Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2012., 19:38   #261
Quote:
Bosanka_88 kaže: Pogledaj post
poznajem par osoba koji su izvadili krajnike davno i sve je super..a u porodici imam osobu koja je izvadila a stanje joj je gore opet je boli grlo i vise nego prije,..mora uvijek zavrsit u bolnici, inekcije i svasta nesto..pa se bojm da se i meni to nece desavat jer sam bas osjetljiva sto se tice krajnika..Samo mi cudno kako doktori nisu vec prije sami rekli da izvadim krajnike jer sam dolazila cesto upravo radi njih...Vidjet cu kako i sta
Potrebna je ORL obrada i liječenje.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 18:49   #262
Gnojna angina

Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
Upisavši u Google "Gnoja angina" našao sam ovu temu, tak da sorry-te na jebenom dizanju teme.
Isto tako, oprostite i na jebenom riječniku, jer sam već jebeno iziritiran jebenom gnojnom anginom, jebenom upalom zubnog mesa U CIJELIM USTIMA, izderanim nepcem jer sam jeo krutu hranu (onaj dan dok se još nije sve razbuktalo ko jebena vatrena stihija) pa sam prevrtao s jezikom po nepcu, jezik nemrem ni pomaknut jer me iz grla sve boli, a kad gutam ko da jebene šipke gutam.
Svime tim sam naprosto oduševljen, pogotovo kad znate da sam se otrovao solnom kiselinom ko mali, popivši je
Tak da inače sam osjetljiv na grlo, ova bol me dovodi do ludila.
Pijem ibuprofene za taj jebeni zub, umnjak jebem li mu sve, ja bi išo i zubaru pa da odrežu to meso koje je na njemu, al nebi oni ni to htjeli zbog jake upale grla.
Otidjem kod doktorice, 99% vremena od 4 minute kaj sam bil unutra je gledala u jebeni kompjuter, i dala mi neki antibiotik kaj se pije 2x dnevno.
Rastopi se u vodi i kurcu je okus.
Naručila me za dns za kontrolu da vidi jel ide na bolje.
Ide kurac. Jučer se nije vidio gnoj po grlu, sad kao da mi je grlo jebena mlječna staza.
Po noći se 4 puta budim u jebeno mokrom krevetu, jebo sebe ak to nije najodvratniji osjećaj.
Spavat u mokrom.
E i da, kak mi je imunitet pao, tak mi je i ogroman herpes izašo na usnicama. I to u kutu tak da nemrem ni razjapit usta da se vidi kak se spada unutra.
Morao sam to podjelit s nekim, a i zaboravio sam na bol 3 minute.
Potpuno ista stvar kod mene, već 7 dan, dobio Silapen 1500mg za piti 10 dana dok ne potrošim cijelu kutiju. Herpes poput prišteva iskočio na usni, unutar usne i po jeziku, a o opali cijelog zubnog mesa da ne govorim (najgora bol)..svaki zalogaj nekog kašastog obroka je noćna mora!..da li još ima netko iskustva s tim, koliko će to trajati i kako ublažiti upalu?
pepz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 16:08   #263
Silapen

Da malo podignem temu..dobio sam upalu grla i streptokoke
Pijem penicilin Silapen svakih 8sati,popio 1/3 kutije i propustio dvije tablete,dali mogu nastavit dalje sa kutijom,hoce li imat efekta,doktorica mi nije tu..
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 15:00   #264
Pozdrav, zanima me koliko dugo treba da se gnojna angina izlječi u potpunosti?
Popio sam 3 tablete azimeda i bio na kontroli i doktorica mi je prepisala još DALACIN C da pijem svakih 12 sati i dođem na kontrolu u petak.

Sad me zanima dal je moguce da se izljecim do petka pošto planiram na more u iduci utorak
Iluzijonist... is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 07:38   #265
Quote:
pepz kaže: Pogledaj post
Potpuno ista stvar kod mene, već 7 dan, dobio Silapen 1500mg za piti 10 dana dok ne potrošim cijelu kutiju. Herpes poput prišteva iskočio na usni, unutar usne i po jeziku, a o opali cijelog zubnog mesa da ne govorim (najgora bol)..svaki zalogaj nekog kašastog obroka je noćna mora!..da li još ima netko iskustva s tim, koliko će to trajati i kako ublažiti upalu?
I meni takodjer Dijagnosticirana mi je teza bakterijska upala. Samo sto pijem Silapen od subote vecer, ali uopce ne pomaze U nedjelju sam mogla bez problema gutati vodu, a sad ne mogu usta otvoriti ni glas pustiti kako me boli. Bude mi bolje jedino kad si stavim Voltern cepic. Tek tad se mogu napiti vode i najesti kako treba, a to je skoro svakih 8-10 sati I uz Silapen, doktorica mi je prekjucer prepisala Medazol.

Uglavnom, poboljsanja nigdje, sve ide na gore

Cula sam da je Klimicin efikasniji. Znam da se uzima na recept, ali me zanima, jel ga tko koristio?
__________________
Weeee
pita-od-jabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 23:48   #266
Pozdrav svima!
Za upalu grla dobila sam silapen 1500 i doktorica mi je rekla da bi bilo dobro da ga popijem do kraja. Popila sam do sad 6 tableta ( od ukupno 30) i grlo me više uopće ne boli. Zna li netko trebam li stvarno popiti sve tablete do kraja? Još da napomenem tablete su konjske, ogromne, prepolovljene ih jedva gutam :-(
Hania is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 00:33   #267
Quote:
Hania kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Za upalu grla dobila sam silapen 1500 i doktorica mi je rekla da bi bilo dobro da ga popijem do kraja. Popila sam do sad 6 tableta ( od ukupno 30) i grlo me više uopće ne boli. Zna li netko trebam li stvarno popiti sve tablete do kraja? Još da napomenem tablete su konjske, ogromne, prepolovljene ih jedva gutam :-(
Obvezno terapiju popijte do kraja! U suprotnom, riskirate ponovnu pojavu tegoba.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 02.08.2012. at 00:55.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 19:44   #268
Ja bi mogao napisat bibliju gnojnih angina. Pocele su kad sam imao par god u vrticu. Imao ih jednom mjesecno i tad sam vadio sve krajnikr. Onda se u 23 godini pocelo sve ponavljat. Prvo nisam znao sta je. Temp je bila 38-39, gutat nisam mogao ni zrak. Poslje antibiotika proslo. Specijalist ustanovio da je nekakav krajnik ili komadic izrastao. Kaze doktor da on to nebi vadio. I angina se vraca Nakon 2j opet. Pa opet nakon 2 mj... I tako 5,6 puta i tad sam posumnjao da ga od nekog dobivam. Poslao curu na bris, i nasli joj streptokok. Al njoj nije bilo nikad nista. Cura popila antibiotik, god dana sve bilo ok i nakon toga opet. Imao sam valjda 15 angina i toliko puta pio antibiotike. Tesko tesko sranje najvece. Sad je opet imam, I cim prodje idem vadit taj komadic krajnika makar crknem.

Pazite ovi sto im se vraca, da ne dobivate od nekog, i da bacite npr cetkicu za zube nakon anginr, i mozda promjenite jastucnicu , mozda sam pretjerao ali nije zgorega. Antibiotik do kraja treba pit i ukoliko se angina jako cesta npr jednom mjesecno, moze antibiotik prestat djelovat pa se mora na inekcije. Treba vadit te krajnike sve
ime: is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 09:36   #269
Meni se angina vratila treći put u roku dva mjeseca, vrati se u pravilu tjedan dana nakon zadnjeg popijenog antibiotika.

Da li je to ne zaliječena bolest ili svaki put pokupim ponovo negdje bakteriju?

Dajte neki savjet, ne mogu više s tim, bolovi u grlu, uhu i glavi, temperatura, užasno znojenje....

Prije dva tjedna kad mi se vratilo, dr. je mislila da nisam pila antibiotik redovito, pa sam išla dva puta pokazati grlo u tijeku terapije. i bilo je ok.
Evo danas opet

Prvi puta sam pila Xorimax, vratilo se tri dana nakon zadnje popijene, drugi puta sam pila Klimicin, i evo ga dva tjedna kasnije.


Da li bi trebalo obaviti nakon ovog uzastopnog ponavljanja neke nalaze, krv ili bris? Dr. mi uvijek da samo tablete, nikad nikakav nalaz.




Prošle godine sam imala sličan problem, tada me je dr poslala kod orl da probuši nakupine.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 14:00   #270
kako se rijesiti bolnih usta,zubiju nemogu normalno ni jesti vise svaki zalogaj boli grlo napokon prestalo boliti i temperature vise nema plizzzzzzzzzzzzz
__________________
Nikada ne odustaj. Jednog dana ćeš sresti nekoga ko je dobar za tebe, i više nećeš biti sam. Za dobre stvari treba vremena...
mala-rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 16:03   #271
Pozdrav, uz isprike na dizanju stare teme.

Danas mi je doktor dijagnosticirao gnojnu anginu uz savjet/"naređenje" da prestanem s konzumacijom Silapena kojeg mi je propisao u ponedjeljak, misleći da imam streptokok.
On mi je pokazao austrijsku literaturu u kojoj piše da se gnojna angina uzorkovana virusom ne preporuča liječiti antibioticima. Takoder, da za izliječiti gnojnu nema nekog lijeka, nego trebam mirovati i čekati da samo od sebe prođe...
A ja nisam zadnje 3 noći od bolova i znoja oko sklopio, prikovan za krevet. Zar stvarno nema nikakve metode za ubrzati proces? :-( Bol ne jenjava, posao stoji...
I još me zanima, s obzirom na tu austrijsku literaturu koju mi je pokazao gdje piše da se ne preporuča liječenje gnojne antibioticima, je li moguće da zbog njegove krive procjene u ponedjeljak da imam bakteriju ću morati duže ležati? :-(
Žbaltica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 21:32   #272
Rađen je bris grla?

Gnojni čepovi u tonzilama?

Otežano gutanje, opća slabost, moguće i povišena tjelesna temperatura?

Sad je upravo pojačan dolazak pacijenata sa opisanim tegobama, kad nema Silapena, daje se i Klimicin.

Nije mi jasno na koji način je isključena streptokokna upala grla kod tebe

Kakva austrijska literatura?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 23:51   #273
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Rađen je bris grla?

Gnojni čepovi u tonzilama?

Otežano gutanje, opća slabost, moguće i povišena tjelesna temperatura?

Sad je upravo pojačan dolazak pacijenata sa opisanim tegobama, kad nema Silapena, daje se i Klimicin.

Nije mi jasno na koji način je isključena streptokokna upala grla kod tebe

Kakva austrijska literatura?
Prije svega, hvala na brzoj reakciji.

Bris nije rađen. U prvom dolasku kod doktora, zinuo sam, on je to pogledao 1 sekundu maksimalno i odmah rekao u stilu "da, da, to je streptokok. Pij Silapen. Proći će ti za 2-3 dana".

Nakon 2 dana uzimanja antibiotika, osjetio sam da imam neugodan zadah. Prilikom gutanja me sve boli. Ukućani mi pogledali grlo i vidjeli da je zagnojeno sve.

Otišao danas opet do njega, vidio i on da je sve zagnojeno, rekao da je ipak virus i izvadio iz ladice neku knjižicu (ta famozna literatura) u kojoj su fotografije grla oboljenog virusom/bakterijama i načinima liječenja pojedine bolesti. Meni je pokazao na moj slučaj, tj. gnojnu anginu i pročitao što piše, a piše da je to virusno i da se ne liječi antibiotikom. Nemoj me za riječ držati, ali zvoni mi u glavi da je rekao da mu je ta knjižica iz kongresa otorinaca i da se dosad mislilo da se gnojna liječi antibioticima, ali tu je pisalo da se ne preporuča.
Pa je rekao da onda ipak prestanem s pijenjem Silapena.

Gutanje je otežano, dosta jako boli. Dišem normalno. Jedem uglavnom juhu bez ičega što bi mi grlo iritiralo. Povišena temperatura - u mahovima osjetim da sam topliji, pa nakon sat vremena sve se vrati u normalu, pa opet nakon nekoliko sati osjetom da sam topliji, pojača se znojenje, ali ništa strašno. Opća slabost - isto na mahove, ali ništa intenzivno. Ležim po cijele dane pa možda zato. Od danas pijem čaj od kadulje.

E da, tražio sam po internetu je li dobro jesti sladoled s ovakvim simptomima, pa sam na oprečne odgovore naišao. Meni je doktor (nije na odmet možda napomenuti da se radi o iskusnijem doktoru, 55-60g) u oba navrata rekao da jedem sladoled jer je kaloričan i lako klizi niz grlo. Danas sam čak i uzeo malo, ali nisam osjetio nikakvo poboljšanje.

Dosad nisam imao gnojnu anginu, iako mi je grlo u mladosti bilo "osjetljivo".

Hvala još jednom.
Žbaltica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 11:40   #274
Odi potraži drugo mišljenje čim prije.

Sa internetske distance, ja ne mogu sa sigurnošću izjaviti kako se radi o gnojnoj angini, ali istu ne mogu ni isključiti.

Opis osjećaja povišene temperature i znojenja može upućivati na "otpuštanje" veće količine bakterija i/ili bakterijskih toksina u krvotok i nije bezazleno.

Neadekvatno liječena gnojna angina može rezultirati trajnim posljedicama.

Sladoledom na gnojnu anginu

Možda su preporučene i hladne obloge oko vrata, po mogućnosti što jače stegnuti?


Btv, "prava" gnojna angina NE PROLAZI ZA 2-3 DANA
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 15:17   #275
Nemoj te se zezat s tim. Tako je i meni lijeva angina natekla i prepisali su mi Klavobel i rekli mi da bi bol pri gutanju trebala popustiti nakon 24 sata te da pijem jednu svakih 12h.
Nakon 2 dana stanje jos gore stim da me i fibra uhvatila, nisam mogao spavat, jest, ništa.
Otišao u Split skalperom mi razeli i vadili gnjoj(prebolno i preodvratno.
Nakon toga vađenje krvi te 6 paketa infuzije(antibiotici, protiv bolova etc..)
Sad je sve 5, i ljudi ako vas boli da ne možete jest spavat ni gutati otidite na pregled.
n1nnzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 15:17   #276
Cini mi se da me uhvatila angina lagano, tj siguran sam jer nije prvi put, godisnje bar jednom nazalost... trenutno sam bez zdravstvenog, sto savjetujete?
Imam doma dva silapena 1500 al tesko da ce mi samo te dvije tablete pomoc...
__________________
"It's very simple. When one lock can be opened by three different keys, it's a bad lock. But when one key can open ten different locks, we call it a MASTER KEY ...."
zagrebelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 15:51   #277
Dva Silapena nažalost neće pomoći, a mogu učiniti samo da bris ždrijela (ako se liječnik odluči uzeti ga) postane negativan i time zamaskira kliničku sliku. Nažalost, ako nemate zdravstveno osiguranje, pregled ćete morati platiti.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 12:50   #278
Pitanjce za "dežurnog doktora"

U subotu me uhvatila malaksalost i bolovi u mišićima, zglobovima.Temperatura 36,9 uglavnom kroz cijeli dan i tako do ponedjeljka u noć kad me je grlo počelo boliti kao da mi netko reže skalpelom.2 Lekadola od 500 mg su malo pomogla.Jučer sam išao kod doktora, rekao je "grlo je dosta crveno" i dao mi Cefuroksim 500 mg svakih 12 sati za 5 dana.Jučer je temperatura porasla na 37.4 no danas vidim da se na krajnicima nalazi dosta bijelih točaka prema dolje čega jučer nije bilo kad sam gledao prije odlaska doktoru.Trenutna temp je 37 C.Dali je to gnojna angina ili "obična upala grla"?

Hvala
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 18:59   #279
Quote:
Nixon86 kaže: Pogledaj post
Pitanjce za "dežurnog doktora"

U subotu me uhvatila malaksalost i bolovi u mišićima, zglobovima.Temperatura 36,9 uglavnom kroz cijeli dan i tako do ponedjeljka u noć kad me je grlo počelo boliti kao da mi netko reže skalpelom.2 Lekadola od 500 mg su malo pomogla.Jučer sam išao kod doktora, rekao je "grlo je dosta crveno" i dao mi Cefuroksim 500 mg svakih 12 sati za 5 dana.Jučer je temperatura porasla na 37.4 no danas vidim da se na krajnicima nalazi dosta bijelih točaka prema dolje čega jučer nije bilo kad sam gledao prije odlaska doktoru.Trenutna temp je 37 C.Dali je to gnojna angina ili "obična upala grla"?

Hvala
"Miriši" na gnojnu anginu.

U zadnje vrijeme (ovdje već spominjano) - klindamicin se pokazao kao uspješan lijek (za populaciju koja ga podnosi).

Najkasnije kroz 3 dana kontrola liječnika.
Ukoliko se stanje bude pogoršavalo ( jači bolovi, otežano gutanje, izraženija malaksalost, povišena temperatura koja ne reagira na antipiretike...), kontrola i ranije.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 09:53   #280
Moram priznat da su mi fascinantni doktori koji daju antibiotike bez krvne slike
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.