Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 17:42   #1
Najam stana - Osijek

Kakva su vaša iskustva s najmom stana u Osijeku?
Tj. ako ste podstanari, zanima me koliko plaćate najam i gdje, jer ja sam zadnjih dana naišla tako na svašta da me čudi kako ljudima nije neugodno iznajmljivati takve stanove i tražiti toliko para.
11i:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 17:48   #2
Quote:
11i:) kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva s najmom stana u Osijeku?
Tj. ako ste podstanari, zanima me koliko plaćate najam i gdje, jer ja sam zadnjih dana naišla tako na svašta da me čudi kako ljudima nije neugodno iznajmljivati takve stanove i tražiti toliko para.
Prije sam bio na Jug I (na dnu Vatrogasne) garsonjera novogradnja 850 + režije (max 300 kn)
Sada sam širi centar u Gundulićevoj kojih 150 metara od zrinjevca - jednosoban stan 1000 kn + režije, no malo su skuplje nego u prijašnjem stanu pošto se grijem na gradsko grijanje.
looki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 23:50   #3
Quote:
11i:) kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva s najmom stana u Osijeku?
Tj. ako ste podstanari, zanima me koliko plaćate najam i gdje, jer ja sam zadnjih dana naišla tako na svašta da me čudi kako ljudima nije neugodno iznajmljivati takve stanove i tražiti toliko para.
uh da se javim sa svojim iskustvima.bila sma podstanarka zadnje 3 godine u centru grada,dvosoban stan komplet namješten,plačala sam ga samo najam 1150kn,s režijama me izašao oko 1800kn svaki mjesec a, pošto je grijanje bilo na struju zimi me s najmom izašlo sveskupno 2200kn.struja nas je dotukaa


iselili smo se iz toga stana jer čekamo bebu pa smo tražili stan sa gradskim grijanjem,jer ovdje na struju koliko god griješ,ne ugriješ se,em ako odemo na par dana kod muževe rodbine u vk vratimo se,stan nam bude hladan jer su naravno te proklete termo peći koje smo po noći punili.

danas smo iznajmili stan na sjenjaku dvosoban 63m2 komplet namješten,potpuno nov namještaj,sve NOVO NOVO,balkon,najam nam je 200e,gradsko grijanje,režije će nas izaći ljeti 400kn,a sad zimi oko 700kn,jer je naravno skuplje zbog grijanja.
ali ovaj stan je skuplji od zadnje za 300kn ali s obzirom kako je uređen nije nam žao i s obzirom da imamo centralno i da ću u stanu moći biti kratkih rukava,a ne ispod deke.

ašto se tiče kakvih stanova ima to je bolest.jedan nam je htjeo iznajmiti stan "dvosoban" od balkona je napravio kuhinju i malu sobu,za 200e prljav fujjjja da ne gvorim šlag na kraju,pošto se on seli u zg,da njegova mama dvije noći u mjesecu prespava kod nas.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 15:13   #4
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
najam 1150kn,s režijama me izašao oko 1800kn svaki mjesec a, pošto je grijanje bilo na struju zimi me s najmom izašlo sveskupno 2200kn.struja nas je dotukaa

...

danas smo iznajmili stan na sjenjaku dvosoban 63m2 komplet namješten,potpuno nov namještaj,sve NOVO NOVO,balkon,najam nam je 200e,gradsko grijanje,režije će nas izaći ljeti 400kn,a sad zimi oko 700kn,jer je naravno skuplje zbog grijanja.
Po meni ovo nije previše uopće za dvosobne stanove.

Meni nije jasno koji vrag je ljudima koji traže 200 eura + režije za garsonjeru, kad se tako kreću dvosobni stanovi.

I ja sam se više puta šokirala što sve ljudi izdaju i po kojim cijenama.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 15:56   #5
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Po meni ovo nije previše uopće za dvosobne stanove.

Meni nije jasno koji vrag je ljudima koji traže 200 eura + režije za garsonjeru, kad se tako kreću dvosobni stanovi.

I ja sam se više puta šokirala što sve ljudi izdaju i po kojim cijenama.
vjeruj ni meni nikad nije bilo jasno
to su sve nenormalni ljudi koji precjene svoje stanove,stvarno ima svakakvih is vega se nagledaš kad iznajmljuješ stan.
za iste novce recimo 200e nude,i dvosoban stan,pa neki nude garsonjeru pa jednosoban,negdje čak i trosoban,i nije bitna lokacija.
to nema veze s pameću

ili još bolje,recimo,prazan stan bude duplo skuplji od onog koji je kompletno namješten
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 18:12   #6
ja sam uspjela naći stan za 600kn po osobi na sjenjaku, 60kvadrata...treba puuno čiščenja,ali i kad se očisti bit će još smeća koje gazda neće izbacit (a ne treba mu)... i sve smo se dogovorili na početku ljeta i ja i cimerka mu plačale režije i sve...i sad on nešt izmišlja....
..rekao je da će očistit ormare jedne manje sobice (ima ih 2), kad nije ništ poduzeo mi smo sve pospremile u kutije i na ormar...da bi on sad rekao da mi tu sobu ne moramo koristit,već da imamo veliku sobu za nas dvije...ispalo je da nam je iznajmio jednu sobu ?! vjerojatno ćemo tražit novi skoro..
zato se treba pazit,ak je 200ojra za dvosoban stan to je ok,,čim je manje to je SUMLJIVO!
Tee.lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 19:32   #7
Quote:
Tee.lady kaže: Pogledaj post
ja sam uspjela naći stan za 600kn po osobi na sjenjaku, 60kvadrata...treba puuno čiščenja,ali i kad se očisti bit će još smeća koje gazda neće izbacit (a ne treba mu)... i sve smo se dogovorili na početku ljeta i ja i cimerka mu plačale režije i sve...i sad on nešt izmišlja....
..rekao je da će očistit ormare jedne manje sobice (ima ih 2), kad nije ništ poduzeo mi smo sve pospremile u kutije i na ormar...da bi on sad rekao da mi tu sobu ne moramo koristit,već da imamo veliku sobu za nas dvije...ispalo je da nam je iznajmio jednu sobu ?! vjerojatno ćemo tražit novi skoro..
zato se treba pazit,ak je 200ojra za dvosoban stan to je ok,,čim je manje to je SUMLJIVO!
a majke ti zamisli šta ljudima svašta padne na pamet.iznajmi ti stan,ali ne smiješ koristiti drugu sobu
najbolje da mu okrečite cijeli stan,sve popravke izvršite,pobacate smeće iz stana i dobrovoljno se iselite.strašno
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 20:54   #8
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
a majke ti zamisli šta ljudima svašta padne na pamet.iznajmi ti stan,ali ne smiješ koristiti drugu sobu
najbolje da mu okrečite cijeli stan,sve popravke izvršite,pobacate smeće iz stana i dobrovoljno se iselite.strašno
pa uza sve novce koje smo mu dale preko ljeta,a nismo bile tamo krečenje stana bi mu došlo kao šećer na kraju , a nama kao budali šamar!

živjela sam i u jednom stanu u Ljepotici, bio je dosta star, 850 po osobi ali smo otišle zbog prevelike buke i zato što stanodavac nije htio uložit u stan,makar kauč i kantu jupola!!nije se krečilo barem 20godina tak da si možete mislit..a još si on misli da nam ga jeftino izdaje
Tee.lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 21:42   #9
moram ti reći da je i nama dat puno 200e za stan ali sad ovaj stan na sjenjaku je jedan od najboljih,čak kad sam ušla unutra,prvo sam pomislila da smo tu došli na dogovor pa idme vidit stan na neka druga vrata,a kad ono tu smo.

uistinu uredan friško okrečen,lijepe boje,novi elek.uređaji.još sebi ne dolazim.ali pošto nam je u subotu svadba,nadam se da će biti viška novčiča pa ćemo odmah platiti par mjeseci i olakšat nam,daj bože,ali jedva čekam da se uselimo u ponedjeljak sa mojim dragim i uživamo bez njegovih i mojih u blizini
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 17:22   #10
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
moram ti reći da je i nama dat puno 200e za stan ali sad ovaj stan na sjenjaku je jedan od najboljih,čak kad sam ušla unutra,prvo sam pomislila da smo tu došli na dogovor pa idme vidit stan na neka druga vrata,a kad ono tu smo.

uistinu uredan friško okrečen,lijepe boje,novi elek.uređaji.još sebi ne dolazim.ali pošto nam je u subotu svadba,nadam se da će biti viška novčiča pa ćemo odmah platiti par mjeseci i olakšat nam,daj bože,ali jedva čekam da se uselimo u ponedjeljak sa mojim dragim i uživamo bez njegovih i mojih u blizini
Tee.lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 08:52   #11
ja sam upravo iznajmio stan na bosutskom 50m2 za 1200 kn,polunamješten(kuhinja,dnevna soba,predsoblje,kupaonica)jedino je spavaća nenamještena,ukratko u stanu je kuhinja stara 4 god,renovirano kupatilo sve instalacije,centralno plinsko grijanje,vlastiti vodomjer,klima jedino sam s podstanarima dogovorio pošto sam tražio 200€ da ću im spustit na 1200kn uz uvjet da krečenje je na njihov trošak jer nemam volje ni živaca zajebavat se s majstorima.što mislite jel cijena OK?
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 16:37   #12
samo da javim da je stan ipak slobodan pa ako je tko zainteresiran nek pošalje poruku na PM.
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 18:17   #13
Quote:
dit kaže: Pogledaj post
samo da javim da je stan ipak slobodan pa ako je tko zainteresiran nek pošalje poruku na PM.
znači ne odgovara im ni kad im spustiš cjenu,hm.teški su podstanari
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 08:12   #14
gle ovako je bilo stan su trebali unajmiti dva studenta,a došao pogledati samo jedan i taj nakon par dana nazove i kaže da će ga uzeti, da bi kako mi je kasnije rekao cimer neće,kao daleko mu je do faksa i tak nešto a ja ga maknuo iz oglasa...u biti stan je ok i ako nekog interesira slobodno nek se javi.
dit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 14:57   #15
Quote:
dit kaže: Pogledaj post
gle ovako je bilo stan su trebali unajmiti dva studenta,a došao pogledati samo jedan i taj nakon par dana nazove i kaže da će ga uzeti, da bi kako mi je kasnije rekao cimer neće,kao daleko mu je do faksa i tak nešto a ja ga maknuo iz oglasa...u biti stan je ok i ako nekog interesira slobodno nek se javi.
Gdje se točno nalazi stan? I kolike su režije otprilike?
Damianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 22:28   #16
mi smo unajmili kuću, a pošto je bilo dosta jeftino (i po zidovima otisci od okvira slika) sami smo okrečili što nas je na kraju koštalo kao jedna stanarina. ali sad je prekrasno pa se nadam da nećemo uskoro seliti.
inače, prijateljica je u os išla pogledati stan za koji je u oglasu pisalo da se iznajmljuje nezahtjevnim djevojkama pa je ispalo da nema tople vode
kao, vi ste studenti pa se tuširajte vikendom kod kuće
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:34   #17
Ma to treba udarit mokrom krpom po glavi.

Obično su uredni stanovi, i oni koji nešto vrijede oni koji su istaknuti tj. za koje oglašivači plaćaju u Slavonskoj burzi. Ima ih u svakom broju max. 10 kom. ali to nisu stanovi iz kojih bi netko s praga pobjegao. Većina iznajmljivača tih stanova su ozbiljni ljudi, i ne oglašavaju na internetu jer nisu toliko inform. potkovani, a Slav. burza je ipak najveći slavonski oglasnik.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 18:57   #18
HITNOO!!! studentica 1.god ekonomjie u osijeku trazi cimericu...450kn + rezije...dvjie sobe,kupaonica,dnevna soba... zainteresirane osobe neka mi se jave na mail: martinna_nina hotmail.com...unaprijed hvala...
martinna_tinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 16:25   #19
Vidim da se nije dugo ovdje pisalo, al zanima me kakva je sad situacija s iznajmom stanova u Osijeku za studente?
Provincijalka-0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 14:56   #20
tražim stan (ja i muž) da je solidno namješten, jednoiposobni ili dvosobni u Osijeku ili okolici, u zgradi, ne u kući i da nije u prizemlju, da nema vlage i mravi itd... da je kuhinja novija, a spavaća ne mora biti opremljena, bitni su nam regali u dnevnoj i spavaćoj, te garnitura za sjedenje u dnevnoj, ostalo imamo...od kućanskih aparata nam treba frižider i perilica, te štednjak na plin.što se tiče grijanja tražimo centralno grijanje ili na plinski bojler, samo da nije na plinske peći ili struju , ugl. da su režije do 500 kn max! e sad cijena može biti do 1000 kn za najam za oboje ili max 1200 pa ako ima neko ko iznajmljuje nešto takvo i normalno nek se javi na pm... hvala
tanjas81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.