Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2008., 15:43   #1
Žarko Puhovski

Isplati se pročitati članak sa amaca

U ovoj jadnoj državi, posve poremećenih ili čak nepostojećih općih vrijednosti svakodnevno se događaju stvari od kojih bi nam svima trebala 'stati pamet'. Jedna od takvih stvari bio je i nedavni 'skandal' kad je šibenska bolnica odbila uzeti krv od dobrovoljnog davatelja 'jer je taj bio Srbin'. Prethodnih nekoliko riječi nije slučajno pod navodnicima – pod tim se naime naslovom ili podnaslovom u hrvatskom tisku pojavilo nekoliko članaka i komentara koji su u daljnjem tekstu ipak dali objašnjenje ove hrvatske želje ili namjere za 'krvnom čistoćom'. Halabuka koja je trajala jedan dan i koja je bila posve besmislena svjedoči o mnogo toga ali ponajprije o krajnje problematičnom djelovanju medijskih radnika (tj novinara) spremnih u svakom trenutku napraviti skandal iz najobičnije svakodnevnice. Skandali kao skandali očito su nešto bez čega mediji nisu u stanju funkcionirati pa je zato razumljivo da ih onda kad ih nema, treba proizvesti. Što je najgore, ustrajavanje medijskih radnika na 'skandaloznosti' ovog postupka liječnika šibenske bolnice očitovalo se i u još nečem.

Netko je, tražeći povredu ljudskih prava ili uobičajenu 'hrvatsku ksenofobiju' (kad su u pitanju Srbi!), našao za potrebno potražiti o svemu i mišljenje nikog drugog doli Žarka Puhovskog. Žarko Puhovski danas je u Hrvatskoj gotovo nezaobilazan lik svih mogućih rasprava; gotovo nešto poput savjesti nacije. Bivši predsjednik Hrvatskog Helsinškog odbora (kojem se nadajmo se približava konac ali sada pod upravom Ive Banca) spreman je uvijek i u svakom terenutku komentirati baš sve; od prava pasa na svježi zrak do objašnjavanja tko i kako može u Hrvatskoj dati krv. Apsurd situacije u kojoj novinar traži mišljenje o davanju krvi od Žarka Puhovskog umjesto od liječnika prelazi svaku granicu dobrog ukusa i jednako govori o idiotizmu novinara kao i o neviđenom bezobrazluku samog Puhovskog, koji umjesto da novinara uputi na pravu adresu, žustro radi na održavanju mita o vlastitoj renesansnoj znanstvenoj univerzalnosti. Budući je ovaj mit o Puhovskom prevršio svaku mjeru, možda ne bi bilo zgorega osvježiti pamćenje javnosti o stručnim kvalitetama ovog našeg jedinstvenog i univerzalnog znalca...

Ovaj redovni profesor filozofije na zagrebačkom filozofskom fakultetu (i propali student fizike) zapravo je studirao političke nauke. On je dakle diplomirani politolog. Pitanje svih pitanja je kako su oni koji Puhovskom nikada nisu držali predavanja (dakle nastavni kadar katedre za filozofiju zagrebačkog FF-a) prepoznali u našem Žarku dobrog kandidata za profesora na katedri za filozofiju? A odmah potom, netko bi u javnosti a posebno na tome fakultetu trebao odgovoriti na još jedno pitanje: kako je naime moguće da svi hrvatski znanstvenici do svojeg statusa stižu objavljivanjem radova u meritornim međunarodnim i domaćim časopisima dok istovremeno, Žarko Puhovski takvih nema. Ni jednog jedinog. Čak i u domaćim publikacijama među kojima su i 'Filozofska istraživanja', pozanata po davanju mjesta velikosrpskim ideolozima poput Milana Kangrge (njemu je čak posvećen i jedan cijeli broj!) Žarka Puhovskog – nema. Pitat će netko, a zbog čega bi Žarka Puhovskog trebalo biti u Filozofskim istraživanjima? Žarko Puhovski naime poznat je u Hrvatskoj javnosti već desetljećima. Osim kao predsjednik HHO-a svoje svijetle trenutke doživio je sedamdesetih godina XX stoljeća kad se iskazao kao jedan od najbješnjih protivnika Hrvatskog proljeća te kao svjedok optužbe protiv studentskih vođa koje su tim istim vođama upropastile barem trećinu života. To ga vjerojatno i jest kvalificiralo za budućeg tribuna HHO-a.

Propali fizičar, propali politolog ali i van svih važećih normi izabrani pofesor filozofije na zagrebačkom Filozofskom fakultetu, bez znanstvenih radova u koje vjerojatno ne spadaju ni njegova komentiranja hrvatske transfuziološke prakse, Puhovski očito ima neku drugu ulogu u hrvatskoj javnosti. Tko mu je dodijelio takvu ulogu? Što ga kvalificira za posao koji obavlja i na fakultetu i u javnosti? Ili mu možda njegov položaj na FF-u služi samo kao paravan da se izjašnjava o stvarima o kojima ne zna baš ništa? Takva pitanja naime, ne postavljaju se. A tko bi ih i postavljao kad ga polupismeni hrvatski novinari drže stručnjakom za – transfuziologiju? Može li uopće postojati šansa za istinu u društvu u kojem su s jedne strane ovakvi novinari a s druge univerzalni savjetnici poput Puhovskog, bez ikakvih kvalifikacija za posao koji rade? Izmišljeni ali ujedno i (posve razumljivo!) univerzalni stručnjak, 'savjest nacije', znanstvena i filozofska nula, u stvari je proizvod jugoslavenskog političkog sistema koji je i danas živ i zdrav djelujući kao političko podzemlje. Nadajmo se da će i ovaj kratki tekst pomoći u širenju istine o tome tko je, što radi i za čiji račun, gospodin Žarko Puhovski. PS: krv dobrovoljnog davaoca (sa srpskom putovnicom) nije uzeta zbog općeeuropskoh propisa da davaoci krvi mogu biti samo državljani zemlje u kojoj se daje krv.
http://http://hakave.org/index.php?o...=3087&Itemid=1
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 19:11   #2
Žarko Puhovski-licemjer stoljeća.

Nekako mi se cini da su Slavko Goldstein (NSS - nasvrseni gimnazijalac) i sinek Ivo Goldstein (fakultetski prof. ) cak i ponesto veci od Puhovskog.
__________________
CUM GRANO SALIS
Long Play is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 20:51   #3
....nije to nista...neki dan mali od brata isao rusiti jednu bukvetinu...i sto mu nije puka lanac na zagi i sjebe vjeverici koljeno....jeb ga sjedila vjeverica odma kraj bukve....
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 21:49   #4
Quote:
krule kaže: Pogledaj post
....nije to nista...neki dan mali od brata isao rusiti jednu bukvetinu...i sto mu nije puka lanac na zagi i sjebe vjeverici koljeno....jeb ga sjedila vjeverica odma kraj bukve....
Dobro covjece jel ti to pokusavas biti duhovit ili si jednostavno idiot?
Ako je ovo prvo, ne uspjeva ti
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 12:23   #5
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Dobro covjece jel ti to pokusavas biti duhovit ili si jednostavno idiot?
Ako je ovo prvo, ne uspjeva ti

...nije ni to nista...neki dan mali od brata uzeo pistolj marke walther P38...i sto mu nije pistolj upao kravi u guzicu...i taman da ce ga rukom izvlacit van, ja mu recem - ostavi ga mali unutra tamo mu je i mjesto!

p.s. evo svi se u studentskom domu smiju....jel i tebi smjesno? il si i ti kao i ja - idiot...
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 14:45   #6
Quote:
krule kaže: Pogledaj post
...nije ni to nista...neki dan mali od brata uzeo pistolj marke walther P38...i sto mu nije pistolj upao kravi u guzicu...i taman da ce ga rukom izvlacit van, ja mu recem - ostavi ga mali unutra tamo mu je i mjesto!

p.s. evo svi se u studentskom domu smiju....jel i tebi smjesno? il si i ti kao i ja - idiot...
Znači idiot
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 05:25   #7
[QUOTE=Panonicus;15745072]Isplati se pročitati članak sa amaca
Autor clanka je amacov Spectator

Renesansni znanstvenik Žarko Puhovski

Na amacu ima jedan jako zanimljiv clanak o filozofovskom fakultetu
Ako je i samo pola istina sto autor pise...

Lučonoše
U zadnjoj raspodjeli novačkih mjesti glavnu riječ vodio je – Žarko Puhovski. Najveći broj projekata nije dobio novake dok je Ivo Goldstein je dobio dva novaka, Neven Budak jednog, Drago Roksandić jednog, Branko Đaković s etnologije jednog, i tako dalje i tome slično. O Dragi Roksandiću poneki detalj može se naći malo niže u tekstu.
I što veli na to cvijet hrvatske inteligencije koji radi na toj instituciji? Apsolutno ništa! Vide da im je to jedina opcija jer im svima upravlja alkoholičar koji u alkoholnom bunilu hoda fakultetom i demonstrira intelektualne dosege kako vlastite tako i određene politike koja ljudima poput njega omogućava sveučilišnu karijeru. On međutim, posve očito, ima veliku podršku najviših vlasti. Nije jasno zašto: je li veza masonstvo ili ljudi koji na neki način moraju biti zahvalni njegovu ocu, bivšem rektoru pa ministru tj šefu SIZ-a u crno doba osamdesetih godina, za čijeg mandata je sveučilište rascjepkano na niz pravnih osoba nakon čega se do dana današnjeg nije vratilo u oblik kakav imaju sva sveučilišta u svijetu.


...Jedna od zvijezda sadašnje konstelacije snaga na FF-u je i neizbježni Žarko Puhovski, osoba čija akademska titula počiva na člancima objavljenim u Feralu i Arkzinu. To je naime materijal kojeg je dotični naveo kao svoja djela koja ga kvalificiraju za profesorski položaj na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. I tako je Žarko Puhovski, na člancima iz Ferala postao sveučilišni nastavnik. (Onima koji u ovo sve ne vjeruju preporučujemo da zatraže relevantne dokumente od fakulteta i uvjere se sami.)...

Filozofski fakultet u Zagrebu, 1971-2007
Na braniku građanskog društva...


Elio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 09:06   #8
Zgrožen sam nakon što sam pročitao tekstove o FF u ZG-u. Nije da nisam ništa znao o tome tko vedri i oblači u tim područjima, ali to je ipak previše.

Držim da su za takvo stanje odgovorni ministar D. Primorac i predsjednik vlade I. Sanader.
vbureti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 13:05   #9
Evo ja sam uspješni student fizike i mislim da ljudi poput Puhovskog imaju svoju svrhu u društvu.
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 15:30   #10
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Evo ja sam uspješni student fizike i mislim da ljudi poput Puhovskog imaju svoju svrhu u društvu.

Je, na njegovom primjeru mozes dokazivati teoriju relativiteta !
__________________
Srbi lazu ! To im je od Boga ! (A.G.M.)
Wilbur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 15:37   #11
Quote:
Wilbur kaže: Pogledaj post
Je, na njegovom primjeru mozes dokazivati teoriju relativiteta !
Što bi to trebalo značiti?
Nemoj koristiti izraze koje ne razumiješ i pročitaj OP.
Lord Fluffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 16:04   #12
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Što bi to trebalo značiti?
Nemoj koristiti izraze koje ne razumiješ i pročitaj OP.
Pa otprilike: da je sve relativno ! Ali za tako nesto treba imati i ponesto sire znanje od fizike !
Inace naravno da ti kao student fizike sve razumijes, narocito u drustvenim znanostima i zbivanjima.


Quote:
horus kaže:
obcenito je medu vecim grjeskama tudmana, sto nije pocistio taj fakultet, te mu vratio originalno ime...
A i Fakultet politickih znanosti, te poneke sa Pravnog fakulteta !
__________________
Srbi lazu ! To im je od Boga ! (A.G.M.)
Wilbur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 15:58   #13
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Evo ja sam uspješni student fizike i mislim da ljudi poput Puhovskog imaju svoju svrhu u društvu.
koje komentar... pravi si fluffer...

obcenito je medu vecim grjeskama tudmana, sto nije pocistio taj fakultet, te mu vratio originalno ime...
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 16:24   #14
Quote:
Lord Fluffy kaže: Pogledaj post
Evo ja sam uspješni student fizike i mislim da ljudi poput Puhovskog imaju svoju svrhu u društvu.
Ne, nego si ti arogantni nedotepenac, koji sramoti taj odjel PMF-a.

Kakve jebene veze ima to što si ti "uspješni student fizike"?Je li tvoje mišljenje više vrijedno od KV vozača?

P.S.Ne šalji mi privatne poruke.Hvala.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 16:32   #15
he he, samo nek oni na filozofskom slusaju svoje pseudo liberalne profesore i velike borce za ljudska prava hahahah

zato im je i ojacala konkurencija hrvatski studiji

inace sam ponosan student hrvatskih studija i mogu samo rec najvece pohvale.

p.s. na postdiplomskom doktorskom studiju sociologije na filozofskom, grupu cine 2/3studenata sa hs-a sto dovoljno govori o kvaliteti studija na filozofskom (inace, hs jos nema svoj postdiplomski doktorski studij tako da su studenti hs-a prisiljeni ici na filozofski)
spud is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 16:52   #16
Quote:
spud kaže: Pogledaj post
he he, samo nek oni na filozofskom slusaju svoje pseudo liberalne profesore i velike borce za ljudska prava hahahah

zato im je i ojacala konkurencija hrvatski studiji

inace sam ponosan student hrvatskih studija i mogu samo rec najvece pohvale.

p.s. na postdiplomskom doktorskom studiju sociologije na filozofskom, grupu cine 2/3studenata sa hs-a sto dovoljno govori o kvaliteti studija na filozofskom (inace, hs jos nema svoj postdiplomski doktorski studij tako da su studenti hs-a prisiljeni ici na filozofski)
nazalost postoji cak diskriminacija apsolvenata s HS, pri zaposljavanju u drzavne sluzbe... sto je protuzakonito...
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 01:20   #17
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Isplati se pročitati članak sa amaca
Ne isplati se...

Tamo se pak javljaju vrhunski politički intelektualci koji su završili matematiku u Beogradu, jugoslavistiku itd.

I ti i takvi "raskrinkavaju" Puhovskog

Da se odmah razumijemo - nisam neki obožavatelj Puhovskog, ali iz onih njegovih radova koje sam čitao o filozofiji politike vidim da čovjek itekako poznaje to područje tako da je ovo puko klevetanje...
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 06:01   #18
Quote:
Profesor_ kaže: Pogledaj post
Ne isplati se...

Tamo se pak javljaju vrhunski politički intelektualci koji su završili matematiku u Beogradu, jugoslavistiku itd.

I ti i takvi "raskrinkavaju" Puhovskog

Da se odmah razumijemo - nisam neki obožavatelj Puhovskog, ali iz onih njegovih radova koje sam čitao o filozofiji politike vidim da čovjek itekako poznaje to područje tako da je ovo puko klevetanje...
Zanimljivo, gledište: jednom je otežavajuća činjenica što je matematiku završio u Beogradu, iako je svjetski poznati matematičar u čiju se čast organizira kongres u Hrvatskoj, a drugome je je dovoljno da bude inteligentan, i da o je o svemu ponešto naučio, pa makar kao "jugoslaven" progonio hrvatski nacionalizam 70-tih, a kad mu je propala Juga, kamo će nego vratio se svojim "korjenima" te uživa sve privilegije kao - Židov, tj. kao manjinac jer u nas se manjinci tretiraju kao svete krave u Indiji. Još je zanimljivije pitanja: po čemu je Židov. Po vjeri ? Ne bih rekao, jer koliko ga poznam on je ateist.
vbureti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 09:29   #19
...

Quote:
vbureti@htnet-dsl kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, gledište: jednom je otežavajuća činjenica što je matematiku završio u Beogradu, iako je svjetski poznati matematičar u čiju se čast organizira kongres u Hrvatskoj, a drugome je je dovoljno da bude inteligentan, i da o je o svemu ponešto naučio, pa makar kao "jugoslaven" progonio hrvatski nacionalizam 70-tih, a kad mu je propala Juga, kamo će nego vratio se svojim "korjenima" te uživa sve privilegije kao - Židov, tj. kao manjinac jer u nas se manjinci tretiraju kao svete krave u Indiji. Još je zanimljivije pitanja: po čemu je Židov. Po vjeri ? Ne bih rekao, jer koliko ga poznam on je ateist.
Govorimo li o onom matematičaru koji je rođen izvan Hrvatske, završio matematiku u Beogradu, doktorat stekao u Beogradu, oženio se sa kćeri vojnog lica započeo karijeru na tamošnjim visokoškolskim ustanovama, da bi sredinom 80-ih došao u Hrvatsku?

Njega cijenim kao matematičara i to je to.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 18:13   #20
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Govorimo li o onom matematičaru koji je rođen izvan Hrvatske, završio matematiku u Beogradu, doktorat stekao u Beogradu, oženio se sa kćeri vojnog lica započeo karijeru na tamošnjim visokoškolskim ustanovama, da bi sredinom 80-ih došao u Hrvatsku?

Njega cijenim kao matematičara i to je to.
Taj matematicar je rodjen 1948. godine u Kotoru, Boka Kotorska, dakle iste godine kada je "Djilasova komisija" otela Boku Kotorsku Hrvatskoj i pripojila je Crnoj Gori.
Od 1972. do 1982. godine diplomira, magistrira i doktorira u Beogradu ! Kada bi ti ponesto shvacao, onda bi shvatio da je to bila sudbina malih naroda bez vlastite drzave, a ovako ti to nitko ni ne moze objasniti.
Od 1977 - 1987 zaposlen na građevinsko-arhitektonskom fakultetu u Splitu, a od 1987. (i danas) na tekstilno-tehnološkom fakultetu u Zagrebu.
Od 1992. godine suradnik-clan, a od 2000. godine redoviti član HAZU.
Objavio preko 650 svjetski poznatih i priznatih djela iz podrucja matematike, te u svojoj domeni (teorije nejednakosti) jedan je od vodecih priznatih svjetskih matematicara.

Osim strucnih radova objavio i oko 25 literarnih radova u vezi Hrvatske.

Supruga Ankica nije kci vojnog lica.

Inace ne bi ti bilo lose da procitas poneku njegovu knjigu, tim vise sto je taj covjek za Hrvatsku u tjedan dana svog zivota napravio toliko dobroga i pozitivnog, koliko ti ne bio mogao ni u tri zivota, s time da se jako trudis..
__________________
Ja ne ljubim Hrvatsku zbog glupana, nego zbog sebe i zbog onih koji nisu glupani, a tih jos ima, hvala Bogu.
A.G.Matos
Komunalac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.