Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2009., 12:07   #61
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Čini se da je ovo moje pitanje promaklo, pa evo još jednom:

Kojim redom se obavljaju stvari u MUP-u - prvo MBG, pa prijava prebivališta?

Naime, u obrascu za prijavu prebivališta prva rubrika je MBG, pa bi bilo logično da se prije vadi MBG. No birokracija i logika ne idu baš zajedno ...
sve odjednom , na istom šalteru
__________________
miš,mišić
snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:08   #62
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Postoji datum kad je osobna izdana. Ako je osobna starija od 2 godine, onda bi to trebali biti dovoljno.

Poanta je da potvrda o prebivalištu košta 40kn, pa puta dva = 80kn koje idu državi (MUP), a ne "natrag" gradu - defacto 80 kuna od te pomoći ide državi, a ne onima kojima je namjenjeno.

Jel zna netko koliko se tih pomoći godišnje dodijeli? Bilo bi interesantno izračunati sa koliko tih novaca godišnje Grad Zagreb (nepotrebno) financira državu ...

ja nisam nista platila tu potvrdu....niti za dijete, niti za muza, niti za sebe

(izvadila prije par sati)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:14   #63
Quote:
snow kaže: Pogledaj post
sve odjednom , na istom šalteru
Za ne povjerovat!
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:17   #64
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja nisam nista platila tu potvrdu....niti za dijete, niti za muza, niti za sebe

(izvadila prije par sati)
Hm, čudno. Evo quote sa stranica MUP-a:
"Uvjerenje o prebivalištu izdaje se odmah, a podliježe naplati upravne pristojbe po Tarifnom broju 1. i 4. Tarife upravnih pristojbi Zakona o upravnim pristojbama u ukupnom iznosu od 40,00 kuna, osim ukoliko osoba nije oslobođena plaćanja upravnih pristojbi."
A i netko je negdje napisao da je to platio tih 40 kn ...
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 13:32   #65
Vidim da ima friških iskustava, pa evo još pitanja:

- Gdje se dobije ta izjava o suglasnosti za prijavu djeteta na adresu drugog roditelja? Ili to možda sami trebamo napisati?

- Da li postoji neki obrazac za vađenje MBG djeteta ili se ispunjava samo onaj obrazac za prijavu prebivališta (obzirom da je oboje na istom šalteru)?

- Da li kod prijave djeteta u MUP-u uzimaju originale dokumenata ili kopije ili traže originale samo na uvid? Sjećam se da je jednom teta na šalteru sama iskopirala neki moj dokument ...

- Da li se uvjerenja o prebivalištu roditelja vade na tom istom šalteru gdje se prijavljuje dijete?
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 14:13   #66
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Vidim da ima friških iskustava, pa evo još pitanja:

- Gdje se dobije ta izjava o suglasnosti za prijavu djeteta na adresu drugog roditelja? Ili to možda sami trebamo napisati?

- Da li postoji neki obrazac za vađenje MBG djeteta ili se ispunjava samo onaj obrazac za prijavu prebivališta (obzirom da je oboje na istom šalteru)?

- Da li kod prijave djeteta u MUP-u uzimaju originale dokumenata ili kopije ili traže originale samo na uvid? Sjećam se da je jednom teta na šalteru sama iskopirala neki moj dokument ...

- Da li se uvjerenja o prebivalištu roditelja vade na tom istom šalteru gdje se prijavljuje dijete?

nema suglasnosti...roditelj koji ne zivi na adresi na koju se treba prijaviti dijete treba doci na salter sa svojom osobnom i osobnom roditelja na ciju adresu se prijavljuje dijete (i ne moze drugacije...ima neka varijanta sa javnim biljeznikom, al nisam stigla saznati)

imas neki formular koji popunis sa podacima djeteta i adresom koju zelis, teta na njega nadopise da je majka suglasna (ili tak nes)
Samo na uvid pokazes domovnicu i rodni list (orginal), ne uzimaju kopije, nista ne kopiraju
ja nisam niti trazila uvjerenje o prebivalistu, nego je to teta sutke dala (odn.ona odradjue svoj posao sutke, nakon hrpe isprintanih papira, kaze da je ovo uvjerenje o JMBG-u, ovo o prebivalistu za dijete, ovo za mene, pa me jos trazila mmovu osobnu i dala mi uvjerenje za njega)
nista nisam platila

sve je na istom salteru
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 14:15   #67
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Hm, čudno. Evo quote sa stranica MUP-a:
"Uvjerenje o prebivalištu izdaje se odmah, a podliježe naplati upravne pristojbe po Tarifnom broju 1. i 4. Tarife upravnih pristojbi Zakona o upravnim pristojbama u ukupnom iznosu od 40,00 kuna, osim ukoliko osoba nije oslobođena plaćanja upravnih pristojbi."
A i netko je negdje napisao da je to platio tih 40 kn ...

ja sigurno nisam oslobodjena tih pristojbi po nikojem clanku, al pise da je u svrhu opreme za novorođenčad, pa je mozda zato....
i da, ne znam jel to bitno, mi smo oboje cijeli život u zagrebu
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 14:36   #68
Fenomenalno! Nemrem belivet! Kak bi rekli - all-in-one!

Znači dobijem i uvjerenje o MBG-u i uvjerenje o prebivalištu za dijete i uvjerenja o prebivalištu za oba roditelja na jednom šalteru odmah i bez posebnih pitanja! Wow!

Jel taj formular ovo:
http://www.mup.hr/UserDocsImages/upu.../Obrazac_1.pdf
(standardni "zahtjev za prijavu i odjavu prebivališta itd.")

Što se tiče ne-plaćanja pristojbi, izgleda da se netko dosjetio da je apsurdno plaćati izdavanje uvjerenja koja služe za dobivanje pomoći.

Hvala!
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 14:42   #69
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Fenomenalno! Nemrem belivet! Kak bi rekli - all-in-one!

Znači dobijem i uvjerenje o MBG-u i uvjerenje o prebivalištu za dijete i uvjerenja o prebivalištu za oba roditelja na jednom šalteru odmah i bez posebnih pitanja! Wow!

Jel taj formular ovo:
http://www.mup.hr/UserDocsImages/upu.../Obrazac_1.pdf
(standardni "zahtjev za prijavu i odjavu prebivališta itd.")

Što se tiče ne-plaćanja pristojbi, izgleda da se netko dosjetio da je apsurdno plaćati izdavanje uvjerenja koja služe za dobivanje pomoći.

Hvala!
mislim da je, ne znam, mm je jutros uzeo kod njih taj formular i donio ga doma (mi smo isli probat, da ce mu mozda dat bez mene da prijavi, al na kraju sam morala ici)

e da, buduci da ja nisam htjela tam dugo cekat, on je uzeo broj, donio doma i stigla sam na MUp dok su moj broj prozvali (al mi smo i relativno blizu)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 14:43   #70
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Fenomenalno! Nemrem belivet! Kak bi rekli - all-in-one!

Znači dobijem i uvjerenje o MBG-u i uvjerenje o prebivalištu za dijete i uvjerenja o prebivalištu za oba roditelja na jednom šalteru odmah i bez posebnih pitanja! Wow!

Jel taj formular ovo:
http://www.mup.hr/UserDocsImages/upu.../Obrazac_1.pdf
(standardni "zahtjev za prijavu i odjavu prebivališta itd.")

Što se tiče ne-plaćanja pristojbi, izgleda da se netko dosjetio da je apsurdno plaćati izdavanje uvjerenja koja služe za dobivanje pomoći.

Hvala!

ja mislim da bi se sve to moralo moc i kod maticara (jer su umrezeni sa policijom), a ovo je sve gnjavaza
al to je za neku drugu temu...
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 14:56   #71
Ti si morala ići zato da potpišeš tu izjavu o suglasnosti za prijavu djeteta na adresu drugog roditelja.
Mi imamo istu situaciju samo što ćemo klinca prijaviti kod žene, pa sve mogu samo ja s njenom osobnom.


Još jedno pitanje:

Kao "dokaz kojim se potkrepljuju činjenice na kojima stranka temelji svoj zahtjev za prijavu prebivališta" je dovoljna osobna roditelja sa adresom na koju se prijavljuje klinac? Ne treba dokazivati vlasništvo stana/kuće i slično, tj. ne treba doći i vlasnik (npr. roditelj djeteta je prijavljen na adresi svojih roditelja, ali nije vlasnik stana/kuće)?
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 03:25   #72
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post


Još jedno pitanje:

Kao "dokaz kojim se potkrepljuju činjenice na kojima stranka temelji svoj zahtjev za prijavu prebivališta" je dovoljna osobna roditelja sa adresom na koju se prijavljuje klinac? Ne treba dokazivati vlasništvo stana/kuće i slično, tj. ne treba doći i vlasnik (npr. roditelj djeteta je prijavljen na adresi svojih roditelja, ali nije vlasnik stana/kuće)?
ne,ne trebaju doc vlasnici kuce-stana.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 13:35   #73
pozdrav svima? molim vas dali neko zna koja je procedura prijave djeteta u zagrebu stim da je djete rodeno u italiji i zivimo ovdje ali obadvoje smo prijavljeni u hr na adrese svoji roditelja koji dokumenti su mi za to potrebni i dali djete ima pravo na bilo kakvu naknadu sa obzirom da nije rodeno u hr? unapred hvala!
zvjezdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 19:44   #74
Post Procedura prijave djeteta za Zagreb (Črnomerec)

U međuvremenu smo obavili sve - porodili se, napravili homologaciju, registraciju i osiguranje , pa evo konkretne procedure za Zagreb, Črnomerec.

Pretpostavljam da je za druge dijelove Zagreba isto, odnosno razlikuju se samo adrese i detalji lokacije/sobe za matični ured i HZZO.
Za druge gradove ne znam, ali je za pretpostaviti da se ne razlikuje puno.

Proceduru sam bio sastavio za sebe prije "dana D" na osnovu informacija sa raznih strana (nešto i odavde ), a danas sam je korigirao prema stvarnom iskustvu. Nevjerojatno je koliko se informacije koje se dobiju preko telefona ponegdje razliku od stvarnog stanja ...

Procedura je u ovom pdf fileu: http://img6.imageshack.us/i/postupak...njadokume.pdf/

U pdf-u su linkovi na obrasce koji se mogu downloadati.

Obrasce koje nisam našao na netu sam skenirao:
http://img697.imageshack.us/i/zahtje...atcrnomer.png/
http://img532.imageshack.us/i/tiskanica4.png/

Ograda: Tiskanicu 4 nisam ja skenirao na koso, nego je takva bila u originalu, a nije mi ju se dalo ravnati.

Slobodno pitajte ako ima nejasnoća.

Nadam se da će ovo skratiti muke drugim tatekima i omogućiti im kao meni da sve obave u jednom jutru.

Zadnje uređivanje lestrt : 24.02.2010. at 19:49.
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 20:37   #75
lestrt svaka cast na uputama
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 18:24   #76
Da li znate da nezaposleni imaju pravo da ne plaćaju biljege? Meni je žena tamo na trgu fr. revol. to rekla ali meni informacija tada nije bila zanimljiva. Budući da trebam rodit i opet ću skupljati papirologiju i morat plaćati biljege sad me to zanima, pa ako ima netko upućeniji da kaže di to ganjam.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 12:52   #77
Prijavio sam dijete prije 2 mjeseca, a još nisam dobio pare...

Nisu mi ništa rekli kad bi to moglo sjest na račun.
Koliko je vama trebalo da dođe ta lova i da li da odem da "priupitam" o čemu je riječ?
__________________
Taj sam ;D
cipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 16:55   #78
Quote:
cipal kaže: Pogledaj post
Prijavio sam dijete prije 2 mjeseca, a još nisam dobio pare...

Nisu mi ništa rekli kad bi to moglo sjest na račun.
Koliko je vama trebalo da dođe ta lova i da li da odem da "priupitam" o čemu je riječ?
Pretpostavljam da misliš na pomoć od HZZO-a - to sjeda unutar mjesec dana od prijave, mislim da je zakonski rok 60 dana.
Ne znam koliki je rok da te obavijeste o razlozima eventualne odbijenice.

Evo, mi smo klinca prijavili prošli mjesec oko 20-tog, a lova je i od HZZO-a i od grada sjela prošli tjedan.

Za Zagrepčane: koliko sam skužio, lova od Grada Zagreba sjeda oko 20-tog u mjesecu za one koji prijave klince do cca 5-tog u tom mjesecu. Druge dvije trećine sjedaju u istom mjesecu sljedeće i preksljedeće godine. Stvar tako funkcionira zadnjih par godina.
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 21:06   #79
Pomagajte - prijava djeteta (općina, MUP itd)

Pozdrav,

trebao bih prijaviti djete pa me zanima - kuda sve trebam ići (prebivamo i žena i ja u Velikoj Gorici) i mogu li to sam obaviti ili trebamo ići oboje? Može varijanta sa punomoći žene? Hvala! Zeke
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 21:54   #80
Reći ću ti kako je to išlo prije 4 god kad sam ja malenog prijavljivala pa neka me netko ispravi ako se šta mijenjalo.

Prvo smo ga morali ići prijaviti u matični ured(oboje smo morali doći) nakon toga se s rodnim listom vadi domovnica i na kraju se ide u mup po matični broj(jel se oib vadi u policiji to ti ne znam).
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.