Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 10:58   #121
Quote:
mmmatija kaže: Pogledaj post
To je 590€/2 i ja sam priblizno tako racunao jer bi isto isao na bolje materijale ali manje kvadrata od tebe. Hvala na info. Velis to je sa svim doprinosima, prikljuccima i papirima? Radovi i materijal na crnjaka ili s pdv-om?


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
Materijal sa Pdv a radovi
Josip1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 12:44   #122
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Cijena gradnje klasične kuće i montažne je podjednaka, no kod gradnje klasične kuće možeš uštedjeti na više mjesta, neke radove sam izvedeš, nešto ti frendovi odrade...
Gledaj ovako računicu:
15k€ - građevinska dozvola, priključak struje, priključak vode, geodet, arhitekt (tu je arhitekt još najmanja stavka)
10k€ - kuhinja, osnovni namještaj i bijela tehnika
5k€ - grijanje (priključak plina+kotlovnica, ili pelet sustav ili nešto treće)
5k€ - osnovno uređenje okoliša, iskop, navoz šljunka, zemlje, ograda.
To je ukupno 35k€, ostaje ti 65k€ za samu gradnju.
Računaj minimum za kvalitetnu gradnju i solidne materijale izvana i iznutra, 500€/m2, za manju kuću se to više približava cifri od 600€, ali u svakom slučaju se dolazi do cca 100 - 120m2 kućice.
Cijena od 10k€ za zemljište mi se ćini mala, no to ovisi od lokacije do lokacije.
Mislim da se u Zaboku, Oroslavju i Stubakima ili negdje oko Jakovlja da dobiti solidno zemljište za taj novac. Ne tražim i ne želim veliki posjed jer imam previše posla da mogu raditi oko kuće po cijele dane. Trebam kuću, parking za 2 auta i malo dvorišta i mali vrt. Kuhinju imam u sadašnjem stanu i mislim da ću je seliti u kuću, tako da mi tu otpada ta stavka. Možda bi izdvojio koju tisućicu više za neko dobro zemljište. Vidjeti ćemo...
freddust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 12:16   #123
Thumbs up Gradnja kuce

Pozdrav ekipa

Evo procita sam dosta o gradnji kuce ali ovi stariji postovi od 2006-2010 mislim da su prestari i da su cijene se dosta prominile. Htio bih pitat koga od vas dali zna ozbiljnu i dobru firmu u dalmaciji kojoj bih dao da mi napravi ponudu za izgradnju kljuc u ruke. Kuca koju gradim je moderna i dosta zahtjevna za gradnju. Ima podrum, garazu u razini kuce i 2 kata. Uz kucu je jos bazen i vanjska kuzina. Teren sam kupio ima godinu ipo dana i sredio sve papire i sad pocinje gradnja nadam se.

Do sad sam dao na par firmi ponudu ali sve su firme iz Sibenika a htio bih viditi i kakvu bi ponudu imale firme vanka Sibenika.

Dakle koliko bi dosla od oka cijena iskopa za garazu (60 kvadrata) plus bazen 7x3 metra, vanjsku kuzinu od 20 kvadrata i naravno kucu od 2x po 100 kvadrata?

Zadnjih godina sam puno stedio da bih napravio ovakvu kucu i sad sam eto dosao do te faze. Dali mi mozete reci vase misljenej koliko bi mogao doci kljuc u ruke sve osim namjestaja za ovakvu kucu?

Hvala na vasim sugestijama i misljenjima

Pisemo se
__________________
http://pomorac.net/
sibenskibiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 12:51   #124
Cool Upomoć

Pozdrav

Zanima me može li se izgraditi prizemnica sa 65000€?I što bi uopće ulazilo u tu cijenu?
Unaprijed hvala na odgovoru
landlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 10:41   #125
Dakle, dogovorite idejni projekat s troskovnikom.
Odradite ga zajedno s projektantom.
Sto bolji projektant (NE JEFTINIJI) objekat ce biti funkcionalniji i recimo globalno ljepsi. Glavni projekt te na kraju izvedbeni s detaljima i detaljnim troskovnikom.

S tim DETALJNIM TROSKOVNIKOM koji je zapravo i jedini kljuc ustede na objektu, ugovaraju se cijene izvodenja.

Varijante: nesto preskocimo, ovaj projekt ne trebamo su imbecilne i kostaju najvise, a stednja i projektiranje od strane majstora (promjena detalja, promjena materijala...) su najgluplje sto mozete napraviti...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 10:48   #126
Ma nema šanse da se digne kuća za te pare..
Ja sam već potrošio 45 tisuća eura a nisam ni zabio lopatu u zemlju.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:19   #127
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ma nema šanse da se digne kuća za te pare..
Ja sam već potrošio 45 tisuća eura a nisam ni zabio lopatu u zemlju.
Malo detaljnije .....
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:20   #128
Ispravak, 30000 Eura.
U to spada zemljište od 750kvadrata, trošak projekta, trošak geodeta tj.geodetskog projekta, trošak izrade pristupnog mostića. Kaparilali smo sada kuću tako da je sveukupno 45000eura.
Sam visoki roh bau kuća će me doći 72000eura sa temeljima, instalacijom struje i vode. Stavljam sve u excel tablicu pa ću znati konačno kolika će ukupna cijena biti kuće. Kuća će imati 120m2.

Mislim da je potpuno nemoguće napraviti kuću za 65000 eura. Pogotovo kada znam kakve nebulozne ponude dobivam za instalaciju. Možda se i može napraviti kuća za te pare ali onda će više biti vikendica nego kuća.
Pare idu samo tako kroz ruke.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 12:56   #129
Quote:
landlica kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Zanima me može li se izgraditi prizemnica sa 65000€?I što bi uopće ulazilo u tu cijenu?
Unaprijed hvala na odgovoru
Nije pitanje dali se može napraviti nego što već imaš?
dakle:
zemljište imaš-nemaš?
Zemljište imaš- vlasništvo riješeno-ne rješeno?
zemljište imaš, dali slučajno imaš priključke?
Ako nemaš baš ništa, sa 65 000e ćeš teško do krova nad glavom osim ako nisi negdje jako daleko od mora i od Zagreba.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 11:05   #130
pozdrav ljudi
molim malu pomoc savjet : evo cemu se radi:
nasljedio sam veliku starinu, kuca je 18*12 plus konobe garaza..
kuca je jako stara (preko 100 godina) i ima puno vlage, pocela je trulit. sad bi ja to srusio i napravio od ytonga kucicu cca 100 m2 plus 50m2 garaze i kotlovnice. koliko bi me to izaslo znaci temelj i kucica do krova, posto imam prijatelje koji bi mi sve napravili sve unutarnje radove.. ( znaci kupio bi samo materijal za unutra instalaciju plocice parkete... oni bi to postavili )
to je u primorskoj zupaniji i ima sve prikljucke struja voda telefon..

hvala
oberjelen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 15:29   #131
molim pomoć,ovako obiteljska kuća prizemnica 140 kvadrat iznutra,zidovi puna cigla 30cm,dizao bi kat sa prednje strane normalna visina,na drugi kraj da pada kao potkrovlje,tavan je samo podaskan ispod dasaka trstika,nebi radio betonsku deku (jer zelim da se dole može normalno živjeti) nego suha gradnja,deka bi bila od usb ploča,stari krov bi se demontirao,dignuo bi se kat kako sam rekao,vratili bi se stare grede jer su u izvrsnom stanju,nove letve bi išle i novi crijep,zanima me cijena toga šta sam naveo bez unutarnjih radova,kuća je građena 1937,moja otac ju je kupio 2007 kuća ima dozvolu i sve ali nema dozvolu za nadogradnju,pa me zanima kako se kreće cijena dozvole za nadogradnju i koliko novaca bi odprilike košta takav zahvat na kući,područje Laduč-Zaprešić.Hvala
usbcard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 09:12   #132
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Cijena gradnje klasične kuće i montažne je podjednaka, no kod gradnje klasične kuće možeš uštedjeti na više mjesta, neke radove sam izvedeš, nešto ti frendovi odrade...
Gledaj ovako računicu:
15k€ - građevinska dozvola, priključak struje, priključak vode, geodet, arhitekt (tu je arhitekt još najmanja stavka)
10k€ - kuhinja, osnovni namještaj i bijela tehnika
5k€ - grijanje (priključak plina+kotlovnica, ili pelet sustav ili nešto treće)
5k€ - osnovno uređenje okoliša, iskop, navoz šljunka, zemlje, ograda.
To je ukupno 35k€, ostaje ti 65k€ za samu gradnju.
Računaj minimum za kvalitetnu gradnju i solidne materijale izvana i iznutra, 500€/m2, za manju kuću se to više približava cifri od 600€, ali u svakom slučaju se dolazi do cca 100 - 120m2 kućice.
Cijena od 10k€ za zemljište mi se ćini mala, no to ovisi od lokacije do lokacije.
Ovo za 100 - 120 m2 si mislija na bruto ili neto.
goginjo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 14:46   #133
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ispravak, 30000 Eura.
U to spada zemljište od 750kvadrata, trošak projekta, trošak geodeta tj.geodetskog projekta, trošak izrade pristupnog mostića. Kaparilali smo sada kuću tako da je sveukupno 45000eura.
Sam visoki roh bau kuća će me doći 72000eura sa temeljima, instalacijom struje i vode. Stavljam sve u excel tablicu pa ću znati konačno kolika će ukupna cijena biti kuće. Kuća će imati 120m2.

Mislim da je potpuno nemoguće napraviti kuću za 65000 eura. Pogotovo kada znam kakve nebulozne ponude dobivam za instalaciju. Možda se i može napraviti kuća za te pare ali onda će više biti vikendica nego kuća.
Pare idu samo tako kroz ruke.
Nemoguce za te pare, mozda neki roh -bau ako imas zemljiste rijeseno, al mislim nikako kuca za uselit.... tipa recimo za 120m2 ti je samo zbukanje + gletanje i brusenje preko 50000kn ... fasada ti je još tolko ... struja, voda, estrih, potkrovlje knauf ako imas jos 50000 a mozda i vise... centralno 50000kn i tak dalje to je vec 200kKN a onda tek prozori vrata, plocice parketi laminati i tak dalje...
MK956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 17:44   #134
Quote:
MK956 kaže: Pogledaj post
Nemoguce za te pare, mozda neki roh -bau ako imas zemljiste rijeseno, al mislim nikako kuca za uselit.... tipa recimo za 120m2 ti je samo zbukanje + gletanje i brusenje preko 50000kn ... fasada ti je još tolko ... struja, voda, estrih, potkrovlje knauf ako imas jos 50000 a mozda i vise... centralno 50000kn i tak dalje to je vec 200kKN a onda tek prozori vrata, plocice parketi laminati i tak dalje...
Ne znam na koje pare si mislio, ali ja se toplo nadam da ću kad potrošim 65000 EUR već imati nešto za vidjeti , no da, neće biti ni blizu gotovo.

A ove cijene, mislim da si nešto pomiješao, ili ako nisi, pošalji mi info od nekog tko će mi napraviti struju, vodu i knauf za 50k kuna

Struja ce nas doc oko 35k kuna, voda isto toliko, knauf isto dosta (ali imamo dio pregradnih zidova), no s druge strane estrih, žbuka, gletanje i krečenje su mi po troškkovniku oko 45k kn. Ovo je sve bez PDV-a, tako da i to treba dodati!
mala1mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 21:16   #135
Malo sam i da se smanjit trošak...npr najjednostavnije krećenje, ak ideš sam onda je to 100+ kn (kanta boje) po sobi, a ak neko kreći onda je to cca 1000 kn
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 07:29   #136
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
Ne znam na koje pare si mislio, ali ja se toplo nadam da ću kad potrošim 65000 EUR već imati nešto za vidjeti , no da, neće biti ni blizu gotovo.

A ove cijene, mislim da si nešto pomiješao, ili ako nisi, pošalji mi info od nekog tko će mi napraviti struju, vodu i knauf za 50k kuna

Struja ce nas doc oko 35k kuna, voda isto toliko, knauf isto dosta (ali imamo dio pregradnih zidova), no s druge strane estrih, žbuka, gletanje i krečenje su mi po troškkovniku oko 45k kn. Ovo je sve bez PDV-a, tako da i to treba dodati!
Znaci moja kuca je oko 140m2 netto visoka prizemnica, struju sam platio oko 20-22k kuna samo instalacije , voda u takvoj kuci znaci samo instalacije 7000kn - nemre bit nikak vise od toga pa toga,pa tu ima dve tri cijevi , knauf potkrovlje imao ponudu s izolacijom 220kn/m2 pa smo ja i frend to napravili za oko 9000kn materijal za 95m2 stropa....Estrih s 8cm stiropora dole i 3 cm gore u prosjeku 100kn/m2, zbukanje vapnenom zbukom strojno grubo ifino 65kn/m2 mislim, gletanje i brusenje prek 20kn a mozda i vise po m/2 ... nemrem se sjetit sad...malao sam sam....
MK956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 17:23   #137
Quote:
MK956 kaže: Pogledaj post
Znaci moja kuca je oko 140m2 netto visoka prizemnica, struju sam platio oko 20-22k kuna samo instalacije , voda u takvoj kuci znaci samo instalacije 7000kn - nemre bit nikak vise od toga pa toga,pa tu ima dve tri cijevi , knauf potkrovlje imao ponudu s izolacijom 220kn/m2 pa smo ja i frend to napravili za oko 9000kn materijal za 95m2 stropa....Estrih s 8cm stiropora dole i 3 cm gore u prosjeku 100kn/m2, zbukanje vapnenom zbukom strojno grubo ifino 65kn/m2 mislim, gletanje i brusenje prek 20kn a mozda i vise po m/2 ... nemrem se sjetit sad...malao sam sam....
Teško je to tako uspoređivati- mi imamo 2 kupaone, kuhinju, i 2 vanjske pipe, jedna u garaži. Od vode i kanalizacije, samo kanalizacija u kući nam je skoro 7000kn (da, odvodne cijevi, reviziona okna, fazonski komadi,...)

Voda- za hladnu vodu oko 50metara cijevi, za toplu skoro isto, i tak

Knauf u vlastitoj radinosti se ne može uspoređivati cijenom s izvođačima, naravno :-)

Žbukanje nam je 48kn/m2

I mi ćemo krečiti sami :-)
mala1mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 08:58   #138
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
Teško je to tako uspoređivati- mi imamo 2 kupaone, kuhinju, i 2 vanjske pipe, jedna u garaži. Od vode i kanalizacije, samo kanalizacija u kući nam je skoro 7000kn (da, odvodne cijevi, reviziona okna, fazonski komadi,...)

Voda- za hladnu vodu oko 50metara cijevi, za toplu skoro isto, i tak

Knauf u vlastitoj radinosti se ne može uspoređivati cijenom s izvođačima, naravno :-)

Žbukanje nam je 48kn/m2

I mi ćemo krečiti sami :-)
Dobro da 50m cijevi nije tak puno ak imas recirkulaciju znači jedna trasa puta 3 , tipa meni je dole nekih 8m trasa x3 je vec 24m , brzo dodješ do 50m. Isto tak imam 2 kupaonice kuhinju kotlovnicu jedino nemam garaže i dva odvoda jedan donji za kuhinju i kupaonicu i drugi za gornju kupaonu i kotlovnicu... Svejedno mislim da je to puno novaca. Recimo meni je voda i odvodnja bila gotova u manje od 2 dana posla... tu ne računam spajanje vode sa šahta do kuće.... 48kn/m2 je dobra cijena za zbukanje.... gipsana pretpostavljam.... ( moj savijet, poslikaj svu kucu sve instalacije prije zbukanja, meni se nekih preko 20 razdjelnih kutija zazbukali.... koje sam skuzio tek tjedan dana kad su zavrsili.... i onda gledanje slike i tuckanje po zidu dok ne nadjes rupu... sta je najgore imam nekih preko 50 slika svih instalacija i jos mi fali par detalja koje nisam poslikao a poslje su mi bili bitni...)
MK956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 09:04   #139
Quote:
MK956 kaže: Pogledaj post
Dobro da 50m cijevi nije tak puno ak imas recirkulaciju znači jedna trasa puta 3 , tipa meni je dole nekih 8m trasa x3 je vec 24m , brzo dodješ do 50m. Isto tak imam 2 kupaonice kuhinju kotlovnicu jedino nemam garaže i dva odvoda jedan donji za kuhinju i kupaonicu i drugi za gornju kupaonu i kotlovnicu... Svejedno mislim da je to puno novaca. Recimo meni je voda i odvodnja bila gotova u manje od 2 dana posla... tu ne računam spajanje vode sa šahta do kuće.... 48kn/m2 je dobra cijena za zbukanje.... gipsana pretpostavljam.... ( moj savijet, poslikaj svu kucu sve instalacije prije zbukanja, meni se nekih preko 20 razdjelnih kutija zazbukali.... koje sam skuzio tek tjedan dana kad su zavrsili.... i onda gledanje slike i tuckanje po zidu dok ne nadjes rupu... sta je najgore imam nekih preko 50 slika svih instalacija i jos mi fali par detalja koje nisam poslikao a poslje su mi bili bitni...)
E jos nesto tipa otprilike moraš znat di ce ti bit kuhinja i sudoper zbog tih odvoda... pa sam ja isao crtat kuhinju a jos niceg nije bilo nigdje samo goli zidovi.... kasnije ti je to bitno za kupaonice, preije estriha radi odvodnje vec moras znat kakvu ces kadu ili tus kabinu ili vc kupit odnosno gdje ce kaj bit...
MK956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 00:17   #140
Quote:
MK956 kaže: Pogledaj post
E jos nesto tipa otprilike moraš znat di ce ti bit kuhinja i sudoper zbog tih odvoda... pa sam ja isao crtat kuhinju a jos niceg nije bilo nigdje samo goli zidovi.... kasnije ti je to bitno za kupaonice, preije estriha radi odvodnje vec moras znat kakvu ces kadu ili tus kabinu ili vc kupit odnosno gdje ce kaj bit...
Tnx, to sve znam, sve nacrtano. A di je još tooooo
mala1mala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.