Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2011., 23:08   #1
Subaru XV

Što vi mislite o ovom automobilu?
Kvaliteta,cijena,isplativost,motori u odnosu na konkurente Hyundai ix35, Mitusubishi ASX te Nissan Qashqai

http://www.autoportal.hr/index.php/novostic/3222

http://autoklub.jutarnji.hr/subaru-i...rijom-/994425/
doomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 23:13   #2
Sinek - Subaru ne ide u istu rečenicu sa kotrljajućom kramom zvanom Kaškaj ili ix35 i slično.

Budući da se radi o Subaruu i Hr tržištu - ne isplati se.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 00:32   #3
klasa vishe... vidjeti cemo cijenu...
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 08:10   #4
Subaru je Subaru, sve ostalo su samo automobili.

Klasa za sebe, kvalitetan, dobro izgleda. Problem za Subaru u HR je servis. Subarua ima jako malo i teško je pronaći kvalitetan i dobar servis. Da se živi u blizini Slovenije, Mađarske onda bi se moglo tamo i servisirati.

Unatoč svemu, ja bih ga prvi kupio da imam novaca za tako nešto.

Konkurencija koja je navedena od strane pokretača teme mu i nije konkurencija. Motor obzirom da je boxer koncepcije malo više troši (za ove nove motore ne znam kakva im je potrošnja), motor je kvalitetan, toči i vozi.
__________________
CARPE DIEM
TheBlack Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 20:07   #5
nigdje nisam pročitao koji pogon ima
ili je po starom receptu stalni 4x4 i boxer motor
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 21:33   #6
O Subaruu i njihovoj kvaliteti mislim sve najbolje.

O Subaruu i njihovom dizajnu tj. pomankanju istoga svugdje,a najviše na ovom primjerku sve najgore. Da mi ga besplatno daju,uzeo bi sjekiru i sasjeko bi ga uzduž i poprijeko ,i vjerujem da bi ispala ljepša hrpa lima nego ovo

Felge su jedna posebna sfera o kojima bi se dale disertacije pisati,nevjerojatno kako Subaru iz godine u godinu ide kontra svih normalnih struja. Svima se auti poljepšavaju ili barem ih pokušavaju napraviti ljepšima,ali Subaru ne. Sve ružnije,ružnije i najružnije od njih dolazi,odvratno.
sucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 21:50   #7
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
nigdje nisam pročitao koji pogon ima
ili je po starom receptu stalni 4x4 i boxer motor
po starom :-).

novi motori manje trose, a benzinci su ovi u XVu sa standardnim start/stop sistemom.


meni bas odlicno izgleda vani, malo predosadno unutra ali kao sad su im materijali bolji pa to dobro sve skupa izgleda... inace mi se vanjski design subarua ne svidja skoro niti na jednom modelu ali mi je ovaj odlican.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 10:02   #8
Vidio sam ih par na cesti i moram rec da cak ne zgleda tolko ogavno ruzno ko na slikama, al da je lijep auto - nije. Jedino sto sam tu na forumu procito da je mjenjac katastrofa, tj da mu treba "muska ruka". Pretpostavljam bicepsi od svarcenegera.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 12:46   #9
ide li subaruu dobro u japanu, americi?
oboje imaju neprepoznatljive modele previsoke cijene u prenatrpanim klasama.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 12:54   #10
mozda im neide dobro, to neznam, al prepoznativlji sigurno jesu, pa rade najruznije aute na trzistu. cak i kinezi danas imaju bolji dizajn!
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 13:10   #11
A prepoznatljivi su i po kvaliteti i voznim svojstvima, tako da uopće nisu preskupi. Kvaliteta mora koštati, a u kvaliteti u usporedbi s današnjim SUV i crossover vozilima su miljama ispred svih.
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:47   #12
Da su malo jeftiniji, da imaju bolju prodajnu i servisnu mrežu, te da ne troše zaista puno, davno bih kupio Subaru Impreza. Običnu, jeftiniju, benzinsku. Ovako još uvijek nisam, a ne izgleda mi da ću uskoro. Subaru XV mi se čini korak u mjestu.
rwh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:48   #13
Pa imaš imprezu boxer diesel,troš ko upaljač,4wd i 150konjeva
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 12:13   #14
Quote:
rwh kaže: Pogledaj post
Da su malo jeftiniji, da imaju bolju prodajnu i servisnu mrežu, te da ne troše zaista puno, davno bih kupio Subaru Impreza. Običnu, jeftiniju, benzinsku. Ovako još uvijek nisam, a ne izgleda mi da ću uskoro. Subaru XV mi se čini korak u mjestu.
Znaš kako kaže naš narod .... da je baba muško .... i btw - Boxeri od Subarua troše smješno malo kad usporediš sa konkurencijom iste snage i konfiguracije.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 16:30   #15
Quote:
rwh kaže: Pogledaj post
Da su malo jeftiniji, da imaju bolju prodajnu i servisnu mrežu, te da ne troše zaista puno, davno bih kupio Subaru Impreza. Običnu, jeftiniju, benzinsku. Ovako još uvijek nisam, a ne izgleda mi da ću uskoro. Subaru XV mi se čini korak u mjestu.
Subaru je japanski mercedes...pokušaj jeftino kupiti i održavati Mercedes i BMW, sve što vrijedi to i košta. Zadnjih nekoliko godina vozim Subarue i navukao sam se na njih, stvarno specifičan auto, moglo bi se reći drugi svijet.
Održavanje pod garancijom u ovlaštenom i tu nebi smjelo biti problema, osim ako se netko pravi pametan pa ide ugrađivati plin. Kakvi su god tamo levati ulje i filtere znaju promijeniti, a nakon isteka garancije postoji Lončarić, onda jedan servis u Lovranu i neki dečki koji rade jako kvalitetno i privatno. Ni Slovenija nije predaleko.
Frend je nedavno kupio ovog novog Forestera dizela...luda stvar, vuče ko mutav a potrošnja oko 7 litara, smiješno za 4x4 i 150 konjića. Jest da nisu prelijepi, no tko pati na ljepotu taj vozi Alfu ali zato visi stalno po servisima.

Zadnje uređivanje Bhakti : 22.12.2011. at 16:37.
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 17:09   #16
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Vidio sam ih par na cesti i moram rec da cak ne zgleda tolko ogavno ruzno ko na slikama, al da je lijep auto - nije. Jedino sto sam tu na forumu procito da je mjenjac katastrofa, tj da mu treba "muska ruka". Pretpostavljam bicepsi od svarcenegera.
Mislim da si vidio stari model, a ne novi model. To su razlicita vozila.
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
ide li subaruu dobro u japanu, americi? oboje imaju neprepoznatljive modele previsoke cijene u prenatrpanim klasama.
Aktualna Impreza je u protekle tri godine pronašla preko 300.000 kupaca. Najviše ih je bilo u Sjevernoj Americi (51%), Japanu (19%), Europi i Australiji (po 12%)
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:06   #17
Za XV ne znam podatke o potrošnji, ali po vrijedećoj EU normi, u gradskom ciklusu Impreza 1,5 (107KS) troši 9,6, a 2.0 (150KS) čak 11,1 l/100. Ako se svi slažu da u praski troše svi auti više od te norme, vidite da li je to smiješno malo. Meni nije malo, a pogotovo mi nije smiješno malo. Sa 35.000 km na godinu, pa koliko to košta, samo gorivo preko 3.000 kn mjesečno.
rwh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 18:13   #18
Subaru u RH je opasna investicija zbog servisa... jer nazalost, ipak se kvare, a kad se pokvari onda nastaju problemi... servis je los, dijelovi skupi, itd. itd... a mislim da Subaru bas i nije konkurentan sa najboljim predstavnicima u klasi. Ovo kazem mirna srca jer sam se dugo vremena vozio u najskupljem Subaruu ispod Tribece. Imaju karakter ali iskreno, ja bi puno radje nesto europsko.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 23:50   #19
Quote:
rwh kaže: Pogledaj post
Za XV ne znam podatke o potrošnji, ali po vrijedećoj EU normi, u gradskom ciklusu Impreza 1,5 (107KS) troši 9,6, a 2.0 (150KS) čak 11,1 l/100. Ako se svi slažu da u praski troše svi auti više od te norme, vidite da li je to smiješno malo. Meni nije malo, a pogotovo mi nije smiješno malo. Sa 35.000 km na godinu, pa koliko to košta, samo gorivo preko 3.000 kn mjesečno.


ako ne znas o XV sta uopce pises podatke o nekom drugom subaru vozilu sa drugim motorima? Novi 1.6l 114ks trosi 6.5l prosjek (8.0l grad), CVT je 6.3... novi 2.0l trosi 6.9l prosjek.

I valjda ako imas nesto u glavi a vozis 35,000km godisnje, kupis dizela koji je 150ks i 5.6l prosjecna potrosnja, zar ne?

A govorimo o terencu sa 4x4 pogonom, ne FWD imprezi.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 23:55   #20
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
ide li subaruu dobro u japanu, americi?
oboje imaju neprepoznatljive modele previsoke cijene u prenatrpanim klasama.
Subaruu ide ko ludo. Imaju losu prodajnu mrezu u manjim zemljama europe, ali u americi i drugim zemljama prodaju autice ko ludi... meni ne shvatljivo jer mi se dizajnom inace ne svidjaju a niti su igdje jeftini... ali ocigledno ameri imaju druge prioritete.

opet kazem XV pa i nova Impreza mi je puno puno bolje od starih modela... a ako im prodaja bude bolje isla, bice veca i prodajna mreza u hrvatskoj. A mozda im i Toyota pomogne sa organizacijom mreze u buducnosti, tko zna.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.