Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2010., 12:17   #1
Gangrena

Ispričavam se ako je ovo offtopic, ali ne znam gdje da potražim pomoć...naime, mom djedu su prije 3 mjeseca odrezali 2 prsta na nozi zbog gangrene...nije dijabetičar, već ima slabu cirkulaciju...rana je sjajno zarastala i bilo mu je bolje, no prije otprilike tjedan dana preko noći sve se pogoršalo...cijelo stpoalo mu je poplavilo, iz rane curi krv, otvorile su se nove rane na nozi...ma katastrofa...jako ga boli, n ije tjedan dana spavao. Išao je već 3 puta u bolnicu no ne žele ga zadržati nego mu govore da samo mora hodati...ali kako hodati na nozi koja je plava kao šljiva, puna rana i koja boli?? ništa mu nisu dali protiv bolova niti antibiotike...grozno nam je , jako se pati i ne znamo što da radimo...ne žele ga u bolnicu...ima li itko kakvih sličnih iskustava? Što piti protiv boli, kako to liječiti? vrijedi li u obzir uzeti bioenergetičare, travare?
a_n_y_a00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 19:58   #2
Uzmi u apoteci Trental 400 (ne izdaje se na recept, treba ga kupiti, dođe oko 60 kn), uzima se tri puta dnevno nakon jela po jedna tableta.
http://www.virtualmedicalcentre.com/...sp?drugid=2739
Znam ženu koja se nedavno riješila gangrene na prstu ruke uz pomoć Trentala, trebalo je oko tjedan dana da se nekrotično tkivo sasuši i otpadne.
Samo, ako se kod tvog djede radi o jačoj trombozi i/ili vaskularnom oštećenju, a da ne spominjemo mogućnost vlažne gangrene koja se brzo širi, sam Trental neće biti dovoljan, trebalo bi obaviti dijagnostiku na angiologiji i što brže dobiti odgovarajuću terapiju.
A protiv jakih bolova može poslužiti Tramal.
Uglavnom, ako se stanje ne počne odmah popravljati, djeda treba uputnicu za kardio-vaskularnu ili angiologiju i hitni prijem u bolnicu.
__________________
Evo nam opet banane!
protagora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 23:34   #3
hvala...tramal je uzimao, ali mu nije baš pomagao, sad smo mu nabavili neke jače...a problem je što je njemu skoro cijelo stopalo plavo, ne radi se samo o prstima...probat ćemo s tim trentalom...hvala puno...
a_n_y_a00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 23:37   #4
nisam napomenula...doktori u bolnici stalno tvrde da su žile u redu, a noga propada...već su ga 3 puta poslali kući i nisu ga htjeli primiti...
a_n_y_a00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 09:47   #5
Moja mama je imala prije tri godine problema sa malim prstom na nozi. Isto je poplavio sasvim taj mali prst, dobila je i arterijsku trombozu na toj nozi. Isto nema povišen šećer u krvi. Plašili su je da će možda morati odrezati prst, meni je užasno tada bilo kada sam to čula. Na sreću sve je dobro prošlo, prst je zacijelio, imala je početnu gangrenu, ali nije imala vlažnu gangrenu na svu sreću. Taj prst je zamatala gazom, stavljala onaj sprej Octenisept i strogo pazila da sve bude sterilno. Isto je dobila preporuku da što više hoda, ali da kada se pojave klaudikacije (bolovi) da stane, sjedne na klupu vani i odmori se obavezno dok ne prođe bol u nozi. U početku je bilo teško, ja sam s njom išla van i više smo sjedili nego što je hodala, ali malo po malo hodala je sve bolje, jedino ne može baš jako brzo hodati. Sada nakon tri godine je puno bolje s tom nogom i može skoro pa sasvim normalno hodati. Jako je važno nositi što udobnije cipele i moraju biti dovoljno široke, da ne stišću stopalo.

Mogu vam poslati u privatnoj poruci ime doktora koji je jako dobar za probleme arterijske cirkulacije u nozi, a radi i operacije u bolnici u Zagrebu. Mami je puno pomogao prije tri godine, a i odmah je jedini dao najbolje upute za hodanje i umirio nas je da neće ostati bez prsta na nozi.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 22:52   #6
prilika hvala, ali neće biti potrebno, ipak je primljen u bolnicu na kraju i mora na propuhavanje žila...nadam se da će onda biti bolje...
a_n_y_a00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 10:14   #7
Nadam se da će biti bolje. Barem da se spasi ostatak noge. Koliko ima godina? A u kojoj je bolnici, nekoj u Zagrebu? Kako je prošlo to propuhavanje žila? Jel mu bolje?

Nisam čula da se radi baš to propuhavanje žila, čula sam da se radi bypass određene arterije u nozi. To su spominjali i mojoj mami kao mogućnost, ali na sreću za sada nije trebala tu operaciju ugrađivanja bypassa. Kod toga postoji opet mogućnost komplikacije da se stvori ugrušak (tromb) na mjestu spoja bypass-a i arterije u nozi. Čitala sam o tome prije par godina na engleskom na Internetu. Kod nas ne znam za nikoga tko je išao na takvu operaciju.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 14:38   #8
Problem gangrene, vrlo brzo i učinkovito rješava konzumacija ionskog srebra od 7ppm (piti ga, po gutljaj svakih 2 sata) i prskanje po oboljelom mjestu ionskim srebrom od najmanje 15ppm više puta na dan. Vidno poboljšanje nastaje već nakon par dana. provjereno.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 16:09   #9
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Problem gangrene, vrlo brzo i učinkovito rješava konzumacija ionskog srebra od 7ppm (piti ga, po gutljaj svakih 2 sata) i prskanje po oboljelom mjestu ionskim srebrom od najmanje 15ppm više puta na dan. Vidno poboljšanje nastaje već nakon par dana. provjereno.
Ma zezaš se

Nego reci jer skida grbu možda isto? Narasla mi od ljudske gluposti
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 16:27   #10
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Problem gangrene, vrlo brzo i učinkovito rješava konzumacija ionskog srebra od 7ppm (piti ga, po gutljaj svakih 2 sata) i prskanje po oboljelom mjestu ionskim srebrom od najmanje 15ppm više puta na dan. Vidno poboljšanje nastaje već nakon par dana. provjereno.
Molit ću lijepo na podforum Alternativa i pročitati pravila podofruma Zdravlje. Fala.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 16:41   #11
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma zezaš se

Nego reci jer skida grbu možda isto? Narasla mi od ljudske gluposti
Ne rugaj se necemu sto mozda ne poznajes. Radije provjeri, lijepo molim.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 16:42   #12
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Molit ću lijepo na podforum Alternativa i pročitati pravila podofruma Zdravlje. Fala.
Jesam ja nesto skrivio?
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 17:21   #13
Ne bi bilo loše ponekad proučiti pravila.

Podforum Zdravlje usko je vezan uz službenu (konvencionalnu) medicinu, utemeljenu na znanosti. Nije dozvoljeno nametanje alternativnih stavova i metoda liječenja. U kontekstu ovih pravila, alternativom se smatraju sva sredstva i metode, čije korištenje nema podršku službene medicine i znanosti tj. smatra ih se štetnima ili beskorisnima. Za takve stvari postoji podforum Alternativno liječenje. Također nije dozvoljeno promoviranje bilo kakvih lijekova koji nisu odobreni od strane Agencije za lijekove RH.

Koliko ja znam koloidno i ina srebra ne spadaju u konvencionalne načine liječenja, dapače izdano je upozorenje od struke da je štetno i da ga se izbjegava. Pa ko voli neka izvoli, al njegovo promicanje i konzumiranje ne odobravamo na ovom pdf-u.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 20:57   #14
gangrena

Vrata garaže su mi otkinula jagodicu prsta završio sam na kirurgiji gdje je to sanirano (šivanje, tetanus inekcija, antibiotik, jer je oštećena kost) od onda je prošlo pet tjedana rana je zarasla , krasta još nije otpala, a prije tjedan dana sa svake strane prsta nastale su kvržice (ne previše bolne na pritisak)sedimentacija je normalna, nemam šećer, imam godina (70) taj članak prsta je crven i topao
dva doktora su rekli da nema infekcije ali da prokrvljenost nije dobra
može li mi netko može reći nešto više o tome ili me uputiti na nekog
hvala
avignon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 10:56   #15
info

Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Moja mama je imala prije tri godine problema sa malim prstom na nozi. Isto je poplavio sasvim taj mali prst, dobila je i arterijsku trombozu na toj nozi. Isto nema povišen šećer u krvi. Plašili su je da će možda morati odrezati prst, meni je užasno tada bilo kada sam to čula. Na sreću sve je dobro prošlo, prst je zacijelio, imala je početnu gangrenu, ali nije imala vlažnu gangrenu na svu sreću. Taj prst je zamatala gazom, stavljala onaj sprej Octenisept i strogo pazila da sve bude sterilno. Isto je dobila preporuku da što više hoda, ali da kada se pojave klaudikacije (bolovi) da stane, sjedne na klupu vani i odmori se obavezno dok ne prođe bol u nozi. U početku je bilo teško, ja sam s njom išla van i više smo sjedili nego što je hodala, ali malo po malo hodala je sve bolje, jedino ne može baš jako brzo hodati. Sada nakon tri godine je puno bolje s tom nogom i može skoro pa sasvim normalno hodati. Jako je važno nositi što udobnije cipele i moraju biti dovoljno široke, da ne stišću stopalo.

Mogu vam poslati u privatnoj poruci ime doktora koji je jako dobar za probleme arterijske cirkulacije u nozi, a radi i operacije u bolnici u Zagrebu. Mami je puno pomogao prije tri godine, a i odmah je jedini dao najbolje upute za hodanje i umirio nas je da neće ostati bez prsta na nozi.
Molio bi vas ime tog liječnika ... Imam sličan slučaj sa svojom majkom koja ima 82 g. .. ali više nije ni u mogućnosti da samostalno hoda ... otvorena rana .. itd. Rado bi otišli do nekog tko nam može objasniti mogućnosti za operativni zahvat, ukoliko je moguć. .. moj mail je [email protected]

Zadnje uređivanje ljubo2303 : 07.03.2013. at 10:59. Reason: dodati e-mail
ljubo2303 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.