Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 20:42   #21
Thanks za ovaj savjet... Mislim da ću već sutra sastaviti tekst. Doista je najpametnije pismeno se osigurati ako si i ovakvoj povuci-potegni situaciji. Eto , sama se ne bi sjetila ...P.S. Svaki dan sa strepnjom provjeravam je li se vratila. Nadam se da ćemo prezimiti bez neestetskih problema.
__________________
Stvara nas i oblikuje ono što volimo.
J.W.GOETHE
artemide is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 20:43   #22
Thanks za ovaj savjet... Mislim da ću već sutra sastaviti tekst. Doista je najpametnije pismeno se osigurati ako si i ovakvoj povuci-potegni situaciji. Eto , sama se ne bi sjetila ...P.S. Svaki dan sa strepnjom provjeravam je li se vratila plijesan. Nadam se da ćemo prezimiti bez neestetskih problema.
__________________
Stvara nas i oblikuje ono što volimo.
J.W.GOETHE
artemide is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 20:22   #23
pljesan ili ?!

ovako priložene su dvije slike...

to mi se događa u sobi, dosad neuspješno sam se borio s tim...

ako tko zna što je, te kako se rješiti toga bio bih zahvalan !!

dobrodošli svi komentari...thx!


mata987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 21:29   #24
ako je to ono kaj mislim da je: ostrugati, ali ne samo površinski već par milimetara ispod (raste iznutra), dobro natopiti varikinom, obojati nekom bojom koja je i protiv plijesni. ako je ostrugano tak da se vidi, može se prije i malo pogletati.
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:48   #25
[QUOTE=mata987;7536328]ovako priložene su dvije slike...

to mi se događa u sobi, dosad neuspješno sam se borio s tim...

ako tko zna što je, te kako se rješiti toga bio bih zahvalan !!

dobrodošli svi komentari...thx! Jesu li ti to vanjski zidovi?
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:01   #26
šta je da je, nemoj odmah strugati, nego stavi domestosa na papirnati ubrus i sa time dooooobro "natufkaj" to problematično mjesto.
pa ako to ne pomogne, onda struži itd.
i vjerovatno bi se ta soba trebala malo češće prozračivati, ne sušiti robu u njoj itd.

javi kad iskorijeniš napast

sretno!
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:21   #27
Quote:
mayy kaže: Pogledaj post
ako je to ono kaj mislim da je: ostrugati, ali ne samo površinski već par milimetara ispod (raste iznutra), dobro natopiti varikinom, obojati nekom bojom koja je i protiv plijesni. ako je ostrugano tak da se vidi, može se prije i malo pogletati.
e thx !

btw, a šta misliš da je ?
mata987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:22   #28
[QUOTE=vepar81;7538183]
Quote:
mata987 kaže: Pogledaj post
ovako priložene su dvije slike...

to mi se događa u sobi, dosad neuspješno sam se borio s tim...

ako tko zna što je, te kako se rješiti toga bio bih zahvalan !!

dobrodošli svi komentari...thx! Jesu li ti to vanjski zidovi?
nisu, to je unutar sobe...
mata987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:25   #29
Quote:
Yazz kaže: Pogledaj post
šta je da je, nemoj odmah strugati, nego stavi domestosa na papirnati ubrus i sa time dooooobro "natufkaj" to problematično mjesto.
pa ako to ne pomogne, onda struži itd.
i vjerovatno bi se ta soba trebala malo češće prozračivati, ne sušiti robu u njoj itd.

javi kad iskorijeniš napast

sretno!
"šta je da je, nemoj odmah strugati, nego stavi domestosa na papirnati ubrus i sa time dooooobro "natufkaj" to problematično mjesto. "
- 100% je ovo ženska neka pisala

"i vjerovatno bi se ta soba trebala malo češće prozračivati, ne sušiti robu u njoj itd."
- e tu si pogodla, ne prozračujem ju, al mi stara prije u (mojoj) sobi sušila veš...znači sušenje veša (koliko dugo sam ovo čeko) NE VALJA u toj sobi jel

"javi kad iskorijeniš napast "
-teb je ovo, ak se ne varam, zabavno

mata987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:57   #30
Question Plijesan

Ma znam da je unutar sobe,pitam da li je taj zid ujedno i vanjski zid kuće. Jeli kuća ili stan.
__________________
Vozi sigurno,vozi bager.
vepar81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 09:14   #31
Quote:
mayy kaže: Pogledaj post
ako je to ono kaj mislim da je: ostrugati, ali ne samo površinski već par milimetara ispod (raste iznutra), dobro natopiti varikinom, obojati nekom bojom koja je i protiv plijesni. ako je ostrugano tak da se vidi, može se prije i malo pogletati.
Zasto mislis da se nakon sto ostruzes zid i natopis ga varikinom plijesan nece vise vracati?

Sto bi ono rekli englezi: been there, done that... i ne pomaze ni struganje niti varikina. Odnosno, rijesava problem samo privremeno. Odnosno, struganje ne rijesava problem uopce. Varikina ga rijesi. Na neko vrijeme.

Prije svega treba rijesiti uzrok pojave plijesni.
Kada to rijesis - rijesio si se i plijesni.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 09:26   #32
Bila je već hrpa postova o tome i svi se svode na isto, plijesan (a ovdje je definitivno riječ o plijesni) se mora:
1. dezinficirati (Domestos, Varikina,....)
2. sastrugati (stružu se "mrtve" gljivice)
3. prefarbati sa nekom bojom koja sadrži fungicid/biocid

Preskakanjem jedne od ove tri točke ne postiže se previše tj. učinak je kratkotrajan.

Naravno da treba vidjeti da li je plijesan uzrokovana prodorom vlage (kapilarnim) ili kondenzacijom na hladnijim (neizoliranim) dijelovima zida. U svakom slučaju treba se ukloniti uzrok za trajno rješenje.
mvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:09   #33
Quote:
Kretzy kaže: Pogledaj post
Zasto mislis da se nakon sto ostruzes zid i natopis ga varikinom plijesan nece vise vracati?

Sto bi ono rekli englezi: been there, done that... i ne pomaze ni struganje niti varikina. Odnosno, rijesava problem samo privremeno. Odnosno, struganje ne rijesava problem uopce. Varikina ga rijesi. Na neko vrijeme.

Prije svega treba rijesiti uzrok pojave plijesni.
Kada to rijesis - rijesio si se i plijesni.
ne mislim to. samo, uzrok je najčešće teško riješiv. naime, u ovako obilnim količinama smrdi mi na vanjski neizolirani zid, neki vrlo teško dostupan kut ili nešto slično. možda sam trebala napomenuti da je postupak potrebno ponavljati kad se plijesan vrati. u ostalom se slažem s mvi.
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 01:25   #34
Quote:
vepar81 kaže: Pogledaj post
Ma znam da je unutar sobe,pitam da li je taj zid ujedno i vanjski zid kuće. Jeli kuća ili stan.
ovak, kuća je, katnica točnije...
zid je ujedno i vanjski na katu...
mata987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 01:28   #35
znači slika pokazuje na spoj plafona i bočnog zida u mojoj sobi...
na koji pljušti kiša i na kojem je prije vlaga propuštala...no, to smo ovog ljeta
prefarbali s vanjske strane s nekom bijelom bojom koja ne propušta vodu...nemojte me pitat, to mi stari znade...

e da, jedino ak je do vlage, sušio mi se veš nedavno tu...
mata987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 16:05   #36
za one koji se još bore sa ovim problemom, našla sam zanimljivu stranicu pa evo ne što u kratko i link.

Što učiniti u slučaju pojave plijesni u stanu? Sredstva protiv plijesni

Najučinkovitiji i najpogodniji (visokoučinkovit uz relativno male nuspojave) je stopostotni alkohol (koristiti najmanje to-postotni etanol). Za nanošenje na vlažna mjesta potrebno je koristiti najmanje 80-postotni alkohol budući da ga razblaži već vlaga na koju se nanosi.

Druga sredstva za suzbijanje plijesni i gljivica koja su vrlo poznata ali se njihova upotreba ne može tako općenito preporučiti, su 5-postotna otopina vodikova peroksida (nije tako učinkovita kao etanol), 5-postotna otopina amonijaka (snažno djeluje na dišne organe) i kućanska sredstva za čišćenje s ''aktivnim klorom'' (štetno djeluju na zdravlje čovjeka).

http://www.gradimo.hr/1227.aspx

sretno svima!
-vana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 10:44   #37
Bitno za plijesan je da se SPRICA nikako ne brise, maze, razmazuje i sl. jer se na taj nacin siri i bude nakon svakog trljanja jaca. Nisam vjerovala dok nisam sama probala - dio zida sam izbrisala krpom namocemon u varekinu, a drugi dio sam samo pospricala. Naravno nakon cišcenja bilo je sve jednako cisto, no kada su se nakon par mjeseci ponovno pocele pojavljivati naznake plijesni, na onom dijelu gdje je spricano bile su samo tockice i to puno manje nego prije, a gdje sam brisala su izbile doslovno fleke.

Eto nadam se da sam bar malo pomogla.
tiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:07   #38
iznenadna invazija gljivica

na zidovima kupatila pojavile su se crne gljivice i prekrivaju 90 % zidova i to samo u roku od možda dva tjedna št je stan bio prazan i prije ih nije bilo uopće... Naravno da sam se iznenadila kad sam došla , međutim , treba mi nešto što će ih za prvu ruku sankcionirati jer moram opet ići ća pa dok ne posegnem za trajnijim rješenjem ... hvala
__________________
Mrzim svaku kretnju htijenja i bijega,
Nikad nasmijana, nikad napaćena.
cvijet zla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:08   #39
p.s. čitala sam o tome samo meni treba neki savjet za prvu ruku
__________________
Mrzim svaku kretnju htijenja i bijega,
Nikad nasmijana, nikad napaćena.
cvijet zla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:07   #40
Mislim da postoji neko sredstvo u ducanima koji prodaju boje i lakove, a time se pospricaju zidovi i ubiju gljivice
sandrag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.