Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2012., 21:34   #61
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ništa se meni ne sviđa ni ovaj sporazum, a ni sintagma "obostrano zadovoljstvo"

Zašto bi bilo koje povjerenstvo i to još sa strancem na čelu upravljalo Lukom Ploče? Zašto bi se Lukom Ploče uopće upravljalo na način koji bi bio različiti od načina kojim se upravlja bilo kojom drugom HR lukom?

Kako to da nema međunarodnog povjerenstva u Luci Split ili Rijeka?

To je sve glupo, sve te sporazume treba podrapati i baciti u smeće. Hrvatska treba upravljati Lukom Ploče, a njene usluge prilagoditi BiH tržištu kao njenoj najvažnijoj mušteriji - koja može imati razne pogodnosti, preferencijalne cijene, prednost nad drugim korisnicima; možda i posebni režim provoza do granice - ali nikakva povjerenstva, nikakvi ne-tržišni dogovori, upravljanje ništa od toga.

Obostrano zadovoljstvo je ono kad netko dobije uslugu koja mu treba, i onda onom koji mu je tu uslugu pružio to i plati. To je jedini odraz obostranog zadovoljstva koji nešto znači - sve drugo je bezveze. Dogovorna ekonomija nikako da napusti glave naših političara.
Nažalost, nakon više postova pokazao si da ništa ne razumiješ. Uspoređivanje luke Ploče koja isključivo ovisi o prometu s BiH, i luke Rijeka je blago rečeno deplasirano.
Što će nam Ploče bez roba, prometa, života, plaća itd...
Daj razmisli prije no što nešto napišeš. Nama je u interesu da jedinom komitentu ponudimo što bolje uvjete eda bi Ploče živjele. To nije dogovorna već upravo tržišna ekonomija. Kokice i cola se prodaju u kinu a ne na livadi...
Rijeka i Split mogu i funkcioniraju s BiH i bez nje.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 21:38   #62
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Nažalost, nakon više postova pokazao si da ništa ne razumiješ.
Ti si dakle troler. Ne zanimaš me više.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 07:15   #63
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ti si dakle troler. Ne zanimaš me više.
Nisam ja nikakav troler. Pišem na ovom pdf-u već dulje vrijeme i u raspravi cijenim argumente i podatke, a ne smajliće koji mašu ručicama kad ne znaju što bi dalje...
Nisi se valjda uvrijedio zbog toga što sam ti napisao da ne razumiješ. Daj to shvati kao žar forumaške rasprave.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:42   #64
@Panorama

Pa šta se toliko brineš oko tog koridora? Ako EU financira više od 75% mosta, onda ćemo mi platiti taj nesretni most manje od koridora i još usto nećemo trebati nikakve ustupke od BiH. Da ne govorimo o tome kako bi tek trajalo izvlaštenje tih 6 km u tuđoj i nesređenoj državi. Mene su iskreno žuljale samo financije. Sad kad su one sređene, nema nikih problema. Nek se radi most...

Što se tiče Luke Ploče, BiH alternative nema. Pošto su kao država ozbiljni kao običan vic, u investicije tipa izgradnje velike luke u Neum nikad ići neće, tako da su im Ploče jedino ozbiljno rješenje. Ako nema koridora, ne treba nam nikakav ozbiljan ustupak od njihove strane, tako da imamo sve adute u našim rukama.
Plazibat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 08:54   #65
Quote:
Plazibat kaže: Pogledaj post
@Panorama

Pa šta se toliko brineš oko tog koridora? Ako EU financira više od 75% mosta, onda ćemo mi platiti taj nesretni most manje od koridora i još usto nećemo trebati nikakve ustupke od BiH. Da ne govorimo o tome kako bi tek trajalo izvlaštenje tih 6 km u tuđoj i nesređenoj državi. Mene su iskreno žuljale samo financije. Sad kad su one sređene, nema nikih problema. Nek se radi most...

Što se tiče Luke Ploče, BiH alternative nema. Pošto su kao država ozbiljni kao običan vic, u investicije tipa izgradnje velike luke u Neum nikad ići neće, tako da su im Ploče jedino ozbiljno rješenje. Ako nema koridora, ne treba nam nikakav ozbiljan ustupak od njihove strane, tako da imamo sve adute u našim rukama.
zato što panorama NE ŽELI da hrvatski teritroij bude cestovno povezan preko hrvatske, čak i ako je to jeftinije.
on naprosto želi da mi moramo ić preko BIH, jer on OBOŽAVA kad hrvatska oko bilo čega ovisi o nekom drugom. on ne želi da mi imamo adute. on želi da mi moramo radit ustupke, jer hrvatski državni interes je nacionalizam, tj. ZLO.

isto tako, on nas uvjerava da mi moramo BIH dat posebne uvjete u pločama, iako su ploče DALEKO potrebnije BIH nego obrnuto, dakle ne moramo ništa!

ali panorama, hallo effect i slični naprosto nevole kad hrvatska ima adute u rukama. to ide toliko daleko da sad kritiziraju EU što će nam "dati" pare za taj most, a zaboravljaju da mi godišnje milijardu kuna budemo davali u EU proračun, dakle, samo ćemo povuć nazad svoje.

dakle, biti protiv msota, ako se za to dobiju EU pare je notorno antihrvatsko razmišljanje, ali hej- pa to je za dio građana hrvatske hrana!
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 09:54   #66
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
zato što panorama NE ŽELI da hrvatski teritroij bude cestovno povezan preko hrvatske, čak i ako je to jeftinije.
on naprosto želi da mi moramo ić preko BIH, jer on OBOŽAVA kad hrvatska oko bilo čega ovisi o nekom drugom. on ne želi da mi imamo adute. on želi da mi moramo radit ustupke, jer hrvatski državni interes je nacionalizam, tj. ZLO.

isto tako, on nas uvjerava da mi moramo BIH dat posebne uvjete u pločama, iako su ploče DALEKO potrebnije BIH nego obrnuto, dakle ne moramo ništa!

ali panorama, hallo effect i slični naprosto nevole kad hrvatska ima adute u rukama. to ide toliko daleko da sad kritiziraju EU što će nam "dati" pare za taj most, a zaboravljaju da mi godišnje milijardu kuna budemo davali u EU proračun, dakle, samo ćemo povuć nazad svoje.

dakle, biti protiv msota, ako se za to dobiju EU pare je notorno antihrvatsko razmišljanje, ali hej- pa to je za dio građana hrvatske hrana!
ne samo za dio hrvatskih građana nego za trenutnu hrvatsku vladu.

Oni su natjerani da rade most, inače ga nikad ne bi radili, čak da imaju suficit i u budžetu od 1000% i da imamo nafte ko Saudijska Arabija.
smijurija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 09:56   #67
Naravno, vladu su natjerali. Samo ne znam tko. Da nije mozda Karamarko, kako se hvali?

Opca psihoza o tome kako je 'ljevica' protiv teritorijalne cjelovitosti je naravno samo predizborna retorika. Sad kad se konacno vidi da postoji i jeftiniji i pametniji nacin, sad su onima koji su gurali skup i glup nacin, odjednom su izbijeni aduti iz ruke
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:02   #68
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Naravno, vladu su natjerali. Samo ne znam tko. Da nije mozda Karamarko, kako se hvali?

Opca psihoza o tome kako je 'ljevica' protiv teritorijalne cjelovitosti je naravno samo predizborna retorika. Sad kad se konacno vidi da postoji i jeftiniji i pametniji nacin, sad su onima koji su gurali skup i glup nacin, odjednom su izbijeni aduti iz ruke
kako tko. pa Brisel ju je natjerao,haha. Čuj tko.

Uzeli su im onaj plan o koridoru kroz BiH, zgužvali ga i bacili u smeće i vratili ih predmetu njihove omraze, pelješkom mostu..

ala gušta, ala gušta
smijurija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:07   #69
Quote:
SVZH kaže: Pogledaj post
SD
Dalje, premda službenog protuzahtjeva iz Sarajeva nema, jasno je stavljeno do znanja da će se tražiti protuustupak za koridor, odnosno suverenitet u luci Ploče i eksteritorijalni pristup željeznicom.
Ministar Hajdaš Dončić je to uvio u celofan “naprednog korištenja luke Ploče”, a ne treba puno pameti kako bi se shvatilo da je riječ o golemoj vrijednosti čiji je iznos teško i procijeniti.
Portal Oko
Nedvojbeno je, dakle, da bi primjena ovakvog sporazuma ukinula državni suverenitet Hrvatskoj u luci Ploče. Usto, nadležnosti predsjednika Povjerenstva su takve da bi, slikovito, on odlučivao i o tome tko će dobiti posao odvoza smeća iz luke. Dakle, primarni strateški cilj političkog Sarajeva je da dođe do realizacije i ovog sporazuma koji, de facto, daje BiH eksteritorijalna prava.
Zahtjevi BiH oko mosta bosanski su vic
Pokušaje poput onoga ministra Hadžića, koji je došao svom pajdašu Hajdašu u Zagreb da bi poručio kako Hrvatska ne može graditi most prije nego što se riješe granična pitanja i eksteritorijalni status luke Ploče, vlada stoga treba shvatiti tek kao dobar bosanski vic.
Wiki
Međutim, nakon raspada SFRJ je bosanskohercegovačka vlada povukla pitanje eksteritorijalnosti luke Ploče, pa je predloženo da se suverenitet nad lukom ustupi na 99 godina.
Pitanja o zakupu su bila izrečena u kontekstu ustupanja Dubrovačkog zaleđa i eventualno Neuma RH.
Kako su ta pitanja davno riješena, onda je i ta priča gotova.
Samo najveći idioti bi mogli pomišljati o opciji da dajemo Ploče nekom u zakup.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:47   #70
Quote:
Pelješki most gradit će Rusi u zamjenu za uključivanje Hrvatske u plinovod 'Južni tok'

Veze u ruskoj visokoj politici novi suvlasnik IGH, ruski biznismen Veniamin Mezhibovskiy, u neformalnim razgovorima s hrvatskim političkim dužnosnicima navodno je obećao iskoristiti kako bi Hrvatsku 'ugurao' u projekt tzv. plinovoda Južni tok, što su do sad pokušale i Kosoričina i Milanovićeva vlada. Zauzvrat bi Juri Radiću i IGH-u bili povjereni najisplativiji državni projekti, što se rijetko događa nakon odlaska njegovog političkog pokrovitelja Ive Sanadera ...
Više na:
http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/p...k/1057047.html
zenodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:55   #71
Quote:
smijurija kaže: Pogledaj post
kako tko. pa Brisel ju je natjerao,haha. Čuj tko.

Uzeli su im onaj plan o koridoru kroz BiH, zgužvali ga i bacili u smeće i vratili ih predmetu njihove omraze, pelješkom mostu..

ala gušta, ala gušta
Hehe, koji spinovi politickih poslusnika

Pricaj radije o tome kako ce se most, ako ce se graditi, graditi po manjoj cijeni, i uz vecinsko financiranje EU, za razliku od onog omrazenog mosta koji bi cijeli morali svoj platit, a 50% cijene je megalomanija samoprozvanih domoljuba.

Ovako je ispalo najbolje. Osim za kvazidesnicare.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:57   #72
Zgodno. Ali sumnjam da ugovori koje su vec potpisali s madjarskom tako labavi.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:01   #73
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Hehe, koji spinovi politickih poslusnika

Pricaj radije o tome kako ce se most, ako ce se graditi, graditi po manjoj cijeni, i uz vecinsko financiranje EU, za razliku od onog omrazenog mosta koji bi cijeli morali svoj platit, a 50% cijene je megalomanija samoprozvanih domoljuba.

Ovako je ispalo najbolje. Osim za kvazidesnicare.
samo ga vi gradite i sjećajte se šta ste govorili o njemu..

samo naprijed..

ajme gušta..
smijurija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:02   #74
Ja bih to svrstao u kategoriju "plaćeni oglas". Za gradnju ZLZa zna se već godinu dana da je IGHovo pa se novinar isćuđava nad kao navalom poslova.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:05   #75
Quote:
smijurija kaže: Pogledaj post
samo ga vi gradite i sjećajte se šta ste govorili o njemu..

samo naprijed..

ajme gušta..
Bravo meštre. Gradnja starog megalomanskog projekta iz državne blagajne u situaciji kakva jeste je za tebe izraz najvišeg patriotizma?

Za mene je i dalje najobičnija pljačka (inaće, lijepo je od nekih da su se potrudili argumentirati kako je to pljačka u pokušaju) i sva sreća da se na taj način neće graditi.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:09   #76
Quote:
smijurija kaže: Pogledaj post
samo ga vi gradite i sjećajte se šta ste govorili o njemu..

samo naprijed..

ajme gušta..
Hehe, opet spinovi. Al samo se koprcajte. Novci su uvijek bili problem, a ne most. Sad su novci smanjeni na nekih 15% onog sto su domoljubi htjeli platit, al i dalje se ne predaju

Al kazem, samo naprijed Nikad dosta smijeha.

Ja sam uvijek tvrdio da je preskup i da komfor ne vrijedi tih novaca. Ovih novih novaca, ako cemo sudjelovati s 20-30%, za manji most, mozda i da, jer most nije samo za kopneni dio Hr juzno od neuma, nego i za poluotok.
Jos uvijek tvrdim da je tunel bolje rjesenje, tu sam protiv i prosle i ove vlade koja i dalje hoce taj most, ali tunel se nikad nije prihvatio u javnosti, usprkos pokusajima recimo HSPa.
A autocesta/brza cesta ako ce se i gradit, gradit ce se po kopnenom dijelu. I to je dobro, da se konacno zaboravi ludost o cetverotracnom mostu.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:13   #77
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Bravo meštre. Gradnja starog megalomanskog projekta iz državne blagajne u situaciji kakva jeste je za tebe izraz najvišeg patriotizma?

Za mene je i dalje najobičnija pljačka (inaće, lijepo je od nekih da su se potrudili argumentirati kako je to pljačka u pokušaju) i sva sreća da se na taj način neće graditi.
Tu nema ništa megalomansko a naravno da je patriotizam spajati teritorij svoje države.

ništa vi niste argumentirali. Naravno da će se graditi na isti način..samo će Eu sudjelovati u financiranju
smijurija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:17   #78
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Hehe, opet spinovi. Al samo se koprcajte. Novci su uvijek bili problem, a ne most. Sad su novci smanjeni na nekih 15% onog sto su domoljubi htjeli platit, al i dalje se ne predaju

Al kazem, samo naprijed Nikad dosta smijeha.

Ja sam uvijek tvrdio da je preskup i da komfor ne vrijedi tih novaca. Ovih novih novaca, ako cemo sudjelovati s 20-30%, za manji most, mozda i da, jer most nije samo za kopneni dio Hr juzno od neuma, nego i za poluotok.
Jos uvijek tvrdim da je tunel bolje rjesenje, tu sam protiv i prosle i ove vlade koja i dalje hoce taj most, ali tunel se nikad nije prihvatio u javnosti, usprkos pokusajima recimo HSPa.
A autocesta/brza cesta ako ce se i gradit, gradit ce se po kopnenom dijelu. I to je dobro, da se konacno zaboravi ludost o cetverotracnom mostu.

to će se još vidjeti kakav će biti most četverotračni ili dvotračni..po vašim željama bio bi beztračni, nepostojeći, fiktivni nevidljivi.

može i tunel, meni svejedno, samo da se hrvatski teritorij poveže..

samo nek su vas natjerali da gradite most iako ste govorili da je to fantomski projekt i da ga nitko na svijetru neće financirati, sprdlai se, rugali, dovoljno se vratiti na zatvorenu temu pa da se vidi tko je što pisao.

ostalo je nebitno, samo vi guštajte u "pobjedi"

smijurija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:22   #79
IGH je u nemilosti EU i sigurno neće sudjelovati u projektima koje će EU sufinancirati, pogotovo ako bi to značilo da dio poslova rade Rusi. Još jedan dnevno.hr članak bez veze s mozgom...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 11:34   #80
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
IGH je u nemilosti EU i sigurno neće sudjelovati u projektima koje će EU sufinancirati, pogotovo ako bi to značilo da dio poslova rade Rusi. Još jedan dnevno.hr članak bez veze s mozgom...
IGH je u qrtzu pa Jure pokušava agresivnijim pojavljivanjem u medijima popraviti sliku. Ja da sam na poziciji prvo bi se zapitao tko je na HTVu digao novce da se Jure pojavi u Dnevniku mašući papirima kako oni imaju nacrte za svaku moguću varijantu.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.