Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2014., 10:14   #7661
Quote:
MaliMravac kaže: Pogledaj post
Imam jednu trilemu. Radi se o zimskim gumama za Hondu Jazz u dimenziji 175/65R15. Prvi odabir bi bio Conti TS850, ali je nema u toj dimenziji.
U uži izbor su ušle slijedeće gume:

Michelin Alpin A4
Nokian WR D3
Dunlop Winter Response 2

Molim neke preporuke i iskustva. Hvala!
Gdje živiš i koje rute voziš?
Michelin A4 imam dvije sezone na autu, 225/50R17, tako da je teško reći koliko je to usporedivo s tvojom dimenzijom. Dobra allround guma s dobrim kompromisom za sve situacije, odlična trajnost (evo to su prve zimske gume koje ću voziti treću sezonu).

Dunlop WR2 sam kupio prošle godine u 175/65R14 i jako su mekane i udobne. Nisam ih imao prilike probati na snijegu što im je po testovima jaka strana, ali na kiši su isto jako dobre, dok na suhom malo pate kod brže vožnje jer su stvarno vrlo mekane. Inače sam od Dunlopa ranije vozio i WS 3d i Winter Response prve generacije i uvijek su bile ok.

Ako ti je bitna trajnost, onda Michelin. Ako ne, gledaj cijenu, Dunlop i Good Year rijetko kiksaju sa zimskim gumama, s njima imam jako dobra iskustva. Budget brandove izbjegavam. Čak i ako imaju neki dobar model, performanse su dosta promjenjive s vremenom i kilometražom.
babanghida is offline  
Old 13.09.2014., 11:15   #7662
Quote:
Brbljavac kaže: Pogledaj post
Jel ima kod nas ove gume za kupit?
https://www.youtube.com/watch?v=oAMQQ8VXT_I
Zašto mi se čini da je nekak predobra guma...malo ju previše hvale

Ako sam ja dobro upoznat takve gume nesmiješ vozit kod nas....one se prodaju večinom u zemljama koje su okovane ledom veči dio godine.....kod nas bi takve gume uništile naše "kvalitetne" ceste još gore nego što več jesu....

Neka me ispravi neko ako griješim.
LuceXX is offline  
Old 13.09.2014., 12:09   #7663
Zimske gume - zajednička tema

Da, čavlerice su kod nas zabranjene, a i u tim sjevernim zemljama nisu dopuštene posvuda, već samo u pojedinim (zabačenijim, ruralnim) dijelovima poput npr. Laponije u Finskoj itd.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 13.09.2014., 17:29   #7664
A sto uzeti za gradskog SUV-a, 235/60 R18
Kakve su ove ADAC preporucene u ovoj vecoj dimenziji?
Wespen is offline  
Old 13.09.2014., 23:07   #7665
Continental ContiWinterContact TS 850 je prva, bolja od svih na snijegu, ovo ostalo podjednaka sa Michelinom, Goodyearom, Bridgestonom....
Uz opasku da Michelin najviše traje, čak i do 50% više od nekih, pa ak puno kilometara radiš, on je još bolji izbor.
Brbljavac is offline  
Old 14.09.2014., 12:05   #7666
Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Gdje živiš i koje rute voziš?
Dunlop WR2 sam kupio prošle godine u 175/65R14 i jako su mekane i udobne.
Živim kraj Zagreba. Svaki dan na posao i natrag. Dakle otvorena cesta + zaobilaznica + nešto malo gradske vožnje.
Kakve su Dunlop WR2 što se tiče buke?
MaliMravac is offline  
Old 14.09.2014., 13:09   #7667
Trebao bih preporuku nekih solidnih zimskih guma.
Za svaki dan na posao i natrag. Ista stvar kao i kod prošlog posta. Otvorena cesta + malo gradske vožnje.

Budžet je oko 300 kuna po gumi. U Furlanu su mi preporučili Goodyear ultragrip 8 za 326 kuna po gumi. Isplati li se to?
Vidim da se na par stranica prije pisalo da je to stariji model guma.

U Vulkalu su mi preporučili Savu Eskimo.

Ima li nešto isplativije u Zagrebu i okolici?

Dimenzije: 165/65/14
Haneke is offline  
Old 14.09.2014., 13:44   #7668
Teško da ima. UG8 je odlična, iako da, lanjska guma, no to ne mijenja skoro pa ništa na stvari, u kontekstu nove, ovogodišnje UG9 jer istu još nismo čitali na testu, a i teško da bu po toj ciljanoj cijeni lanjske.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 14.09.2014., 13:45   #7669
Uzmi taj UG8 bez razmišljanja. Za Zagreb i one vlažne magle i bljuzgu najbolja.
Fishkal is offline  
Old 14.09.2014., 21:21   #7670
Quote:
MaliMravac kaže: Pogledaj post
Živim kraj Zagreba. Svaki dan na posao i natrag. Dakle otvorena cesta + zaobilaznica + nešto malo gradske vožnje.
Kakve su Dunlop WR2 što se tiče buke?
Dobro će te služiti na kontinentu. Po kiši su provjereno dobre, snijeg prošle zime nisam okusio. Ne bih rekao da su bučne u odnosu na druge zimske. Negdje u prosjeku.

Evo ti prošlogodišnji test ADAC-a pa pogledaj

http://www.adac.de/infotestrat/tests...cePageId=31821
babanghida is offline  
Old 18.09.2014., 13:02   #7671
Auto-Motor-und-Sport

je publicirao test zimskih u dimenziji 205/55/16

Stvar je u tome, da ove Premium gume ne odmiču više puno od drugih guma , pa bi rekao da sve manje opravdavaju svoju cijenu (razliku u cijeni).

Uglavnom, dobro za nas potrošače.

Kako pratim cijelo vrijeme Nokian gumu, zanimljivo da već nekoliko godina sa istom gumom uspijevaju biti u vrhu, što je svakako za pohvalu, da im kvaliteta ne oscilira.

Evo prvog pregleda

http://www.auto-motor-und-sport.de/n...h-8613058.html

U slikama na kraju možete vidjeti pojedine testove i zbirno (to je malo mutnije)
WPLumia is offline  
Old 18.09.2014., 13:24   #7672
i opet Continental 1.mjesto

iako, mogli bi smo to pripisati i njemačkoj vezi ali ko zna
carevsin is offline  
Old 18.09.2014., 13:31   #7673
To uopće nije presudno.

Treba pregledati sve kategorije, pa ocijeniti. Sve su tu negdje, a to je najbitnije. Može se reći da se sve manje može pogriješiti sa izborom, što je dobro.

Pogledaj one tablice prije, tamo i nema contia (na prvim mjestima).

Jedino Bridgestone gubi bitku . . .
WPLumia is offline  
Old 18.09.2014., 20:42   #7674
Iz mog iskustva - Bridgestone nikad nije bio dobra zimska guma ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 18.09.2014., 20:59   #7675
Al se zato počinju brukati i sa ljetnim

http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm
WPLumia is offline  
Old 19.09.2014., 08:15   #7676
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
To uopće nije presudno.

Treba pregledati sve kategorije, pa ocijeniti. Sve su tu negdje, a to je najbitnije. Može se reći da se sve manje može pogriješiti sa izborom, što je dobro.

Pogledaj one tablice prije, tamo i nema contia (na prvim mjestima).

Jedino Bridgestone gubi bitku . . .
Bitno pitanje je kakav je utjecaj imaju trošenje i starenje gume na performanse. Znam dosta ljudi koji su nakon 20-ak tkm ili 2 - 3 sezone drastično promijenili stav o raznim Nokianima, Fuldama, Uniroyalima, Vredesteinima i sl.

Naravno, ni neke premium gume nisu imune na to.
babanghida is offline  
Old 19.09.2014., 08:27   #7677
To je točno. Zato su ti testovi, tako-tako. Trebali bi raditi i retestove nakon 20 000km.

Tako je meni ljetna Conti SportContact 3 nakon 20 000km, znatno pale performanse, ali to ne znači da niti drugima ne bi pale performanse.

I na kraju, svatko treba gledati gumu za pojedinie karakteristike koje mu najviše odgovaraju.

Jasno, drugačije komentiraju oni koji voze gume 13/14/15 cola, gdje razlike u apsolutnim iznosima i nisu pretjerane, ali kada se približimo dimenzijama 16/17/18 cola, ćovjek drugačije analizira, jer su velike razlike u cijeni, a bome i u apsolutnom iznosu koštanja.
WPLumia is offline  
Old 19.09.2014., 11:50   #7678
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Al se zato počinju brukati i sa ljetnim

http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm
A evo ja imam RE002 i stvarno sam zadovoljan ... vjerojatno bi bio zadovoljniji sa PZeroCorsa no i lova je u pitanju.

Čudno je recimo da se neki tu na ovom forumu žale na SC5 a on eto razvaljuje po testovima. Meni je moj SC3 i dalje ko grom (zapravo iznad ali svakih očekivanja .... samo se malo troši .... al to je radi mene a ne gume).

I da dodam - test koji si postao po meni relativno dobro pozicionira gume. Poznato je da Advan serija stvarno ima super perfomanse po suhom. Ali zato žrtvuje skoro sve drugo.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 19.09.2014., 13:03   #7679
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Iz mog iskustva - Bridgestone nikad nije bio dobra zimska guma ....
Istina, Bridgestone inače slovi kao loš za zimske gume. Nikad im to nije bila specijalnost.
DrTony is offline  
Old 19.09.2014., 23:44   #7680
..Molim vas koje kvalitetne zimske gume u dimenziji 225/60R17 za Kia Sportage 2014 ??
ucka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.