Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 22:03   #1
Povremeno "predihavanje" djeteta

Imam klinca od 4 godine.
Kada je budan ponekad zna prekinuti disanje, zadrži dah na nekoliko sekundi i onda nastavi disati normalno. Žena bila kod pedijatrice, svaki put joj to spomene ali pedijatrica kaže da nije ništa. Bio prije godinu dana na EKG, sve uredno. Slušala ga pedica i sve ok.
Sad smo kod pedice ishodili uputnicu za kardiopedijatra (ekg, uzv srca).
Samo da napomenem da klinac kad spava diše čisto normalno, osim kad je prehlađen (onda pili drva na veliko ).
Znači samo kad je budan ima tu pojavu.
Ima li još tko kakvih iskustva?
Barem do odlaska pedijatru specijalistu...

Thanx!
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:43   #2
moja seka je imala neke take faze, vec sam zaboravila kako je to tocno islo i na kraju se ispostavilo da je postala asmaticar
ali ne slusaj mene, fakat sam vec zaboravila kako je to tocno kod nje krenulo
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 11:00   #3
kolibri, ne znam kaj bi ti rekla...prvo sto mi pada na pamet je apnea, no to je poremecaj spavanja, kad se u snu dogadjaju takvi zastoji u disanju.

ne bih se kladila, ali mislim da nema puno veze s astmom, buduci da u obitelji imam dva alergicara, jedan od njih moj sin, koji je kao beba imao krize s disanjem, opstruktivni bronhitis koji se danas svrstava pod astmu, a kod njega nikad nisam nista slicno primjetila.

je li to nekakva djetetova interna sema, ono...zaigra se, zadubi, lovi koncentraciu...tako mi izgleda. ali svakako dobro da idete na pretrage.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 11:18   #4
jel on slučajno zadržava dah kad je ljut?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:18   #5
Plavva, ne znam, mislim da onda to ne radi.
Meni se čini da je to djetetova shema. Više mu žena govori da prestane, više on to radi.
Kad je skoncentriran na nešto onda to ne radi. Isto tako, kao što rekoh, kad spava isto tako ne radi.
Bili smo prošle godine na EKG i on je bio čisto uredan, a već je onda to radio.
Sad kad malo bolje razmislim, kad pokušava zaspati onda zna to raditi. Doslovce znamo kad je zaspao jer onda počinje normalno disati.
Da li možda to ima kakve veze sa nekim strahovima i sl?
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:47   #6
ja ne znam puno o ovome što pitaš kolibri. moj iako ima samo 5,5 mjeseci ima nekad fazu kad diše na usta što prije toga nikad nije radio. nas je to u početku zabrinulo, ali onda smo otkrili da je njemu to igra i nakon nekog vremena je prestao to raditi. sad ima novu igru - pravljenje praseće face i propuhivanje kroz nos.
držim fige da je kod vas sve u redu, mislim ako je ekg normalan da nema razloga za brigu. a i pedijatrica bi valjda nekad odreagirala ako je nešto sumnjivo nakon što joj vi spomenete
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:58   #7
Quote:
kolibri kaže: Pogledaj post
Plavva, ne znam, mislim da onda to ne radi.
Meni se čini da je to djetetova shema. Više mu žena govori da prestane, više on to radi.
Kad je skoncentriran na nešto onda to ne radi. Isto tako, kao što rekoh, kad spava isto tako ne radi.
Bili smo prošle godine na EKG i on je bio čisto uredan, a već je onda to radio.
Sad kad malo bolje razmislim, kad pokušava zaspati onda zna to raditi. Doslovce znamo kad je zaspao jer onda počinje normalno disati.
Da li možda to ima kakve veze sa nekim strahovima i sl?
čuj, meni to izgleda kao neki oblik tantruma ili privlačenja pažnje. neka deca urlaju, neka prestan disati dok se ne onesvijeste (ovdje potpisana kao klinka). ako su nalazi ok, ignoriraj. ili NASAMO pričaj s pedijatricom/psihologom. da je nekaj ozbiljno, bilo bi stalno.
ali kužim te, napravite nalaze sve pa ako je sve okej, ali fakat okej, onda totalni ignore.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 22:37   #8
Mislim, pedica ga je slušala toliko puta, nikad nije ništa primjetila. A nikaj, moramo čekati do pregleda. Samo, znate i sami, nije ugodno to iščekivanje. A mali, pravi vihor. Ni sekunde nije miran. Pa se nekako tješim, da mu je nešto, ne bi bio tako "dinamičan".
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 06:59   #9
mozda bulaznim ali da mozda ne dobija dovoljno kisika? Pluca su zadnji vitalni organ koji se totalno razvije tek nakon rodenja i mozda njegova nisu 100% razvijena a na EKG se to nece primjetit ili slusanjem stetoskopom. Jer si rekao da normalno dise kad spava....kad spavamo smireni smo, srce sporije kuca i treba nam manje kisika nego kad smo budni...

Test da se vidi njegov unos kisika je posve jednostavan, brz i totalno bezbolan. Na prst se stavi "stipaljka" koja je prikljucena na masinicu i u roku od minute ta masina izmjeri koliko kisika ima u krvi. Normalna saturacija kisika u krvi je od 90-92% na gore.

Kao sto sam rekla, mozda samo bulaznim i mozda sam skroz off base
USAnaCT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 09:31   #10
Quote:
USAnaCT kaže: Pogledaj post
mozda bulaznim ali da mozda ne dobija dovoljno kisika? Pluca su zadnji vitalni organ koji se totalno razvije tek nakon rodenja i mozda njegova nisu 100% razvijena a na EKG se to nece primjetit ili slusanjem stetoskopom. Jer si rekao da normalno dise kad spava....kad spavamo smireni smo, srce sporije kuca i treba nam manje kisika nego kad smo budni...

Test da se vidi njegov unos kisika je posve jednostavan, brz i totalno bezbolan. Na prst se stavi "stipaljka" koja je prikljucena na masinicu i u roku od minute ta masina izmjeri koliko kisika ima u krvi. Normalna saturacija kisika u krvi je od 90-92% na gore.

Kao sto sam rekla, mozda samo bulaznim i mozda sam skroz off base
Ali kad ne bi dobivao dovoljno kisika onda bi kroz dan bio zadihan ili tako nešto. S obzirom da je u pokretu nonstop i da skače od jutra do večeri ne primjećujem da ostaje bez daha. U biti, ja sam taj koji ostaje bez daha dok trčim za njim.
kolibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 16:54   #11
sretno sa sincicem. mozda doista samo privlaci pozornost.
nasa curica kad place, onaj histericni plac, na nekoliko sekundi zadrzi dah, ja poludim (uzasno me strah)... tako da suosjecam, jer pretpostavljam da znam kako ti je. drzi se
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.