Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2007., 22:46   #81
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Ja sam isto tako sve pitala, dobila iscrpne odgovore ali sam kasnije pola toga zaobravila. => A sad ih imaš zapisane Snimi temu ili "skini" tekst u neki Pegla.doc imaš "Bedinungsanleitung"
Nego, jesi vješt u peglanju? Mislim, ako bi imaš kakav savjet za peglanje košulja. To mi je noćna mora i na kraju nikad ne budu besprijekorno
ispeglane.
Da vješt, "vještica". 2 stroja u 2 sata a sve vrvi od košulja.
Ok. Peglanje košulja (samo za dittu)
Bez daske nećeš uspijeti da budu OK (npr. na stolu).
1. Na lijevi kraj daske (zaobljeni) položiš desno "rame" a ravni dio košulje gdje su gumbi razvučeš po daski (peglaš s vanjske strane košulje)
2. Povučeš od sebe da dođu leđa na dasku i prođeš jednom simo-tamo duš košulje.
3. Ponoviš 2 s ostatkom leđa ako je daska uža.
4. Završiš s "lijevim" ramenom kao pod 1.
5. Kragna ti je lako. Rastegneš po daski i prođeš jenom simo-tamo
6. Ramena razvučeš na zaobljenom dijelu daske (košulja visi dolje).Jedno pa drugo.
7. Rukav razvučeš po daski (opet od zaobljenog dijela daske) i pogladiš jednom jednu drugi put 2. stranu. Tako i drugi rukav.
I to je to.
Sve skupa, par minuta po košulji.

Staviš na vješalicu (s proširenim dijelom gdje su ramena - kao za sakoe) i to je to. 2 košulje na jednu vejšalicu je OK.

Start peglanja može biti i drugačiji (ovisno kako su ti košulje osjetljive na gužvanje). Npr. počneš sa 5. pa 6. pa 7. pa na 1. i dalje.
Kak se moje ne gužvaju, svejedno mi je.
Ak imaš košulje od materijala koji, kaj god da mu radiš ne da se ispeglati, riješi ih se.

Zadnje uređivanje Wesper : 12.05.2007. at 23:46.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:48   #82
ja kod kosulja prvo peglam kragnu, pa rukave, pa onda tek okolo, i nakraju opet kragnu
i lakse ih je opeglat dok su jos malo mokre.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:54   #83
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
sta ja znam. mozda moja ima najsuvremeniji uredjaj za destilaciju

evo je, moja ljepotica => Skroz OK daska Vidim da je navlaka dosta debela (da ploča pegle ne "osjeti" metalni dio daske inače ne možeš glatko peglati - po hrapavom).
Ak si sa peglom zadovoljna, peglaj dok traje a onda vidi. Slični "jeftilen" ili nekaj bolje ak ti treba.
Nego, a gdje si ti na slici ?
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:57   #84
Wesper, hvala! Hvala!

Ma, otvaram folder za pegle i peglanje.

Uglavnom neke stavke tako i radim (ono sa kragnama i ledjima) ali pokušaću sve primjeniti. Trebaće mi vježbe i strpljenja.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 22:59   #85
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
nach, drugi put kad peglaš pazi da te struja ne strese jer ti je utikač već ispao iz zida
Evo prilike za kavu sa susjedom
Kad ištekavaš, priitisni drugom rukom plastični dio utičnice jer buš sve isčupala. Ne boj se, ne bu te streslo. Ak se pak bojiš, imaj tanku gumenu rukavici pri ruci pa koristi nju.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:01   #86
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Evo prilike za kavu sa susjedom
Kad ištekavaš, priitisni drugom rukom plastični dio utičnice jer buš sve isčupala. Ne boj se, ne bu te streslo. Ak se pak bojiš, imaj tanku gumenu rukavici pri ruci pa koristi nju.
ne koristim taj utikac, nego jedan s druge strane
hvala bogu da necu iscupanu uticnicu koristit.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:03   #87
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
...
i lakse ih je opeglat dok su jos malo mokre.
Točno. Moje su skroz suhe. Al zato "suneš" oblak pare na kragnu, pa još jedan i bude "sumokra" tam toliko da ju pegla poravna. Zato je bitan onaj "udar pare" koji dobiješ kad stizneš gumb za to. To radi just perfect.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:04   #88
Rodjendan mi je u kolovozu. Hoću dobit peglu?
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:08   #89
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Wesper, hvala! Hvala!

Ma, otvaram folder za pegle i peglanje.
Pa nemoj brate, kaj nismo sve rekli o tome
Tu sam se nakak "sakril" da me moji istospolnici ne linčuju za "izdaju" a ti bi mene u "izlog". Zar me hoćeš na duši imat
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:14   #90
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Pa nemoj brate, kaj nismo sve rekli o tome
Tu sam se nakak "sakril" da me moji istospolnici ne linčuju za "izdaju" a ti bi mene u "izlog". Zar me hoćeš na duši imat
Joj, ma nisi me shvatio izgleda.
Kod sebe na kompu, u dokumentima otvaram folder gdje ću spremiti sve ovo o peglama i peglanju. O.k?

Istospolnici će te ličovati svakako. Koji još muškarac ispegla košulju za dvije minute?
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:26   #91
Quote:
funnygirl33 kaže: Pogledaj post
Vrlo. I još sam shvatila da si muško i da peglaš. Jesi ozenjen?
Pa gle sad. Nakon svega što je zaključak: Uzimam "dragog" jer bu peglal (umjesto mene). Pa postoje "jeftinije" Buegelmachine" (i uslužni servisi - kućne pomoćnice i sl.).
Tak isto muški rod (svjesno ili nesvjesno- nespretno) gleda na žene kao na "kućanske aparate". Pa grozno. Gdje je nestalo ono nešto "between" (iskra oka, bilo srca i tako to).

Quote:
funnygirl33 kaže: Pogledaj post
Rodjendan mi je u kolovozu. Hoću dobit peglu?
Pozdrav lavici.
Dobit peglu ?. Pa nisu vrijednosti samo u materijalnom. A ovaj "know-how" kaj to ne vrijedi ništa ?. A upravo iz toga ti proizlazi pravo zadovoljstvo (naučila si i znaš sada a i za ubuduće). I dok budeš "gladila" tamo neku košulju, sjetit ćeš se mene i budeš otplovila mislima pitajući se: a tko je taj Wesper (OK pitanje), kak izgleda (manje važno - nipošto nisam ružan al to nije bitno za život), što radi, kak živi, da li s kim živi ili je "free bird" ?
Pa ne buš valjda pitale se: kak pegla, kak briše prašinu, kako pere suđe i kak čisti cipele

Poklon za rođjendan (al kad kupiš peglu) : kako uvijek imati novu peglu a platiš je samo jednom.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:35   #92
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Joj, ma nisi me shvatio izgleda.
Kod sebe na kompu, u dokumentima otvaram folder gdje ću spremiti sve ovo o peglama i peglanju. O.k? => OK. OK. Ne znam zašto sam asocirao novi topics (valjda od "straha" pred linčom)
Istospolnici će te ličovati svakako. Koji još muškarac ispegla košulju za dvije minute?
Dobro sad, nisam baš mislio "par minuta=2 minute". Možda da radim ko na traci. Al treba se guštat uz dobu mjuzu, film, pticu na drvetu i sl. Tako da je realnost u ležere stilu 3-3,5 minute.

Koji još ispegla ? Pa to recite vi meni. Ne vidim ja tu stranu muškog roda (takve stvari se skrivaju ko zmija noge).
Kak rade vaši muški (dečki, muževi, braća, očevi i sl.)?

By the way, ima li tu udatih djeva ?

Zadnje uređivanje Wesper : 13.05.2007. at 00:05.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:45   #93
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Dobro sad, nisam baš mislio "par minuta=2 minute". Možda da radim ko na traci. Al treba se guštat uz dobu mjuzu, film, pticu na drvetu i sl. Tako da je realnost u ležere stilu 3-3,5 minute.

Koji još ispegla ? Pa to recite vi meni. Ne vidim ja tu stranu muškog roda (takve stvari se skrivaju ko zmija noge).
Kak rade vaši muški (dečki, muževi, braća, očevi i sl.)?

By the way, ima li tu udatih djeva ?
Moj momak se pohvalio kako je otkrio genijalan sistem šta sa košuljama. Pazi sad!

Dok su jako vlažne, stavi ih na vješalicu, tako ih osuši, one se navodno isprave i poslije ih samo okači u ormar.

Nije mi pokazao rezultate tako da ne znam izgleda li to sažvakano ili...

Vidjela sam da ima dasku za peglanje (bolju nego ja) i peglu ali je na njoj uvijek hrpa neispelganog veša. Pegla valjda prije nego obuče nešto.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:56   #94
Skoro sam kupila Rowenta advancer 2400 w microsteam400 -platinium..savrsena je ..jedina je mana sto ..ne pegla sama..
Trilijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 00:03   #95
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Moj momak se pohvalio kako je otkrio genijalan sistem šta sa košuljama. Pazi sad!

Dok su jako vlažne, stavi ih na vješalicu, tako ih osuši, one se navodno isprave i poslije ih samo okači u ormar. => to funkcionira ak se radi o košuljama koje se ne gužvaju. Inače katastrofa.

Vidjela sam da ima dasku za peglanje (bolju nego ja) i peglu ali je na njoj uvijek hrpa neispelganog veša. Pegla valjda prije nego obuče nešto.
Vrlo vjerojatno da se pegla (i koje šta drugo) u trenutku "nešto prije nego sad". Nije on jedini (a ima i tvojih istospolnica respektabilan broj).
Čisto kampanjstvo. A to nije baš neka garancija "sigurnosti" (koja izvorno potječe iz reda). Vožnja "on the edge" = "rubna vožnja". Mali kiks i raspad sustava. Puno lakše je kad se stvari "buffer"-iraju.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 00:09   #96
Quote:
Trilijan kaže: Pogledaj post
Skoro sam kupila Rowenta advancer 2400 w microsteam400 -platinium..savrsena je ..jedina je mana sto ..ne pegla sama..
Pegla je mrak ! 150 gr. udarne pare. Da bi čovjek riječ rekao. Ali cijena bi trebala biti isto tako respektabilna. Bar 100€ pa na dalje ?

Trilijan Ajde ti meni nešto reci. Pazi, subota večer je (zapravo već noć). Ljudi se zabavljaju, piju,"blefiraju" i što sve ne a mi ovdje "elaboriramo" peglanje i prateće alatke. Pa jel to normalno ? (ovo pitanje me potsjetilo na jedna vic, ako hoćeš ispričat, ovaj postat ću ti ga )
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 00:18   #97
ajde daj vic
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 00:26   #98
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
ajde daj vic
Vic je "ciganjski" pa malo će falit izvorni naglasak al, evo.

Dođe cigo kod socijalnog radnika i žali se:
"Pa drug socijalni, gledam ja to, svi vi imate neka škola, vozite dobra auto, imate dobre poslovi, živite po dva, tri u velika kuća a šta mi Cigani ? Ništa bre. Pa ni obična kuća za nas 18, neg svi živimo u jedna šupa. Pa jel to ispravno drug socijalni ? "
"Nije. Ispravno je: 'u kući' "
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 00:28   #99
ne znam kako vi zenske, ali ja sam istinski fascinirana wesperom
i ja sam sejvala sve ove savjete
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 00:35   #100
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Vic je "ciganjski" pa malo će falit izvorni naglasak al, evo.

Dođe cigo kod socijalnog radnika i žali se:
"Pa drug socijalni, gledam ja to, svi vi imate neka škola, vozite dobra auto, imate dobre poslovi, živite po dva, tri u velika kuća a šta mi Cigani ? Ništa bre. Pa ni obična kuća za nas 18, neg svi živimo u jedna šupa. Pa jel to ispravno drug socijalni ? "
"Nije. Ispravno je: 'u kući' "
znam taj , dobar
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.