Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2004., 10:16   #1
Stolice

Vec sam lud pomalo , muci me problem stolica. Trebam 4 kucne stolice i jednu radnu. I tu nastaje frka. Sve sto ima u ducanima mi je premalo. Ja sam visi i tezi od prosjecnih ljudi, a sve ovo u ducanima je radjeno za patuljke Nasao sam neke stolice za blagavaonicu slovenskog proizvodjaca koje bi mogle proci ali je cifra paprena, cca 2000 kn/komad. Zna li netko stolara u ZG ili okolici koji radi stolice po narudzbi uz razumne cijene. Ili da se ipak sam primim posla ?
Radnu stolicu odgovarajuce kvalitete bez obzira na cijenu nisam nasao. Nema ! Sjedni pa placi
Ima li netko ideju ? Kako to rijesavate vi koji ste visi ili tezi od standarda ?
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 11:41   #2
kaj samo sa stolcem imaš problema?

U našoj maloj zajednici jedan član je visok preko svake mjere a radni stolac za njega smo nabavili svojedobno u Ikei ... doduse "mali" je samo dugačak (ali vitak) pa stane u stolac bez većih problema ... visinu si prilagodjava pomoću ručice.
Tada je u Ikei bio prilično velik izbor radnih stolaca, a nama je veći problem bio zadovoljavanje estetskih kriterija

Medjutim, krevet nam je predstavljao problem ... teško je naći krevet i madrac duljine 2,20 m ... dali smo ga raditi po mjeri, medjutim kako se radilo na brzinu drvo vjerojatno nije bilo dosta prosušeno pa se sad škripanje kreveta čuje do susjedne županije
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 18:59   #3
malo vecih dimenzija su one tkz. rustikalne stolice...zeljezne koje idu i na terasu, kupis jastuke boje koje ti odgovara s obzirom na ostatak interijera.

Isto tako one bidermajerske stolice su bile sirih dimenzija.

Ili ovo stolica

ali to se vise isplati dati napraviti kod stolara.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 19:10   #4
dobre radne stolice su imali u mercatoneu. uzeli smo tamo 2. to su ti one od eco koze, visokog naslona, sa zglobom (mozes se gegat). direktorske kostale su cca 1500 kuna.
a zakaj si za kuhinju ne uzmes one s metalnom kuntrukcijom (takodjer ih najcesce koriste za urede)? Imas dobrih vec od 150 kuna
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 19:14   #5
aha ovdje iste prodaju u metrou, plave i crne, po 99 € komad, dobro rjesenje za veliku osobu ali sto se kvalitete tice ima i boljih.

Nisu bas nesto ergonomski oblikovane.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 19:59   #6
Quote:
Winona kaže:
malo vecih dimenzija su one tkz. rustikalne stolice...zeljezne koje idu i na terasu, kupis jastuke boje koje ti odgovara s obzirom na ostatak interijera.

Isto tako one bidermajerske stolice su bile sirih dimenzija.

Ili ovo stolica

ali to se vise isplati dati napraviti kod stolara.
Malo vece mi ne pomazu, trebam VELIKE stolice Kod vecine mi je problem i sto su preuske i preplitke i preniske. Ovo na slici je misung izmedju stolice i fotelje a to necu. Zna li netko za stolara koji zna raditi stolice ? Na kraju cu to morati sam napraviti a stvarno nemam uvjeta.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 20:02   #7
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
dobre radne stolice su imali u mercatoneu. uzeli smo tamo 2. to su ti one od eco koze, visokog naslona, sa zglobom (mozes se gegat). direktorske kostale su cca 1500 kuna.
a zakaj si za kuhinju ne uzmes one s metalnom kuntrukcijom (takodjer ih najcesce koriste za urede)? Imas dobrih vec od 150 kuna
Ovih koje glume ljuljacku me strah, skoro sam se ubio na jednoj od njih. Ja bi klasicnu koznu "direktorsku" fotelju iz komunistickih vremena

Ove druge su upravo jadne konstrukcije, nebuju prezivjele ni godinu dana.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 20:35   #8
garantiram ti za ove u mercatoneu da su izuzetno izdrzljive i dovoljno siroke
(a zglob za ljuljanje mozes zakociti)
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 21:06   #9
Re: Stolice

Quote:
Juraj kaže:
Vec sam lud pomalo , muci me problem stolica. Trebam 4 kucne stolice i jednu radnu. I tu nastaje frka. Sve sto ima u ducanima mi je premalo.
A da podješ do kazališta po koji kraljevski tron? Možda za 4 dobiješ i Neptunov trozubac gratis!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 23:41   #10
Quote:
Juraj kaže:
Ovih koje glume ljuljacku me strah, skoro sam se ubio na jednoj od njih. Ja bi klasicnu koznu "direktorsku" fotelju iz komunistickih vremena

Ove druge su upravo jadne konstrukcije, nebuju prezivjele ni godinu dana.
to vara. Tj. dizajn vara. Imas stolica kao "na ljuljanje" koje ce i tebe nadzivjeti, samo takve kostaju masno.

I sigurne su, nije se jos nitko ubio, ne bus ni ti prvi bio

Doduse takva stolica kosta, nemam je jos. Ne znam kako se krecu cijene u Hr trenutno ali ovdje je stolica za 99,00 neka niza klasa a opet posluzi godinama one prave su na www.topdeq.de i kostaju od par stotina do iznad tisucu pa i dvije eurica.

Ova stolica gdje sam dala link je za blagovaonu ali ni ja ne bi kupila nesto sto mi se ne svidja.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2004., 23:51   #11
eno bas tamo imaju isto model stolica i onda u dvije izvedbe za ljude do 1,85 i za one preko toga.

Ali recimo jedna takva Aeron stolica ( ime modela ) je preko 1200 €
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 08:35   #12
Ovaj, dal si ti to vidjela uzivo ? Ja jesam Nazalost, ni to nije rijesenje jer ne podnosi moju tezinu
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 12:01   #13
jesam, ima muz u firmi. Cak i sjedila na tome. Prava blagodat za moja ledja.
Ne znam koliko si tezak ali mislim da pretjerujes. Ako je stolica extra napravljena za ljude od preko1,85 ima opterecenje dozvoljeno do 150 kila i firma daje neku ludu garanciju ( znam da je bilo preko 10 godina, eto ta firma si to moze priustiti ) onda znaju sto nude.

Mislim kuzim ja da si ti jak, al Jura nisi jedini jak covjek na svijetu
Mislili su oni i na vas , pri kreaciji stolica. I jos - vjerujem da ih ima i puno jeftinijih od ovoga.

Samo ova firma je meni neki massstab tako reci jer znam da onaj tko si jednom priusti tu stolicu nece ni jednu drugu.

Ma idem se i ja udebljati pa cu pred muzem imati razlog da i meni kupi jednu
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 16:57   #14
Gdje to pise da garancija vrijedi za 150 kg. Naime na izricit upit u trgovini ( dom interijeri) koja je sluzbeni uvoznik su odbili izdati garanciju u tim uvjetima. Sjedio sam na njemu i to na velicini C i jednostavno mi je premali. Mozda je to najbolji stolac na svijetu ( ili ima nakbolji marketing na svijetu ) ali meni je premali i ne osjecam se udobno na njemu.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 12:12   #15
pise u katalogu, posalju ti ga doma besplatno.

Nemaju oni neki marketing, zapravo nula reklama bilo na teveu bilo po casopisima, imam osjecaj da im reklama tj. ona placena i ne treba.

Ovo sto su ti u ducanu u Cro rekli, obrati se centrali ( preko e maila ) i tuzi ih.

Juraj auuu...pa ti si onda fakat velik
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 12:31   #16
Sad mi palo na pamet onaj 'dan iz snova, daruje vam nov@'
Tamo su davali praška za robu onoliko koliko muž i žena imaju kila
Juraj i ja bi imali tristo kila praška majke ti

Sori, ne znam di ćeš naći stolice
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 09:32   #17
Quote:
Winona kaže:

Ovo sto su ti u ducanu u Cro rekli, obrati se centrali ( preko e maila ) i tuzi ih.

Juraj auuu...pa ti si onda fakat velik
Zasto da ih tuzakam kad ionako necu kupiti stolac jer mi je mali ?

Ja sam samo malo veci od patuljaka za koje industrija proizvodi stolce
Fantasticno kako je industrija ustvari jako indolentna prema promjenama potreba na trzistu. Priznajem da sam cak razmisljao da pokrenem malu proizvodnju namjestaja namjenjenog ljudima 190+ Bilo bi tu kruha
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 17:18   #18
zato sto ne posluju po nacelima maticne firme. Tj. moraju davati istu garanciju. Nisu bili stolci u pitanju ali ja ne volem kad se tako siroti mali potrosac zeza pa sam vec par puta izborila pravdu za sebe.

Oke ako ne mislis kupovati, vjerojatno ti nije vrijedno vremena.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 21:24   #19
Kuhinjske stolice s naslonom za ruke?

To mi se jaako sviđa.
Htio bih u blagovaonici što duže zadržati obitelj, pa bi kupio stolice s naslonima. Puno su udobnije i može se u njima sjediti dugo (bar to ja pretpostavljam).

Jako ih rijetko nalazim u salonima, pa pls:
1) gdje ih ima, ali da nije više od 500kn komad. preferiram moderniji dizajn.
2) da li netko od vas ima takve stolce u blagovaoni i da li sam u pravu za udobnost?
stoposto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 22:50   #20
Koliko je stolica dobra i udobna znas tek kad sjednes u nju i sjedis bar pola sata. Ono sto sam vidio i pozelio je cijenom bilo uredno preko 2000 kn po komadu. Ove jeftine su sve srot pa je tak svejedno sto kupis.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.