Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 20:11   #781
Imam pitanje za Drota ili nekog slične profesije.

Živim iznad kafića koji ima terasu na kojoj se gleda utakmica. Na toj terasi su tv i zvučnici. Zakonom o buci ili nekog sličnog (negdje sam pročitala ne znam više gdje) zabranjeno je ugostiteljskim objektima imati na terasi zvučnike i TV. Ali to me toliko ne uzrujava. Nego to, što kad se gleda utakmica zvučnici i TV je toliko glasan da ja ne mogu kod sebe gledati ili slušati nešto drugo. Kada smo igrali sa Brazilom uopče nisam mogla pratiti utakmicu kod sebe, zbog odzvanjanja spikera sa terase ( a nije da živim baš u prizemlju). Ako pozovem policiju da zamoli nekog u kafiću da se smanji ton, da li će oni uopče postupiti po prijavi? O nepotrebnom urlikanju tzv. navijača neću niti pričati, jer to se može nazvati svakako samo ne navijanjem. I sama sam 1998.g. gledala utakmice po kafićima i trgovima. Ne znam zašto mora cijeli kvart slušati spikera na utakmici, da li će policija doći s obzirom da je slijedeća utakmica kad igra Hrvatska u pola noći? Neki i rade drugo jutro. Muzika za cijeli kvart i susjedne kafiće ( i kod njih se isto gleda utakmica ali jedino je ovaj jedan kafić problematičan) počinje več oko 20:00. Ja znam da su kafići dobili dozvole za dulje radno vrijeme ali da li i za buku?

Zadnje uređivanje morčić_ri : 16.06.2014. at 20:17.
morčić_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 22:24   #782
Decibeli jednima donose novac, a drugima samo neprospavane noći

Kad su već dežurni na odmoru ..........

U Ministarstvu zdravlja su tijekom 2014. godine zaprimili sedam prijava zbog preglasne glazbe caffe barova i jednu iz hotela. Sukladno odredbama Zakona o zaštiti od buke, sanitarna inspekcija izrekla je dvije mandatne kazne u iznosu od 2000 kuna.

Vlasnici ugostiteljskih objekata obvezni su ishoditi rješenje Ministarstva o ispunjenim uvjetima za zaštitu od buke.

U tom smislu dužni su imati izvješće ovlaštene pravne osobe o mjerenjima buke i zvučne izolacije za različita doba dana, s tim da je nakon 23 sata dopuštena količina decibela 65, što odgovara zvuku sušila za kosu. Ako ugostitelj ispuni uvjete, Ministarstvo zdravlja izdaje rješenje o udovoljavanju uvjeta za zaštitu od buke.


Kod intervencije policijski službenici upoznaju odgovorne osobe ugostiteljskih objekata s obvezom stišavanja glazbe. Nakon toga ih prekršajno sankcioniraju prema čl. 13. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, koji podrazumijeva novčane kazne od 700 do 750 kuna ili ekvivalentom zatvorske kazne. Odlukom o ugostiteljskoj djelatnosti na području Grada Dubrovnika nakon 24 sata, ugostitelji su dužni osigurati da se glazba ne čuje izvan lokala. Akcije nadzora planirane su za srpanj.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubr...0/Default.aspx
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 16:01   #783
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post


Kod intervencije policijski službenici upoznaju odgovorne osobe ugostiteljskih objekata s obvezom stišavanja glazbe. Nakon toga ih prekršajno sankcioniraju prema čl. 13. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, koji podrazumijeva novčane kazne od 700 do 750 kuna ili ekvivalentom zatvorske kazne. .
U nekom savršenom svijetu, u ovoj banani državi, ne.

Eto, u subotu je opet bio dernek ispod prozora, glasna glazba, deranje, pjevanje, urlikanje do jedno 00:30 kada je došla policija. Hvala susjedima, tko god da ih je zvao. Policija bila unutra ravno jednu minutu. Da li je to dovoljno vremena za pisanje zapisnika i kazne?

Ok, nastao je mir i tišina, do slijedećeg dana.

Meni nije jasno kako netko može dobiti dozvolu za rad do ujutro u stambenoj zgradi u stambenom naselju. Niti smo turističko mjesto, niti centar grada nismo ništa. Obično stambeno naselje sa puno zgrada u kojem ljudi žele imati mir barem noću.
morčić_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 16:10   #784
može li mi sivkić ili neki drugi pripadnik profesije reći - zašto naša policija tako lako piše kazne u prometu, a tako teško u remećenju javnog reda i mira?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 08:24   #785
Manje papirologije i zaj....ije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 10:58   #786
hvala.

da li to znači da, nakon točke identifikacije prekršitelja (registracija vozila + vozačka dozvola, odn. osobna iskaznica), sama procedura pisanja kazne, izricanja prekršaja nije ista?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 15:27   #787
Manje papirologije a i ne treba smirivat nikoga.........
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 16:48   #788
Question Red

Pozdrav. Sry ako sam promasio temu . Zivim u selu recimo na popularnom mjestu i stalno dolaze djeca pred kucu i prave nered tijekom dana a uvecer stariji koji uz nered prave i galamu i tako do ponoci pogotovo kad su praznici. Svako malo se nađe neki kreten koji doveze zivotinje i ostavi ih (vecinom macki) .Cesto dolaze ljudi pitati dali imamo stari otpad, zeljezo itd... i uvijek nesto nestane . Mene samo zanima dali se tu moze nesto napraviti ?
realonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 12:10   #789
Ne znam gdje točno postati ovo pitanje, no nadam se da je ovdje ok.

Susjed drži već par dana kamp kućicu na cesti (slijepa ulica), kome to prijaviti, policiji, komunalnom redaru?

Zadnje uređivanje Sonyy : 26.09.2014. at 12:26.
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 14:53   #790
Komunalnom redaru.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 07:47   #791
Osudjen sam za remecenje javnog reda i mira na tekmi ali budem se zalio na VPS. Kolika je sansa da predmet ode u zastaru na VPS (prekrsaj je pocinjen 5.5.2011.)?
BigBen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 16:18   #792
Velika, jer zastara nastupa iduće godine u svibnju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 21:16   #793
Hvala buraz!
BigBen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 16:29   #794
pozdrav

u 7 ujutro ženska ostavlja cucka pred vrtićem koji 10 minuta se guši od lajanja i cviljenja. zaista neizdrživo. mislio sam da ga netko tuče. no samo plače za vlasnikom. mislim "samo". ako netko ima mazohističku želju, mogu mu stavit mp3 sa dranjem
i to tako mjesec dana. svaki radni dan. nije što pas laje, nego što je to naprosto užasno i neprekinuto 10 minuta. mučenje.
što mogu učiniti ? zvao sam komunalno redarstvo, kažu da ako je pas vezan nemaju nikakvog razloga za postupanje.
moram li reći da izluđuje ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 14:33   #795
kontaktirao sam policiju.
službenik na telefonu me ubio u pojam sa pričom "čovjek može slobodno bušit cijeli dan od 6 do 22, ako hoće", "da smo na selu za svakog psa bi trebala izlazit policija", "u gradu ste, buka je i od prometa pa bi se mogli žaliti i stanari kraj ceste", "kako bi to bilo da policija dođe ispred vrtića", "šta bismo toj gospođi trebali reći", "kršenje kojeg to zakona" i "šta bi ja sucu za prekršaje trebao objasniti zbog čega su išli na poziv", "imamo bitnije poslove, kriminal", "patrola kad dođe, što ako nikog nema (znači sad bi pak trebalo "Uhvatiti")", ugl. gomila opravdanja, ne znam što .... ja sam morao slušati 5 minuta ovakve priče ili što već, kad sam na prvo opravdanje rekao "Ok, što onda mogu napraviti", a nakon što nije prestajao s tim pričama ispričao sam se (po 5.put), na pozivu jer nisam htio poklopiti slušalicu dok ne završi a nije završavao.
da se žalim na postupanje
i mnogo bitnije - da zovem opet ?
stvarno me izzbunjivao, ne znam što da radim ?
stvarno vas molim pomoć, drot, sivkić.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 10:10   #796
Čl 4 između ostaloga http://www.zakon.hr/z/257/Zakon-o-zaštiti-životinja
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 15:37   #797
hvala

iz tog članka točka 21 - ograničavati kretanje životinjama na način koji im uzrokuje bol, patnju, ozljede ili strah, protivno odredbama ovoga Zakona ?

da onda zovem ponovo ? mislim, jel ja moram znati taj i taj zakon radi prijave ? jel trebam dokazivati nešto ?
jer sam praktično dobio odjeb od dežurnog službenika.
totalno zbunjen
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.

Zadnje uređivanje cici mici : 15.10.2014. at 15:46.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 11:14   #798
Može i točka 12.A možda bi i prije prošao čl.30 http://www.zakon.hr/z/279/Zakon-o-pr...og-reda-i-mira

Uz masu redovnih ali i dodatnih poslova nema sevremena ni volje za "sitnice".
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 13:21   #799
hvala na pojašnjenju. "može ugroziti" .... očito najdalje što se može upotrijebiti.
OK, znači ovisi o volji ili nevolji službenika. užas.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 13:29   #800
Može ugroziti znači da bi "netko" trebao preventivno djelovat da dougroze ne bi ni došlo,a tako je i napisano u zakonima.Samo im "to"treba jasnoobjasnit pa će se pokrenut.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.