Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2015., 11:07   #961
Smile

Poštovani,
prije nekoliko dana sam razgledavao nekolko stanova u centru Bundek i načelno sam zainteresiran za kupnju.
Momentalno nude cijenu od 1700 EUR/m2 za stan na 2. katu.
Jako bi mi pomoglo ako netko ima informaciju koliko bih maksimalno mogao dodatno spustiti cijenu.
Radi se o stanu od 112 m2. Može poruka i na PM

Također me zanima i kao funkcionira grijanje.
Čitao sam ovdje na forumu da je grijanje moguće paliti bilo kada tokom godine iako je iz toplane. Zna li netko kako to funkcionira?

Hvala unaprijed na pomoći.
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 04:37   #962
Odgovor na pitanje o grijanju - da, moguce je upaliti grijanje bilo koji dan u godini i u bilo koje doba dana i noci.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:20   #963
Poštovani,

kao i već neki ranije, mi također tražimo stan. Između ostalih, bili smo i u Bundek centru. Pročitao sam gotovo sve postove ovdje i zapanjilo me kako su neki od stanara prošli s kupnjom stana i koliko su problema imali od samog početka. Ja bi htio ovdje podijeliti svoja razmišljanja oko stanova koje smo gledali i isto tako zamoliti za nekoliko dodatnih informacija od vas stanara.

Gledali smo stanove između 80 i 90 kvadrata, nekoliko preostalih takvih. Generalno, najbolja stvar je naravno lokacija i raspored u stanovima koji nam se jako svidio na prvu. Moja je impresija da je stolarija poprilično dobra, iznad standarda koji se nudi u tom rangu cijena. Povezano s time, čini mi se da je dosta dobra izolacija, nismo čuli apsolutno ništa iz stanova pored ni izvana. Ono što nas je svakako razočaralo je kvaliteta završnih radova gdje se vidi da je sve rađeno na brzinu i nekvalitetno. Garanciju sada daju samo na gradnju, a sve ostalo nije pokriveno. Ovo me najviše brine zbog toplinskih stanica koje su, prema riječima nekih forumaša, navodno imale česte kvarove pa su ih mijenjali sa stanicama iz neprodanih stanova.

Zanima me sljedeće:
1. Kakva je toplinska izolacija? Zbunjuju me ekstremno minijaturni radijatori i činjenica da se radi o tipu radijatora koji se ne može jednostavno nadograditi. Kakva su vaša iskustva sad nakon jedne ili dvije zime? Dal ste uspjeli zagrijati stan na npr. 24 C?
2. Što je s održavanjem zgrade? Sve je po hodnicima prljavo, kao da se ne čisti još uvijek kak spada. Vidio sam da je bilo s time problema, ali me zanima kako to da još uvijek to nije riješeno?
3. Da li vam balkoni prokišnjavaju u stan? Bilo je nekolicina primjedbi na to, ali nisam shvatio da li je to generalni problem ili izolirani slučaj?
4. Da li je dogovoreno neko rješenje za saniranje svih ograda i balkona? Na svim ogradama stanova koje smo gledali je samo prefarbana hrđa, a s balkona iznad se vidi da se kida fasada.
5. Što je vodom, je li dobra za piće? Svojedobno su se neki stanari žalili na čudnu boju i okus. Jesu rađena ispitivanja kakvoće?

Ako imate još koji dobar savjet, svakako podijelite s nama. Bit ćemo jako zahvalni na bilo kakvoj pomoći.

Puno, puno hvala unaprijed!
Perihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 08:35   #964
Quote:
Perihno kaže: Pogledaj post
Gledali smo stanove između 80 i 90 kvadrata, nekoliko preostalih takvih. Generalno, najbolja stvar je naravno lokacija i raspored u stanovima koji nam se jako svidio na prvu. Moja je impresija da je stolarija poprilično dobra, iznad standarda koji se nudi u tom rangu cijena. Povezano s time, čini mi se da je dosta dobra izolacija, nismo čuli apsolutno ništa iz stanova pored ni izvana. Ono što nas je svakako razočaralo je kvaliteta završnih radova gdje se vidi da je sve rađeno na brzinu i nekvalitetno. Garanciju sada daju samo na gradnju, a sve ostalo nije pokriveno. Ovo me najviše brine zbog toplinskih stanica koje su, prema riječima nekih forumaša, navodno imale česte kvarove pa su ih mijenjali sa stanicama iz neprodanih stanova.
Nisam siguran što to točno znači da nema garancije, ali pretpostavljam da ipak možete uočene nedostatke tražiti da se isprave prije nego što kupite stan. Postoje neke zakonske odredbe prema kojima nedostatke prilikom kupovine mora riješiti prodavatelj, pa čak i one skrivene (postojali kod kupnje, ali otkriveni kasnije).
Npr. ako nema tople vode, to nije useljiv/funkcionalan stan, i takvog ga ne možete kupiti. Inače, što se baš kvarova toplinskih stanica tiče, nisam već neko vrijeme čuo za nove (što ne znači da ih nema), ali moguće da se osnovni problem - nečistoća u cijevima - riješila s vremenom.

Za ostale općenite dojmove, čini mi se da ste sve dobro uočili i sve vam je jasno. Mi smo isto tako bili svjesni ukupne slike, i nakon ovolko vremena, mislimo da smo dobro odlučili i opet bi napravili isto.
Quote:
Perihno kaže: Pogledaj post
1. Kakva je toplinska izolacija? Zbunjuju me ekstremno minijaturni radijatori i činjenica da se radi o tipu radijatora koji se ne može jednostavno nadograditi. Kakva su vaša iskustva sad nakon jedne ili dvije zime? Dal ste uspjeli zagrijati stan na npr. 24 C?
Toplinska izolacija je odlična. I stolarija i iz te perspektive, također. Nemamo nikakvih problema zagrijati stan, ni preko 24 C ako treba (što smo neko vrijeme ove zime i radili zbog male bebe u stanu).
Quote:
Perihno kaže: Pogledaj post
2. Što je s održavanjem zgrade? Sve je po hodnicima prljavo, kao da se ne čisti još uvijek kak spada. Vidio sam da je bilo s time problema, ali me zanima kako to da još uvijek to nije riješeno?
Zgrada se redovito održava. Mislim da su trenutno problem novi stanari, odnosno majstori kod onih koji rade veće zahvate po stanu. Iza njih često ostaje nered.
Quote:
Perihno kaže: Pogledaj post
3. Da li vam balkoni prokišnjavaju u stan? Bilo je nekolicina primjedbi na to, ali nisam shvatio da li je to generalni problem ili izolirani slučaj?
Mislim da tu ne postoji generalni problem (nama ništa ne prokišnjava), iako ima tu nešto što je općeniti problem u stanogradnji u HR - sve površine, spojevi i sl. koji su pod konstantim utjecajem i udarom atmosferilija su pod većim rizikom mogućih problema. Tipičan primjer u HR je već naučeni dodatan oprez i zabrinutost kad se kupuje stan na zadnjem katu (i s ravnim krovom iznad).
Quote:
Perihno kaže: Pogledaj post
4. Da li je dogovoreno neko rješenje za saniranje svih ograda i balkona? Na svim ogradama stanova koje smo gledali je samo prefarbana hrđa, a s balkona iznad se vidi da se kida fasada.
Dogovoreno nije. Prijavljeno je, čak i s nalazom građevinskog vještaka. Tu sad ovisi kolko su suvlasnici spremni uložiti energije i ostalog da se CB "stisne" za rješavanje tih repova.
Quote:
Perihno kaže: Pogledaj post
5. Što je vodom, je li dobra za piće? Svojedobno su se neki stanari žalili na čudnu boju i okus. Jesu rađena ispitivanja kakvoće?
Iskreno, prvi put čujem. Pijemo redovito vodu iz pipe, bez ikakve zadrške i problema.
Quote:
Perihno kaže: Pogledaj post
Ako imate još koji dobar savjet, svakako podijelite s nama.
Mislim da ste više manje sve dobro pohvatali. Ak imate još nekih pitanja, slobodno se javite.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 01:05   #965
Poštovanje,

bili smo u razgledavanju nekoliko stanova prije par tjedana i jako nam se sviđaju. Ono što nas najviše zanima je spuštanje cijene, koliko su fleksibilni po tom pitanju.
Puno bi nam pomoglo ako netko ima bilo kakvu informaciju, može ovdje ili na PM.

Puno hvala unaprijed i lijep pozdrav!
Aerol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 11:42   #966
Evo još jedno iskustvo stanovanja, ali iz druge ruke (moji roditelji su u CB).
Dakle, imaju stan u diletaciji D, obzirom da su oni penzići, njima odgovara to što nemaju jako i direktno sunce na balkonu. Stan je dovoljno svjetao iako je u "rupi" na prvom katu.
Ono što je njima nedostatak je buka iz dječijeg vrtića u prizemlju. Djeca su tijekom dana, pogotovo u proljeće i ljeto, često vani i kako su naravno glasni, a prostor dvorišta je akustičan, onda to zna smetati. No ako se zatvore vrata od balkona, ništa se ne čuje. E sad...nije baš da želiš biti u hermetički zatvorenom stanu tijekom proljeća i ljeta.
Za parkete, stolariju, pločice i sve ostalo u stanu nemamo nikakvih primjedbi, a možda najviše jer smo do početka gradnje stalno visli i nadlegali radove u stanu. Ili smo samo imali sreće.
Srećom, na balkonu nema nikakvih bijelih tragova, ali na pojednim stanovima okolo ima, i mislim da zbog toga treba inzistirati na spuštanju cijene, jer koliko viidmo to se baš neće riješiti "premazivanjima" i kozmetičkim zahvatima koje rade prije nego proadju pojedini stan.
Garaža je sanirana, bilo je znatno manje vode ove zime.
Cat Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 23:01   #967
Quote:
Cat Lady kaže: Pogledaj post
Garaža je sanirana, bilo je znatno manje vode ove zime.
voda u garažama??

kak je sanirano ak je manje vode?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 14:59   #968
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
voda u garažama??

kak je sanirano ak je manje vode?
A ne znam što su točno radili, ali za razliku od prošle godine, sad nije pola garaža bilo u lokvama i "plivalo" već se tu i tamo dalo vidjeti malo vode.

Radi se o garaži na -3.
Cat Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 18:52   #969
Zna li netko koliko se može spustiti cijena stana? Može i u PM
tara82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 07:37   #970
Zna li možda netko kakva je situacija na -3 etaži nakon ovih nekoliko dana kiše?
Aerol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 08:58   #971
Quote:
tara82 kaže: Pogledaj post
Zna li netko koliko se može spustiti cijena stana? Može i u PM
Dogovori razgledavanje stan aza koji si zainteresirana, popisi si sve nedostatke, iskalkuliraj koliko zelis platiti i daj im ponudu....
Na zane webu ista kolicina neprodanih stanova stoji vec gotovo godinu dana.
debeli_fratar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:44   #972
Quote:
debeli_fratar kaže: Pogledaj post
Dogovori razgledavanje stan aza koji si zainteresirana, popisi si sve nedostatke, iskalkuliraj koliko zelis platiti i daj im ponudu....
Na zane webu ista kolicina neprodanih stanova stoji vec gotovo godinu dana.
Pogrešna informacija. ZANE je preuzela prodaju prije cca godinu dana i otada se broj neprodanih stanova na njihovom webu smanjio za više od 50.
ivan8345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 15:41   #973
Quote:
ivan8345 kaže: Pogledaj post
Pogrešna informacija. ZANE je preuzela prodaju prije cca godinu dana i otada se broj neprodanih stanova na njihovom webu smanjio za više od 50.
Rekoh gotovu godinu dana.
Ja aktivno pratim od 10 mjeseca prosle godine i ako je bilo takve masovne prodaje onda je stala!
debeli_fratar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:30   #974
Gledam veći stan na 7 ili 8 katu CB. Što mi imate za reči o tim akvizicijama jer koliko vidim ZANE šera ponudu ne dajući pravo stanje neprodanih stanova.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
zagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 23:44   #975
Da li možda netko zna koje su razlike između stanova na 7/8. katu u odnosu na ostale stanove?
Koliko sam uspio pohvatati preko interneta veća je visina stropa, grijanje bez radijatora(?) i to je sve.
Ima li možda još nešto, tipa bolja kupaonica ili slično?

Hvala na info.
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 06:39   #976
Ne sjećam se da je bilo drugih razlika kad sam gledala te stanove. Stanovi su zamišljeni luksuzno, kao jednosobni 85 kvadrata, dvosobni 95 kvadrata itd.. Grijanje bez radijatora je podno. Kupaonica je standardna, u ovom jednom stanu koji sam gledala malo i premala
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 19:18   #977
Hvala,
da li je grijanje obično podno ili konvektorsko?
Malo sam prošetao danas popodne oko kompleksa da vidim kako izgleda i vidio sam da ima vrtić sa istočne strane koji sam i prije vidio, ali sam vidio i nešto nalik vrtiću s sjeverne strane. Da li postoje dva vrtića?
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 21:29   #978
To je isti vrtić od dva dijela, nedavno se proširio i na sjevernu stranu.
Za podno grijanje - nemam pojma uopće o čemu pričaš .
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 21:47   #979
Idem razgledati stan na 7. katu.
Koliko sam shvatio ima grijanje bez radijatora kroz rešetke na podu. Nešto ovako:


Znaš li možda da li je netko imao problema s curenjem?
Izgleda da su iznad toga stana djelomično terase (ravni krov).

Hvala
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 21:58   #980
Ma znam da ima grijanje u podu s rešetkama, ali ovo što si pitao - obično ili konvektorsko - to nemam pojma o čemu pričaš.

Nekih problema je bilo, izloženi dijelovi stana su uvijek rizik, to je tako u Lijepoj našoj, nije po tome ova zgrada ništa posebno. Dobro otvorit oči kod kupovine, a kasnije - hope for the best.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.