Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 18:24   #2721
I ja planiram 2018. ici i to vjerojatno solo. I zanima me koja se ono agencija preporuca?

I btw maraac123, hvala puno sto dijelis svoja iskustva.

Zadnje uređivanje King8 : 28.09.2017. at 18:46.
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 03:59   #2722
Quote:
Aaya kaže: Pogledaj post
Ide neko solo ove godine?

Ja moram ići nakon opet, kakvo iskustvo....
*nakon ove godine...

Quote:
King8 kaže: Pogledaj post
I ja planiram 2018. ici i to vjerojatno solo. I zanima me koja se ono agencija preporuca?
CCUSA?
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 20:18   #2723
Quote:
Aaya kaže: Pogledaj post
CCUSA?
Ma znam da se može ići preko više agencija (Viking, CCUSA, Integral itd.) pa pitam koja je najbolja jer čuo sam da su ljudi imali problema s Vikingom.

Inače jel bolje sam tražit posao ili da mi agencija traži jer ipak idem prvi put? I kada agencija nađe posao, najčešće tamo bude još ljudi koji su došli preko Work and Travela ili? Nešto si razmišljam da bih, s obzirom kakve sam sreće, mogao završiti negdje sam u nekoj pripizdini. Ili negdje gdje nema nikoga sa Work and Travela pa da zaglavim samo s Amerikancima. Pošto idem solo i to prvi put ipak bih htio biti u društvu drugih sa Work and Travela. Ma mislim meni je svejedno, ali ipak bi bilo zanimljivije i bolje.

I kako se rješava smještaj ako ga poslodavac ne nudi? To me sada najviše zanima.
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 18:41   #2724
Zavrsavam 3. godinu studija, i sad moram pauzirati jednu godinu da bih upisala 4. Trebala bih nesto odstazirati.

Jako sam zainteresirana za ovaj program, moze li se prijaviti ako sam zavrsila, tj necu imati status studenta narednih godinu dana

U USA sam bila već 2 puta, imam turisticku vizu koja mi vrijedi jos skoro 10 godina, pa kad bi se moglo nesto iskemijati bilo bi super

Pomagajte
nmifsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:12   #2725
Quote:
King8 kaže: Pogledaj post
Ma znam da se može ići preko više agencija (Viking, CCUSA, Integral itd.) pa pitam koja je najbolja jer čuo sam da su ljudi imali problema s Vikingom.

Inače jel bolje sam tražit posao ili da mi agencija traži jer ipak idem prvi put? I kada agencija nađe posao, najčešće tamo bude još ljudi koji su došli preko Work and Travela ili? Nešto si razmišljam da bih, s obzirom kakve sam sreće, mogao završiti negdje sam u nekoj pripizdini. Ili negdje gdje nema nikoga sa Work and Travela pa da zaglavim samo s Amerikancima. Pošto idem solo i to prvi put ipak bih htio biti u društvu drugih sa Work and Travela. Ma mislim meni je svejedno, ali ipak bi bilo zanimljivije i bolje.

I kako se rješava smještaj ako ga poslodavac ne nudi? To me sada najviše zanima.
Čula sam i ja za dosta problema s Vikingom, pa zato kažem da je možda najbolje ići s CCUSA na koliko toliko sigurno.

A čuj, ovisi što želiš, meni je pasala opcija gdje mi oni nađu posao jer mi se nije dalo tražiti 100 god razne poslove pa slati stotinu mailova, a osobno mi razlika u cijeni nije igrala ulogu. Kad dođeš tamo, ionako možeš dati otkaz i naći drugi posao.
Ako ideš na placement, bolje ti se prijaviti što prije jer imaš više izbora i onda svako mjesto možeš izguglat i saznat ima li studenata ljeti ili ne. Ja sam istraživala sve opcije nedavno i vidim da mi je najisplativiji Myrtle Beach.

Na facebooku se učlaniš u WAT grupe za grad u kojem si našao posao i tamo tražiš cimere.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:40   #2726
ljudi kad se sve zbroji i oduzme, ako ste radili jedan posao nekih 5 dana u tjednu ili 6, 8h dnevno, koliko ste u plusu/minusu ispali (ukljuceno u racunicu i let i svi troskovi)
BonJovi1886 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:56   #2727
Bokic,

zanima me kako vam je bilo na programu, pogotovo vama koji ste isli solo,kakvi su doživljaji,iskustva i tako...Meni je stvarno dojadilo čekati druge, malo bi,malo ne pa eto ako ima ko kakvih pametnih savjeta bio bih zahvalan.
Tnx
whyALWAYSme11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:41   #2728
Quote:
whyALWAYSme11 kaže: Pogledaj post
Bokic,

zanima me kako vam je bilo na programu, pogotovo vama koji ste isli solo,kakvi su doživljaji,iskustva i tako...Meni je stvarno dojadilo čekati druge, malo bi,malo ne pa eto ako ima ko kakvih pametnih savjeta bio bih zahvalan.
Tnx
Ja sam isao prvi put ovo ljeto i to sam. Bilo mi je odlicno. Moj savjet je da idete na self opciju, da si sami trazite posao. Nije zbog razlike u cijeni, vec zato sto sami birate gdje cete ici i vece su sanse da cete naci bolji posao.

Samo slozite jedan mail gdje se predstavite, kazete nesto o sebi, o ovom programu i J1 vizi, sta studirate, sta ste radili, mozete slobodno i malo slagati u zivotopisu. Također snimit i kratak video od 1 minute gdje se predstavite i pokazete svoje znanje engleskog. Ne mora to biti neki vrhunski video, njima je samo bitno da vas vide i cuju. I znanje engleskog ne mora bit izvrsno, 90% hrvatskih studenata moze se bez problema sporazumijevati na engleskom. Ja sam obicno isao na tripadvisor, poredao restorane i trazio njihove email adrese.

Preporucam da trazite poslove u restoranima, pogotovo za pozicije busser i food runner jer se dobije dobar baksis. Kuhinju izbjegavati, pogotovo dishwashing. Posao hostese također nije los, uglavnom i one dobiju baksis.

Ja sam radio u kaliforniji gdje je minimalac isti i za poslove s baksisom i bez baksisa, 10 dolara po satu odnosno 10.50 ako ima vise od 30ak zaposlenih. Iduce godine ce biti pola dolara veci. Radio sam kao busser u restoranu na plazi, na obali jezera. Prekrasan pogled. Nakon odbijanja poreza imao sam oko 8-8.5 dolara po satu plus baksis koji je bio u prosjeku oko 9 dolara po satu. Iduce godine dobit cu i povrat poreza.

Smjestaj mozete najlakse naci preko grupa na fejsu ili mozete probati craigslist i druge oglasnike. Mozda vas i poslodavac moze uputiti gdje da trazite.

Moja preporuka je da ne cekate jos jednu godinu da bi nasli nekoga. Idite sami ako nemate s kim. Upoznat cete puno ljudi tamo. Ja sam radio sa jos 3 work&travel studenta (to im je bila prva godina da tako zaposljavaju) i upoznao sam jos dosta njih iz litve, rumunjske, srbije, ceske itd. Zivio sam u kuci sa 6 europljana i 5 amerikanaca i nikad nije bilo dosadno.

Dosta cete zaraditi, neko vise neko manje, u svakom slucaju cete vratiti ulozeno i malo proputovati po SAD-u. I da ne zaradite puno, vrijedi otici. Ja se iduce ljeto vracam na isto mjesto, vjerojatno cu biti server sto je daleko najbolji posao koji se moze dobiti. Samo hrabro i pitajte sta god vas zanima!
casillas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 12:38   #2729
MOže li se nekako zaobići ova dobna granica od 29?Ja sam redovni student koji je kasnije počeo studirat i iduće godine imat ću 30 godina.
Ima li 30godišnjaka koji su uspjeli otići?
obad1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:05   #2730
Pozz,

zanima me jel tko isao u jackson hole? Idem s frendicom i ona bi tamo pa da cujem misljenja
Ja sam dobila preporuku za otok nantucket ili block island.

Koliko sam gledala temu dosta ide okolo NY, ocean city, myrtle beach a za navedena mjesta nista nisam procitala
elenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:53   #2731
ja sma se isto prijavio. rado bih isao ocean city NJ. Jel ima netko da je bio tamo i ima za preporucit sta ?
vave10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:47   #2732
Ide tko na otok Nantucket? Ja upravo potvrdio.

Također, kad najranije možemo otić? Krajem petog?
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:04   #2733
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Ide tko na otok Nantucket? Ja upravo potvrdio.

Također, kad najranije možemo otić? Krajem petog?
koliko sam upucen najranije 10.05. ali sluzbeno mozes pocet radit najranije 10.06. Nisam siguran u ovo ali tak osam cuo.
vave10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 12:28   #2734
Najranije mozemo 10.5. Uci u ameriku, a raditi od 10.6. Moguce je da se i ti datumi promijene u međuvremenu. Moj savjet vam je da birate drzave sa boljim placama, recimo kalifornija, massachusetts ili colorado. Bolje je ne ici na najpopularnije destinacije tipa ocean city ili myrtle beach jer su manje satnice i previse je studenata.
casillas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 09:50   #2735
Ljudi, ima netko tko bi išao u kaliforniju (ako je moguće San Diego) pa da se udružimo i probamo zajedno? Meni je malo bed ić solo...
snail is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 00:54   #2736
Ove godine idem u Denver, Colorado.
Ako jos netko ide tamo ili je vec bio, neka mi se javi
dashofblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:35   #2737
bio sam ja prije 10 godina

posjeti grob Buffalo Billa, muzej zeljeznice, "studentski" grad Boulder..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:08   #2738
Poz ekipa,

planiram ici na work and travel program pa me zanima ako je prekasno kraj 6. mjeseca otici posto imam ispite na faksu i prije nikako nisam u mogucnosti otici. Planirao sam ici sa ccusa jer po mojim izracunima je najjeftinija za razliku od ostalih. Imate li neke prijedloge za posao ili neki grad gdje je lijepo za raditi?
Grbey1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:11   #2739
Quote:
Grbey1 kaže: Pogledaj post
Poz ekipa,

planiram ici na work and travel program pa me zanima ako je prekasno kraj 6. mjeseca otici posto imam ispite na faksu i prije nikako nisam u mogucnosti otici. Planirao sam ici sa ccusa jer po mojim izracunima je najjeftinija za razliku od ostalih. Imate li neke prijedloge za posao ili neki grad gdje je lijepo za raditi?
Nije prekasno, tako sam i ja prosle godine krajem sestog. Drzi se mjesta sa vecim minimalcem. Ako ti je dobar engleski mozes bez problema naci posao i preko independent opcije. Mozes mi se javiti privatnom porukom ako te zanima vise.
casillas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:34   #2740
Pozdrav

Mene zanima koliko traje dugo Job fair razgovor s poslodavcem? Moram putovati u ZG i još se vratiti na posao pa da si koliko-toliko uspijem pomaknuti smjenu. Hvala ��
elenas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.