Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2014., 12:20   #121
Definitivno ti preporučujem kanu ako baš želiš boju koja lovi na narančasto Em će ti njegovati kosu, em ćeš dobiti divnu boju i sjaj Možda da pričekaš da se boja malo ispere jer imaš plavu kao podlogu i onda nastaviš s kanom.
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 21:13   #122
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post
hm, šta ne lovi (kana) bolje na sijedu kosu?
ja isto u smjesu ne stavljam dodatnih sastojaka, samo čaj, vrući al baš da kipi i dvije, tri žlice octa. pakunzi naknadno. uopće nemam problema sa ispiranjem, i ne perem kosu poslije kane (samo prije).
obavezne su rukavice. ruke su mi tjedan dana narančaste ako ih ne stavim.
i nije tako kompliciran postupak. samo dobra smjesa, potpisujem .
evo detaljnih uputa: http://www.hennaforhair.com/freebooks/croatianh4h.pdf
Ja imam jednu sijedu koja mi strsi nasred glave kao antena i ona ulovi slabo narancastog pigmenta, Bude nekako narancasto prozirna. Indigo pak nikako ne lovi. Mislim da i u uputama stoji da nije preporucljivo sjedu kosu time farbati.
Meni je ispiranje muka, vjerovatno ovisi i o tipu vlasi, koliko se to blato drzi za kosu.
Ali nije nista toliko dramaticno da se ne moze izdrzati. Jer sjaj koji kosa ima nakon kaniranja je , glava mi sljasti kao disco kugla


@ Acid: probaj vidjeti sto od nijansi ima logona. Ja sam koristila njihovu cassiu i indigo, sampone i stvarno su dobri proizvodi. Imaju i trajne boje, paleta nije ne znam kako siroka, ali mozda nades nijansu koja ti pase.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 21:14   #123
Svakako ću dobro razmisliti prije nego što se upustim u sljedeće bojanje kose. Što više perem kosu to mi postaje svijetlija crvena i manje tamnija crveno-ljubičasta Super mi zvuči ovo za sjaj i kosu nakon kane

Postoji li način kako da prirodno posvijetlim kosu prije ponovnog bojanja bez kemije/blajha, osim limuna na suncu (iako i to jako nagriza kosu...)?

@Velvet: čekirati ću sad, thnx.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 22:42   #124
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Ja imam jednu sijedu koja mi strsi nasred glave kao antena i ona ulovi slabo narancastog pigmenta, Bude nekako narancasto prozirna. Indigo pak nikako ne lovi. Mislim da i u uputama stoji da nije preporucljivo sjedu kosu time farbati.
Meni je ispiranje muka, vjerovatno ovisi i o tipu vlasi, koliko se to blato drzi za kosu.
Ali nije nista toliko dramaticno da se ne moze izdrzati. Jer sjaj koji kosa ima nakon kaniranja je , glava mi sljasti kao disco kugla
Što se tiče sijedih meni ih kana pokriva odlično, doduše sijedi dio kose bude za nijansu svijetliji od ostatka, ali baš djeluje prirodno, kao da imam pramenove
Što se tiče ispiranja, ni tu nemam nikakvih problema, jer ju miješam uglavnom samo s kokosovim mlijekom, bez vode, i onda ju ispirem samo s vodom, i kana jednostavno sklizne.
A sjaj koji daje kana se s ničim drugim ne može postići, kosa zaista sjaji kao reflektor
I još jedna stvar mi je odlična kod kanirane kose što se boja kose mijenja ovisno o osvjetljenju: na suncu sam kričavo mrkvasta, u zatvorenom zagasitija, mijenjam boju dnevno nekoliko puta
Miladoyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 23:08   #125
Quote:
Miladoyka kaže: Pogledaj post
Što se tiče sijedih meni ih kana pokriva odlično, doduše sijedi dio kose bude za nijansu svijetliji od ostatka, ali baš djeluje prirodno, kao da imam pramenove
Što se tiče ispiranja, ni tu nemam nikakvih problema, jer ju miješam uglavnom samo s kokosovim mlijekom, bez vode, i onda ju ispirem samo s vodom, i kana jednostavno sklizne.
A sjaj koji daje kana se s ničim drugim ne može postići, kosa zaista sjaji kao reflektor
I još jedna stvar mi je odlična kod kanirane kose što se boja kose mijenja ovisno o osvjetljenju: na suncu sam kričavo mrkvasta, u zatvorenom zagasitija, mijenjam boju dnevno nekoliko puta
Ako ti nije sva kosa sijeda izgledat ce kao pramenovi, ako je kosa sva sijeda i treba obojati sijedi izrast, well ne sluti mi to na dobro.
Koliko ce se kana primiti ovisi ja mislim i o strukturi dlake, koliko je ona sama "porozna", a to je individualno.
Ovo s kokosom je dobra ideja, jer je masno pa se lakse skida s vlasi. Zato ja stavim dosta regeneratora kojim lakse raspetljam pa isperem kosu. Ne znam kako bi indigo reagirao na kokos.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 23:22   #126
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Ako ti nije sva kosa sijeda izgledat ce kao pramenovi, ako je kosa sva sijeda i treba obojati sijedi izrast, well ne sluti mi to na dobro.
.
Naprotiv, pokazala mi se odličnom, i jedini dio gdje nemam sijedih je na zatiljku i uz čelo, a ostalo je skoro sve bijelo
I još jedna odlična stvar kod kane je da nikad nemam uočljiv izrast kao što sam imala kod farbanja, jer se kanom mogu bez bojazni "farbati" čim mi se počne uočavati izrast (već na 5mm) a prije dok sam se farbala mi je izrast bio po tri cm jer nisam htjela kosu uništavati prečestim farbanjem
Tako da eto kod mene se ne primijeti ta razlika, a što ću biti više sijeda to ću i ja biti više mrkvastija
Miladoyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 01:53   #127
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Svakako ću dobro razmisliti prije nego što se upustim u sljedeće bojanje kose. Što više perem kosu to mi postaje svijetlija crvena i manje tamnija crveno-ljubičasta Super mi zvuči ovo za sjaj i kosu nakon kane

Postoji li način kako da prirodno posvijetlim kosu prije ponovnog bojanja bez kemije/blajha, osim limuna na suncu (iako i to jako nagriza kosu...)?

@Velvet: čekirati ću sad, thnx.
Ja sam probavala s medom, pa medom i cimetom a poslije i otopljenim vit c koji mi je isušio kosu. Nisam bila dovoljno strpljiva pa sam odustala.. Cimet mi je baš lijepo blago obojao kosu, boju kakvu sam i htjela samo je pola glave bilo obojano jer sam donji dio kose nastojala posvijetliti od stare boje
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 09:42   #128
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Postoji li način kako da prirodno posvijetlim kosu prije ponovnog bojanja bez kemije/blajha, osim limuna na suncu (iako i to jako nagriza kosu...)?
Med?
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 10:47   #129
Ne koristim med niti ga imam doma. Ma pričekati ću da izblijedi sama od sebe, ne da mi se prčkati pa nešt zeznuti ipak, thnx,
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 16:36   #130
Joj, zaboravila sam da ne koristiš pčelinje proizvode, sorry..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 21:52   #131
Sve 5.
Danas sam u naletu šize gledala i La Riche Directions boje iako nisu prirodne, no nemaju puno šita i CF/veganske su. Ima jedna luda divna nijansa no radije bih uzela Biokap i bila sigurna da će boja trajati. Javim što sam na kraju odlučila.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 16:58   #132
cure ne želim kvariti zabavu ali ovdje se ne priča o kani,pročitajte prvi post...ovo je tema za sve druge biljke osim kane.

razlog zašto sam otvorila ovu temu...da otkrivamo i druge biljke osim kane koja je ograničena samo na crvene,smeđe i crne nijanse.

da otkrivamo druge biljke i to naročito one biljke koje su nekad koristile naše bake a pale su u zaborav kada su tržištem zavladale kemijske boje...kao npr orahovo lišće,kamilica,cvjetovi maslačka,šafran,korijen rabarbare,kadulja,cimet i slično

to je mjesto di bi trebale okupiti sve recepte da ne padnu u zaborav i izbrišu se sa lica zemlje...

to je znanje koje smo nasljedile od naših baka i vrijeme je da se pročuju i da ti recepti izađu iz prašnjavih bilježnica sa tavana...jer ako ne mi...naša djeca sigurno neće...

priroda je bogata i darežljiva i vrlo je žalosno što su naše police u kupaonici zamjenile tvornički sintetički i kemijski proizvodi koji se posvuda reklamiraju što je i žalosno i pod organskom kozmetikom a nemaju veze sa prirodnim ,

od toga nam zaista ništa ne treba,oni nam mogu samo uništiti zdravlje i kosu a i to smo se i naravno same uvijerile,pravac u svoju kuhinju i izradite ručno svoje boje...o tome ovdje pišemo

živjela priroda!
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 22:00   #133
našla sam jednu web stranicu o biljkama koje daju boje,biljke treba staviti u kipuću vodu i ostaviti preko noći,kosu je potrebno prvo isprati sa vodom i octom(omjer 1:4,ocat-voda)i onda namočiti kosu u boju i ostaviti 1 sat i isprati

žuto

lovorov list
alfa alfa sjemenke
brusnice
cikla
čičak
lišće celera
šafran
narcisa cvijet
dalija cvijet
maslačak cvijet
zlatošipka
vrijesak
neven
mimoza
zečija kiselica cvijet
stolisnik cvijet
žuta paprika
lišće breskve
dijetelina cvijet
šafranika
gospina trava cvijet
vratić
kurkuma
vrba listovi

naranđasto

joha -kora
mrkva
luk kora
jorgovan
lišajevi
kurkuma

nastavit ću kad budem imala više vremena...

izmeđuostalog možete ih također i koristiti za farbanje jaja,pošto uskoro dolazi uskrs,ideja više
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:17   #134
smeđu boju daju sljedeće biljke

brezina kora
kava
Ehinacea
komorač sjemenke i lišće
sljezove latice
hrastova kora
origano stabljika
orah,ljuska daje tamno smeđu


rozu boju daju sljedeće biljke

jagode
avokado kora i sjemenka
maline
trešnja
ružine latice
lavanda

crvenu boju daju sljedeće biljke

šipak oguljeni
kora plantane
korijen maslačka
cikla
bambus
kora drveta divlje jabuke
ružin šipak
korijen ivanjskog cvijeće
cvijet hibiskusa
priljepača korijen
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 02.04.2014. at 21:26.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:26   #135
sivu i crnu boju daju
sljedeće biljke


korijen perunike
borovnice
kora butternut tikve
rogač cijeli
orahova zelena ljuska
končara

Orahovo lišće pomješano sa hrastovim šišarkama( šišarke su izrasline na peteljkama i listovima hrasta, uzrokovane ubodom ose šiškarice) daje crnu boju

lišće jasena
lišće i kora leske
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 02.04.2014. at 21:48.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 14:19   #136
neznam zašto ne mogu pronaći nigdje osušeni korijen rabarbare(rhubarb-powder),pa sam odlučila naručiti izvana,ukoliko netko još traži možete je nabaviti sa ove stranice http://www.henna-boy.co.uk/rhubarb-p...wder,rabarbara je za tamne plavuše koje žele svjetliju kosu
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 02:33   #137
evo mene opet
Sutra pocinjem sa bojanjem kose ciklom, bas me zanima kakva ce ispasti, hoce li se boja primiti i nakon koliko puta ponavljanja.
Nadam se dubokom, tamnijem ljubicastom odsjaju i tonu..
__________________
santa maria della salute..

Zadnje uređivanje TheProvense : 07.09.2014. at 02:44.
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:22   #138
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
evo mene opet
Sutra pocinjem sa bojanjem kose ciklom, bas me zanima kakva ce ispasti, hoce li se boja primiti i nakon koliko puta ponavljanja.
Nadam se dubokom, tamnijem ljubicastom odsjaju i tonu..

rezultate molim...


PRIRODNO POSVJETLJIVANJE KOSE-BEZ HIDROGENA


pronašla sam jedan recept iz srednjeg vijeka,tako su žene nekad posvjetljivale kosu posve prirodno i bez oštećenja,iz talijanske knjige De Ornatu Mulierum


recept

vanjska kora oraha
kora dreveta oraha
alaun (aluminij-kalij-sulfat...Alum kamen je mineral koji je izrađen od aluminijskih soli i kalija,služi kao deodorans ili sredstvo za povraćanje,za vanjsku uporabu je neškodljiv)
hrastov žir

ne pišu omjeri pa bi trebalo eksperimentirati,a u uputama piše da treba stajati na kosi dva dana,vjerujem da se ta masa poprilično jako stvrdne,sasuši nakon dva dana ali u službi ljepote sve je dopušteno

nakon toga se kosa ispere,naravno i može se obojiti sa šafranom ili kanom

ta smjesa navodno izbljeljuje zbog taninske kiseline

vrlo zanimljivo...vjerujem da cu prvo isprobati na svojim vlasima sa četke koja je učinkovitost ali u svakom slučaju vrlo zanimljivo
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."

Zadnje uređivanje -KLEOPATRA : 10.09.2014. at 13:29.
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:40   #139
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
rezultate molim...
Naravno , vec sam stavila za cimet, staviti cu i za ciklu..

Prvi puta sam pogrijesila u pripremi tako da nemam nikakvih pomaka za prijaviti..naime, izmiksala sam ciklu, pomijesala sa medom i uljem, i to nije dobar nacin..
Kada se izmiksa, previse je mesa koje pada s glave, a malo soka..
Drugi puta cu isto izmiksati ali cu ostaviti u vodi preko noci, da se voda oboji i kao sto je gore napisano, namociti kosu time i ostaviti da djeluje koji sat..
Suma sumarum, ovaj nacin- izmiksana cikla je big
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:47   #140
Mislim da se ova tema trebala zvati prirodno nijansiranje kose jer se ovim prirodnim ma koliko se trudili (osim kane i indiga) ne može obojati kosa nego samo eventualno nijansirati.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.