Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2007., 14:00   #21
I meni bi trebala pomoć! Naime, imam stan kojeg prodajem, a u kojem više ne stanujem. I naravno, ptice skužile pa se lijepo okupljaju. Ne prave gnijezda, no moj balkon koriste kao javni WC!

Sve je zasrano! Baš sve! Maknuo sam i staklenu 'kuglu' sa zidnog svjetla, no opet je sve zasrano (valjda sjednu na samu žarulju). I kako očistim, tako već sutra nađem opet još više i više tih... govana.

Čuo sam za ideju s CD-ovima, no ni to ne pomaže.

Svaki savjet bi bio dobrodošao!
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 19:11   #22
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
...
Ono, sori na glupim pitanjima, ali nikad se još nisam susrela s tim užasom.
Upomoć, pliz!


A što inače da rade životinje? Da budu usidjelice?
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 23:12   #23
Golubovi

Kako otjerat golubove s balkona?? Svaki dan mi dolaze i guguću, počeli su radit gnijezdo.

Trovanje nije opcija
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 23:34   #24
staromodno i nimalo maštovito, ali još uvijek funkcionira (mislim).. nabaviš si mačku (koja po mogućnosti nije previše lijena), pa nek se onda ona bavi golubovima...
Z.ona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 23:41   #25
Živim u neboderu, a i ne daju mi da imam mačku
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 00:48   #26
Probala s vješanjem CD-ova na flax?
 
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 12:06   #27
Očisti dobro balkon i mjesto na kojem se gnijezde i namiriši s nečim. Ja sam špricala s onim sprejem za wc. Malo pomalo prestat će dolazit. Barem je meni to upalilo. A stavi i cd ili šta još pali.
program is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 16:14   #28
Šta je to flax? Di trebam cd stavit? : sramoti-se:
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 16:44   #29
mojoj sestricni su stalno dolazili na klimu. ona je utela karton te velicine i naljepila na njega pribadace. naopako, naravno. stvar hoda.

i ne, ne boli ih.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 23:17   #30
Ne želim te obeshrabrit, ali isti problem sam ja doživio... Rezultat - obitelj - golubovi = 0:10... Savjetujem ti da poslušaš moj savijet jer će poslje bit prekasno... Živjeli smo tada u Zagrebu u Sopotu, negdje u proljeće 2000 (traumatična iskustva uvijek ostaju u sjećanju :-) )pojavili su prvi golubovi na balkonu i bila je ista priča - NEĆEMO IH TROVAT - rješit ćemo ih se već - TO JE BILA GREŠKA...

Da ne dužim:
- stavljali cd (ne jebu)
- stavljali mreže (probili je)
- stavljali bodljikave žice (preskaču je)
- benzin (navodno ih miris benzina odbija ahaaaa)
- 20-ak puta čistili cijeli balkon i izbacivali pusta gnjezda...
- svakodnevno izlaženje na balkon i tjeranje ( nakon nekog vremena uopće nisu reaglirali)

Nakon 3 godine bitke negdje oko 2003g. predali smo se i prepustili im balkon :-( ... Tamo su se izlegle dvije tri greneracije golubova, a 2007 smo preselili na more i rješili ih se ... Baš danas sam ispred kuće vidio par grlica i sjetio se terora u Zagrebu...

Dakle moj savijet - kupi zračnu pušku i rokaj, kupi otrov i daj im ga, riješi ih se danas jer ćeš sutra žaaliti ...

itd itd itd
IQ_147_Dalmos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 11:19   #31
Mi smo živjeli isto u neboderu i naše riješenje je bilo željezna mreža po cijeloj dužini i visini otvora balkona.Tek ih je to zaustavilo.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 15:54   #32
prestani ih hranit...
ili počni bacat kruh na susjedov balkon nek idu k njemu...
stenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 13:27   #33
Quote:
stenga kaže: Pogledaj post
prestani ih hranit...
ili počni bacat kruh na susjedov balkon nek idu k njemu...

Potpisujem!
__________________
Onome,tko umije da čeka...vremenom sve dolazi...
Obitelj-M- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 13:51   #34
Talking

kupi one visokofrekventne uređaje što tjeraju ptice, ispuštaju neki glupi signal vrlo visoke frekvencije, nije za ljude iritantan , a kolko sam ja uspjeo vidjeti nema ptice ni blizu u krugu bar 50m
NERAST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 16:36   #35
Ne grade gnijezdo, samo svaki dan ujutro dođu i skakuću mi po balkonu
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:58   #36
kupi papigu od bar po kile i drzi je na prozoru moj pernati je jednom dreknuo na golubove kad ih je primjetio i vise ne dolaze
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 13:14   #37
Nedavno sam u jednom katalogu vidio glinenu sovu i vranu i pored njih je pisalo da su osim za ukras pogodni i za tjeranje golubova (valjda ih se boje)....
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 20:05   #38
Kako da ti kažem, nećeš ih otjerat bez otrova ili zračnice. Nama su se nastanjivali u potkrovlju, i ta se pošast ne da istrijebiti. Kakali su mi po balkonu, ostavljali grančice i gugutali po cijele dane. Neznam za visokofrekventne zvukove, a nisam baš sigurna jel to zdravo za ljude.
__________________
''Tretiraj ženu kao kraljicu i bit ćeš njen kralj. Tretiraj je kao igru, i pokazat će ti kako se igra.'' :)
Smogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 21:16   #39
jako su ukusni na rižot
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 00:30   #40
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Nedavno sam u jednom katalogu vidio glinenu sovu i vranu i pored njih je pisalo da su osim za ukras pogodni i za tjeranje golubova (valjda ih se boje)....
Aha, a za tri dana će joj srat po glavi. To su leteći štakori. Zračnica, elektrificirana ograda, otrov šta god samo tamani. Kad ubiješ prvog, objesi ga za nogu da visi na sred blakona. Meni su dolazili na klimu i štagod da sam uradio ništa nije pomoglo.
Sjećam se jednom, hehe, kad sam usnimio dvojicu na klimi kako ćore. Polako sam otškinuo vrata i izašao na balkon s metlom u ruci. Prvi mi je pobjego, al sam ovog drugog fino pobrao. Brijem da taj više nije dolazio, al svejedno balkon je bio zasran full time. Majku im!
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.