Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2010., 12:45   #1
Karibi / Nizozemski Antili

Pozdrav svima,
Ispregledala sam podforum ali ili mi je promaklo, ili stvarno nema informacija o preseljenju na Karibe... Konkretno, mene i dečka zanima preseljenje na Nizozemske Antile, pa molim nekoga tko ima informacije što, kako, gdje da mi nabaci koje slovo.
Razlozi preseljenja su manje-više isti kao i kod većine imigranata, tako da ih nema potrebe navoditi. Oboje smo visokoeducirani, u 'najboljim godinama' (tridesetim ), itd itd, pa me zanima otkud početi, kako je s vizama, kako je s pronalaženjem posla i/ili eventualnim otvaranjem svog biznisa tamo.
Svaki info je dobrodošao
hvala!
Bisqit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 16:47   #2
Ne znam da li znas, ali od proslog mjeseca Nizozemski Antili vise ne postoje. Curacao i St. Martin (po mom misljenju jedina 2 grada gdje se kako tako moze zivjeti) su sad dio Nizozemske. Ne znam kako ce to dalje utjecati na ekonomiju i dinamiku ali bez obzira sto su Antili jedni od najrazvijenijih dijelova Kariba jos uvijek su daleko od idealnog mjesta za zivot.
St Marteen je prekrasan sto se tice plaza i meni osobno najdrazi dio Kariba ali nikad ne bih mogao tamo zivjeti.
Ako odes, nek ti je sa srecomi javi se da se vidimo jer planiram svake zime tamo na dan dva.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 17:54   #3
tocno.. dok sam radila na cruzerima, cesto smo stali na ST .M.. super za na plazu, ali zivjeti tamo? neznam.. nisam bas sigurna u to...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 19:36   #4
znam znam, od 10. listopada. pretpostavljam da se sad sve riješava preko nizozemske ambasade (poslala sam im mail prošli tjedan baš pa čekam odgovor).
oboje kažete da niste sigurni je li to baš mjesto za život - može malo detalja pliz? zašto mislite da nije?
fala
Bisqit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 20:48   #5
Quote:
sloggy kaže: Pogledaj post
Ne znam da li znas, ali od proslog mjeseca Nizozemski Antili vise ne postoje. Curacao i St. Martin (po mom misljenju jedina 2 grada gdje se kako tako moze zivjeti) su sad dio Nizozemske. .
Malo je kompliciranije.

Quote:
The Netherlands Antilles, an autonomous Caribbean country within the Kingdom of the Netherlands, was dissolved on 10 October 2010.[1][2] It was created originally of communities from various islands in the Caribbean that formed a single autonomous country within the Kingdom of the Netherlands.

After dissolution, the islands of Bonaire, Saba, and Sint Eustatius became special municipalities of the Netherlands proper, while Curaçao and Sint Maarten became constituent countries within the Kingdom of the Netherlands, along the lines of Aruba, which had separated from the Netherlands Antilles in 1986.

Dakle, prakticki se nije nista mijenjalo. Gulden i dalje ostaje novac tamo, a jezik koji se govori papiamentu (nizozemski je samo jezik administracije).


Mislim da je to Francuska bolje sredila, nikakvi regionalni jezici, samo francuski, i samo euro na Martiniqueu, Gouadeloupeu i drugim otocima Kariba.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 21:13   #6
Quote:
sloggy kaže: Pogledaj post
Curacao i St. Martin (po mom misljenju jedina 2 grada gdje se kako tako moze zivjeti)
Ok, ovaj dio s administracijom mi je kak-tak jasan (i vjerujem da ću po tom pitanju dobiti opsežniji reply iz nizozemske ambasade. nego, aj mi pojasni malo što si točno mislio pod ovim gore, radi čega?
Bisqit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 17:50   #7
Quote:
Bisqit kaže: Pogledaj post
oboje kažete da niste sigurni je li to baš mjesto za život - može malo detalja pliz? zašto mislite da nije?
fala
Droga, dosada, nizak standard, prostitucija (legalna ali i dalje vezana uz kriminal), nema cevapa, uragani...
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 00:58   #8
Quote:
sloggy kaže: Pogledaj post
Droga, dosada, nizak standard, prostitucija (legalna ali i dalje vezana uz kriminal), nema cevapa, uragani...

ne kužim kak ti nije jasno da su takve zemlje male i bez industrije loše za živit....ti se možeš osamit s dečkom, ali ako misliš imat klince s kim će ti se oni tamo družit??

da karibi lijepo zvuče, ali samo zato jer ih je hollywood popularizirao, ameri ne znaju za ništ na svijetu dalje od amerike...

a nikaj probaj pa javi....sretno!
IlPrincipe88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 02:37   #9
Quote:
sloggy kaže: Pogledaj post
Droga, dosada, nizak standard, prostitucija (legalna ali i dalje vezana uz kriminal), nema cevapa, uragani...
Pusti cevape, nego da li si stigao tamo roniti? Cujem da je super, a htio bi otici jednom.
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 22:27   #10
Zivjela sam ja na Karibima ali na Grand Caymanu..... druga ti je to prica od St. Marteena i slazem se s ekipom da nije to mjesto za zivit.....
Kvakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:07   #11
Martinique ima zanimljiv vulkan,Mount Pelee.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 00:03   #12
Quote:
Kvakic kaže: Pogledaj post
Zivjela sam ja na Karibima ali na Grand Caymanu..... druga ti je to prica od St. Marteena i slazem se s ekipom da nije to mjesto za zivit.....
hajd piši malo ako ti se da
Bisqit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 03:48   #13
Quote:
Evil Kanevil kaže: Pogledaj post
Pusti cevape, nego da li si stigao tamo roniti? Cujem da je super, a htio bi otici jednom.
Samo snorkelin. St Marteen je stvarno lijep, cak je i plaza ispred samog grada odlicna i skoro uvijek prazna (osim kad naidje par brodova). U gradu doduse nismo nasli posteni restoran. U prvom mjesecu cu probat ponovo Reci ak hoces da ti posaljem nes slika na mail.
Od Kariba mi je jos uvijek najbolji Virgin Island.
__________________
Although it's true that violence never solves anything, it's just fine for a quick temporary fix. Big Blue Bubble
sloggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 04:12   #14
Quote:
Bisqit kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Ispregledala sam podforum ali ili mi je promaklo, ili stvarno nema informacija o preseljenju na Karibe... Konkretno, mene i dečka zanima preseljenje na Nizozemske Antile, pa molim nekoga tko ima informacije što, kako, gdje da mi nabaci koje slovo.
Razlozi preseljenja su manje-više isti kao i kod većine imigranata, tako da ih nema potrebe navoditi. Oboje smo visokoeducirani, u 'najboljim godinama' (tridesetim ), itd itd, pa me zanima otkud početi, kako je s vizama, kako je s pronalaženjem posla i/ili eventualnim otvaranjem svog biznisa tamo.
Svaki info je dobrodošao
hvala!
cekaj malo, radi situacije u hrvatskoj ti si se odlucila za antile. hrvatska korupcija je mala beba u odnosu na arubu i curacao,jedina dva otoka koja bi mogla imati ekonomsku perspektivu. sabu, bonaire i sint eustatius mozes odmah izbrisati iz planova. sva tri otoka zajedno imaju nekih 15.000 stanovnika. aruba i curacao su autonomni u izdavanju radnih dozvola, za to ti nije potrebno nizozemsko veleposlanstvo. mozda ti ovih par linkova bude od pomoci. proguglaj jos malo po expats forumima.
http://www.curacao-chamber.an/info/4a_2.html
http://www.arubachamber.com/relocation.htm
http://www.aruba.com/forum/f34/i-pla...my-life-40971/



Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Dakle, prakticki se nije nista mijenjalo. Gulden i dalje ostaje novac tamo, a jezik koji se govori papiamentu (nizozemski je samo jezik administracije).
imas pravo jedine promjene su da je nizozemska preuzela njihov dug od cca 2 milijarde dolara, da se vise ne smiju zaduzivati bez suglasnosti nizozemaca.
da se na BES otocima uvodi zdravstveno osiguranje za sve osobe koje ce najvecim dijelom biti placeno iz nizozemskog proracuna, poboljsanje zdravstvene zastite i skolstva, socijalna stanogradnja za manje imucne, poboljsanje prometne infrastrukture, od 2013 ce imati pravo na eu razvojne fondove, us $ kao platezno sredstvo....itd, antilijansko zakonodavstvo ce u faziranom postupku biti zamijenjeno nizozemskim

aruba, curacao i sint maarten ce antiliski gulden zamijeniti karipskim guldenom u 2012.
klomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 13:09   #15
bok, nije mi bas jasno kak razmisljas ici negdje ziviti ako prije osobno ne upoznas neko mjesto, jer sve sto ti drugi kazu mozda je , a mozda i nije, sto vidis na internetu ili telki samo je mali dio onoga sto stvarno tamo ima ili nema, pa bi ti savjetovao da odete ko turisti, pa poslije ako je to-to pravite papire i ako ostanete obavezno pozovite u goste jer sam veliki zaljubljenik kariba.
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 17:59   #16
pa eto, rekla sam da nas zanima - od nekud moramo početi, zar ne?
zato sam i pitala ovdje (a kopam i po ostalim forumima, sajtevima i tako dalje - hvala na dosadašnjim linkovima i informacijama ljudi). taman da i samo turistički odemo (za početak), sve što pišete je korisno...
Bisqit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 18:00   #17
i da - ak odemo, naravno da ste pozvani u goste
Bisqit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 17:27   #18
Bisqit - zanima te i da preselite na Grand Cayman? A kaj bi radili? Koje ste profesije? Da ti znam napisati to kaj te zanima....
Kvakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 19:23   #19
Quote:
Kvakic kaže: Pogledaj post
Bisqit - zanima te i da preselite na Grand Cayman? A kaj bi radili? Koje ste profesije? Da ti znam napisati to kaj te zanima....
Ja bi delao koktele s onim malim suncobranima. Sloggy, posalji koju sliku.
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 10:46   #20
Mislim da bi ti konzumirao te koktele a bi ti se pridruzila pa da se opijemo .....
Kvakic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.