Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2012., 13:08   #4501
Bio kod Lašića, kao i uvijek i za auto i za motocikl, i uzeo Goodyear UltraGrip 8.

Uzeo sam i 10 mm uži profil (ne 205/60 R 15 kao do sada, već 195/65 R 15), jer je guma 195 u toj veličini 40 eura jeftinija od gume 205 (!!), to je za zimu ionako bolja solucija, a i ostaje 160 eura po seti u džepu... Uzeo sam mrvicu višu gumu, razlika u opsegu gume je 26 mm, što je zanemarivo.

4 gume GoodYear UltraGrip 8 u veličini 195/65 R 15 sa ventilima, balansom i montažom su me došle cca 220 eura netto, iliti cca 55 eura po gumi, i smatram to odličnom kupnjom, a Lašić je baš bio objavio predsezonsko sniženje sa dodatnih 13% popusta za cash plaćanje - koje sam iskoristio... svakako preporuka - jedna od par najboljih zimskih guma uopće za tu lovu je svakako vrijedno odlaska do Lašića...
Sledgehammer is offline  
Old 07.10.2012., 14:16   #4502
Joj kad te plavci oženu...
yedwy is offline  
Old 07.10.2012., 15:46   #4503
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Joj kad te plavci oženu...
Neće, ako nisu mene dosta godina s različitim dimenzijama dosta godina neće ni njega jer mi nikad do sada nisu gledali dimenzije (npr. u prometnoj je bila 155/70R13, a na autu 165/70 r14 koja nije ni homologirna i još dosta ne homologiranih i homologiranih dimenzja)
Dan danas taj auto vozi na ne homologiranoj dimenziji, a u prometnoj i dalje ona uska
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Old 07.10.2012., 16:42   #4504
Oće, oće - danas nisu više (dobra) stara vremena, treba punit proračun, ne samo da pišu kazne već i tablice znaju skidat na cesti za to...
yedwy is offline  
Old 08.10.2012., 00:16   #4505
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Sto bi uzeli:

Goodyear Vector 4Seasons

ili

Nokian All Weather+

i razlog.
Ni jedne ni druge! Koliko razumijem to su univerzalne gume za sve vremenske uvjete. Nisu zimske, nisu ljetne, a sve su to u jednom! Zadovoljiti takav kompromis je nemoguce i takve gume nemaju performanse ljeti kao ljetne gume niti zimi kao zimske gume. Prosjecnog vozaca ce zadovoljiti, ali ako recimo zbog svojih svojstava takva guma ima 2m dulji zaustavni put pri 100km|h onda to moze znaciti da bi u situaciji di bi s dobrom ljetnom gumom uspio stati iza nekog auta koji je naglo kocio, s tvojom All season bi vjerojatno dozivio sudar...

Ljetne gume ljeti, zimske zimi! Kompromisa nema!
mimali1 is offline  
Old 08.10.2012., 00:19   #4506
Quote:
mimali1 kaže: Pogledaj post
Ni jedne ni druge! Koliko razumijem to su univerzalne gume za sve vremenske uvjete. Nisu zimske, nisu ljetne, a sve su to u jednom! Zadovoljiti takav kompromis je nemoguce i takve gume nemaju performanse ljeti kao ljetne gume niti zimi kao zimske gume. Prosjecnog vozaca ce zadovoljiti, ali ako recimo zbog svojih svojstava takva guma ima 2m dulji zaustavni put pri 100km|h onda to moze znaciti da bi u situaciji di bi s dobrom ljetnom gumom uspio stati iza nekog auta koji je naglo kocio, s tvojom All season bi vjerojatno dozivio sudar...

Ljetne gume ljeti, zimske zimi! Kompromisa nema!
Al ga trabunjaš, čudo jedno. Reci djete - jel guma općenito kompromis?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 08.10.2012., 11:23   #4507
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Joj kad te plavci oženu...
Zašto bi oženili?? Pa 195 je najnormalnija guma za Passata, serijski se isporučuje sa takvom gumom... opseg kotrljanja i sve ostalo je debelo unutar zakonskih gabarita...
Sledgehammer is offline  
Old 08.10.2012., 11:46   #4508
Neupisane gume u prometnoj je prekršaj. Kolega imao situaciju da je imao sudar i prva stvar koju su gledali su gume, i prometnu. Jer je imao sudar sa nekim glavonjom i policija je odmah sve tražila samo da on ispadne kriv zbog neprilagođene brzine i teh. neispravnog vozila, al je sve naravno bilo ok.


Tak da eto, bilo bi dobro da se tema vrati na zimske gume

Ja biram između Alpin A4 i UG8, pa ni sam nisam načisto šta da uzmem? 195 65 15 dimenzija. 4 godine sam imao Savu i super je to guma za snijeg, al za mokru muljavu cestu ni blizu.


Ili pak DUNLOP WINTERSPORT4, uh uh . Samo da uzmem nešta pa da sam cca 4 godine opet miran.
Kruno M is offline  
Old 08.10.2012., 12:38   #4509
Lijep pozdrav.
Planiram u Sloveniju po gume. Planiram uzeti Continental WinterContact TS850 u gumishopu u Gaberju, jer mi se ne ide do Furlana 100km dalje.
Uzeo bi 4 gume + 4 alu-felge, četvero bi nas išlo. Gume bi dofurao u bunkeru i montirao ih ovdje u HR. Koliko sam skužio ne bi trebalo biti nikakvih problema na granici s ovakvim načinom s obzirom da bi ispalo manje od 1000kn po osobi.
0ptImus is online now  
Old 08.10.2012., 13:11   #4510
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Zašto bi oženili?? Pa 195 je najnormalnija guma za Passata, serijski se isporučuje sa takvom gumom... opseg kotrljanja i sve ostalo je debelo unutar zakonskih gabarita...
Zato jer plavca na cesti ne zanimaju homologirane dimenzije i opsezi kotrljanja nego ono i SAMO ono što piše u prometnoj - dimenzija različita = kazna i EOD što se njega tiče, a za osiguranja duplo tolko, pa ti poslje plaćaj vještake na sudu da dokažu kako to nije tako...
yedwy is offline  
Old 08.10.2012., 15:02   #4511
Quote:
Kruno M kaže: Pogledaj post
Neupisane gume u prometnoj je prekršaj. Kolega imao situaciju da je imao sudar i prva stvar koju su gledali su gume, i prometnu. Jer je imao sudar sa nekim glavonjom i policija je odmah sve tražila samo da on ispadne kriv zbog neprilagođene brzine i teh. neispravnog vozila, al je sve naravno bilo ok.


Tak da eto, bilo bi dobro da se tema vrati na zimske gume

Ja biram između Alpin A4 i UG8, pa ni sam nisam načisto šta da uzmem? 195 65 15 dimenzija. 4 godine sam imao Savu i super je to guma za snijeg, al za mokru muljavu cestu ni blizu.


Ili pak DUNLOP WINTERSPORT4, uh uh . Samo da uzmem nešta pa da sam cca 4 godine opet miran.
Provjerena dimenzija 8osobno), Alpin A4, miran si i više od 4godine
Josip09 is offline  
Old 08.10.2012., 15:07   #4512
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Zato jer plavca na cesti ne zanimaju homologirane dimenzije i opsezi kotrljanja nego ono i SAMO ono što piše u prometnoj - dimenzija različita = kazna i EOD što se njega tiče, a za osiguranja duplo tolko, pa ti poslje plaćaj vještake na sudu da dokažu kako to nije tako...
Misliš, knjižici vozila?

Nije baš da se ne može imati, jer za isto vozilo mogu ići gume i u 4-5 različitih veličina, npr 14-15-16-17-18" felgi i da sve bude uredno i zakonito, jer niti oni mogu tehnički upisati sve veličine (na tehničkom pregledu i registraciji vele ti da ima mjesta za upis SAMO DVIJE VELIČINE!, znači ispada da ovisimo o mogućnostima papirnatog obrasca iliti čistoj birokratskoj ograničenosti... a tome baš i nije tako!).

U prometnu upišu jednu veličinu, u knjižicu vozila dvije, a legalno možeš imati i 5 bez problema...
Sledgehammer is offline  
Old 08.10.2012., 15:30   #4513
Ne, misli u prometnoj.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 08.10.2012., 15:36   #4514
Ja trenuto u prometnoj imam 4 dimenzije, osnovna i 3 u napomeni. Dvije 15", 16" i 17" - 185/65/15, 195/65/15, 205/55/16 i neka dimenzija za 17" nisam upamtio. Tak da sve se može. Nov auto, kupljen prije 4 mj...

Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Provjerena dimenzija 8osobno), Alpin A4, miran si i više od 4godine
Thx na savijetu..
Kruno M is offline  
Old 08.10.2012., 15:51   #4515
Pošto sam često okružen policajcima i čujem razne stvari svi su mi rekli da za razliku od jednog cola sigurno neće nikog kaznit,pogotovo kad se radi o zimskim gumama pa ljudi stave uže gume...
Al ja sam svejedno upiso 16 cola u napomenu. Bar to nije bed,platiš 20 kuna i miran si...
Ja vjerujem da plavci nebi pisali kazne ali nikad neznaš na kakvog moš naletit...
Sorry na OT...
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Old 08.10.2012., 17:10   #4516
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post
Misliš, knjižici vozila?

Nije baš da se ne može imati, jer za isto vozilo mogu ići gume i u 4-5 različitih veličina, npr 14-15-16-17-18" felgi i da sve bude uredno i zakonito, jer niti oni mogu tehnički upisati sve veličine (na tehničkom pregledu i registraciji vele ti da ima mjesta za upis SAMO DVIJE VELIČINE!, znači ispada da ovisimo o mogućnostima papirnatog obrasca iliti čistoj birokratskoj ograničenosti... a tome baš i nije tako!).

U prometnu upišu jednu veličinu, u knjižicu vozila dvije, a legalno možeš imati i 5 bez problema...
Ne mislim u PROMETNOJ dozvoli, KV nemaš razloga nositi sa sobom osim kad ideš na prvu registraciju, mjenjaš tablice ili vlasništvo i niko za nju nema kaj ni pitat osim na STP-u, ako ti je auto pod kredom znaju bit i deponirane u banci da ju niti nemaš nikad sa sobom, PD je dokument kojim "identificiraš" vozilo i u prometnoj pišu do dvije dimenzije guma za prednje i zadnje kotače i to je dovoljno za zimski/ljetni set...

I da ponavljam - POLICIJU SE NE TIČE KAJ SE MOŽE UPISAT jasno? Kaj imaš upisano imaš imat na autu, ako nemaš - KAZNA, a ak se ku**iš i isključenje iz prometa pa možeš pješke kući, ak misliš da se to ne događa potraži si po legalisu i sličnim mjestima - imaš tone tema o tome kak su ljudima mahom po selendrama bogu iza nogu skidali tablice s auta radi guma, vraćali ih s granice i sl...
yedwy is offline  
Old 09.10.2012., 00:16   #4517
Da vas pitam; kažu neki da je dobro uzet i dodatne felge, i to čelične za zimske gume.

Jer kao sol i sve te zimske gadarije ne čine baš dobro alu felgama, i da se guma oštećuje kad se godišnje dvaput skida/stavlja.

PS: ne može bez jednog ponavljajućeg; famoznih 1000kn koji se mogu uvest je;

a)bez poreza, tj ono što ćemo mi na kraju platit
b)sa slovenskim ddv-om,
c) sa našim pdv-om - da, čuo sam i tu varijantu u bespućima raznih foruma, kao na neto ti naši udare pdv, pa ukupna svota mora biti ispod 1000
qwer is offline  
Old 09.10.2012., 09:11   #4518
Pisano je već sto puta.
U igri je neto cijena, bez njihovog DDV-a.
To mora biti ispod 1000 Kn.
Corvin is offline  
Old 09.10.2012., 12:39   #4519
Quote:
mimali1 kaže: Pogledaj post
Ni jedne ni druge! Koliko razumijem to su univerzalne gume za sve vremenske uvjete. Nisu zimske, nisu ljetne, a sve su to u jednom! Zadovoljiti takav kompromis je nemoguce i takve gume nemaju performanse ljeti kao ljetne gume niti zimi kao zimske gume. Prosjecnog vozaca ce zadovoljiti, ali ako recimo zbog svojih svojstava takva guma ima 2m dulji zaustavni put pri 100km|h onda to moze znaciti da bi u situaciji di bi s dobrom ljetnom gumom uspio stati iza nekog auta koji je naglo kocio, s tvojom All season bi vjerojatno dozivio sudar...

Ljetne gume ljeti, zimske zimi! Kompromisa nema!
A bravo tko da ja i mi ostali ne znamo da su cjelogodisnje gume kompromis izmedju ljetnih i zimskih da zadovolje cijelogodisnje koristenje.

Ako vozis 100 km/h na autoputu ti bi trebao imati jako veliku udaljenost od prvog vozila ispred sebe a ne se voziti na guzici da ti 2m cini razliku.
Isto tako ako se netko vozi po propisu, gume ne skripe u zavojima i slicno kupio on ljetne B kategorije ili A kategorije i jedna i druga ce biti OK...kao i cijelogodisnja.

A ako pogledas da moram dati 2500 kn za set zimskih i 2500 kn za set ljetnih pa onda 2x godisnje zamjena i cuvanje cca 300 kuna x 3 godine dok se guma ne baci to ti dodje na 5900 kn. Ako kupim cjelogodisnje za 3000 i traju mi 3 godine, ustedio sam 2 tisuce kuna. A ako se vozis 50-60 km/h po Zagrebu kako pise po prometnim znakovima sto ce mi onda ultra sportska namjenska guma?

Da ne kazem da pola amerike i kanade ima all season gume i voze se bez problema po 100-200km dnevno.
europe2seoul is offline  
Old 09.10.2012., 14:10   #4520
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A bravo tko da ja i mi ostali ne znamo da su cjelogodisnje gume kompromis izmedju ljetnih i zimskih da zadovolje cijelogodisnje koristenje.

Ako vozis 100 km/h na autoputu ti bi trebao imati jako veliku udaljenost od prvog vozila ispred sebe a ne se voziti na guzici da ti 2m cini razliku.
Isto tako ako se netko vozi po propisu, gume ne skripe u zavojima i slicno kupio on ljetne B kategorije ili A kategorije i jedna i druga ce biti OK...kao i cijelogodisnja.

A ako pogledas da moram dati 2500 kn za set zimskih i 2500 kn za set ljetnih pa onda 2x godisnje zamjena i cuvanje cca 300 kuna x 3 godine dok se guma ne baci to ti dodje na 5900 kn. Ako kupim cjelogodisnje za 3000 i traju mi 3 godine, ustedio sam 2 tisuce kuna.
A ako se vozis 50-60 km/h po Zagrebu kako pise po prometnim znakovima sto ce mi onda ultra sportska namjenska guma?

Da ne kazem da pola amerike i kanade ima all season gume i voze se bez problema po 100-200km dnevno.
Malo ti sebi popravi računicu.
Josip09 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.