Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2009., 21:00   #41
Da ga nisam maknuo iz napajanja sad bi ga išao upaliti i štopati da vidim koliko mu treba ali ne da mi se :-)

Drago mi je za tvoju sestru i strica ali kod mene i kod mog brata koji ima identičan sistem to nije slučaj.

Živim u kući, a prostorija ispod kupaonice nije grijana ali to kod mene ne bi trebalo imati previše veze budući da je mrežica odozdo dobro izolirana.
Možda, kažem možda u stanu u kojem je ispod topla kupaonica, a obično su kupaonice iznad kupaonica na čijem je stropu sigurno temperatura oko 26-27 stupnjeva pa se kroz deku dio topline prenosi na sestrin/stričev pod tako da je početna temperatura poda oko 20 stupnjeva....

Opet ne znam o čemu pričamo, da li o kontinentu gdje su zime obično do ispod -10 stupnjeva ili primorju ili Dalmaciji.
Kad mi se frend useljavao u stan, došli smo u malo pogledati kako napreduju radovi, a u stanu cca 18-19 stupnjeva, a radijatori ugašeni
Kaže on ma ispod njega stan, sa strane drugi, gore treći, a toplana grije ko blesava....e lako je tako stan zagrijat ;-)

Nego napisao si da sestra ima ugrađene kablove u glazuri? El.mrežica je debljine 2-3 mm, kakve kablove ima?

Ne znam šti ti znači toplo, topli pod ili topla kupaonica? Ako je u pitanju kupaonica mogu ti reći da bi temperiranje kupaonice isključivo pomoću ta moja 4m2 mrežice trajalo barem jedan dan.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 23:15   #42
Quote:
deksonja kaže: Pogledaj post
Da ga nisam maknuo iz napajanja sad bi ga išao upaliti i štopati da vidim koliko mu treba ali ne da mi se :-)

Drago mi je za tvoju sestru i strica ali kod mene i kod mog brata koji ima identičan sistem to nije slučaj.

Živim u kući, a prostorija ispod kupaonice nije grijana ali to kod mene ne bi trebalo imati previše veze budući da je mrežica odozdo dobro izolirana.
Možda, kažem možda u stanu u kojem je ispod topla kupaonica, a obično su kupaonice iznad kupaonica na čijem je stropu sigurno temperatura oko 26-27 stupnjeva pa se kroz deku dio topline prenosi na sestrin/stričev pod tako da je početna temperatura poda oko 20 stupnjeva....

Opet ne znam o čemu pričamo, da li o kontinentu gdje su zime obično do ispod -10 stupnjeva ili primorju ili Dalmaciji.
Kad mi se frend useljavao u stan, došli smo u malo pogledati kako napreduju radovi, a u stanu cca 18-19 stupnjeva, a radijatori ugašeni
Kaže on ma ispod njega stan, sa strane drugi, gore treći, a toplana grije ko blesava....e lako je tako stan zagrijat ;-)

Nego napisao si da sestra ima ugrađene kablove u glazuri? El.mrežica je debljine 2-3 mm, kakve kablove ima?

Ne znam šti ti znači toplo, topli pod ili topla kupaonica? Ako je u pitanju kupaonica mogu ti reći da bi temperiranje kupaonice isključivo pomoću ta moja 4m2 mrežice trajalo barem jedan dan.
Devi kablovi, 18W po metru. Toplo mi znaci topli pod, dakle pod koji nije hladan na dodir. Zice su ugradjene u plivajuci estrih na tvrdom stiroporu 5cm, tako da je prilicno izolirano odozdo, i nema toplane. Stan je u Zagrebu u staroj zgradi na zadnjem katu, jedini susjedi su joj negrijani tavan i stubiste.

Stric ima Devimat 150W po m2 mrezicu u ljepilu za plocice, i to pocne grijati za 10 minuta. Govorim o toplom podu koji je na osjet topao kad mokar stanes iz kade ili tusa.

Sto se tice grijanja, to je sestri jedini izvor grijanja, mislim da je ukupna instalirana snaga oko 3000W, stan ima 30 kvadrata, a podijeljeno na tri sustava (kupaona, spavaca soba i dnevna/kuhinja). Kupaona je dimenzija cca 1.70x2x30, uz to da kablova nema ispod kade i oko WCa. I to sasvim lijepo grije cijeli prostor.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:47   #43
hmm, cini se da cu ja onda ugraditi devi, a ne danfoss mrezicu.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 18:22   #44
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
Deksonja, hvala opet!



Slazem se! Nego, znas li mozda koliko je vremena trebalo da se pod zagrije?
U nešto prekratko, gotovo momentalno Sjećam se da sam upalila i otišla u sobu po stvari i kad sam stala na pod već je bilo toplo.

EDIT: ne zaboravite da je to Njemačka, a ljudi su onak, bolje stojeći, tak da sumnjam da su radili s nekim šrotom od materijala. E da, i pločice su terakota.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 20:44   #45
Drago mi je da ima ljudi koji su zadovoljni.
Zima samo što nije došla pa ću zapisati sve relevantne podatke, nafrljiti to podno grijanje i upaliti štopericu da vidim čija majka crnu vunu prede :-)
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 06:04   #46
Električno podno grijanje / posljedice stalnog rada

Pozdrav,

imam Danfoss podno električno grijanje; grijača mreža utopljena je u ljepilo za pločice i na to su stavljene gress pločice. Zanima me da li postoji opasnost od pucanja ljepila i sl. uslijed neprestanog rada podnog grijanja? Hvala.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 09:52   #47
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam Danfoss podno električno grijanje; grijača mreža utopljena je u ljepilo za pločice i na to su stavljene gress pločice. Zanima me da li postoji opasnost od pucanja ljepila i sl. uslijed neprestanog rada podnog grijanja? Hvala.
ljepilo je pretpostavljam fleksibilno a podno grijanje ima neki termostat/senzor negdje u podu, tako sam barem vidio kod susjeda. Mislim da nema nikakve opasnosti za ljepilo, najveća opasnost prijeti od elektre i njihove uplatnice
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 21:51   #48
Quote:
deksonja kaže: Pogledaj post
mislim da je 150W/m2 , ugrađena je na nacin da sam je prvo pricvrstio tiplama koje dobijes uz mrezicu pa onda lagano pregletao ljepilom za plocice kako bi bila donekle zasticena od nahodavanja majstora od keramike.NA to je kasnije keramičar stavljao ljepilo i pločice...btw ako koristiš el.grijaci pod moraš koristiti flexibilno ljepilo.
Na to sam jos dok se radila keramika stavio karton budući da ta mreža jako krhko djeluje.
Princip je da je mrežu slažeš tamo gdje ćeš najviše stajati, znači ispred umivaonika, na mjestu gdje ti stoje noge dok jel obavljaš nuždu, ispred kade, ispred tuš kabine....

Mom rođaku koji je provukao grijanje pomoću cijevi centralnog je kasnije bilo žao što ih nije povukao i ispod kada budući da bi mu na taj način kad se kupa voda u kadi bila duže toplija, bar on tak misli :-)

Ej jedna me sitnica muči u osvm postu.....(el to samo ja vidim)
Gdje si ti to točno karton postavio ???
Jer koliko ja znam karton je izolator i sa snagom od 150W koliko imaš nema šanse da ti toliko treba da zagrije....... netko je tu nešto zamrljo......
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 21:56   #49
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
hmm, cini se da cu ja onda ugraditi devi, a ne danfoss mrezicu.
Inače Danfoss je grupa koja je kupila DEVI, i vi imate ustvari DEVI komponente električnog grijanja koji je usput rečeno po mojim iskustvima među najkvalitetnijim ako ne i najkvalitetniji proizvođač!
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:24   #50
Thumbs up

Ja sam na kraju kupila Danfoss, bilo mi je jednostavnije, brze i puno jeftinije (dobila sam popust). Nije jos sve smontirano, iako je mrezica ugrađena pred kojih mjesec dana. Javim dojmove kad isprobam!
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:25   #51
[/QUOTE]Ja sam na kraju kupila Danfoss, bilo mi je jednostavnije, brze i puno jeftinije (dobila sam popust). Nije jos sve smontirano, iako je mrezica ugrađena pred kojih mjesec dana. Javim dojmove kad isprobam!
[QUOTE]
vi to o podnom grijanju?
kečap is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 17:49   #52
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 10:32   #53
Quote:
kečap kaže: Pogledaj post
vi to o podnom grijanju?
Da, naslov teme je "Električno podno grijenje".
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 00:27   #54
Question protiv vlage i plijesni?

mene zanima dali se moze riješiti šta sa tim podnim grijanjem ako imaš problema sa plijesni po kuči? imamo jako hladne zidove i podove jako je teško zagrijati stan pa se stvara plijesan po odječi i namještaju plijesan a nema po zidovima nigdje...Help!
i_got_2_dogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 01:33   #55
Ako cete renovirati stan, bolje je ugraditi toplinsku izolaciju. Preporucam temu Vlaga u zidu.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 03:38   #56
thanks ,ne preuređujemo ali čemo očito trebat radi očitog problema
i_got_2_dogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 11:36   #57
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ljepilo je pretpostavljam fleksibilno a podno grijanje ima neki termostat/senzor negdje u podu, tako sam barem vidio kod susjeda. Mislim da nema nikakve opasnosti za ljepilo, najveća opasnost prijeti od elektre i njihove uplatnice
kad sve zbrojiš i oduzmeš, ta opasnost o kojoj govoriš i nije tako velika.

uzmi u obzir da postoje dvije tarife (regulacijom se da maksimalno iskoristiti jeftina), pa uključi u to trošak instalacije, pa to usporedi sa cijenom i potrošnjom plina i cijenom takve instalacije pa atesti na spremnik pa iznajmljivanje istoga, pa pitanje poskupljenja plina koji je za razliku od pitanja poskupljenja električne energije manje socijalno pitanje.
i na kraju krajeva tu je i pitanje komfora, nabave energenata i sl.

lijepo bi bilo kad bi se na jednoj mikrolokaciji napravile dvije identične kuće sa različitim tipovima grijanja, e to bi onda bila prava usporedba.

Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 19:03   #58
Trenutno uredujem kupaonu i razimisljam o ugradnji elek. grijanja, pod mi je svega 4m2, tako da mislim da bi mi 2m2 te mrezice bilo dosta, mozda cak i manje. Mrezica bi se stavljala u ljepilo, posto je pod vec napravljen. na mjestu di ce biti tus stavljam wedi fundo podlogu, koja najvjerojatnije nece biti ogradena sa nicim, sada ono sto me zanima, dali je moguce da voda dode u doticaj sa mrezicom ako je u ljepilu a ne u glazuri, dali je moguce staviti elektricno podno ispod samog wedi fundo, i koje ljepilo treba biti(trenutno doma imam BASIS lasselberger-knauf unutarnje ljepilo za plocice, dali je to dobro ili treba neko drugo)..

e da, YEYA, vidim da si konacno ugradila nakon dugog premisljanja, kakvi su dojmovi?
__________________
...hakuna matata...
Qwasy6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:29   #59
Mene zanima podno grijanje na struju,ali ne ovo s cijevima s vodom nego ono drugo,s mrezicama.
Vidjela sam da ima dvije vrste takvog podnog,jedno slabije koje se stavi u kupaonice,a drugo koje moze ici i ispod parketa i laminata.
Mi bismo time grijali cijeli stan pa bi nam to bilo glavno grijanje po zimi.
Ako netko to ima,voljela bih cuti iskustva.Ili bar naci nesto vise onformacija o tome?
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 17:23   #60
Mene najvise zanima ovo podno grijanje koje ide u estrih,kabeli ili zice (vjerovatno se mislilo na isto).I da li ta varijanta moze ici i u kupaonicu ili se tamo preporuca ono drugo el.podno,tj mrezica?
Mene zanima koliko to kosta,bar otprilike?
I ako netko to ima da li je zadovoljan?
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.