Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2004., 14:35   #21
Quote:
korisnik kaže:
moja-kucica da li bi mi mogao reci kakvu kucu gradis (koliko etaza, kvadratura) i koliko je tvoja procjena da ce te kostati pojedini radovi. Ako mozes rec koje radove ces prepustiti majstorima, a sto mislis sam raditi. Koliko mislis da ce te na kraju sve to kostati.

bok

kuca je 8x9,5 na dvije etaze plus potkrovlje (kosi krov).mislim da cijena rada, barem ovaj dio do krova nece puno kostat.racunam oko 1500 eura.bas iz razloga sta cu ja sa starim preuzet sve nestrucne radove a ak nemas tak nekog da ti pomogne imas ljudi koji ce ti za 100 kuna po danu radit...samo pitaj prije vojkyja oce on to odobrit jer to je naravno na crno...

a za ove radove unutra ni ja neznam. raspitujem se na sve strane za keramiku, podove, grijanje itd. kolko ja vidim ti radovi i nisu tako skupi al mislim da bi to vecinu mogo sam ak ti neko da kakve instrukcije i ukljucis svoju logiku...
naime, ja sam jedan od onih koji u tim radovima uziva jer radim na svojoj kuci, za razliku od onih kojima je to muka (pa ih svrstavam u onu kategoriju za koje kuca nije, osim ako imaju pregrst para pa da sve plate).
ne bih se sam upustao u zbukanje, grijanje i fasadu (toplinsku naravno).ovo drugo probas sam, pa ak neide zovi majstora u pomoc. brzo ces znat jel to ide il neide...barem ja tako mislim...
moja-kucica is offline  
Old 14.04.2004., 15:01   #22
Quote:
moja-kucica kaže:
pomogne imas ljudi koji ce ti za 100 kuna po danu radit...
oce, kako ne... tuku se da bi radili kod vas za 3000kn misecno, citav dan.
cak ni ljudi iz bih ne rade za tako malo para, na crno rade za vise jer ne placas davanja na njihov rad.

Quote:
moja-kucica kaže:
. kolko ja vidim ti radovi i nisu tako skupi al mislim da bi to vecinu mogo sam ak ti neko da kakve instrukcije i ukljucis svoju logiku...
kad bolje razmislim i ja bi mogla operirat ako mi neko da instrukcije i ukljucim svoju logiku. ajd nemoj sad prosipat takve mudrosti.
ima ljudi koji su dobri u svom poslu, ali su zato i dobro placeni...
dobar majstor zlata vrijedi, a ne spika da svako moze sagradit kucu (zato ovako i izgleda vecina njih).
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.08.2016. at 11:10. Reason: spajanje postova
tilla is offline  
Old 14.04.2004., 15:09   #23
Ma da je i duplo, jos uvijek ne mozes doci do cifri koji su drugi spominjali.
Moja-kucica, buduci da si rekao da kreces uskoro s radovima, volio bi da se jos koji put javis da cujemo kako ide. Ja naime sa time krecem slijedece godine, pa mi je svako tudje iskustvo dobro doslo.
Hvala.

S obzirom na ono sto sam do sad vidio mislim da radovi koje covjek sam radi na kuci i u kuci cesce ispadnu bolji nego kad ih dajes majstorima. U zapadnom svijetu ima puno knjiga i casopisa koji govore o samogradnji kuca i taj pojam nije nimalo nepoznat i ne moze se usporedjivati sa "operacijama". Ako malo prodjete po njemackim stranicama za gradnju, naci cete hrpu knjiga, casopisa, savjeta kako sam raditi neke radove kod gradnje kuce te kako proci jeftinije, a napraviti kvalitetnije. Tako da je to normalna pojava i u zapadnom svijetu. A to zasto su vecina kuca kod nas lose napravljene to je prica za sebe. Naime i zgrade koje uglavnom rade registrirane velike firme kod nas su vrlo nekvalitetno sagradjene. Kad dajes nekoj firmi da radi, najcesce odabiri manje kvalitetne materijale i rade nekvalitetnije, nego sto bi covjek sam sebi napravio. Naravno da u tome covjek mora biti realan i vidjet sto moze sam, a sto treba prepustiti drugima no i tada kada prepusti drugima trebao bi znati nesto o tome kako bi mogao kontrolirati te radove.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.08.2016. at 11:11. Reason: spajanje postova
korisnik is offline  
Old 14.04.2004., 15:24   #24
Quote:
tilla kaže:
kad bolje razmislim i ja bi mogla operirat ako mi neko da instrukcije i ukljucim svoju logiku. ajd nemoj sad prosipat takve mudrosti.
ima ljudi koji su dobri u svom poslu, ali su zato i dobro placeni...
dobar majstor zlata vrijedi, a ne spika da svako moze sagradit kucu (zato ovako i izgleda vecina njih).

ne mislim ja podcjenjivat dobre majstore al nije to cijepanje atoma. ne kazem da to mogu bas svi, al onaj ko ima volje ce naucit. nece odmah znat, al za to kao sta rekoh treba volja. ja sam tu mozda malo fanatik...

ja sam pregradne zidove na vikendice sagradio bez da mi je neko ista pokazao...samo "audio" instrukcije....ak ti prepoznas razliku izmedju tog zida i onog kojeg bi napravio majstor

ovo da "svako moze sagradit kucu" ne znam od kud si to izvukla...
ima radova u koje bi se upustio a ima i onih u koje ne bi....

Quote:
korisnik kaže:
S obzirom na ono sto sam do sad vidio mislim da radovi koje covjek sam radi na kuci i u kuci cesce ispadnu bolji nego kad ih dajes majstorima. U zapadnom svijetu ima puno knjiga i casopisa koji govore o samogradnji kuca i taj pojam nije nimalo nepoznat i ne moze se usporedjivati sa "operacijama". Ako malo prodjete po njemackim stranicama za gradnju, naci cete hrpu knjiga, casopisa, savjeta kako sam raditi neke radove kod gradnje kuce te kako proci jeftinije, a napraviti kvalitetnije. Tako da je to normalna pojava i u zapadnom svijetu. A to zasto su vecina kuca kod nas lose napravljene to je prica za sebe. Naime i zgrade koje uglavnom rade registrirane velike firme kod nas su vrlo nekvalitetno sagradjene. Kad dajes nekoj firmi da radi, najcesce odabiri manje kvalitetne materijale i rade nekvalitetnije, nego sto bi covjek sam sebi napravio. Naravno da u tome covjek mora biti realan i vidjet sto moze sam, a sto treba prepustiti drugima no i tada kada prepusti drugima trebao bi znati nesto o tome kako bi mogao kontrolirati te radove.


da bi rijec dodao.....

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.08.2016. at 11:11. Reason: spajanje postova
moja-kucica is offline  
Old 14.04.2004., 15:29   #25
imas pravo, sve se da naucit, odo ja u kirurge ima puno lijecnickih knjiga za kupit.
nije ti palo na pamet da je to samo jos jedan nacin da se zaradi.
mislim, mos ti i auto sam napravit, ima i knjiga o tome.
svi mi kad se rodimo imamo smisao za postavljenje krova, plocica i parketa u malom prstu, sve znamo o insolaciji i vlazi i znamo koji su najbolje vrste gradjevnog materijala.
ljudi koji ne zele platit, obicno imaju novaca kojima se mogu pokrit vlastite greske.
puno se toga da napravit u sam svojoj majstor varijanti, a i takva su vremena.
ali price da su drugi napravili bolje kuce u vlastitoj projkektanskomgradjevinskom zanosu ne drze vodu, kadtad ces pozvat majstore i to dobre
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 14.04.2004., 16:11   #26
Quote:
tilla kaže:
imas pravo, sve se da naucit, odo ja u kirurge ima puno lijecnickih knjiga za kupit.
nije ti palo na pamet da je to samo jos jedan nacin da se zaradi.
mislim, mos ti i auto sam napravit, ima i knjiga o tome.
svi mi kad se rodimo imamo smisao za postavljenje krova, plocica i parketa u malom prstu, sve znamo o insolaciji i vlazi i znamo koji su najbolje vrste gradjevnog materijala.
ljudi koji ne zele platit, obicno imaju novaca kojima se mogu pokrit vlastite greske.
puno se toga da napravit u sam svojoj majstor varijanti, a i takva su vremena.
ali price da su drugi napravili bolje kuce u vlastitoj projkektanskomgradjevinskom zanosu ne drze vodu, kadtad ces pozvat majstore i to dobre
kolko god mi se ne da terat mak na konac......
ja sam ti naveo primjer posla koji mozes sam napravit a da puno ne zeznes a takvih ima jos dosta al mi se ne da nabrajat....
a kad si vec usla u insolaciju i slicne stvari mislim da se ti das previse impresionirat sa strucnim izrazima (ak se varam oprosti)...
ti bi slusala majstore i neke tamo kao institucije, a? evo ti jednostavnog primjera kolko mali postotak njih je upucen u poso kojim se bavi. npr. kolki postotak ljudi ima toplinsku fasadu? odgovor je... jako mali. a zasto? pa zato sta ljudima nema ko objasnit neke stvari o prelazu topline, koeficijentima prolaza topline i sl. koje sam ja naucio vrlo brzo jer me to interesira, a znam neke ljude koji imaju gradjevinske firme a sebi na kuci nisu stavili izolaciju, i onda dodju i placu kako puno ulja trose



kolko sam se ja gluposti naslusao od gradjevinara i arhitekata....ajd ti prepoznaj dobrog ak se prije nisi sam uputio u materiju....pa prodat ce ti najgori materijal na svijetu zato sta on misli da je dobar, a nema pojma....

cuj, ja sam sreo ljude koji ni krumpir ne znaju ogulit (ne salim se)...(nadam se da neces rec da je i tu potrebana vjezba).
sta bi ti taj reko o postavljanju brodskog poda? vjerovatno ovo sta i ti mislis o samogradnji. pa ni majstor se nije rodio sa tim znanjem.kaj mislis da je njemu trebalo 5 godina da nauci zasalat saht za kanalizaciju. pa to moras bit stvarni idiot ak to ne bi znao uz malu pomoc mozdanih vijuga a majstor ce ti za to uzet min. 100 dem. pa moj stari to radi ko od sale a sa gradjevinom ima veze ko i ti i ja.....
nemoj to sad opet shvatit da sve mozes sam isti cas. ne mozes. a za neke stvari ce ti trebat puno, a za neke bi ti trebalo i previse tako da se u to neces upustat....kao npr. postavljanje krovista ili poso tesara i armiraca. tu ipak treba iskustvo malo vece. tu je gresku puno teze ili nemoguce ispravit... al na plocicama, molim te. pa ak ne valja to ces skuzit vec nakon 1 m2 a ne nakon postavljneog cijelog zida.ak nikako ne mozes postic ravninu, nista...zovi majstora. ta greska te nije kostala ni 100 kuna...
moja-kucica is offline  
Old 14.04.2004., 16:24   #27
Kad si vec spomenuo termoizolaciju. To je odlican primjer kako treba stvari sam poznavat. Koliko ces kuca naci da imaju termizolaciju (ako je uopce imaju) vecu od 5 cm. To je jednostavno zato jer je to mozda i nekad bio standard koji su majstori ucili, ali neke stvari se mjenjaju i covjek treba biti u toku, a ja mislim da sam ja koji nemam veze sa građevinom više u toku od vecine gradjevinaca. Tako recimo nebi stavio na kucu nikad ispod 10cm izolacijskog materijala (stiropol, kamena vuna ili sto vec) jer znam da se tako zadnjih godina radi vani i da su iskustva ljudi vise nego dobra, al nas bu majstor ak mu ti ne kazes ili ak ne nadjes bas nekog stvarno dobrog napravil onak kak je radio i prije 10 godina.
korisnik is offline  
Old 14.04.2004., 18:18   #28
Quote:
moja-kucica kaže:

pa naravno da nemaju novca (dovoljno), cast iznimkama.....zato i pribjegavaju mjerama kojima se i sam sluzim i namjeravam se i dalje sluzit....
Sta je tvoj savjet...? sjedi i placi, a?
Pa savjet je da se ne bi trebalo osnivati gradnju kuće na nezakonitoj djelatnosti, tj. radu na crno. Uostalom, kazne za to su poprilične, a inspektorat baš voli takve male investitore koji neće praviti nikakve probleme kada im se nabije kazna.

A "opravdanje" za neplaćanje možeš naći i da je porez 5%.

Quote:
tilla kaže:

puno se toga da napravit u sam svojoj majstor varijanti, a i takva su vremena.
ali price da su drugi napravili bolje kuce u vlastitoj projkektanskomgradjevinskom zanosu ne drze vodu, kadtad ces pozvat majstore i to dobre
Nažalost, u Hrvatskoj ima cijelih naselja rađenih tako u vlastitoj varijanti - no često se to pretvori u mučno dugogodišnje građenje kuće koja nikada ne bude gotova.

Kada sam gledao za kupovinu kuće bilo je jako puno slučajeva kada su ljudi počeli graditi misleći da će uspjeti sve srediti, i onda bi nakon 5-10 godina, u dugovima, prodavali nedovršenu kuću koja je već počela propadati.

No, želim puno sreće svakome tko se ovdje javio, ali vidio sam i previše loših primjera. Bila je negdje na Forumu i žena koja se rastala nakon što su 10 godina svo vrijeme, novac, godišnje odmore i sl. ulagali u kuću. Sada ima 40 godina, uništen privatni život i - kuću.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.08.2016. at 11:12. Reason: spajanje postova
Vojky is offline  
Old 14.04.2004., 18:26   #29
Quote:
moja-kucica kaže:
a kad si vec usla u insolaciju i slicne stvari mislim da se ti das previse impresionirat sa strucnim izrazima (ak se varam oprosti)...
grdno se varas, insolacija i nije neki super strucni termin, vrlo je jednostavan. nje poznam neki drugi termin za to.

ljudi nece izolaciju je ne vjeruju proracunimna da ce kroz par godina ustedjet, a nisu ni pri parama.
za bolji auto uvijek, ali sto ce njima neko govorit.

i ja sam se gluposti naslusala od automehanicara, pa sveejdno ne popravljam auto sama.
ne odgovaram vas dvojicu samo vi dajte, samo o kad govorite sto i se sve naslusao od gradjevinara i arh. ko da u najmanju ruku imas oba faksa zavrsena. ne bi da su ti faksevi ukljucujuci i strojarstvo dopisni tecajevi, pa ih ti odma u startu znas vise od njih.

naskuplje je ucit na svojim greskama, skupi pare i nek majstori rade.

o standardima oni su jos iz JUS-a, a standard je star nekih 30-ak godina za izolaciju, ko ima para i pameti stavlja vise, a ne sto majstor preporuci.

Quote:
Vojky kaže:
Nažalost, u Hrvatskoj ima cijelih naselja rađenih tako u vlastitoj varijanti - no često se to pretvori u mučno dugogodišnje građenje kuće koja nikada ne bude gotova.

Kada sam gledao za kupovinu kuće bilo je jako puno slučajeva kada su ljudi počeli graditi misleći da će uspjeti sve srediti, i onda bi nakon 5-10 godina, u dugovima, prodavali nedovršenu kuću koja je već počela propadati.

No, želim puno sreće svakome tko se ovdje javio, ali vidio sam i previše loših primjera. Bila je negdje na Forumu i žena koja se rastala nakon što su 10 godina svo vrijeme, novac, godišnje odmore i sl. ulagali u kuću. Sada ima 40 godina, uništen privatni život i - kuću.
ne moras ni govorit, nasa kultura stanovanja je jako niska, a mi smo generalno poznat po projektu "znam ja kako se to radi".
nasa glavna furka je da se moze ustedjet, uvik i svagdje, samo nam malo triba knjiga.
idem ja jucer u biljeznika i drz-nedaj izbije mi par hiljada kn iz dzepa. za par papira, recimo da mogu i ja to sama napisat samo mi treba neka dobra knjiga
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.08.2016. at 11:12. Reason: spajanje postova
tilla is offline  
Old 14.04.2004., 18:41   #30
Quote:
tilla kaže:
ne odgovaram vas dvojicu samo vi dajte, samo o kad govorite sto i se sve naslusao od gradjevinara i arh. ko da u najmanju ruku imas oba faksa zavrsena.
Tu se slažem, u pitanju su dva teška, složena i odgovorna fakulteta. Od ljudi koji su ih završili obično sam slušao jako pametne stvari.

Quote:
tilla kaže:
idem ja jucer u biljeznika i drz-nedaj izbije mi par hiljada kn iz dzepa. za par papira, recimo da mogu i ja to sama napisat samo mi treba neka dobra knjiga
Pa, moji kolege koji se bave odvjetništvom uglavnom i žive od tih štedljivih što naprave ugovore na šprancu...

Ne, brini, meni je kupoprodaju stana isto vodila odvjetnica i to odvjetnica koja se bavi gotovo isključivo time (muž joj ima agenciju za nekretnine). Smatram da mi je to bilo pametnije platiti nego raditi sam - mada mi je pravo struka - jer se jednostavno ne bavim takvim poslovima. Npr. dogodilo se da je jedna parcela koja me zanimala bila u "pogrešnom" katastru, da sam ja to išao istraživati valjda bi samo goriva potrošio par stotina kuna.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.08.2016. at 11:13. Reason: spajanje postova
Vojky is offline  
Old 14.04.2004., 19:13   #31
Quote:
Vojky kaže:
Pa, moji kolege koji se bave odvjetništvom uglavnom i žive od tih štedljivih što naprave ugovore na šprancu...
tako dosta i majstora zivi, od famoznog plana do jos famoznije realizacije neupucenog majstora. da ih ima svjetskih prevaranta ima, ali da ima koji su predobri i toga ima. znam za jednog takvog, ima posla ne na novim zgradama, vec na zazidjanim, covjek ispravlja greske.
vani nemos pocet gradit kucu ako ne pokazes da imas pare za sve. i ko ce ti to napravit, uopce ne znam kako neko moze napravit staticki proracun i ispitivanje terena, na svoju ruku?
kuce su investicije od ohohoho godina, a ne samsvojmajstor investicija.
a ne da krenes gradit, pa krov stavljas kad budes imao novaca.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 15.04.2004., 01:09   #32
Da, moglo bi se reći da i arhići žive tako - od adaptacija
...jer naravno da ih se pri projektiranju zaobilazi.

evo savjeta kako uštediti na ooogromnoj i pretjeranoj cijeni projekta:

1. isprojektiraj sam (pa šta je to isprojektirati kuću u jedno popodne-velike li mudrosti) i zamoli nekog da ti to precrta za siću
2. angažiraj građ.tehničara koji ti se predstavio kao arhitekt a ti povjerovao
3. u fušu dobiješ projekt ispod cijene (vjerojatno isto kao pod 2.)

U stvari čovjek koji planira investirati 50.000 eura u kuću cca 100m2 plati za isti projekt oko 1.300eura. To je uuužasnih 2,6%.
Al šta ćeš kad u fušu možeš platit 850eura za kuću od 150m2. Bravo moja_kućice, stvarno si uštedio! Pitam se samo koliko si je truda dao onaj koji ti je projektirao kuću po 1eur/m2 (ostalih 4,5eura je otišlo statičaru i ostalima)????

Kad bi se liječničke usluge isključivo naplaćivale, možda bi ljudi počeli ići veterinarima ako bi ovi bili jeftiniji????
zara is offline  
Old 15.04.2004., 06:47   #33
Sam svoj majstor

Pozdrav
Mnogo filozofirate.
Kuću možeš skoro sam napraviti uz pomoć prijatelja (doduše to je nekad skuplje jer se pojede i popije - kod betoniranja, al se družimo)
Nećeš biti brz kao majstor, ali kvaliteta će biti tu negdje ili bolja.
"Mort ni mulec" - sve pokrije.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 15.04.2004., 09:26   #34
Quote:
zara kaže:
Da, moglo bi se reći da i arhići žive tako - od adaptacija
...jer naravno da ih se pri projektiranju zaobilazi.

evo savjeta kako uštediti na ooogromnoj i pretjeranoj cijeni projekta:

1. isprojektiraj sam (pa šta je to isprojektirati kuću u jedno popodne-velike li mudrosti) i zamoli nekog da ti to precrta za siću
2. angažiraj građ.tehničara koji ti se predstavio kao arhitekt a ti povjerovao
3. u fušu dobiješ projekt ispod cijene (vjerojatno isto kao pod 2.)

U stvari čovjek koji planira investirati 50.000 eura u kuću cca 100m2 plati za isti projekt oko 1.300eura. To je uuužasnih 2,6%.
Al šta ćeš kad u fušu možeš platit 850eura za kuću od 150m2. Bravo moja_kućice, stvarno si uštedio! Pitam se samo koliko si je truda dao onaj koji ti je projektirao kuću po 1eur/m2 (ostalih 4,5eura je otišlo statičaru i ostalima)????

Kad bi se liječničke usluge isključivo naplaćivale, možda bi ljudi počeli ići veterinarima ako bi ovi bili jeftiniji????

ajme majko moja nisam znao koga prvo ispravit pa cu krenut odtebe (ili od vas kak ti vec pase)...
prvo bi htio rec da se ne mogu otet dojmu da ti a i svi koji su protiv samostalnog rada vjerovatno nikad nisu stavili ciglu na ciglu pa zato i pricaju na pamet...sta da ja nekog uvjeravam u nesto sta sam vec napravio a on mi tvrdi da je to nemoguce il da nece ispast kako bi to napravio mestar....kaj got!
mislim da bi rasprava izgledala puno drukcije da se ukljuce ljudi koji su nesto napravili pa da pomognu savjetima a ne samo pricat ja sam cuo da se ovo desilo onom, neko drugi je cuo nesto drugo a niko nista sam probao....

ne znam jel si ti kad cula da potpuno isti proizvod moze kostat u dvije razlicite trgovine razlicito.primjera radi 1m2 brodskog poda u jednoj trgovini kosta 78 kuna a u alp-drvu 58. kaj ces mi sad rec da ovi od 78 koriste bolju smreku....

ista stvar je i s arhitektom....sta ti mislis da ce ti se kuca srusit ak ces arhitekta platit staticaru manje....pa to je jedna od vecih glupost koje sam cuo...pa to su vise manje standardne stvari koje zna svaki armirac...pa nije to most izmedju danske i norveske pa da je tu potrebna neka avangarda koju znaju samo najbolji...ista stvar ti je i s elektricarom....to veze nema sa koliconom novca koju ces ti dat. pa cudi me da te tome jos zivot nije naucio. pogledaj samo primjer daski koje sam ti dao a taj popis mozes nastavit sa puno drugih primjera. to kak se cijena formira to je jedna posebna prica. al nemoj ti mene slusat...ti odi kod najskupljeg. u mom su gradu nekad bila dva arhitekta koji su zarili i palili.bili su najskuplji u gradu i mislim da su isprojektirali pol zgrada u gradu.na tim zgradama ima tolko gluposti da bi ih trebalo tuzit za dusevne boli i stetu koja je nastala (od ravnih krovova koji prokisnjavaju, dodatnih stupova koji su morali bit postavljeni u dnevne boravke zbog statike itd.)

a onih 2.6 posto....!?1? pa to je totalna glupost. pa vidi se da se ti nisi nikad tim bavila. jel znas ti kolko ima tih troskova po 2.6 posto. zato na kraju i kosta 600 eura po kvadratu...to je i bila tema posta.kako smanjit troskove....

i po 100 puti...mozes sve napravit sam, al uz jednu ogradu, a ta je da ne smijes imat mentalni sklop (kao sto ga nazalos ima vecina) u kojem nema hrabrosti, optimizma i vjere u to sto radis....
moja-kucica is offline  
Old 15.04.2004., 09:30   #35
Quote:
ZOsvald kaže:
Pozdrav
Mnogo filozofirate.
Kuću možeš skoro sam napraviti uz pomoć prijatelja (doduše to je nekad skuplje jer se pojede i popije - kod betoniranja, al se družimo)
Nećeš biti brz kao majstor, ali kvaliteta će biti tu negdje ili bolja.
"Mort ni mulec" - sve pokrije.
u pravu si, previse filozofije.....slazem se s navedenim....
samo jedna mala nadopuna ovom da se puno popije i pojede...naime danas uz ovu tehnologiju prava je glupost koristit radnu snagu....sat bagera je 200 kuna. za dva sata ti iskopa temelje i pocupa sve korjene oko kuce s cim bi se ti krvavo bavio danima. nakon toga pozoves mikser s betonom i za jedno jutro imas temelje u zemlji. ista stvar je i za deku. nema vise radne snage koja radi cijeli dan i jede i pije. ovo je vjeruj mi puno elegantnije a sta se tice para mozda malo skuplje....

pozdrav

Quote:
tilla kaže:


i ja sam se gluposti naslusala od automehanicara, pa sveejdno ne popravljam auto sama.
ne odgovaram vas dvojicu samo vi dajte, samo o kad govorite sto i se sve naslusao od gradjevinara i arh. ko da u najmanju ruku imas oba faksa zavrsena. ne bi da su ti faksevi ukljucujuci i strojarstvo dopisni tecajevi, pa ih ti odma u startu znas vise od njih.

pa cuj to je zalosno al to ide i na moj racun jel ni ja tu nisam doma. pa ako nesto mozes sam napravit to je na autu. nemoj sad odmah skakat. nisam reko da mozes sam elektroniku popravljat (za to ipak treba aparatura za dijagnozu i dr.) al da nemozes promjenit svjecicu, ili tekucinu za hladjenje i brdo drugih stvari pa stvarno....dobro ne ocekujem od tebe al od tvog muza bi se to vec moglo ocekivat a ne da ti nestane benzina a ti mislis da je zaribala masina...ak mu se vec neda kao meni onda bar da ne kaze da se to nemoze jel to bi bila jedna od vecih glupost...

ja ne znam jel si ti zavrsila faks al ja jesam i nemoze mi neko prodavat fore da je zavrsio faks pa da sad zna o cemu prica. sreo sam ljude koji nemaju veze s mojim faksom pa znaju o programiranju i svemu sta ide uz to puno vise od mene jer se ja s tim ne bavim previse. vjeruj mi da ce neko inteligentan (ne mislim na sebe) kad se zainteresira za neko podrucje bit tu puno bolji od glupana s doticnim faksom, pa makar se i bavio s tim.

Quote:
Vojky kaže:
Tu se slažem, u pitanju su dva teška, složena i odgovorna fakulteta. Od ljudi koji su ih završili obično sam slušao jako pametne stvari.

svasta....pa ti kroz te faksove mozes proc (kao i kroz svaki drugi) uceci napamet i nezainteresirano i na kraju ces izac nista puno pametniji nego prije....ti vjerovatno govoris o onima koje je to zanimalo i koji su se oko tog trudili. al ti bi i bez tog faksa u doticnom podrucju bili maheri....

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.08.2016. at 11:14. Reason: spajanje postova
moja-kucica is offline  
Old 15.04.2004., 10:26   #36
Quote:
moja-kucica kaže:
svasta....pa ti kroz te faksove mozes proc (kao i kroz svaki drugi) uceci napamet i nezainteresirano i na kraju ces izac nista puno pametniji nego prije....ti vjerovatno govoris o onima koje je to zanimalo i koji su se oko tog trudili. al ti bi i bez tog faksa u doticnom podrucju bili maheri....
i ti lupetas svasta, pretpostavljam da ti nemas faks, pa se tako tjesis. ali da imas volje za naucit osnove matemtike 1 i 2, osnove statike, mehaniku, ono sto ljudi diplaju po 9 semestra, ti ces to uz dobru volje sve sam naucit.elektirika ti u malom prstu. bez faksa ti ljudi ne bi bili niko i nista jer je tehnicki faklultet nemoguce sam savladat. mos biti tudum i zavrsit ga, ali da si sam sve to proslao...
ja se slazem da se puno toga moze samo uradit, ali onda to tako i izgleda. lose, lose, lose.
mogu se i ja sama osisat, ali hebi ga izgleda ko da sam se sama osisala, a cini ti se da ti znas da bi ti isto mogao.
ja zagovaram opciji da svi rade ono sto im je struka, a ne da neko tupelja kako se sve moze naucit uz malo dobro volje.
gle i moj dragi zna o programiranju vise nego NEKI ljudi s etf-a, pa mu nikad nije palo na pricat kako se etf dopisni tecaj.

a ovo s autima i elektronikom, kako to da ti nisi shvatio da ako su auta nepredovala u tehnickom smilsu i da ih je nemoguce skoro doma popravljat, da i tehnika gradjenja kuce je napredovala u tom pogledu? ili su i na tom polju samozvani strucnjak?

Quote:
moja-kucica kaže:
uceci napamet i nezainteresirano i na kraju ces izac nista puno pametniji nego prije....ti vjerovatno govoris o onima koje je to zanimalo i koji su se oko tog trudili. al ti bi i bez tog faksa u doticnom podrucju bili maheri....
je, odi malo pogledaj koji se poslovi traze na burzama rada. da je to tako olako svi bi bili arh i gradjevinari, strojeri, a nisu to bas lose placeni poslovi.
ti zagovras nadriznanje, a negdje je to kaznjivo djelo.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.08.2016. at 11:14. Reason: spajanje postova
tilla is offline  
Old 15.04.2004., 10:44   #37
Quote:
tilla kaže:
i ti lupetas svasta, pretpostavljam da ti nemas faks, pa se tako tjesis. ali da imas volje za naucit osnove matemtike 1 i 2, osnove statike, mehaniku, ono sto ljudi diplaju po 9 semestra, ti ces to uz dobru volje sve sam naucit.elektirika ti u malom prstu. bez faksa ti ljudi ne bi bili niko i nista jer je tehnicki faklultet nemoguce sam savladat. mos biti tudum i zavrsit ga, ali da si sam sve to proslao...
ja se slazem da se puno toga moze samo uradit, ali onda to tako i izgleda. lose, lose, lose.
mogu se i ja sama osisat, ali hebi ga izgleda ko da sam se sama osisala, a cini ti se da ti znas da bi ti isto mogao.
ja zagovaram opciji da svi rade ono sto im je struka, a ne da neko tupelja kako se sve moze naucit uz malo dobro volje.
gle i moj dragi zna o programiranju vise nego NEKI ljudi s etf-a, pa mu nikad nije palo na pricat kako se etf dopisni tecaj.

a ovo s autima i elektronikom, kako to da ti nisi shvatio da ako su auta nepredovala u tehnickom smilsu i da ih je nemoguce skoro doma popravljat, da i tehnika gradjenja kuce je napredovala u tom pogledu? ili su i na tom polju samozvani strucnjak?
da se tjesim... jao,jao.... ja sam zavrsio faks (bas doticni fer kad si ga vec spomenula) i nije mi ga zao sta sam ga zavrsio, al to sta ga imam ne znaci da cu kod nekog kopjuterskog problema gledat odozgora nekog ko ga nije zavrsio a kuzi se u to....ne znam s kojim faksom ti imas veze al mislim da s ferom nemas jer nebi bas takve gluposti pricala.
matematika 1 i 2, a? pa imao sam i njih i matana3 i diskretnu i stohasticku i linearnu algebru...mislis da mi to treba na sadasnjem poslu.a od tog ti se vecinom sastoji prva i druga godina. pa da malo znas prilike na feru znala bi da se mornar (prodekan) vec godinama zalaze za razdvajanje racunaraca i elektrotehnicara upravo iz razloga sta misli ono sta i ja, da racunarcima ne treba krvarenje na elektronici 1 i 2 da bi bili dobri racunarci....isto tako, ono sta uce arhitekti na arhitekturi se vjerovatno moze svest na puno puno manje a da bi isprojektirao moj tip kuce, al nisam ni reko da bi se sam bacio u projektiranje. tu ipak ima puno toga. da si pazljivo citala vidjela bi da sam rekao da se u neke poslove mozes, a u neke ne (citaj ne)mozes upustit.
moja-kucica is offline  
Old 15.04.2004., 10:55   #38
Quote:
moja-kucica kaže:
da se tjesim... jao,jao.... ja sam zavrsio faks (bas doticni fer kad si ga vec spomenula) i nije mi ga zao sta sam ga zavrsio, al to sta ga imam ne znaci da cu kod nekog kopjuterskog problema gledat odozgora nekog ko ga nije zavrsio a kuzi se u to....ne znam s kojim faksom ti imas veze al mislim da s ferom nemas jer nebi bas takve gluposti pricala.
matematika 1 i 2, a? pa imao sam i njih i matana3 i diskretnu i stohasticku i linearnu algebru...mislis da mi to treba na sadasnjem poslu.a od tog ti se vecinom sastoji prva i druga godina. pa da malo znas prilike na feru znala bi da se mornar (prodekan) vec godinama zalaze za razdvajanje racunaraca i elektrotehnicara upravo iz razloga sta misli ono sta i ja, da racunarcima ne treba krvarenje na elektronici 1 i 2 da bi bili dobri racunarci....isto tako, ono sta uce arhitekti na arhitekturi se vjerovatno moze svest na puno puno manje a da bi isprojektirao moj tip kuce, al nisam ni reko da bi se sam bacio u projektiranje. tu ipak ima puno toga. da si pazljivo citala vidjela bi da sam rekao da se u neke poslove mozes, a u neke ne (citaj ne)mozes upustit.
dekanske poslovi me ne zanimaju, rekla sam ti nesto a sad govoris o dekanu i razdvajanjima.
naravno, da ono sto se uci na faksu, poslije ti ne triba u zivotu, ali ovo sto si sad naveo jos je gore.
ljudi s etf-om dobro zaradjuju, ja ih izuzetno cijenim, a cijene i oni svoje vrijeme, zato i plate nekog da to radi za njih. izgleda da ti nisi, jedan od njih.
odu, plate, rijese, kuca gotova.
procitala sam, meni zalosno da covjek s fakultetom, tako prica.
zara ti je lipo rekla, kako ces ustedit, ali se ond posli nemoj cudit kad ti neko govori da je tvoj rad skup.
ali svako ima svoje veselje
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Old 15.04.2004., 11:08   #39
prijedlog

Kućice, a i svi napredni!

Na energetskom institutu Hrvoje Požar, Savska 163, u Zagrebu možete se konzultirati (besplatno) sa gđom arh. Hrs Željkom koja radi na KUEN-u zgrada (energetska isplativost) i dobiti pametne savjete glede navedenoga. Pametno je prikupiti što više informacija prije investiranja. Institut je vladina ustanova i na raspolaganju je građanstvu. U dogledno vrijeme radi se na tome da se stimulira od države investiranje u energetski isplative građevine, a isto tako i u obnovljive izvore energije (solarni kolektori npr.)
Nisam pobornik sistema kljuć u ruke,no sigurno je pametno sve staviti na papir, procjeniti troškove i kad se uvjeriš da imaš lovu za izgradnju, poreze, dozvole i uređenje nužnog prosotra za život, krenuti u izgradnju. Kad živiš jednom u kući onda je već lakše ostalo uređivati i guštat na finesama. Po mom mišljenju bez 50000 E nije pametni ići u gradnju kuće, već eventualno kupiti gotovu stariju kuću pa je uređivati. Važno je i to da ako se oslanjaš na krediti teško je za očekivati da će ti ostati love za daljnje investiranje u dovršenje kuće.
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih
rovad is offline  
Old 15.04.2004., 11:22   #40
Quote:
tilla kaže:
dekanske poslovi me ne zanimaju, rekla sam ti nesto a sad govoris o dekanu i razdvajanjima.
naravno, da ono sto se uci na faksu, poslije ti ne triba u zivotu, ali ovo sto si sad naveo jos je gore.
ljudi s etf-om dobro zaradjuju, ja ih izuzetno cijenim, a cijene i oni svoje vrijeme, zato i plate nekog da to radi za njih. izgleda da ti nisi, jedan od njih.
odu, plate, rijese, kuca gotova.
procitala sam, meni zalosno da covjek s fakultetom, tako prica.
zara ti je lipo rekla, kako ces ustedit, ali se ond posli nemoj cudit kad ti neko govori da je tvoj rad skup.
ali svako ima svoje veselje
pa jel ti znas rec nesto a da nije rekla kazala...ja sam covjeku koji je postavio ovaj post reko neke stvari iz iskustva... i-s-k-u-s-t-v-a. sta znaci da sam ih napravio i jos cu ih napravit. a ti nisi ni jednu vjerovatno ni probala i jos onda solis i tvrdis mi da je to nemguce. pa ja kad nemam pametniji predlog ja sutim, a ne predajem se ko ti pesimizmu i kritici a da ne poznam materiju...

i jos na koncu konca ides meni mjesat u struku i pricat meni kakve place imaju elektrotehnicari...

pa vjeruj mi da ja to puno bolje znam od tebe jer sam u firmi gdje radi parsto ferovaca i znam i situaciju u ht, eriksonu, vip i dr. i place NISU dobre. ne znam ko ti je to izvalio. kad bi uzeo prosjek svih navedinih firmi mislim da ta placa ne bi bila preko 5500 do 6000 kuna (al i to je pretjerano). ak je to super onda si u pravu. super place imaju neki maheri po manjim firmama al o tome stvarno ne bi...

sad sam vidio jedan konstruktivn mail od roavada. evo vidis, to je korisna informacija a ne samo ljudima govorit kak je nesto tesko i da se ne moze....

Quote:
rovad kaže:
Kućice, a i svi napredni!

Na energetskom institutu Hrvoje Požar, Savska 163, u Zagrebu možete se konzultirati (besplatno) sa gđom arh. Hrs Željkom koja radi na KUEN-u zgrada (energetska isplativost) i dobiti pametne savjete glede navedenoga. Pametno je prikupiti što više informacija prije investiranja. Institut je vladina ustanova i na raspolaganju je građanstvu. U dogledno vrijeme radi se na tome da se stimulira od države investiranje u energetski isplative građevine, a isto tako i u obnovljive izvore energije (solarni kolektori npr.)
Nisam pobornik sistema kljuć u ruke,no sigurno je pametno sve staviti na papir, procjeniti troškove i kad se uvjeriš da imaš lovu za izgradnju, poreze, dozvole i uređenje nužnog prosotra za život, krenuti u izgradnju. Kad živiš jednom u kući onda je već lakše ostalo uređivati i guštat na finesama. Po mom mišljenju bez 50000 E nije pametni ići u gradnju kuće, već eventualno kupiti gotovu stariju kuću pa je uređivati. Važno je i to da ako se oslanjaš na krediti teško je za očekivati da će ti ostati love za daljnje investiranje u dovršenje kuće.
hvala...
bas sam tako nesto trazio....

Zadnje uređivanje fermina-daza : 08.08.2016. at 11:15. Reason: spajanje postova
moja-kucica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.