ti nisi od koristi. Odlično je što si otvorena za sve opcije, al kod tebe uopće nije pitanje što ti savjetovati, nego kad ćeš ti sama sebe prestati sabotirati, kada ćeš stati na sekundu i pomisliti na svoj prvi ples i kako te dragi prima oko struka. Ako se prepustiš, misli će ti odlutati i brzo ćeš otkriti da želiš čipku, a ne neki saten, da želiš istaknuti grudi koje tvoj dragi jaako voli nekim decentno upečatljivim V izrezom i da zapravo uopće ne želiš princeza haljinu. Malo se prepusti maštarenju i odluči koji je dio tebe koji uvijek voliš.

Ja sam išla ovom logikom: Svoje cice uvijek volim, na njih se mogu osloniti, ne volim vulgaran dekolte, a dragi je rekao da obožava moje dupence i da bi ga baš volio promatrati u nečem uskom cijelu večer.

I mene su gurali u neke princeza haljine zbog crvene kose, al sebi sam izgledala kao vila iz trnoružice i samo sam prekrižila taj tip. Nakon toga sam lako otpilila svaku sugestiju koja mi se učinila nebuloznom i van moje sigurnosti.
Auch! Hvala ...A ja sam totalno zbunjena . Sta god probam, nije mi ono da sama sebi kazem "e predivna si"...Ja bih nesto u cemu cu sama sebi biti woow, a ne samo drugima . Ja sam bila za varijantu ono neka princezasta ono barbie, ali nije mi to to... Ovu sam cak negdje i postala,ona mi je onako kJut,princezasta je i nije mi previse kicasta ili ova
Ali ja sam onak mozda i previse uzbudjena, i ne udajem se mozda pod tako "smirenim" okolnostima kao vecina vas... Pa mi vise neke druge stvari odvracaju paznju. Ali bez obzira na sve, ipak jer red da nadjem pristojnu vjencanicu i da se posvetim sebi...
__________________
Nosila sam sve njene fetiše, njene lutke na koncu, karte za proricanje sudbine iskrzane u uglovima poput reckave ivice talasa. Prozori grada bili su zaprljani i nagriženi svjetlošću kiše. Svakom svojom laži i prevarom Sabina je crpila krv iz mene. Ispod kože njenih obraza ugledah pepeo: da li će umrijeti prije nego što se zauvijek sjedinimo u vjerolomnom braku? Oči, ruke, čula koja imaju samo žene...
Allesandra_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 00:35   #207
Evo bih ja jedan-dva savjeta!
Tek sam veceras vidjela temu...tj. vidjela sam ja nju ranije i ucinila mi se super, ali sam htjela da se nagomila par stranica jer ja volim navecer sjesti uz kompjuter i iscitavati...i tako svaku vecer druga tema... (Uh, koliki uvod...)
Uglavnom, pozeljeh reci-tema mi je odlicna, savjeti savrsenstvo!

Sto se tice mene, vjerujem da spadam u one nize. Zadnji put kada sam mjerila visinu bila sam 165 cm, ali je to bilo davno, u pubertetu i nekako volim misliti da sam narasla 3 cm (to zakljucujem iz poredjenja s mamom koja je toliko visoka ).
Hm...ne znam koliko sam teska, kao sto vidite-nisam bas najsretnija osoba kada je mjerenje u pitanju...Uglavnom, prije 2 godine sam imala 59 kg i izgledala sam odlicno!!! (koja skromnost...no, kada kazem-odlicno, ja mislim-odlicno s obzirom na to kako sada izgledam, a zapravo sam veliki kompleksas)
Mislim da sam sada 10 kg teza, ali i dalje ne izgledam katastrofalno i vjerujem da je to zbog oblika moga tijela.
Naime, imam grudi velicine 3 kojima sam zadovoljna, posebno na ovu kilazu jer su nekako bujnije i ljepse. Imam dosta izrazen struk i jako izrazene bokove, pa i straznjicu( rekla bih velicina 42).
Naravno, planiram do svadbe izgubiti tih 10 kg (i ima sanse jer je svadba za pola godine, a mnoge krasne dijete su na raspolaganju) ili jos vise jer sam mozda i deblja, ali najvise strahujem od toga da cu izgubiti grudi! No, to je nebitno za temu...

Volim til u donjem dijelu haljine i volim haljine koje naglasavaju struk. Nesto takno sam si i izabrala, ali bih zaista voljela da mi kazete sto mislite da bi bilo dobro za mene?

Hvala unaprijed.
__________________
Martinny
martinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 11:49   #208
martinny visina i težina su genijalno opisani Ma cijeli post mi je baš onak

Što reći, nego probaj upravo vjenčanice iz svojih vizija. Neka dvodjelna kombinacija bi mogla upaliti. Gore korzet da te stisne, naglasi struk i grudi (korzeti to perfektno rade) a dolje tilasta suknjica. Sveukupni dojam je 'princeza' koji je vječan i neprolazan kroz dugi niz generacija udavača Takva haljina skriva bokove, a naglašava struk. Poigraj se dezenom i možeš postići veelike razlike u sveukupnom dojmu. Detalji čine razliku i daju osobni pečat

Kroz prvih par stranica vjerujem da si mogla steći dojam što predlažem kojem tipu cura (i po građi i po karakteru) tako da bih se u tvom slučaju mogla samo ponavljati. Uvijek sam za odabir haljine prema karateru (željama), čak i ako tijelo nije savršen materijal za to. Dakako da mi je žao kad netko odluči skrivati savršeno tijelo, al to je uvijek vlastiti odabir i dobiva moje maksimalno poštovanje. Čini mi se da je kod tebe stvar jasna, prioriteti postoje, znaš što želi i sad moraš naići na 'onu posebnu'.

E da, sjetih se! Pazi s tilom jer zna proplesati na bokovima i previše ih naglasiti. Obavezno mora biti dobra podloga tilu da on ne bi poletio iznad razine struka.
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 11:53   #209
Quote:
Allesandra_21 kaže: Pogledaj post
Auch! Hvala ...A ja sam totalno zbunjena . Sta god probam, nije mi ono da sama sebi kazem "e predivna si"...Ja bih nesto u cemu cu sama sebi biti woow, a ne samo drugima . Ja sam bila za varijantu ono neka princezasta ono barbie, ali nije mi to to...

Ali ja sam onak mozda i previse uzbudjena, i ne udajem se mozda pod tako "smirenim" okolnostima kao vecina vas... Pa mi vise neke druge stvari odvracaju paznju. Ali bez obzira na sve, ipak jer red da nadjem pristojnu vjencanicu i da se posvetim sebi...
Vjeruj mi da se većina ne udaje u smirenim okolnostima, već poprilično hektičnim: beba na putu, stambeno pitanje visi nad glavom, roditelji posvađani, rodbina iz različitih krajeva hrvatske, običaji dijametralno suprotni, ženi se izuzetno mladi par pa im svi dijele savjete (i očekuju da ih se posluša), nema se love za želje... Vjenčanica nek ti bude utočište od svih ostalih dilema koje te okružuju, tu se posveti sebi i svojim željama. Vjerujem da nije lako, al zaslužuješ malo misliti i na sebe

P.S. Haljina je prekrasna!!!
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:19   #210
Tamperlina, pun ti je inbox!
Poles.ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:07   #211
čitam i čitam i pratim savjete i nadam se da će se neki pronaći i za mene.
[B]visoka 168, teška 73 (nadam se 5 izgubiti), mjere: 103-93,103.[/B]. Po mojim mjerama možete zaključiti da sam bucka kojoj je većina kila u trbuhu i u gornjem dijelu tijela, a bokova i guze gotovo da nema. Osim trbuha bolna točka su mi i nadlaktice pa mi treba prijedlog kako ih prikriti, tj odvući pažnji od njih i naravno kako minimalizirati trbuh, tj. "napraviti struk". U planu nam je malo vjenčanje što znači mi i kumovi pa sam razmišljala i o malo manje svečanoj vjenčanici-čitaj kratka vjenčanica. Voljela bi vjenčanicu bez naramenica ili rukava, možda samo na jedno rame. Što mislite kako bi mi to pristajalo? Hvala unaprijed!!!
nina 173 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 10:32   #212
Quote:
Tamperlina kaže: Pogledaj post
martinny visina i težina su genijalno opisani Ma cijeli post mi je baš onak

Što reći, nego probaj upravo vjenčanice iz svojih vizija. Neka dvodjelna kombinacija bi mogla upaliti. Gore korzet da te stisne, naglasi struk i grudi (korzeti to perfektno rade) a dolje tilasta suknjica. Sveukupni dojam je 'princeza' koji je vječan i neprolazan kroz dugi niz generacija udavača Takva haljina skriva bokove, a naglašava struk. Poigraj se dezenom i možeš postići veelike razlike u sveukupnom dojmu. Detalji čine razliku i daju osobni pečat

Kroz prvih par stranica vjerujem da si mogla steći dojam što predlažem kojem tipu cura (i po građi i po karakteru) tako da bih se u tvom slučaju mogla samo ponavljati. Uvijek sam za odabir haljine prema karateru (željama), čak i ako tijelo nije savršen materijal za to. Dakako da mi je žao kad netko odluči skrivati savršeno tijelo, al to je uvijek vlastiti odabir i dobiva moje maksimalno poštovanje. Čini mi se da je kod tebe stvar jasna, prioriteti postoje, znaš što želi i sad moraš naići na 'onu posebnu'.

E da, sjetih se! Pazi s tilom jer zna proplesati na bokovima i previše ih naglasiti. Obavezno mora biti dobra podloga tilu da on ne bi poletio iznad razine struka.

Ja sam tek procitala!

Hvala puno!
__________________
Martinny
martinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 19:47   #213
draga nina 173, mozda bi bilo najbolje da se uputis u razgledavanje haljina, mozda ces najbolje vidjeti sto se od kratkih nudi i kako ce ti stajati ja osobno mislim da bi ti duga haljina i neki korzet napravili najbolji struk, ali mozda se varam... zato najbolje idi u razgledavanje pa nam daj slikice
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 00:23   #214
eto i mene, danas sam isla u razgledanje...
prva haljina koju sam obukla bila mi je woooooow
medjutim, na slikama se to bas i ne vidi...

druga me manje ocarala, ali je na slikama savrsena...

e sad zene moje, pomagajte kako znate i umete...

probala sam milion modela i verujte, za ovu gradju nije nijedna...
6h probanja vencanica definitivno to potvrdjuju...
jebada...

elem...

http://i122.photobucket.com/albums/o...f/IMG_4734.jpg
http://i122.photobucket.com/albums/o...f/IMG_4804.jpg

nisam zamuljala slike, valjda ih niko nece dirati... ne da mi se iskreno,
uploadovala sam ih za prijateljice, ne mogu opet...
u punoj su velicini tako da se prva vidi od nazad u ogledalu...
tamperlina, jesam li totalno omanula u prakticiranju pojednih saveta? :P
Kitty.Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 01:15   #215
meni je druga puno lipša
cakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 07:36   #216
da, druga je ljepša i puno bolje ti stoji
al daj mi molim te reci..ova prva slika- koji je to salon??? jako mi se sviđa haljina u pozadini koja je na lutki!!
hh2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:22   #217
Meni je prva ljepša
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:30   #218
Druga
sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:31   #219
Zbunit ćemo curu
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:37   #220
joj draga kitty kat ovo ti ovdje nikad nije funkcioniralo... uvijek se nekak podijelimo... samo bumo te zbunile, vidjet ćeš...

ugl, meni je 1. puno ljepša i bolje ti stoji...
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.