Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 16:19   #1
Question Zdravstvena iskaznica

Izgubila sam zdravstvenu izkaznicu... Učenica sam... Imam 16 god... Kako napraviti novu? i je li mogu to bez roditelja??
aiksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:57   #2
Quote:
aiksde kaže: Pogledaj post
Izgubila sam zdravstvenu izkaznicu... Učenica sam... Imam 16 god... Kako napraviti novu? i je li mogu to bez roditelja??
ja sam je bila izgubila neposredno pred 18. rođendan. pa smo se raspitivali što treba napravit. i teta na HZZO-u nam je rekla da treba ić prvo prijava nestanka pa kad ti to objave u narodnim novinama možeš predat zahtjev za novu (dakle, isto kao i za osobnu). međutim, kako je meni za 18. trebala doć nova pravila sam se blesava (teta s HZZO-a mi je to predložila ) i uskoro nova stigla i svi sretni i zadovoljni, bez procedure i gluposti..
al to je bilo ima par godina i blage veze nemam jel se šta promijenilo...

e sad, ti imaš 16. mislim da ne moš proć bez staraca nikako...
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:07   #3
a fuck.... a niš... probat ću.. pa ćemo vidit..
aiksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:11   #4
Quote:
aiksde kaže: Pogledaj post
Izgubila sam zdravstvenu izkaznicu... Učenica sam... Imam 16 god... Kako napraviti novu? i je li mogu to bez roditelja??
Ne znam sto bi to krila od roditelja.
bas me briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:12   #5
gle, starcima to nikako ne moš prešutit jer si osigurana preko jednog od njih, i tvoja zdravstvena će doć onom preko kog si osigurana na posao (bar je takva situacija s mojim starim ).
reci to doma i oni će već znat šta da rade. nije ti to toliko bed. pa ja sam tad izgubila i zdravstvenu i osobnu i par stotina eura. lol.
i slušala sam par dana prodike kako sam smotana, i prošlo je..
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:13   #6
Quote:
aiksde kaže: Pogledaj post
a fuck.... a niš... probat ću.. pa ćemo vidit..
A sto ne smijes reci roditejima?Istuce te?
bas me briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:20   #7
ma daj.. neće me istuć.. nego neda mi se slušat prodike... i btw-to se dogodilo pred 2 godine... tak da.. ja već dvije god nemam zdravstvene...
aiksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:28   #8
Quote:
aiksde kaže: Pogledaj post
ma daj.. neće me istuć.. nego neda mi se slušat prodike... i btw-to se dogodilo pred 2 godine... tak da.. ja već dvije god nemam zdravstvene...
mala ti si pukla, aj se skidaj s foruma i trči im reć.
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:40   #9
[QUOTE=aiksde;22560881]ma daj.. neće me istuć.. nego neda mi se slušat prodike... i btw-to se dogodilo pred 2 godine... tak da.. ja već dvije god nemam zdravstvene...[/QUOT

I 2 godine krijes od roditelja da si je izgubila.Ne znam a i nije mi jasno kako si je mogla izgubiti.
I nekako je logicno da ti majka cuva zdravstvenu.A i zdravstvenu treba ovjeravati te ne ovjeravas je ti vazda.
bas me briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 18:49   #10
Quote:
bas me briga kaže: Pogledaj post
I 2 godine krijes od roditelja da si je izgubila.Ne znam a i nije mi jasno kako si je mogla izgubiti.
I nekako je logicno da ti majka cuva zdravstvenu.A i zdravstvenu treba ovjeravati te ne ovjeravas je ti vazda.
vjeruj da se vrlo lako izgubi... pogotovo ako je držiš u novčaniku, što je zapravo jedino logično mjesto za držat je...

i nije mi jasno tko bi trebao imat njezinu zdravstvenu ako ne ona, zašto bi joj je majka čuvala...
i o kakvom ovjeravanju zdravstvene pričaš? valjda misliš na ono što svaku godinu treba potvrdit da se i dalje školuješ da bi imao pravo na zdravstveno. iako, ona ima 16. i nisam sigurna, ne sjećam se, al mislim da do 18. čak ni to nije potrebno...
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 19:00   #11
Quote:
Gazdarica kaže: Pogledaj post
vjeruj da se vrlo lako izgubi... pogotovo ako je držiš u novčaniku, što je zapravo jedino logično mjesto za držat je...

i nije mi jasno tko bi trebao imat njezinu zdravstvenu ako ne ona, zašto bi joj je majka čuvala...
i o kakvom ovjeravanju zdravstvene pričaš? valjda misliš na ono što svaku godinu treba potvrdit da se i dalje školuješ da bi imao pravo na zdravstveno. iako, ona ima 16. i nisam sigurna, ne sjećam se, al mislim da do 18. čak ni to nije potrebno...
U nas je potrebno donositi potvrdu za redovno skolovanje a i zdravstvena se ovjerava svaki mjesec.Mozda u HR nije tako ne znam.
A to da nosi zdravstvenu u novcaniku ne vidim potrebu za tim i to mi je van pameti.
A logicno je da joj majka treba da zna gdje joj je zdravstvena i da je cuva jer se ona jos nezrelo ponasa.
bas me briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 19:10   #12
Quote:
bas me briga kaže: Pogledaj post
U nas je potrebno donositi potvrdu za redovno skolovanje a i zdravstvena se ovjerava svaki mjesec.Mozda u HR nije tako ne znam.
A to da nosi zdravstvenu u novcaniku ne vidim potrebu za tim i to mi je van pameti.
A logicno je da joj majka treba da zna gdje joj je zdravstvena i da je cuva jer se ona jos nezrelo ponasa.
ne znam gdje si ti, al kod nas se donosi potvrda o školovanju jednom godišnje i to je to... kakvo ovjeravanje... nema toga...

pa ja je uvijek nosim u novčaniku, ta gdje bi drugo. štajaznam, nikad ne znaš šta ti se može dogodit i gdje možeš završit... al dobro, ja sam rano otišla od kuće pa je bilo nelogično da stoji doma u staraca, pa sam nosala u novčaniku. dok nisam jednom izgubila novčanik. al i nakon tog nosim u novčaniku. samo pazim na njega ma svi koje poznam nosaju u novčaniku

o nezrelom ponašanju ne bi...
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:20   #13
Quote:
Gazdarica kaže: Pogledaj post
ne znam gdje si ti, al kod nas se donosi potvrda o školovanju jednom godišnje i to je to... kakvo ovjeravanje... nema toga...

pa ja je uvijek nosim u novčaniku, ta gdje bi drugo. štajaznam, nikad ne znaš šta ti se može dogodit i gdje možeš završit... al dobro, ja sam rano otišla od kuće pa je bilo nelogično da stoji doma u staraca, pa sam nosala u novčaniku. dok nisam jednom izgubila novčanik. al i nakon tog nosim u novčaniku. samo pazim na njega ma svi koje poznam nosaju u novčaniku

o nezrelom ponašanju ne bi...
A i sto je bilo potrebe da sa 14 godina nosi zdravstvenu sa sobom u novcaniku?Te ne nosi zar zdravstvenu kad ide u skolu svaki dan.
bas me briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:27   #14
Quote:
bas me briga kaže: Pogledaj post
A i sto je bilo potrebe da sa 14 godina nosi zdravstvenu sa sobom u novcaniku?Te ne nosi zar zdravstvenu kad ide u skolu svaki dan.
gle, ja nemam blage veze kako je ONA nju izgubila, ali hoću reć, ako ju je nosila u novčaniku, i ako je izgubila novčanik, eto ga!
ja sam je od početka srednje nosala sa sobom stalno. u osnovnoj nisam nosala ni novčanik pa tako ni zdravstvenu..
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:29   #15
Quote:
aiksde kaže: Pogledaj post
Izgubila sam zdravstvenu izkaznicu... Učenica sam... Imam 16 god... Kako napraviti novu? i je li mogu to bez roditelja??
Bez roditelja ne možeš. Ali ako ju već nemaš dvije godine možda ti je baš kod staraca. Nije nikakv bed ako se izgubi knjižica i zato ih lijepo upitaj da li nije možda kod njih. A ako je ipak izgubljena onaj roditelj preko kojeg si osigurana će reći u firmi. Uglavnom ode se na HZZO dobije se potvrda o izgubljenoj zdravstvenoj iskaznici, uplati se za objavu u NN (Narodnim novinama) i sa tom uplatnicom se ponovo uradi prijava i za par mjeseci evo nove zdravstvene iskaznice. Ovo zadnje je ironično zbog brzine našeg ministarstva.

Stvarno mi nije jasno kaj čekaš već dvije godine

Potvrdu o redovnom školovanju i je i nije obavezno nositi u firmu. Zavisi od nje. Moja firma recimo ne traži. Zdravstvena knjižica vrijedi do 18. godine tako da nema nikakvog ovjeravanja.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:29   #16
Quote:
Gazdarica kaže: Pogledaj post
gle, ja nemam blage veze kako je ONA nju izgubila, ali hoću reć, ako ju je nosila u novčaniku, i ako je izgubila novčanik, eto ga!
ja sam je od početka srednje nosala sa sobom stalno. u osnovnoj nisam nosala ni novčanik pa tako ni zdravstvenu..
Da ali opet me cudi kako joj roditelji nisu primjetili da 2 godine nema zdravstvenu.
Ja imam 20 godina pa nikad ne nosam zdravstvenu sa sobom.
bas me briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:32   #17
Ja mislim da je njoj sad zdravstvena potrebna jel se hoce sexat sa deckom i trebaju da ide kod ginekologa.Sigurno je to u pitanju.
bas me briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:34   #18
Quote:
bas me briga kaže: Pogledaj post
Da ali opet me cudi kako joj roditelji nisu primjetili da 2 godine nema zdravstvenu.
Ja imam 20 godina pa nikad ne nosam zdravstvenu sa sobom.
pa ni moji ne bi primjetili. jer nije da mi kopaju po stvarima. ako je zdravstvena u mene onda se zna da je u mene i bok. ako se nešto ovakvo desi reći ću im.

a ti ne nosaj, nek ti je čuva mama, pa za slučaj nečega zovi mamicu da ti je donese
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:39   #19
Quote:
bas me briga kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je njoj sad zdravstvena potrebna jel se hoce sexat sa deckom i trebaju da ide kod ginekologa.Sigurno je to u pitanju.
a možda imaju sistematski u školi il nešto slično.
zubar? upala grla?

a i da se hoće sexat s dečkom zašto bi odma letila ginekologu?? pa ja prva ne bi
ako ćemo o ginekologu, čak bi prije rekla da možda ima problema s mengom, neg ovo što ti navodiš...
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 20:44   #20
Quote:
Gazdarica kaže: Pogledaj post
pa ni moji ne bi primjetili. jer nije da mi kopaju po stvarima. ako je zdravstvena u mene onda se zna da je u mene i bok. ako se nešto ovakvo desi reći ću im.

a ti ne nosaj, nek ti je čuva mama, pa za slučaj nečega zovi mamicu da ti je donese
Nije da mi nosa majka vec je nosim jedino kad idem u doktora a to rijetko bude.A inace mi stoji u ladici.
bas me briga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.