Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2009., 17:26   #21
Pa uzmeš, naravno, Sennheiser...

Od zatvorenih, a da idu oko uha, a ne na uho, prvo imaš HD 201 za 200 kn u Technomaxa, ali iz raznih recenzija i iz mog iskustva, ne rade baš sjajno sa prenosivim izvorima koji imaju slabija pojačala... Meni ne smeta jer su mi za po doma i više su mi nego OK za ono šta mi triba...

Onda imaš zatvorene ali na uho, koje neloše ubijaju vanjske zvukove, ako ti ne smeta šta su NA uhu... HD 202 su OK, plus im je šta su manje, i koštaju u Technomaxa 240 kn, i ima ih za uzet...

Ako hoćeš bolju izolaciju, pređeš na DJ seriju... Opet, idu na uho, nisu prevelike, HD 205, ima ih za uzet i koštaju u Technomaxa 390 kn...

Ako hoćeš velike sluje, komfor nošenja oko uha a ne na uho, tu ti je DJ model HD 215 koji je u Technomaxa 680 kn, šta je malo van tvog budžeta, a i izgleda da ih triba naručit pa čekat... Meni su drage, kad bi triba velike, i stvarno kvalitetne zatvorene slušalice sa izuzetnom izolacijom ja bi vjerojatno na njih tipova...

Eto...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 19:25   #22
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Pa uzmeš, naravno, Sennheiser...

Od zatvorenih, a da idu oko uha, a ne na uho, prvo imaš HD 201 za 200 kn u Technomaxa, ali iz raznih recenzija i iz mog iskustva, ne rade baš sjajno sa prenosivim izvorima koji imaju slabija pojačala... Meni ne smeta jer su mi za po doma i više su mi nego OK za ono šta mi triba...

Onda imaš zatvorene ali na uho, koje neloše ubijaju vanjske zvukove, ako ti ne smeta šta su NA uhu... HD 202 su OK, plus im je šta su manje, i koštaju u Technomaxa 240 kn, i ima ih za uzet...

Ako hoćeš bolju izolaciju, pređeš na DJ seriju... Opet, idu na uho, nisu prevelike, HD 205, ima ih za uzet i koštaju u Technomaxa 390 kn...

Ako hoćeš velike sluje, komfor nošenja oko uha a ne na uho, tu ti je DJ model HD 215 koji je u Technomaxa 680 kn, šta je malo van tvog budžeta, a i izgleda da ih triba naručit pa čekat... Meni su drage, kad bi triba velike, i stvarno kvalitetne zatvorene slušalice sa izuzetnom izolacijom ja bi vjerojatno na njih tipova...

Eto...
Puno hvala na savjetu, idem sad kupiti negdje HD 215, nekako će se budžet proširiti.

ps.s A šta kažeš na 212 Pro?
__________________
Unaprijed se svima ispricavam zbog mogucih gramatickih pogresaka.
Bartacus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 20:49   #23
Činjenica je da HD 212 Pro idu NA uho, a ne OKO uha, i iako su male pa time i zgodne za nošenje van kuće (dizajn im je skoro isti ka i HD 202) malo nerivra šta kabel ide iz obje strane, nije praktičan ka samo sa jedne ka šta imaju 205 i 215, a 215 ima i odvojiv kabel, šta znači kad jedan rikne, uzmeš drugi, i možeš imat više spojnih kabela različite dužine, za različite namjene...

Zbog dizajna OKO uha, zbog jednostranog i odvojivog kabela, moj favorit su definitivno 215, iako su malo velike za van kuće, ali...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 01:25   #24
Kupio 215, prezadovoljan. Malo mi se čini da mi nekad krče, ali to je vjerojatno kvaliteta pjesme.
Puno hvala na savjetima, i drugima toplo preporučujem iste slušalice.
__________________
Unaprijed se svima ispricavam zbog mogucih gramatickih pogresaka.
Bartacus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 01:35   #25
Čestitan...

A sad, daj im malo vrimena, 100-200 sati, uključi ih navečer i po danu u neki izvor, tuner, na normalnu glasnoću, neka rade, neka se usviraju...

Vrimenom će malo visoki izgubit oštrinu, a bass dobit pravu dubinu i definiciju... Pomalo, slušaj i uživaj...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 22:42   #26
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
Čestitan...

A sad, daj im malo vrimena, 100-200 sati, uključi ih navečer i po danu u neki izvor, tuner, na normalnu glasnoću, neka rade, neka se usviraju...

Vrimenom će malo visoki izgubit oštrinu, a bass dobit pravu dubinu i definiciju... Pomalo, slušaj i uživaj...

Znači proci ce to "krcanje"? Jer sam vec mislio u Vemil ic mjenjat.
Nije sad neznam kak strasno, al buduci da se kolko tolko bavim glazbom, osjetim to ipak jer mi je osjetljivo uho na to.
__________________
Unaprijed se svima ispricavam zbog mogucih gramatickih pogresaka.

Zadnje uređivanje Bartacus : 28.04.2009. at 23:00.
Bartacus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 02:18   #27
Quote:
Bartacus kaže: Pogledaj post
Nije sad neznam kak strasno, al buduci da se kolko tolko bavim glazbom, osjetim to ipak jer mi je osjetljivo uho na to.
..ako se baviš glazbom krčenja ne smije biti jer ne znaš što čuješ...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 09:01   #28
Vemulj, ajoj...

Ako krči, nije dobro... Ali, prije nego ih vratiš, 'ubodi' ih u više uređaja i provjeri da se uvik isto događa i da je sigurno do slušalica... Ako je, onda lipo, čelom nazad i vrati ih, što prije... Ako ne budu tili primit reklamaciju, zovi odma, bez odlaganja, Državni Inspektorat za savjet kako dalje...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 16:46   #29
Ma uzmi HD 555 i neces imas nikakvih vanjskih zvukova vjerujm mi
Mew1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 15:26   #30
Quote:
Mew1 kaže: Pogledaj post
Ma uzmi HD 555 i neces imas nikakvih vanjskih zvukova vjerujm mi
imas ih ? pa hd 555 je otvorena slusalica koja ne izolira vanjske zvukove...
F.C.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 00:57   #31
sennheiser cx 500 ili cx 95. imam cx 500 i prezadovoljan sam
__________________
U potpunosti se slažem sa svim svojim neizgovorenim rečenicama
motofun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 01:31   #32
Evo projverila još jednom Sensheiser cx 500.
Novi, oriđi iz Usa (nema garanciju u RH).
Jel ih moguće utopiti za 500 čuna, zapakirane?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 20:11   #33
Mislim 100 kn je razlika samo kaj imaš garanciju od dvije godine ak ih se kupi u dučanu....kod nas...pa je malo pre riskantno....davat 500 kn za nešto kaj nema garanciju makar je novo neraspakirano....

Plus...radije za te novce si uzmem prek frenda shure....iz amerike....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 21:15   #34
da obnovin temu.

Jel ovo valja šta: http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...dex_10968.htm?
thin_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 22:00   #35
Quote:
thin_man kaže: Pogledaj post
da obnovin temu.

Jel ovo valja šta: http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...dex_10968.htm?
taman sm imao namjeru napisat za te slušalice jer oboje imamo istu namjeru da svira i da nije skupo , kad provjeravm link a ono lidl he he.

uzmi dobre za malo love
kvakomekiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 22:20   #36
Quote:
kvakomekiki kaže: Pogledaj post
taman sm imao namjeru napisat za te slušalice jer oboje imamo istu namjeru da svira i da nije skupo , kad provjeravm link a ono lidl he he.

uzmi dobre za malo love
ma nisu mi potrebne, ali kad su već ovako jeftine zašto ne i samo da zvuk nešto valja. Isprobat ću ja njih u lidlu pa ću vidit!!!
thin_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 00:25   #37
O proizvođaču: SilverCrest, hm ... pa, na Lidlovoj akciji prije tjedan-dva kupio sam "obične" slušalice (za MP3 ... kak' su to reklamirali, sportske), također SilverCrest. Jest' da su bile jeftine (nekih 25 kn), ali je i zvuk takav - otprilike kao da sjediš u limenki Coca-Cole i slušaš muziku. Preporuča se isključivo osobama s oštećenim sluhom (koje, dakle, neće ni čuti tu tugu i jad).

O žicama: bežične imam Sonyjeve MDR-RF800R. Šume k'o lude, ne znam zašto ih isporučuju i za lijevo i za desno uho jer se zvuk čuje samo iz jedne (lijeve) slušalice. Cijena je bila ~2x veća od ovih SilverCrestovih.

E sad, možda su ove SilverCrestove bežične nešto super genijalno wow!, ali - ja se na bežične više neću odlučiti. Što god sam čitao, Sennheiser je bio hvaljen (u mom slučaju, kasno sam čitao). Pa, kad/ako ću nešto kupovati, to će biti Sennheiser sa žicom.

A vi, javite kakav je zvuk (ako kupite ove iz Lidla).
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 09:26   #38
nakon malo informiranja o bežičnim slušalicama i ovaj littlefootov post vidin da se to ne isplati uzimat, jer kako sam pročita i 5x skuplje šume a ne samo 2x skuplje
thin_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:23   #39
Kupih jutros BS Silvercrest u Lidlu.
Prvi dojmovi
Nemam nikakvih iskustava sa BS pa ću spomenuti dijelove i mogućnosti,
- oprema je slijedeća: stalak, slušalice, adapter, spojni (audio) kabel 3,5 mm na oba kraja od 2m i 4m, kabel pretvarača 30cm 3,5mm s jedne strane i 2-cinch s druge strane, utikač 3,5mm na 6,3mm.

Dakle može bez ili sa žicom.

Slušalice su bile napunjene, baterija je li-ion punjiva, dodatna mogućnost dvije AAA 1,5V baterije u lijevoj slušalici, 900mAh. Na desnoj slušalici tipke za volumem +/-, scan i WL i FM,ulaz audio in, a na lijevoj tipka on-off i kontakt za punjenje.

Zvuk, meni dosta dobar, kvaliteta plastike 3+, boja crna mat.

Ugodno me iznenadilo kaj ima FM primanje radio postaja, ne mogu se memorirati već se skenira jedna po jedna.

Zamjerka: pretvrde za duže nošenje, ali možda to ovisi o veličini glave i ušiju.

Bilo ih je 10-ak kom. u Jankomiru.
cibonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 00:53   #40
Gdje kupiti Sennheiser slusalice?

pozdrav

zna netko di ima u zagrebu kupiti sennheiser slushalica za mp3 (ali da ima veci izbor)?

hvala
brook19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.