Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 20:25   #1
Brachymetatarsia (brahimetatarzija) - abnormalno kratki prsti na nogama

Zahvaljujući fejsu, uspjela sam pronaći razlog zašto je jedan prst na mojoj nozi (4) manji od najmanjeg.

Radi se o brahimetatarziji, gdje je iz nekog razloga metatarzalna kost prekratka i u djetinjstvu zato prst na toj kosti prestaje rasti.
Cijeli život sam mislila da smo ja i bratić jedini s ovakvim defektom, al ispada da to uopće nije tak rijetka pojava, samo se ljudi srame.
Guglah dalje i vidjeh fenomenalne rezultate operacije, i sad bi ja to, jednom.
Zna li itko gdje se to i tko to radi kod nas? Šalata? Koliko bi to kod nas moglo koštati? Amerikanci barataju ciframa od 10 000$
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 13:03   #2
Poslala sam najmanje 5 upita eminentnim hrvatskim stručnjacima, niti me, niti be od njih
Radi li se o taštini pa je teško prevalit preko tastature kako to ne znaju/ne mogu napraviti, ili su bidni tako zaposleni da ne mogu odgovoriti od 25.01. na ovamo
Izgleda da ću morat povući do SADa po rješenje.
Košta 2000$ po prstu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 10:13   #3
Edit:
Dobih odgovor iz jedne privatne klinike:
Ovu vrstu zahvata ( produženje metatarzalne kosti u jednom aktu) u poliklinici ne radimo. Taj zahvat inaće se i rijeđe izvodi, a izvodi se u Klinici za ortopediju KBC-a Zagreb, ali produženje kosti uz trakciju vanjskog fiksatora.

Na stranim stranicama sam čitala da zapravo broj ljudi s tim problemom i nije tako mali. Zanimljivo je da uz problem s prstom 90% ljudi trpi i određene "duševne boli" zbog srama, hodaju uvijek u zatvorenim cipelama, skrivaju raznoraznim bandažama prst, čak ih je sram pokazati prst liječniku. Mnogi su poduzeli i radikalne odluke tipa amputacije prsta jer im je imanje 4 prsta na nozi manji problem od tog petog "ružnog".
Osobno sam adolescenske godine provela u istim bedovima, no odrastanjem sam nekako nadišla taj sram, no još uvijek me ljeti užasno iritira buljenje u moje stopalo kad nosim japanke. Zbog svega toga, živjela sam sve ove godine u dubokom uvjerenju kako smo rođak i ja jedini s tim defektom na svijetu, dok na fejsu nisam naišla na ljude koji se nisu sramili podijeliti svoj problem sa svijetom.
Pa eto, ukoliko netko naiđe na ovu temu s istim problemom, nek mi se javi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 14:55   #4
Brachymetatarsia (deformirani nožni prsti)

Ima li tko ovu deformaciju ili zna nekoga tko ima? Imate li iskustva sa operacijama? Boli li vas to ponekad?
Ja oduvijek imam takve prste,nikad mi nisu smetali ni boljeli me ii nedavno sam otisla kod ortopeda radi spustenih stopala, i on mi kaze da imam tu deformaciju i da mogu na operaciju ako mi smeta. Pa eto ako itko ista zna, svaka informacija je dobro dosla.

Zadnje uređivanje ZoeJ : 05.12.2012. at 15:43.
ZoeJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 23:31   #5
Booook!!! Eto napokon odgovora na moje vječno pitanje: Što se to dogodilo mojem stopalu?!?! I gdje nikada nisam dobila odgovor osim da nema pomoći. :/ Ima li itko kakvih novih saznanja? Da li itko u RH radi ista po pitanju sanacije tog "problema" ....nije to toliko više ni to što stvarno ružno izgleda i ne možes nositi sandale jer ti svi bulje u noge, a i same sandale ne izgledaju vise kako bi trebale(ili je to u mojoj glavi?), nego sto me nakon dužeg hodanja ta noga boli, da ne kažem da o visokim cipelama niti ne razmisljam vise jer ih ne mogu nositi duže od kojeg sata. Možda se nešto više o tome može saznati u Lovranu u ortopedskoj bolnici, ili privatnoj orginaciji Dr. Nemeca? Itko? Ista? Hvaaalaaaaa!!!!
mmisty1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:10   #6
Kao što već napsah, radi se na Šalati s vanjskim fiksatorima. Oporavak dugo traje i treba računati sa cca 6 mj štaka.
Ima na fejsu vrlo aktivna grupa, puno slika i iskustava.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.