Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2010., 14:07   #81
Quote:
skip-e kaže: Pogledaj post
Da, gle stvarno, zasto?

Jedino smisleno bi bilo zbog povoljnih uvjeta za zivot ili zbog skupljanja uzoraka "zivota" u svemiru.
slazem se....isto kao sto mi istrazujemo druge planete, svemir, tako i oni
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 14:23   #82
Quote:
Data kaže: Pogledaj post

Ok, a onda evo drugo pitanje; čime su se onda "hranili" prije nego što su našli nas, tj., prije nego što su napustili svoj planet?
Ti ih vjerojatno zamišljaš kao ogromne glupe insekte koji se sele s planeta na planet dok ne potroše sve resurse i gibaju dalje u potrazi za hranom

Previše gledaš holivudske filmiće poput Ljudi u crnom ili Dana nezavisnosti.

Zašto bi uopće oni napuštali svoj planet? Zašto bi nas našli?Zar nije logičnije da su nas oni i stvorili, kao neku vrstu farme, kokošinjca, kao što mi držimo životinje radi svoje koristi, tako i ni drže nas, pa zar je to toliko nevjerojatno? i zar je toliko teško pomisliti da možda nismo jedina rasa u svemiru i da oni imaju ovakvih farmi u svemiru mnogo više? Toliki svemir samo za nas ljude svašta...
Kaspper is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:00   #83
Quote:
Kaspper kaže: Pogledaj post
Ti ih vjerojatno zamišljaš kao ogromne glupe insekte koji se sele s planeta na planet dok ne potroše sve resurse i gibaju dalje u potrazi za hranom

Previše gledaš holivudske filmiće poput Ljudi u crnom ili Dana nezavisnosti.

Zašto bi uopće oni napuštali svoj planet? Zašto bi nas našli?Zar nije logičnije da su nas oni i stvorili, kao neku vrstu farme, kokošinjca, kao što mi držimo životinje radi svoje koristi, tako i ni drže nas, pa zar je to toliko nevjerojatno? i zar je toliko teško pomisliti da možda nismo jedina rasa u svemiru i da oni imaju ovakvih farmi u svemiru mnogo više? Toliki svemir samo za nas ljude svašta...
A ti čitaš previše teorija zavjera

Nope, uopće si tako nisam zamislio. Jednostavno pitam, čime su se hranili? Kako su pobogu evoluirali bez nas onda? Ok, sad smo im mi izvor hrane, ali morali su nešto imati prije nas jer,pazi mi pričamo o vanzemaljcima. Ako su nas stvorili, imalo bi puno više smisla da su nas stvorili i držali na svome planetu. A onda ne bi bili vanzemaljci, ne?
Ovo bi bilo kao da mi držimo sve kokoške na mjesecu
A usput rečeno, mi nijednu životinju nismo stvorili, već smo sve udomaćili.

Ja nikad nisam rekao da vanzemaljci ne postoje, čak smatram do lako mogućim. Ono što smatram preprekama u komunikaciji nas i vanzemaljaca je to da je svemir ogroman - što prvo predstavlja problem u putovanju, a onda, kad se to savlada, u šansi da zaista od tih svih zvijezda pronađeš baš u čijem su sustavu vanzemaljci.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 22:25   #84
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
A ti čitaš previše teorija zavjera
Da, čak toliko da mislim da je čitavo ovo naše postojanje jedna velika zavjera.

Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Nope, uopće si tako nisam zamislio. Jednostavno pitam, čime su se hranili? Kako su pobogu evoluirali bez nas onda? Ok, sad smo im mi izvor hrane, ali morali su nešto imati prije nas jer,pazi mi pričamo o vanzemaljcima. Ako su nas stvorili, imalo bi puno više smisla da su nas stvorili i držali na svome planetu. A onda ne bi bili vanzemaljci, ne?
Ovo bi bilo kao da mi držimo sve kokoške na mjesecu
A usput rečeno, mi nijednu životinju nismo stvorili, već smo sve udomaćili.
Ne znam kakav jer njihov evolucijski put, zapravo ajmo pretpostavit da u svemiru postoji više rasa, nešto kao u zvjezdanim stazama, i da smo mi jedna od njih i naravno da je svaka na drugom stupnju evolucije, ne jedu više meso i biljke kao mi nego direktno uzimaju energiju iz živih bića, mi smo im kao baterije, znam ovo sliči na Matrix...Možda su nas stvorili neki drugi, ali došli su ovi i skrojili nas da odgovaramo njihovim potrebama, dakle kao hrana...možda oni na svojem planetu već imaju neku pod rasu koja im služi, a mi ljudi im ne trebamo tamo nego služimo svojoj svrsi baš i samo ovdje, na Zemlji...

Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Ja nikad nisam rekao da vanzemaljci ne postoje, čak smatram do lako mogućim. Ono što smatram preprekama u komunikaciji nas i vanzemaljaca je to da je svemir ogroman - što prvo predstavlja problem u putovanju, a onda, kad se to savlada, u šansi da zaista od tih svih zvijezda pronađeš baš u čijem su sustavu vanzemaljci.
Tko zna kakvu oni tehnologiju posjeduju, možda su im međugalaktička putovanja mačji kašalj, baš kao i pronalaženje nastanjenih planeta spremnih za kolonizaciju ili čak mogu beživotan planet nastaniti životom iz svojeg vlastitog laboratorija...puno je tu možda, nitko još to ne može dokazati, ali smatram da što ljudska mašta može zamisliti da to i postoji tamo negdje...
Kaspper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 13:28   #85
Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
Zbog orgija i dobrog sexa

Zašto bi uopće imali ijedan nama logičan razlog?

Moguće je da ima nešto što mi niti ne primjećujemo a njima je vrijedno.

Npr. Možda kod njih ne raste imela a ima na njihov organizam djelovanje ko LSD na naš. Ili su im morski krastavci specijalitet.
.
.
.
__________________
Laži dok te ne uhvate, a tad opet laži
klok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 15:29   #86
@Kaspper
Gle, sve što si ti rekao je opisano u više desetaka ili stotina science fiction djela, ali to ne znači da je istina. Gdje imaš ikakav dokaz za to, osim rečenice "Ja mislim da je to tako". Ja mislim da je mjesec od sira pa ipak nije
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 15:41   #87
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
@Kaspper
Gle, sve što si ti rekao je opisano u više desetaka ili stotina science fiction djela, ali to ne znači da je istina. Gdje imaš ikakav dokaz za to, osim rečenice "Ja mislim da je to tako". Ja mislim da je mjesec od sira pa ipak nije
Imam jednu drugu rečenicu koju je izrekao slavni pustolov Kaspper prije svojih putovanja u druge galaksije gdje se susreo sa naprednim civilizacijama nezamislive ljepote ali i nezamislive ružnoće:

Quote:
Kaspper kaže: Pogledaj post
puno je tu možda, nitko još to ne može dokazati, ali smatram da što ljudska mašta može zamisliti da to i postoji tamo negdje...
I bio je u pravu!
Kaspper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:40   #88
Quote:
Kaspper kaže: Pogledaj post
Imam jednu drugu rečenicu koju je izrekao slavni pustolov Kaspper prije svojih putovanja u druge galaksije gdje se susreo sa naprednim civilizacijama nezamislive ljepote ali i nezamislive ružnoće:



I bio je u pravu!
Ili nije.
Kad bi bilo tako, kako objašnjavaš da recimo Zemlja nije ravna ploča? Ili bar u središtu sunčevog sustava? Ili to da eter ne postoji? Ili to da sam cijelu noć čekao, a djed Mraz se nije pojavio, već samo moj stari s darovima.

Stvari što ljudska mašta može zamisliti sigurno postoje - u mašti. Stvarnost je druga priča. Osim ako, naravno, nemaš halucinacije
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:57   #89
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Ili nije.
Kad bi bilo tako, kako objašnjavaš da recimo Zemlja nije ravna ploča? Ili bar u središtu sunčevog sustava? Ili to da eter ne postoji? Ili to da sam cijelu noć čekao, a djed Mraz se nije pojavio, već samo moj stari s darovima.

Stvari što ljudska mašta može zamisliti sigurno postoje - u mašti. Stvarnost je druga priča. Osim ako, naravno, nemaš halucinacije
Stvarnost je isto mašta, trebalo je biti prilično maštovit da stvoriš sva čuda svemirska.

Sigurno postoji neki drugi svemir u kojem vladaju neka druga fizikalna pravila pa bi tako bilo moguće da su planeti ravne ploče, no ovo već spada u filozofiju
Kaspper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:46   #90
Znači vanzemaljci u našoj mašti posjećuju Zemlju?
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 01:00   #91
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Znači vanzemaljci u našoj mašti posjećuju Zemlju?
Za sada je tako, dok se ne dokaže drugačije!

Tada ćemo vidjeti kako će mašta postati vrlo realna!
Kaspper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 12:20   #92
Quote:
plavamala kaže: Pogledaj post
ne kužim zašto svi mislite kako su vanzemaljci napredniji od nas a što ako nisu što ako oni uopće ne postoje nego su priče o njima idealno tlo za manipuliranje nama ljudima ...
Ako su nazadniji od nas onda ni nemaju tehnologiju ni mogućnosti za nas posjetiti. Naravno da postoje, to je logično, 100% sigurno, o tome ne treba trošiti riječi. Da putuješ brzinom svjetlosti (300 000 km/sec) trebale bi ti 4 godine i 4 mjeseca za doć do najbliže galaksije. A svemir je beskonačan.

Zasad niste našli dobar razlog. Najsmješnije su mi Kaspperove poruke. Oni nas sigurno (100%) nisu stvorili jer je očigledno da smo se razvili sa Zemljom jer su veliki postoci naše DNA zajednički s drugim zemaljskim bićima (sa čimpanzom 98%, s bananom čini mi se više od 50%). Kao drugo, previše čitaš glupe teorije zavjera.

Oni kao napredna civilizacija nas ne bi htjeli istraživat jer ni i ne istražujemo civilizaciju pavijana, to su za nas nezanimljive životinje. Možda uslikamo ili snimimo što za National Geographic. Njima naši resursi ne trebaju, pročitaj uvodnu poruku. To su svi dosad predloženi razlozi i glatko su opovrgnuti.

Zadnje uređivanje Uzvišeni : 03.09.2010. at 12:34.
Uzvišeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 14:32   #93
Mali ispravak, trebalo bi ti 4,2 godine do najbliže zvijezde, Proxima Centauri, kad bi putovao brzinom svjetlosti. Do najbliže galaksije? 25 000 godina.
A naravno, mi ni ne možemo ići brzinom svjetlosti, samo se jako približiti toj brzini.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:44   #94
Quote:
Uzvišeni kaže: Pogledaj post
Zasad niste našli dobar razlog. Najsmješnije su mi Kaspperove poruke. Oni nas sigurno (100%) nisu stvorili jer je očigledno da smo se razvili sa Zemljom jer su veliki postoci naše DNA zajednički s drugim zemaljskim bićima (sa čimpanzom 98%, s bananom čini mi se više od 50%). Kao drugo, previše čitaš glupe teorije zavjera.
Drago mi je što te moje poruke nasmijavaju.
Tko kaže da nisu stvorili i te životinje? To objašnjava genetsku sličnost.
Originalni ljudi su bili veličanstvena bića sa raznim moćima, stvorili su nas dobronamjerni vanzemaljci ali zatim dolaze loši momci i prekrajaju našu DNK na ovo što smo danas, životinje na 2 noge. Prije smo imali 12 lanaca dnk a sada samo 2, genetski inženjering, kažem vam.

Quote:
Uzvišeni kaže: Pogledaj post
Oni kao napredna civilizacija nas ne bi htjeli istraživat jer ni i ne istražujemo civilizaciju pavijana, to su za nas nezanimljive životinje. Možda uslikamo ili snimimo što za National Geographic. Njima naši resursi ne trebaju, pročitaj uvodnu poruku. To su svi dosad predloženi razlozi i glatko su opovrgnuti.
civilizacija pavijana? pavijani imaju civilizaciju? Da fakat su nam ti majmuni nezanimljivi a lijekovi se testiraju na njima, točnije čimpanzama. Mi bismo isto mogli poslužiti njima za neki eksperiment. Ne trebaju im resursi, trebamo im mi, inače bi nas odavno već uništili kad vide kako mi uništavamo sami sebe i prirodu, što bi nas onda oni poštedjeli?
Kaspper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 19:41   #95
Quote:
Kaspper kaže: Pogledaj post
Drago mi je što te moje poruke nasmijavaju.
Tko kaže da nisu stvorili i te životinje? To objašnjava genetsku sličnost.
Originalni ljudi su bili veličanstvena bića sa raznim moćima, stvorili su nas dobronamjerni vanzemaljci ali zatim dolaze loši momci i prekrajaju našu DNK na ovo što smo danas, životinje na 2 noge. Prije smo imali 12 lanaca dnk a sada samo 2, genetski inženjering, kažem vam.

Ako je drukčiji DNK, onda za početak nismo ista vrsta. Za početak.
I ako ovo nije zaplet lošeg sf-a, onda ne znam šta je.

Quote:
Kaspper kaže: Pogledaj post
civilizacija pavijana? pavijani imaju civilizaciju? Da fakat su nam ti majmuni nezanimljivi a lijekovi se testiraju na njima, točnije čimpanzama. Mi bismo isto mogli poslužiti njima za neki eksperiment. Ne trebaju im resursi, trebamo im mi, inače bi nas odavno već uništili kad vide kako mi uništavamo sami sebe i prirodu, što bi nas onda oni poštedjeli?
Aha pa naravno, to je upravo kao što mi testiramo lijekove na onim životinjama koje su na slobodi, zar ne? A one u kavezima nam uopće ne trebaju, jel?
/sarcasm mode

I uzmi za primjer civilizacije Indijanaca, i šta se s njima dogodilo kad su došli naseljenici: nisu bile proučavane, bile su uništavane, u nekim slučajevima i u potpunosti. Nismo ih koristili za testiranje lijekova, u svakom slučaju.
Data is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:33   #96
Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Ako je drukčiji DNK, onda za početak nismo ista vrsta. Za početak.
DNK je isti samo je reduciran, žišku, sa 12 lanaca DNK na sadašnja 2.
Ostatak DNK znanstvenici nazivaju junk DNK, misle da je to smeće, nepotreban ostatak naše evolucije ali zapravo to su tih ostalih 10 lanaca DNK koje kada bi uspjeli aktivirati bili bismo veličanstveni, besmrtnost, levitacije, telekineze, štosve ne bi nam se vratilo.



Quote:
Data kaže: Pogledaj post
Aha pa naravno, to je upravo kao što mi testiramo lijekove na onim životinjama koje su na slobodi, zar ne? A one u kavezima nam uopće ne trebaju, jel?
Shvati, mi smo ipak napredniji od životinja, imamo razvijenu svijest, tako slični a opet tako različiti. Zemlja je jedan veliki kavez, ne možeš s nje nikamo, a i zašto bi išao, nisi lud. Nama ne trebaju rešetke, mi ih već imamo u glavi. Vidimo samo mali postotak kreacije, totalno smo slijepi za druge dimenzije i realitete. A zašto? Zato da se nama može manipulirati. Od koga? Od vanzemaljaca. Kako na nebu, tako i na Zemlji.


Quote:
Data kaže: Pogledaj post
I uzmi za primjer civilizacije Indijanaca, i šta se s njima dogodilo kad su došli naseljenici: nisu bile proučavane, bile su uništavane, u nekim slučajevima i u potpunosti. Nismo ih koristili za testiranje lijekova, u svakom slučaju.
Tužna istina o nedostatku svijesti kod čovjeka. Indijanci su živjeli u skladu s prirodom, imali su znanja zbog kojih su i uništavani. Liječili su se prirodnim lijekovima, dođe bijeli čovjek, potpuno dehumaniziran i egoističan i uništi večinu toga, sada pravi generičke lijekove koji nose više štete nego koristi. Na ovom svijetu ništa nije kako bi trebalo biti, i to je tako s razlogom.
Kaspper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 23:23   #97
moje mišljenje je za početak da ćemo svi otić u tri prekrasna prikrajka...
druga stvar...vanzemaljci...http://danas.net.hr/znanost/page/201...0/0640006.html ..preveliko je da bi bili sami...
kako mi istražujemo svemir, tako i drugi istražuju..ako su oni nama izvanzemaljci tako smo i mi njima izvanneštolijevo...
može biti da su dosta napredniji od nas, ali vjerojatno imaju svoju vrstu "tehnologije" i sigurno ne koriste naše metode...jer ovo što ljudi izvode po zemlji postoji samo na zemlji u ovom obliku i na ovaj način...
svatko ima nešto svoje...
treća stvar...ako i postoje ta svemirska bića, i ako igrom slučaja otkriju naš planet, logično da će se početi zanimati za Zemlju pa ćemo ih vjerojatno sve više susretat, pa nam naslovi poput :NLO nad meksičkim zaljevom neće biti strani...
A zašto bi nas posjetili...da je radi dobrosusjedskih odnosa-sumnjam
mene samo zanima, ako već postoje i ako budu došli u dodir sa ljudima, kako će razvijati odnosi između nas i njih jer to je sigurno neka lijeva vrsta koja nije nalik ni životinjama,a niti ljudima
a s obzirom da ljudi ne mogu funkcionirat prvenstveno između sebe, na šta će ovo izać??
sunny_kissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 01:23   #98
Quote:
Uzvišeni kaže:
Zašto bi napredni vanzemaljci posjetili Zemlju?
Koliko ja znam samo radi krugova u žitu, valjda neki hobi.

Nemojte zamjerit
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 11:00   #99
Quote:
Uzvišeni kaže: Pogledaj post
Ako su nazadniji od nas onda ni nemaju tehnologiju ni mogućnosti za nas posjetiti. Naravno da postoje, to je logično, 100% sigurno, o tome ne treba trošiti riječi. Da putuješ brzinom svjetlosti (300 000 km/sec) trebale bi ti 4 godine i 4 mjeseca za doć do najbliže galaksije. A svemir je beskonačan.

Zasad niste našli dobar razlog. Najsmješnije su mi Kaspperove poruke. Oni nas sigurno (100%) nisu stvorili jer je očigledno da smo se razvili sa Zemljom jer su veliki postoci naše DNA zajednički s drugim zemaljskim bićima (sa čimpanzom 98%, s bananom čini mi se više od 50%). Kao drugo, previše čitaš glupe teorije zavjera.

Oni kao napredna civilizacija nas ne bi htjeli istraživat jer ni i ne istražujemo civilizaciju pavijana, to su za nas nezanimljive životinje. Možda uslikamo ili snimimo što za National Geographic. Njima naši resursi ne trebaju, pročitaj uvodnu poruku. To su svi dosad predloženi razlozi i glatko su opovrgnuti.
Ako čovjek može danas manipulirati genima (a može) i proizvoditi dolly ofce, nije li onda logično za pretpostaviti da ako netko postoji out there ima tu tehnologiju puno razvijeniju od nas koji se još nismo makli iz vlastite orbite?

Dakle ako ne postoje onda je i ta pretpostavka netočna. ali ako postoje onda je i pretpostavka o sposobnosti manipulacije genima itekako relevantna.

Možeš li objasniti kako su u stari sumerani znali manipulirati genima a mi to ni dan danas neznamo ništa bolje od njih?

Ja nemogu. Ali čini mi se da ti možeš, pa eto pojasni nama koji neznamo otkud njima to znanje.
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 13:08   #100
Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
Ako čovjek može danas manipulirati genima (a može) i proizvoditi dolly ofce, nije li onda logično za pretpostaviti da ako netko postoji out there ima tu tehnologiju puno razvijeniju od nas koji se još nismo makli iz vlastite orbite?

Dakle ako ne postoje onda je i ta pretpostavka netočna. ali ako postoje onda je i pretpostavka o sposobnosti manipulacije genima itekako relevantna.

Možeš li objasniti kako su u stari sumerani znali manipulirati genima a mi to ni dan danas neznamo ništa bolje od njih?

Ja nemogu. Ali čini mi se da ti možeš, pa eto pojasni nama koji neznamo otkud njima to znanje.
Nije. Zašto pretpostavljaš da su vanzemaljci napredniji od nas? Možda nisu.
A kad gledaš utrošak goriva za recimo put na Jupiter, skoro pola je samo na to da s površine izađeš iz Zemljine orbite. Tako da to nije nimalo trivijalan problem
Teorijska rješenja za FTL pogon postoje, ali ili zahtijevaju čestice koje nismo još pronašli (što ih ne isključuje) ili imaju zamjerke tipa nemogućnosti upravljaljanja i zaustavljanja broda. A da i ne spominjemo razbijanje kauzalnosti koje slijedi iz njih.

Sumerani nisu znali manipulirati genima
Tako to objašnjavam.

@Kaspper
Kako bi se, molim te, 12 lanaca povezalo? Ovih 2 se vrlo lijepo vežu po komplementarnim bazama. I kakav bi to raspored imalo u prostoru? I svejedno ne bi bili ista vrsta, to je predramatična promjena da bi se moglo time nazivati, pogledaj samo razliku između DNA i RNA, a koja bića imaju jedno, a koja drugo.

Kavez je gravitacijski bunar i zračenje svemira i mnogi drugi problemi. Drugi realiteti? Kako znaš da postoje ako smo slijepi za njih?

Ako su indijanci bili tako dobri u liječenju, zašto su masovno umirali od Europskih bolesti?
Data is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.