Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2014., 21:57   #1861
@darsey, nije se nista dogodilo i nista ne treba ispravljati.
Ovo je dobar primjer slucaja u kojem gram zdrave pameti treba biti ispred bilo kojeg propisa.
Svi virmani su otisli s racuna.
To sto se jedan neto vratio, predstavlja novi dogadaj, neovisno o JOPPD obrascu.
Ako hoces, reci radniku da ti da izjavu da je zatvorio racun, ... bla..bla, iako niti to ne bih trazila, da sam imala takav dogadaj.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 22:22   #1862
Hvala apis Tak sam si nešto i mislila, al da budem sigurna.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 21:39   #1863
Imala sam obracun neplacenog dopusta, doprinosi na minimalnu osnovicu, neta nema, oznaka obveze 0045.
Brine me samo kolona 17. Poslala sam na punu provjeru dvije verzije, jednu sa upisanim iznosom u kol.17 a drugu sa nulom. Obje su prosle provjeru. Onda sam zvala tel.podrsku i tamo su mi rekli (prilicno nesigurno) da misle da treba popuniti iznosom osnovice za obracun doprinosa. Na kraju sam tako poslala.
Je li netko imao ovaj slucaj i sto je upisao u 17?
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 11:43   #1864
NEISPLATA PLAĆE

Radi li netko u Synesisu? Kako postići da platne naloge povuče kod naknadne isplate plaće, točnije doprinosa, po pripadajućem broju JOPPD-a kako su doprinosi zaduženi? Meni može samo pod brojem ovoga za naknadnu isplatu!

Jel se možda i tako može?
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 11:52   #1865
Pa radiš naloge tako da povučeš JOPPD (onaj predan zadnjeg u mjesecu) po kojem su ti zaduženi doprinosi za neisplaćenu plaću

Ili sam krivo pokopčala pitanje
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 12:50   #1866
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Pa radiš naloge tako da povučeš JOPPD (onaj predan zadnjeg u mjesecu) po kojem su ti zaduženi doprinosi za neisplaćenu plaću

Ili sam krivo pokopčala pitanje
u međuvremenu sam skužila, ma blentavo su to napravili, u biti se povuče onaj JOOPD kojim ide naknadna isplata plaće, ali se kod onog ručnog unosa, blizu toga polje, ručno unese broj joppd-a kojim su se zadužili doprinosi.
Onda tek tom kombinacijom on sve poveže, sadržaj jednog joppd-a i formu drugog joppd-a.

ŽIVJELA HRVATSKA !
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 00:27   #1867
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post
u međuvremenu sam skužila, ma blentavo su to napravili, u biti se povuče onaj JOOPD kojim ide naknadna isplata plaće, ali se kod onog ručnog unosa, blizu toga polje, ručno unese broj joppd-a kojim su se zadužili doprinosi.
Onda tek tom kombinacijom on sve poveže, sadržaj jednog joppd-a i formu drugog joppd-a.

ŽIVJELA HRVATSKA !
Tek sad vidjela pitanje...da imaš polje broj JOPPD-a kojim su zaduženi doprinosi i tu moraš ručno ispraviti...inače piše na F1 (prošli mjesec sam imala baš, pa sam isto zapela)
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 07:53   #1868
Isplata otpremnine

Prema Pravilniku o por.na doh. NN 79/2013 bila je moguća isplata otpremnine u gotovini. Zna li netko, važi li to još uvijek? Unaprijed hvala
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 08:22   #1869
Quote:
ZEDXL kaže: Pogledaj post
Prema Pravilniku o por.na doh. NN 79/2013 bila je moguća isplata otpremnine u gotovini. Zna li netko, važi li to još uvijek? Unaprijed hvala
važi
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 09:59   #1870
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
važi
Puno hvala Nedica
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 13:28   #1871
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Imala sam obracun neplacenog dopusta, doprinosi na minimalnu osnovicu, neta nema, oznaka obveze 0045.
Brine me samo kolona 17. Poslala sam na punu provjeru dvije verzije, jednu sa upisanim iznosom u kol.17 a drugu sa nulom. Obje su prosle provjeru. Onda sam zvala tel.podrsku i tamo su mi rekli (prilicno nesigurno) da misle da treba popuniti iznosom osnovice za obracun doprinosa. Na kraju sam tako poslala.
Je li netko imao ovaj slucaj i sto je upisao u 17?
u polje 17. ide 0,00 jer se radi o slučaju kada nema isplate plaće, tj. ni u polju 11. nema bruto iznosa
mansad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:13   #1872
Quote:
mansad kaže: Pogledaj post
u polje 17. ide 0,00 jer se radi o slučaju kada nema isplate plaće, tj. ni u polju 11. nema bruto iznosa
Hvala na odgovoru, tako sam i mislila.
To mi je situacija od prije nekoliko mjeseci ali sad kontroliram sve predane obrasce, trazim greske tako da ih ispravim prije kraja godine.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 20:31   #1873
Kako bi izgledao joppd za ovu situaciju: zadnji dan u mjesecu, obracun i uplata doprinosa, uplata samo dijela svake neto place, uplata poreza i prireza za isplacen dio place?
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 23:31   #1874
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Kako bi izgledao joppd za ovu situaciju: zadnji dan u mjesecu, obracun i uplata doprinosa, uplata samo dijela svake neto place, uplata poreza i prireza za isplacen dio place?
Nikako, takva varijanta nije predviđena zakonom.

Ili prijavljuješ komplet isplatu, platiš sve doprinose, poreze i neto koliko ti stigne, a ostatak isplatiš što prije s istim brojem jopca i preuzimaš rizik ako tko dođe u kontrolu isplate neta da ćeš imat problema...ili prijavljuješ neisplatu plaća, platiš samo doprinose, skupljaš nekoliko dana za komplet neto, porez i prirez i šalješ novi joppd za isplatu neta kad isplatiš pa si čista.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 10:48   #1875
[QUOTE=devilgirl;51726358]Nikako, takva varijanta nije predviđena zakonom./QUOTE]

Zbog istinitog prikazivanja poslovnog događaja takva varijanta mora postojati i postoji. Jasno mi je sto drugi rade u toku istog mjeseca ali ovdje je problem isteku mjeseca u kojem se koristi samo jedan osobni odbitak, porezi i prirezi moraju biti točno zaduženi i plaćeni jer je išla i isplata dijela neta. Naknadna kontrola će to otkriti i tražiti ispravak, bolje je onda odmah napraviti istinit prikaz.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 12:01   #1876
Trebam ispraviti cijeli JOPPD obrazac, povuči ga.

Ispravljam li ga pod istim brojem JOPPD kao što je bio taj izvorni, ali vrstom izvješća 2 ispravak?
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 23:34   #1877
[QUOTE=ani08;51729393]
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Nikako, takva varijanta nije predviđena zakonom./QUOTE]

Zbog istinitog prikazivanja poslovnog događaja takva varijanta mora postojati i postoji. Jasno mi je sto drugi rade u toku istog mjeseca ali ovdje je problem isteku mjeseca u kojem se koristi samo jedan osobni odbitak, porezi i prirezi moraju biti točno zaduženi i plaćeni jer je išla i isplata dijela neta. Naknadna kontrola će to otkriti i tražiti ispravak, bolje je onda odmah napraviti istinit prikaz.
Pa ajde nam onda objasni kako ćeš to napraviti ako misliš da je moguće ?

Da si dan ranije išla na isplatu dijela neto plaće mogao se napraviti obračun isplate akontacije plaće i za taj dio platiti sve, dio pripadajućih doprinosa, poreza i prireza. I onda zadnji dan raditi konačni obračun i staviti šifru 0041 kao neisplata drugog dijela.

Ali ako to radiš u jednom danu, ja ne vidim mogućnost kako to istinito prikazati...ako si našla način eto podijeli s nama da i mi naučimo.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 07:37   #1878
[QUOTE=devilgirl;51739431]
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post

Pa ajde nam onda objasni kako ćeš to napraviti ako misliš da je moguće ?

Da si dan ranije išla na isplatu dijela neto plaće mogao se napraviti obračun isplate akontacije plaće i za taj dio platiti sve, dio pripadajućih doprinosa, poreza i prireza. I onda zadnji dan raditi konačni obračun i staviti šifru 0041 kao neisplata drugog dijela.

Ali ako to radiš u jednom danu, ja ne vidim mogućnost kako to istinito prikazati...ako si našla način eto podijeli s nama da i mi naučimo.
Sve si lijepo napisala.... samo ne znam što si napravila nakon slanja ovog posta, vjerojatno si zatvorila stranicu i nastavila dalje. Jer da si samo na trenutak stala i pročitala vlastiti post rješenje bi te ubolo u oči: zadnji dan, jedan obrazac, dva retka po radniku, jedan sa oznakom 0041 a drugi 0001 sa plaćenim netom, porezima i prirezima. I da, obrazac prolazi.
Komentar ti je na mjestu ali jednostavno nisam imala vremena za forum dok sve ne postavim i pošaljem. Sad možemo svi tražiti nedostatke ovog rješenja.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 02:13   #1879
[QUOTE=ani08;51740717]
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post

Sve si lijepo napisala.... samo ne znam što si napravila nakon slanja ovog posta, vjerojatno si zatvorila stranicu i nastavila dalje. Jer da si samo na trenutak stala i pročitala vlastiti post rješenje bi te ubolo u oči: zadnji dan, jedan obrazac, dva retka po radniku, jedan sa oznakom 0041 a drugi 0001 sa plaćenim netom, porezima i prirezima. I da, obrazac prolazi.
Komentar ti je na mjestu ali jednostavno nisam imala vremena za forum dok sve ne postavim i pošaljem. Sad možemo svi tražiti nedostatke ovog rješenja.
Hmmm po meni je nedostatak da u jednom danu obračunavaš i akontaciju prvog dijela i konačni obračun, nema logike baš jer isplata u više dijelova nije zamišljena na taj način...ali ako ti je pomoglo i prošlo
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 11:21   #1880
imali smo neisplatu plaće krajem mjeseca. stavili smo u joppd sve kao da je obračunato i šifru 0041 i podnijeli obrazac sa 30.09.2014. sad smo podnijeli novi obrazac kod isplate sa novim joppd brojem od 02.10.2014. i imamo 2 zaduženja sada. što napraviti? ne trebam pričati da gđa iz porezne nema pojma što napraviti jer ona to do sada nije imala...
neznamništa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.