Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 10:50   #1681
Jbg, kad se neki prave blesavi.
Čovjek vam hoće pomoći, a ne bi trebao.
Naravno da je u pitanju SAMO CIJENA LETA, a ne i transfer do aerodroma.
I da, još jednom MOGUĆE JE. I ne samo u Maroko.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:05   #1682
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Hm, ja sam u ZG, rado bi u Maroko na tjedan dana u bilo kojem periodu u kojem nije hladno (dakle proljeće do jesen). Možeš mi pomoći da u Maroko stignem za 10-ak €? (vodi računa da me najjeftiniji prijevoz do/od ZG aerodroma već košta 3€)
Hvala na pomoći!
Jesam li rekao iz Zagreba?
Mislim da bi tebi najbolje pomogao Forumash.

Toma.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:07   #1683
Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
Jbg, kad se neki prave blesavi.
Čovjek vam hoće pomoći, a ne bi trebao.
Naravno da je u pitanju SAMO CIJENA LETA, a ne i transfer do aerodroma.
I da, još jednom MOGUĆE JE. I ne samo u Maroko.
Mislim da većinu forumaša zanima koliko košta negdje doputovati, a o cijeni leta se raspravlja zato jer to obično najveći trošak transfera do odredišta. Ako moram dati 100€ za doć do aerodroma, tada mi je potpuno svejedno je li karta od 1€ moguća ili nije.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 23:12   #1684
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Mislim da većinu forumaša zanima koliko košta negdje doputovati, a o cijeni leta se raspravlja zato jer to obično najveći trošak transfera do odredišta. Ako moram dati 100€ za doć do aerodroma, tada mi je potpuno svejedno je li karta od 1€ moguća ili nije.


Ne mozemo svi zivjeti uz aerodrom. Ocito da nekome nije isplatno, a nekome je.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 01:36   #1685
pa ode se stopom do aerodroma, i leti za tih 10€

tko hoće nađe način, tko neće traži samo razloge da kuka
jer da se i nađe let, onda ne odgovara dan, pa ne odgovara sat leta, pa boja aviona, itd.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 21:38   #1686
Maroko krajem prosinca

Pozdrav, prijatelj i ja putujemo krajem prosinca 13 dana u Maroko. Letimo u Tangier, a vraćamo se iz Fesa. Sigurno ćemo unajmiti auto za cijelo razdoblje. Što savjetujete, od koga ga unajmiti, kakva bi bila ok cijena, što treba pripaziti kod osiguranja...?

Vrlo okvirni itinerar bio bi:

Tangier
Chefchaouen
Meknes
Fes
Merzouga
Todgha Gorge
Ouarzazate / Aït-Benhaddou
Ouzoud vodopad
Marrakech
Essaouira
Casablanca
Rabat

Recimo da dajemo prednost prirodi u odnosu na grad. Npr. svakako želimo jednu noć provesti u pravoj pustinji, među dinama. S tim u vezi možete li nam doraditi itinerar, dodati što nedostaje, možda napisati kuda se najljepše voziti i sl.? Malo što je od itinerara obvezno, neka vas ne ograničava. Puno hvala!
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:05   #1687
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prijatelj i ja putujemo krajem prosinca 13 dana u Maroko. Letimo u Tangier, a vraćamo se iz Fesa. Sigurno ćemo unajmiti auto za cijelo razdoblje. Što savjetujete, od koga ga unajmiti, kakva bi bila ok cijena, što treba pripaziti kod osiguranja...?

Vrlo okvirni itinerar bio bi:

Tangier
Chefchaouen
Meknes
Fes
Merzouga
Todgha Gorge
Ouarzazate / Aït-Benhaddou
Ouzoud vodopad
Marrakech
Essaouira
Casablanca
Rabat

Recimo da dajemo prednost prirodi u odnosu na grad. Npr. svakako želimo jednu noć provesti u pravoj pustinji, među dinama. S tim u vezi možete li nam doraditi itinerar, dodati što nedostaje, možda napisati kuda se najljepše voziti i sl.? Malo što je od itinerara obvezno, neka vas ne ograničava. Puno hvala!
Dosta slican put sam ja imao bas krajem prosinca - evo kako je izgledalo - http://www.putoholicari.rtl.hr/putoh...ko-live-42443/

za nekih 10 dana rentacara sam platio cca 130€
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 16:59   #1688
To je ništa. Koje auto, ste imali osiguranje? Ako bi preporučio, pošalji pliz . Koliko su vam uzeli za tu ogrebotinu?

Znaš li možda da li se prosanjkati malo gdje? Čisto za foru, jedan dan snijeg, drugi pustinja.

Tko je Hasan?

Može li se provozati quadovima? Iako, već i deve su ok.
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:41   #1689
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
To je ništa. Koje auto, ste imali osiguranje? Ako bi preporučio, pošalji pliz . Koliko su vam uzeli za tu ogrebotinu?

Znaš li možda da li se prosanjkati malo gdje? Čisto za foru, jedan dan snijeg, drugi pustinja.

Tko je Hasan?

Može li se provozati quadovima? Iako, već i deve su ok.
Mi smo uzeli onaj najmanji tipa hyundai I10, nisu nam na kraju nista uzeli

Kad smo vozili od Feza prema Merzougi bila je hrpa sanjkalista uz cestu i sve puno, bas volje sanjkati

Hasan je tip koji organizira izlete i nocenje u pustinju, ali koliko sam skuzil u maroku je svaki 3 Hasan

Mozes i quadovima naravno
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:33   #1690
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prijatelj i ja putujemo krajem prosinca 13 dana u Maroko. Letimo u Tangier, a vraćamo se iz Fesa. Sigurno ćemo unajmiti auto za cijelo razdoblje. Što savjetujete, od koga ga unajmiti, kakva bi bila ok cijena, što treba pripaziti kod osiguranja...?

Vrlo okvirni itinerar bio bi:

Tangier
Chefchaouen
Meknes
Fes
Merzouga
Todgha Gorge
Ouarzazate / Aït-Benhaddou
Ouzoud vodopad
Marrakech
Essaouira
Casablanca
Rabat

Recimo da dajemo prednost prirodi u odnosu na grad. Npr. svakako želimo jednu noć provesti u pravoj pustinji, među dinama. S tim u vezi možete li nam doraditi itinerar, dodati što nedostaje, možda napisati kuda se najljepše voziti i sl.? Malo što je od itinerara obvezno, neka vas ne ograničava. Puno hvala!
Ja bih dodala i dades- nama je to bilo preljepo a na ruti vam je. Auto smo uzeli prek rentalcars. com al nije bio tak jeftin. Mozda zato sto smo bili za uskrs. Preporuka za smjestaj meknes ryad bab berdaine, tamo smo uzeli lokalnog vodica koji nam je za 5€ ispricao puno proveo nas po cijelom gradu, trajalo je tri sata. Fes ryad noujoum medina. Marakesh ryad tagzahoute. Voznja kroz marakesh je blago receno uzas. Mi smo trebali ostaviti auto na aerodromu koji smo jedva nasli jer putokaza uopce nema.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:35   #1691
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Koliko je po vama dovoljno dana za Maroko, odnosno na koliko najmanje da se ide. I kakvo je vrijeme tamo u veljaci, koliko cesto pada kisa?
Mi smo bili 7 punih dana ne racunajuci prvi dan kad smo navecer dosli i zadnj dan kad smo ujutro otisli. Odradili rutu casablanca- rabat meknes fes merzouga dades todra ait ben hadou marakes rentanim autom. Letili tamo za casu vracali se iz marakesa.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:22   #1692
Pozdrav svima, vratila sam se sa putovanja u Maroku. Hvala svima za pomoc oko organizvanja rute - citanje cijelog ovog foruma zapravo je dalo najkorisnije informacije za brojne teme.

Sletjeli smo 28.10 oko 8 sati i preko hotela smo organizovali prevoz sa aerodroma do hotela - cijena je bila 150 dirhama (ne znam da li je mnogo ali nam se nije dalo cimati se objasnjavanjem gdje se u medini nalazi nas riad te smo pristali na ovo)

29.10. smo proveli u Fesu - Bou Inania medresa, tanneries, gubljenje kroz ogromnu medinu. Grad sam po sebi je interesantan, ali malo previse konzervativan za mene pa ja licno ne bih preporucila zadrzavanje duze od 1 dana - koliko smo i mi bili. Inace oko 800k ljudi zivi u medini u Fesu.

30.10. uzeli smo rent a car i uputili se prema Merzougi (tacnije Hassilabied selo par km prije Merzouge gdje se nalazi pominjani Hassan koji organizuje izlete u pustinju)
Buduci da nismo krenuli na vrijeme i dan se skratio tacno tog vikenda nismo stigli na sunset u pustinji tog dana pa smo proveli noc u hotelu kod Hassana sto nam je i prijalo jer smo bili poprilicno umorni od voznje a i zakucili smo neko trovanje hranom u Fesu.
Ovo je hotel:

https://www.booking.com/hotel/ma/aub...al&type=total&

Ukoliko ste zainteresovani samo za izlet u pustinju na kamilama mozete ih kontaktirati na mail [email protected] - ima ga i na nekom od prethodnih strana i kosta 35e po osobi.
Sahara je spektakularna i preporucila bih da se ovo ne propusti
Nakon ranojutarnjeg povratka iz pustinje imate dorucak i dace vam kljuc od neke sobe da se mozete istusirati.


Kako smo izlet u pustinju radili tek 31.10. dalje na put nastavili smo 01.11.
Sa stajanjem u Todgha Gorge u Ait Ben Haddou smo stigli oko 16:30. Bili smo smjesteni u Hotel Bagdad koji je na par koraka od kasbe zbog koje svi i svracamo tu. Selo nam se jako dopalo i smjestaj je bio kod najljubaznijih ljudi koje smo upoznali na cijelom putovanju.

Nakon popodnevnog i ranojutarnjeg razgledanja Ait Ben Haddou putovanje smo nastavili za Marakes 02.11.
U Marakesu smo bili 4 noci do 6.11 kada smo imali let za Bergamo.

Cak i 3 noci bi bilo dovoljno za Marakes ili eventualno neki od izleta (Essaouira ili Ouzud vodopadi) sto mi na kraju nismo uradili, to je bila greska.

Marakes je super grad - jako ziv i moderniji od Fesa pa se nama vise i dopao.
Jemaa el fnaa trg je posebna vrsta ludila. Mozete da pijete super cijedjene sokove ili probate kuvane puzeve koji su posebna vrsta delicije za Marokance.
Nevjerovatan izbor tepiha, stvari od koze, super suvenira. Sve sareno i primamljivo, a tesko za odnijeti doma Oko svega se morate cjenkati ali to ispadne kao neka vrsta sporta.

Kupite obavezno ulje od aragana ili neki od njihovih prirodnih parfema.
Ponijela sam doma i malo berberskog caja (menta, zeleni caj, anis i jos neka biljka za koju nisam sigurna sta je)
Arapi su jako dobri trgovci pa spremite jaku volju u cjenkanju sa njima i oduprite se njihovim navaljivanjima da vam prodaju nesto sto zapravo i ne zelite.


Na kraju taksi iz Marakesa do aerodroma smo platili 100dirhama..


Ukoliko nekome mogu pomoci sa nekom svjezom informacijom samo pitajte- nabacala sam poneki utisak ovako ne znam da li nekome koristi, nadam se da hoce biti od koristi kao i meni svi vasi postovi.
najnaEdO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:48   #1693
Quote:
Visnja73 kaže: Pogledaj post
Ja bih dodala i dades- nama je to bilo preljepo a na ruti vam je. Auto smo uzeli prek rentalcars. com al nije bio tak jeftin. Mozda zato sto smo bili za uskrs. Preporuka za smjestaj meknes ryad bab berdaine, tamo smo uzeli lokalnog vodica koji nam je za 5€ ispricao puno proveo nas po cijelom gradu, trajalo je tri sata. Fes ryad noujoum medina. Marakesh ryad tagzahoute. Voznja kroz marakesh je blago receno uzas. Mi smo trebali ostaviti auto na aerodromu koji smo jedva nasli jer putokaza uopce nema.
Da, Dades ćemo proći, ubačeno Puno hvala na savjetima oboma!
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:48   #1694
Smile RENT A CAR ???

Ej ekipa, mi upravo u Marrakechu, ru smo do prekosutra, pa bi rentali auto na 7 dana! Vidim da svi pisete razna iskustva, mi smo procitali da je ipak bolje probat se uzivo cijenkat za auto i depozit, ali nemamo pojma koga bi pitali ovdje i da li bi isli u neku agenciju ili? Koliki bude taj depozit ak se daje na ruke i kolko je mogucnost da nam ga ne vrate!? I ako netko zna nekog provjerenog di mozemo rentat...na crno il bijelo Hvala Vam na pomoci
anabnana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:29   #1695
Cao - situaciju sa rent a carom sam objasnila u pm - a sto se tice lokalne agencije u Marakesu (mi smo rentali u Fesu pa nam nije vrijedila informacija) - jedna forumasica je preporucila Sabor car. Ukucaj na google izaci ce ti njihova adresa u novom dijelu Marakesa.
najnaEdO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:12   #1696
Kako najjeftinije do Maroka u prvom? Našao sam let Budimpešta- Marakeš, 110 eura preko Ryana,ali vidim da se ovdje spominju i opcije za 10e pa me zanima ima li neka druga kombinacija koju ja ne nalazim.
Marakeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:19   #1697
Ovisi di si doma odnosno kaj ti je bliže, vidi Italiju, Venecija ili Milano, kombiniraj Ryan i Easyjet, jedno tamo drugo nazad ako je isplativije, ne nužno da je povratak iz istog grada.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:05   #1698
Pozdrav,

ima li netko iskustva s ovim 3dnevnim turama Marrakesh-Fes? Idemo pocetkom 2. mjeseca i plan je 2 dana Marrakesh, 3 dana (2noci) za Sahara turu i 2 dana u Fesu.
nazorrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:47   #1699
Ja sam slala upite prije putovanja u nekoliko agencija i sve ponude su bile 300+ e po osobi za 4 dana/3noci.

Nakon toga smo se odlucili sami rentati auto i odraditi tu rutu - jeftinije a i ljepse u sopstvenoj organizaciji.
najnaEdO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 00:16   #1700
Smile

Quote:
najnaEdO kaže: Pogledaj post
Cao - situaciju sa rent a carom sam objasnila u pm - a sto se tice lokalne agencije u Marakesu (mi smo rentali u Fesu pa nam nije vrijedila informacija) - jedna forumasica je preporucila Sabor car. Ukucaj na google izaci ce ti njihova adresa u novom dijelu Marakesa.
Cao Nova sam na forumu, a planiram put u Maroko od 29.12. do 11.01
Mnooogo biste mi pomogli ako mi kazete kako su se okvirno kretale karte za rent a car, kao I kako ste ga rezervisali.
Unaprijed hvala
P.S. ako neko ide u tom periodu, bilo bi super da se javi da se vidimo
Macarenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.