Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2004., 08:03   #201
Quote:
zh1 kaže:
Nisu baš svi! Pušio sam punih 20 godina i ne pada mi na pamet nekome soliti pamet da prestane . To je čisto individualna stvar .
momak, krivo si ti mene shvatio
ne solim ja nikome, ko ih jebe, truju svoja pluca i svoj novcanik
nego da mi sad uzasno dim smeta
za ne povjerovat, al je tako
377chiara is offline  
Old 23.08.2004., 08:26   #202
"D" day is today!!!
Bilo bi dobro imat jednog moderatora za greške u životu, onako da te jednostavno prebaci u pravi kolosjek ...
Nema više pušenja!
__________________
I want to believe!
BobeTko69 is offline  
Old 23.08.2004., 13:06   #203
Quote:
377chiara kaže:
momak, krivo si ti mene shvatio
ne solim ja nikome, ko ih jebe, truju svoja pluca i svoj novcanik
nego da mi sad uzasno dim smeta
za ne povjerovat, al je tako

i ja sam takav popizdim kada u ksetu netko zapali cigaretu u sekciji (mada je zabranjeno) i deruci se istjerujem ih van, to je vjerojatno i zato sto dok sam pusio ako je nekome smetalo micao sam se
draak is offline  
Old 25.08.2004., 21:06   #204
samo da se pohvalim. Cista vec 8 mjeseci
Shadowfax is offline  
Old 26.08.2004., 13:52   #205
Valjda sam prošao najgore krize. Sad me već pomalo počelo držati zadovoljsto da ne pušim tri dana. Čak sam i kavu uspio popiti bez nekih extra nagona na uvlačenje dima.
Kakav kreten - ako se nakon 2 - 3 dana problem svede na povremene napade koji su sve blijeđi - pa di san bija prije?!

Ella E - jesi li pokušala?
__________________
I want to believe!
BobeTko69 is offline  
Old 26.08.2004., 13:58   #206
Quote:
BobeTko69 kaže:
Valjda sam prošao najgore krize. Sad me već pomalo počelo držati zadovoljsto da ne pušim tri dana. Čak sam i kavu uspio popiti bez nekih extra nagona na uvlačenje dima.
Kakav kreten - ako se nakon 2 - 3 dana problem svede na povremene napade koji su sve blijeđi - pa di san bija prije?!

Ella E - jesi li pokušala?
Bližim se 100-tom danu bez pušenja i još me pucaju povremeni napadi, ali nije strašno... U biti više sam napada imao dok sam pušio.. ( ono kad ostaneš bez ili kad ne smiješ zapaliti) Samo naprid
__________________
ode ivo prvi
slavka is offline  
Old 26.08.2004., 14:35   #207
Quote:
slavka kaže:
Bližim se 100-tom danu bez pušenja i još me pucaju povremeni napadi, ali nije strašno... U biti više sam napada imao dok sam pušio.. ( ono kad ostaneš bez ili kad ne smiješ zapaliti) Samo naprid
Pa di je kraj tom pucanju?
Toga se i bojin, ali ko ga hebe, bit će rovovska bitka s simptomima gerilskog ratovanja i anititerorističkih metoda do konačnog obračuna: "Točno u podne - pozdrav iz Rovinja!" (A je to ..., kakav majstor!)
__________________
I want to believe!
BobeTko69 is offline  
Old 26.08.2004., 18:11   #208
Evo da se i ja javim
Pušila sam preko 2 kutije na dan posljednjih cca 5 godina a kompletan pušački staž je 10 godina i odlučila sam da nikada više neću pušiti (valjda tako i bude) i nepušim već 6 dana. Prva 4 dana su bila nešto strašno. Sve me bolilo, raspoloženje se mijenjalo od male nervoze do potpunog bjesa. Posljednja dva dana sam bolje
kad god mi padne na pamet da zapalim popijem čašu vode, tako su količine koje sam pila prvih dana bile i preko 6 l dnevno sad sam na 4 l
Osječam kako se drugačija budim, kako lakše dišem iako je ovo tek nekoliko dana bez cigareta. Okusi se mijenjaju i sve je drugačije pa mi se neke stvari i nejedu, a ionako mi je pun želudac vode pa i ne osječam glad. Jedem zato jer to treba, a ne zato jer osječam glad.
Svakako se nadam da ću izdržati i svima ostalima želim puno uspjeha u tome.
Herogljifica is offline  
Old 26.08.2004., 19:19   #209
Quote:
Herogljifica kaže:
Evo da se i ja javim
Pušila sam preko 2 kutije na dan posljednjih cca 5 godina a kompletan pušački staž je 10 godina i odlučila sam da nikada više neću pušiti (valjda tako i bude) i nepušim već 6 dana. Prva 4 dana su bila nešto strašno. Sve me bolilo, raspoloženje se mijenjalo od male nervoze do potpunog bjesa. Posljednja dva dana sam bolje
kad god mi padne na pamet da zapalim popijem čašu vode, tako su količine koje sam pila prvih dana bile i preko 6 l dnevno sad sam na 4 l
Osječam kako se drugačija budim, kako lakše dišem iako je ovo tek nekoliko dana bez cigareta. Okusi se mijenjaju i sve je drugačije pa mi se neke stvari i nejedu, a ionako mi je pun želudac vode pa i ne osječam glad. Jedem zato jer to treba, a ne zato jer osječam glad.
Svakako se nadam da ću izdržati i svima ostalima želim puno uspjeha u tome.

probaj kaugume zvakat, meni i starome su pomogle
draak is offline  
Old 26.08.2004., 19:33   #210
Meni je danas evo pet tjedana da ne pusim. Tu i tamo, cisto zbog neke navike, bih zapalila ali me brzo prodje. Najgori mi je bio prvi tjedan. Cim to izgurate odmah je mnogo lakse.
Daphne is offline  
Old 27.08.2004., 08:12   #211
Sinoć san imao napad, bol grla - grč mozga! Zapalija san jednu. Pet - šest dimova bez uvlačenja. Od "posljednje" cigarete je prošlo 3 dana. S obzirom da sam 20 godina pušio 2 - 3 kutije nisam nezadovoljan rezultatom.
Smijem li nastaviti brojati ili je jučer opet nulti dan?
__________________
I want to believe!
BobeTko69 is offline  
Old 27.08.2004., 08:33   #212
Oprostit ćemo ti.....

Zapali kubu nakon neke fuckin' dobre večere(prstaci, škampi, jastog ili tako nešto) i nemoj uvlačiti u sebe.

Ali cigarete nemoj! Oni su smeće (smeće light)
__________________
ode ivo prvi
slavka is offline  
Old 28.08.2004., 11:38   #213
Quote:
slavka kaže:
Oprostit ćemo ti.....

Zapali kubu nakon neke fuckin' dobre večere(prstaci, škampi, jastog ili tako nešto) i nemoj uvlačiti u sebe.

Ali cigarete nemoj! Oni su smeće (smeće light)


e vidis to sam zaboravio, volim (jos uvijek) popusiti dobru cigaru, poslije jela i sl. a to ce ti barem malo pomoci kad imas krizu jer ce ti ipak nesto nikotina uci kroz zeludac
draak is offline  
Old 30.08.2004., 11:40   #214
Quote:
BobeTko69 kaže:
Ella E - jesi li pokušala?
Je evo, samo da javim da već 15 dana nisam zapalila a i neću ko ih j...., i nisu baš toliki gušt kad izračunaš uloženo - dobiveno

A inače izbjegavam kavice i pretjerano sidenje po kafićima (tad me najviše uvati) i pijem puno zelenog čaja, i već primjećujem kako svježije izgledam, kvragu i duvan, pa neću valjda izgledat ofucano sa 22 god (dobro ja sa zdravljem nisam imala problema šta se tiče duvana, al znam da bi me to dočekalo)

Vidiš ekipa ti ovdi spominje cigare, to se čini ka dobra povremena zamjena, a ne oni rovinjski otrov, da je meni samo vidit stvarne sastojke tih cigareta
Evo i ja sam rekla dođe li mi da zapalim, to ću prijavit ovdi tako da se izložim javnom ruglu pa da me bar drži dišpet
Ella E is offline  
Old 30.08.2004., 12:14   #215
Iman doma par "kuba". Čak san i zaboravija na njih. Stoje za ukras na ormaru jedno 2 - 3 godine. Nisu me baš privlačle ni dok san zadava probleme dostavljačima iz Rovinja.
Bravo Ella! NIsam pio kavu i alkohol 3 - 4 dana. Sad mi čak paše srk kave 1 put na dan i jedna čaša pive iza spize. Malo me smiri.
__________________
I want to believe!
BobeTko69 is offline  
Old 30.08.2004., 20:20   #216
Quote:
BobeTko69 kaže:
Sinoć san imao napad, bol grla - grč mozga! Zapalija san jednu. Pet - šest dimova bez uvlačenja. Od "posljednje" cigarete je prošlo 3 dana. S obzirom da sam 20 godina pušio 2 - 3 kutije nisam nezadovoljan rezultatom.
Smijem li nastaviti brojati ili je jučer opet nulti dan?
zajebi to
il ostavis il pusis
sve ostalo je zavaravanje sebe
(nije da nisam i to prosla)
al se tako nisam skinula s cigarete
377chiara is offline  
Old 01.09.2004., 08:02   #217
Točno da ne vodi skidanju s cigarete.

Imam 2 pitanja (za svih):

1. "Kad bi mogla biti dnevno na količini 0 - 3 cigarete i to garantirano, bez mogućnosti za povećanjem količine,
DA LI BI ODLUČILA PRESTATI PUŠITI?"

2. "DA LI SU 1 - 2 CIGARETE DNEVNO ŠTETNA I LOŠA NAVIKA KOJE SE TREBA RIJEŠITI?"

Da ne bi bilo zabune, APSOLUTNO sam za nepušenje. Izgleda da sam sebi ne mogu reći "nikad više" pa utjehu nađem u 1 - 2 na dan.
Napominjem da mi je ovo PRVI prestanak ( a želim da bude i zadnji - uspješan).
__________________
I want to believe!
BobeTko69 is offline  
Old 01.09.2004., 08:27   #218
Ispada da ja tu sad pametujem, a do prije tri mjeseca sam trusio 2 kutije.....

Moje mišljenje za Bobe tko-a:

Ne valja ti posao!!

Zapaliti jednu dvije dnevno - znači cijeli dan misliti kad ćeš zapaliti te jednu dvije cigarete. Moja prognoza da ćeš izdržati 15-tak dana, o onda opet po starom.

Očito još nisi donio odluku.

Sumnjam da si bio strastveniji pušač od mene. Ja čak uživam pisati postove na ovom topicu. "Imam osjećaj kao da pušim".

Razmisli O OVOME: LAKŠE SE OSTAVITI PUŠENJA KAD SI ZDRAV, NEGO KAD TI DOKTOR KAŽE DA SE MORAŠ OSTAVITI
__________________
ode ivo prvi
slavka is offline  
Old 01.09.2004., 17:57   #219
Eto i mene u novoj borbi protiv cigarete. Prvi dan je prosao, uz cak 4 kave u kaficima nisam zapalio.
__________________
Dead girls dont say no...
@lorduke is offline  
Old 01.09.2004., 18:32   #220
Quote:
slavka kaže:

Ja čak uživam pisati postove na ovom topicu. "Imam osjećaj kao da pušim".

Također se osjećam kao da pušim dok pišem post na ovom topicu (a onda i malo uživam - naravno).

Ako osjetim da me 1 - 2 cigarete vode nazad u pakao, prestajem odmah SKROZ. Iako je ovo moj "prvi pokušaj" mislim da će biti i "zadnji" jer će biti uspješan.
__________________
I want to believe!
BobeTko69 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.