Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2006., 09:17   #61
Super Jura, lijepo si im to objasnio...jer je nekima zivot sveden na neurednost jedne sobu ili manjeg stana, nisu u stanju pojmiti da ta neurednost moze umjereno rasti povecanjem zivotnog prostora i zelja koje namecu svoje zahtjeve.
I onda se ne zove neurednost, vec pomanjkanje vremena, ali nikada ne ide u "slampavost" i nered.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 10:17   #62
Quote:
Veky kaže:
Kad tako pogledaš shvatiš da je netko zbilja neuredna svinja jer nije u stanju pokupiti iza sebe mrvice po kauču, podu ili stolu, a opet nekoga dovedeš u isti rang jer mu je travom obrastao cijeli vinograd. Evo, spada li u domenu urednsoti održavanje auta? Nekome spada, nekome ne. Ja recimo ne stignem prati i čsititi iznutra svoj auto koliko bi trebalo i osjećam se zbog toga neuredan. Moja supruga također. Je li je to neurednost ?


ah,sad mi je malo lakse sto nemam vremena ofarbati zid oko dvorista i sasijeci lozu iznad nadstresnice,tako je to kad fali muska ruka u kuci

studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 10:28   #63
Quote:
ambrozija kaže:
... nedaj se Ines samo nastavi tako ... čekaj da on popizdi, pa čistite skupa ... pa to je čisto ok, naglasak je na skupa ... a nekad ga preduhitri pa ti prva popizdi i opet u konačnici čistite skupa ... jao tebi ako ga sad naučiš drugačije (na svoju štetu) ... oni ti se učas nauče ... ma vanzemaljci, čisti SF s tim frajerima

Jaooo! Kak je ovo točno!
I ni za živu glavu nemoj priznat da znaš sve sama skuhat!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 10:53   #64
Quote:
Dora K kaže:
Jaooo! Kak je ovo točno!
I ni za živu glavu nemoj priznat da znaš sve sama skuhat!
Važi i za muškarce. Najbolje će te proći ako se pravite tudumi u kući. Ono probajte napravit ugalj od jaja na oko, progorit košulju na tri mjesta odjednom, razbit 7 od 10 tanjura i s placa donosit najlošije primjerke naručene spize. Ubrzo će sve bit pod kontrolom (čitaj: daljinski)
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 11:12   #65
Quote:
Dren kaže:
Važi i za muškarce. Najbolje će te proći ako se pravite tudumi u kući. Ono probajte napravit ugalj od jaja na oko, progorit košulju na tri mjesta odjednom, razbit 7 od 10 tanjura i s placa donosit najlošije primjerke naručene spize. Ubrzo će sve bit pod kontrolom (čitaj: daljinski)
Moj probo (da probo, napravio požar u kuhinji).

Nisam popušila

__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 11:13   #66
Quote:
Dren kaže:
Važi i za muškarce. Najbolje će te proći ako se pravite tudumi u kući. Ono probajte napravit ugalj od jaja na oko, progorit košulju na tri mjesta odjednom, razbit 7 od 10 tanjura i s placa donosit najlošije primjerke naručene spize. Ubrzo će sve bit pod kontrolom (čitaj: daljinski)
Osim ako žena ne igra na istu kartu! Onda ćete uskoro ogladniti i nakon mjeseci naručivanja hrane izvana, shvatit ćete da ipak ne zarađujete dovoljno da bi tako živjeli i primit ćete se kuhače!
__________________
"Disorientation is loss of the East."
Sarasvati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 11:19   #67
...Veky ti si izuzetak, a znamo da on potvrđuje pravilo ...zbog ovog tvog posta i tebi sličnih svijetlih primjera (brat bratu ja ih neznam baš puno-a vi? ) oni vanzemaljci se poistovjete sa vama, ali samo mislima, ne i djelom i to njihovo napamet naučeno "gradivo" se vrti u većini domova u koje ja zalazim (negdje u vulgaris, a negdje pak u malo sofisticiranijem obliku)...sama opravdanja, jer treba se i braniti, a kud ćeš bolje nego starim provjerenim sistemima, but to uglavnom ne drži vodu, jer i nije takav problem viditi k'o, što i kako teško i često radi......žena treba prati, ribati, kuhati, a mi naravno radimo teže i zahtjevnije stvari bla,bla,bla...a zapravo se sve svede na odgađanje ili kakav-takav rad jednom u mjesec dana) ...hoću reći da se svi vanzemaljci kače za tu univerzalnu postavku podjele poslova, a nemaju nikakve osnove-sram ih bilo
...ma to bi trebalo biti jednostavno za organizirati, potrebna je samo empatija i smisao za pravednost sa jedne i druge strane (u tvojoj situaciju to šljaka očigledno dobro, ali svi živimo drugačije živote pa nemoj ni ti baš toliko generalizirati).
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 11:27   #68
Stvar je u tome što većina muškaraca zapravo uživa u tim "muškim" poslovima. Gušt im je zavući se negdje u šupu i piliti, hoblati, raditi ormariće, police... A i dobar izgovor da izgledaju korisni u kući, jer ipak, "na radim ja to za sebe, nego za NAS".
__________________
"Disorientation is loss of the East."
Sarasvati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 11:32   #69
Quote:
Veky kaže:
NHF, samo ti hoću pokazati da nema generaliziranja i ne možeš sve parove ili spolne skupine promatrati isključivo prema svojem aspektu
...sorry, ovaj dio uopće nisam pročitala ...pa ovo moje "u tvojoj situaciji to šljaka očigledno dobro, ali svi živimo drugačije živote pa nemoj ni ti baš toliko generalizirati" ... ne stoji ...tako mi i treba kad nemam vremena sve čitati...moram nacjepati drva (nevalja mi opravdanje-to se sad ne radi,jel' tako )
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 11:36   #70
Quote:
Sarasvati kaže:
Stvar je u tome što većina muškaraca zapravo uživa u tim "muškim" poslovima. Gušt im je zavući se negdje u šupu i piliti, hoblati, raditi ormariće, police... A i dobar izgovor da izgledaju korisni u kući, jer ipak, "na radim ja to za sebe, nego za NAS".
...šta, zar ja to nisam napisala ... trebala sam
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 12:59   #71
Baš je zanimljivo kako su "muški" poslovi uvijek nekako sličniji hobijima nego pravim dosadnim (čitaj - pranje suđa) kućanskim poslovima.

To je baš jedan kuriozitet

Mislim, mogu i ja probat uvjerit dragog da je moje fotografiranje zapravo "kucanski" posao i da nam stan zbog toga bolje izgleda, pa da budemo u fer odnosu, nek on pere suđe dok ja fotkam leptiriće i proljeće
-demetra- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 13:05   #72
Quote:
-demetra- kaže:
Baš je zanimljivo kako su "muški" poslovi uvijek nekako sličniji hobijima nego pravim dosadnim (čitaj - pranje suđa) kućanskim poslovima.

To je baš jedan kuriozitet

Mislim, mogu i ja probat uvjerit dragog da je moje fotografiranje zapravo "kucanski" posao i da nam stan zbog toga bolje izgleda, pa da budemo u fer odnosu, nek on pere suđe dok ja fotkam leptiriće i proljeće

__________________
"Disorientation is loss of the East."
Sarasvati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 13:37   #73
Cijepanje drva može biti gušt jedino kad te žena raspizdi i izbaci iz takta pa imaš više energije za taj posao. A možda si ponetko u glavi zamišlja ženu umjesto drveta koje cijepa ?

Fotkanje se baš i ne bi moglo računati pod koristan posao. Muški vole šarafati? Pa neki vole šarafati, no sigurno tako vole i jesditi pred TV s pivom u ruci, otić na nogač ili u ribičiju.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 13:52   #74
Quote:
Veky kaže:
Muški vole šarafati? Pa neki vole šarafati, no sigurno tako vole i jesditi pred TV s pivom u ruci, otić na nogač ili u ribičiju.
To volim i ja. Ali i više volim šarafiti nego prati suđe i brisati prašinu. A što se cijepanja drva tiče.. tu se ne bi štela mešat. Mi doma imamo centralno.
__________________
"Disorientation is loss of the East."
Sarasvati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 14:08   #75
Onda mislim da ćeš imat razloga za brigu kad tvoj donese sikiru doma
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 14:35   #76
Quote:
Dren kaže:
Onda mislim da ćeš imat razloga za brigu kad tvoj donese sikiru doma
Postoje i druga oružja u kući!

__________________
"Disorientation is loss of the East."
Sarasvati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 14:41   #77


Crni pojas, treći dan, specijalka u borbi oklagijom?
Dren is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 14:45   #78
Quote:
Veky kaže:
Najjači su ti iz tvoje perspektive. Vjerojatno iz perspektive stana na 6 katu nekog nebodera u Zagrebu gdje doista nemaš što raditi. No ne žive svi u stanu. Ljudi žive u kućama, ljudi žive na selima, da ne kažem i negdje Bogu iza nogu.

?

Ajme, Veky di si mene baš naša.
Doduše živjela sam zadnjih desetak godina po stanovima, ali odrasla i trenutno sam u kući od 120 kvadrata, na svakom katu, stoke baš nema (osim psa ) ali cvijeće i povrće za vojsku.
Predobro znam prednosti gradskog života.
Međutim, problem vas muškaraca je u tome što kad preselite u stančiće od 50 kvadrata nastavljate živjeti ko na selu.
Ja doduše žudim za jednom spretnom rukom ko što je tvoja jer ovi moji muškarci: jedam je spretan samo za tastaturom, nikad motiku u ruku ne uzima a drugi ima volje ali je nespretan (za te tipa stolarske poslove) pa zato mi ženske uglavnom pravimo psu kućice, sadimo povrće i cvijeće a za grube radove (a to ti je ipak rijeđe,) platimo ili pod strogim nadzorom pritegnemo nekog od njih. To nije podjela poslova po spolu, nego po sposobnosti.
A oni svakodnevni poslovi čišćenja jednostavno frustriraju, tu se i stručnjaci slažu: sociološka istraživanja kod američkih kućanica bilježe depresiju i visoku razinu stresa zbog ponavljanja i ponavljanja i ponavljanja...
Meni je veći gušt nešto vani raditi nego stalno prati ono što će sutradan biti isto. (Osim kuhanja, je da završi najljigavije, al eto )
Ajme ti se kućanicama na selu, pravom selu, te se ubiju od posla a nigdje rezultata.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 20:32   #79
E, čitam i baš moram pitati - a što kad imaš doma jednog takvog neurednog? Kod mene je stvar nakon višegodišnje borbe (u kojoj sam ja ispala čangrizava vještica, naravno) završila tako da kad stvari dođu do faze da je nered sve po svuda, i ja isto počnem ostavljati stvari okolo - jednostavno mi se više ne da, nemam snage ni volje. Jer koliko god spremala, za najviše dva dana sve izgleda ko da je u stan pala atomska bomba.

Moj muž doduše nije piva-kauč-nogač tip, nego visi na Hyperlobbyju, team speaku i online igricama i njegovo (meni) beskrajno dosadno popodne je uvijek isto - u 5 je doma s posla, pa pojede (ako sam ja skuhala), pa odhrče kojih sat vremena i onda krene premještanje s kauča na računalo i natrag - do 1,2 u noći.

Prije smo se klali oko nabacanog suđa skup s ostacima hrane u sudoperu ili sve posvud po stanu. Sad imamo perilicu, al bože sačuvaj da bi stavio to u nju. Ako ga ja ne objesim, oprani veš može stajat dok se ne usmrdi u mašini, a čarapa ima po cijelom stanu. Kad donese mlijeko iz dućana, stavi vrećicu na pod u kuhinji, pa ako ja ne spremim u hladnjak, tu će i ostati.... A o vešu bolje da ne pričam - gdje se skine, tu baci stvari. I izvlači tonu toga iz ormara, ali kako baci tako se i zgužva pa onda naravno neće opet obuć nego baci u pranje makar to imo na sebi samo dva sata. I onda da bar baci u košaru za veš... nego košara skoro prazna i poklopljena, al poklopac, neš ti, teško dić - pa baci na njega i onda imam dva metra veša u kupaoni.

Ja puno putujem zbog posla i živim s koferima i laptopom, a bogme i donosim 2,5 x veću plaću od njegove + radim na doktoratu + učim francuski i mislim da nije normalno da me kad se vratim s puta nakon tjedan dana dočeka ista ona hrpa veša neoprana jer im "nije ništa trebalo" i usmrđeno suđe u suđerici jer mu je bilo teško upalit stroj.

Ako prigovorim, onda sam čangrizava baba, nema šanse da pustim dok ne popizdi i zasmeta mu jer se to nikad ne dogodi - prije ja ne mogu više živjet u svinjcu pa se primim posla.

A što se tiče muških poslova, dobar dio i toga me dočeka... lijepljenje pločica u špajzi naprimjer sam čekala 7 GODINA - dok mi nije pao mrak na oči i sama sam to sredila kad je otišao na neki službeni put.

Ma, bolje da stanem, mogla bi ovako do sutra jamrat ....
Mrs Flick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 20:37   #80
Quote:
Veky kaže:
Fotkanje se baš i ne bi moglo računati pod koristan posao. Muški vole šarafati? Pa neki vole šarafati, no sigurno tako vole i jesditi pred TV s pivom u ruci, otić na nogač ili u ribičiju.
da, bas kao i zenske...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.