Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 18:08   #1
Što vam znači Psihokauč?

Zanimalo bi me na kakav je način vaše sudjelovanje na podforumu Psihokauč utjecalo na vaš život. Što vas je potaklo da počnete pratiti taj podforum i što ste dobili time što pišete na njemu (ili samo čitate)?

Za koji dan (ako vam je to OK) ću objasniti zašto sam otvorila ovu temu kako objašnjenje ne bi utjecalo na vaše odgovore. Ako smatrate da nije, mogu i odmah objasniti.

Željno iščekujem da se raspišete i unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:19   #2
Thumbs up

Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me na kakav je način vaše sudjelovanje na podforumu Psihokauč utjecalo na vaš život. Što vas je potaklo da počnete pratiti taj podforum i što ste dobili time što pišete na njemu (ili samo čitate)?

Za koji dan (ako vam je to OK) ću objasniti zašto sam otvorila ovu temu kako objašnjenje ne bi utjecalo na vaše odgovore. Ako smatrate da nije, mogu i odmah objasniti.

Željno iščekujem da se raspišete i unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
Registrirala sam se na forum upravo zbog nekih ljudi sa psihokauča koji su jaki, smisleni i vidim da se odlično nose sa svim mogućim problemima i bolestima. I volim pročitati njihove odgovore, postove i rješenja situacija. Poželim da mogu tako reagirati i nadam se da ću uspjeti. Mogu pronaći rieči utjehe i nade u vašim postovima. hvala svim otvorenim divnim ljudima koji ovdje objavljuju
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:09   #3
Quote:
Kleopatre kaže: Pogledaj post
Registrirala sam se na forum upravo zbog nekih ljudi sa psihokauča koji su jaki, smisleni i vidim da se odlično nose sa svim mogućim problemima i bolestima. I volim pročitati njihove odgovore, postove i rješenja situacija. Poželim da mogu tako reagirati i nadam se da ću uspjeti. Mogu pronaći rieči utjehe i nade u vašim postovima. hvala svim otvorenim divnim ljudima koji ovdje objavljuju
da, uvjek je netko već prošao ono što tek prolazim, pa ti može i pokazati kako je izašao iz toga. ima baš pametnih i jakih ljudi, koje u RL nikad nebi našla
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:16   #4
Meni je ovaj podforum iznimno pomogao. Kad sam se prvi put javila sam bila užasno splašena mala djevojčica koja se samo vrtila u krug i razbijala si glavu strahom i krivnjom.

Ljudi ovdje su mi dali savjete kada sam mislila da me nitko nikada neće razumijeti i kad sam tapkala u mraku. Sve što su mi rekli sam uzela u obzir, i kritike i pohvale i savjete i sve sve. O svemu rečenom sam razmišljala i napokon se pokrenula.
Sredila sam si sranja u glavi, krenula i na pt, riješila neke otrovne odnose i sad napokon lakše dišem, baš sam sama sebi lagana i bistra.

Nadam se da će i moj savjet jednog dana nekome pomoći i da će svatko ovdje naći bar mali poticaj za rast i razvoj.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 17:30   #5
Najljepše zahvaljujem dragim forumašicama (Kleopatre, Kymatica i Pjegavi poriluk) koje su do sada tako lijepo odgovorile na moje pitanje.

Pozivam i ostale da se uključe ako budu imali volje i želje napisati nešto.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:54   #6
Mislila sam na ovo odgovorit mrvicu distancirano i sa ograničenim brojem informacija, ali mi se neda, pa evo jedna plahta od srca .

Na forum sam se registrirala zbog LJES-a, ak se ne varam, ali vrlo brzo sam počela pisati ovdje. Imala sam tad prisilne misli koje su za mene bile nenormalne i mislila sam da sam luda i da ću završit na zatvorenom odjelu psihijatrije ako ikome kažem za to .
Prva tema je bila o "frendici" gdje sam opisala svoj problem, ali ono... Kao... Asking for a friend .

Šokiralo me koliko je ljudi imalo razumjevanja, koliko je to (nažalost, al jebiga) bilo svima normalno i koliko sam podrške dobila. Nitko mi nije rekao da sam luda (tj da je frendica luda) već sam dobila hrpu first-hand iskustava od ljudi koji su em bili stariji od mene em imali više "staža" što se psihičkih sranja tiče.
Imala sam tad 18 godina, još uvijek išla u srednju i bila izrazito preplašena svime što se počelo događati.

Između toga tad i ovog sad je bilo još hrpu tema i hrpu sranja koje sam prošla, ali nisu pretjerano vrijedna spomena niti mi se da osvrtati na to.
Sad sam manje ili više konstruktivna, ali i sam PDF je manje ili više postao mjesto za izbacivanje frustracija. Prije je broj aktivnih forumaša bio puno veći i uvijek mi je drago kad se neko "staro" ime vrati.
Ili skoro uvijek .

Generalno sam prestala draškat ljude perom po guzici, prestala sam tolerirat idiotizam radi mira u fiktivnoj kući, pa vjerujem da se to da vidit i po načinu komunikacije ovdje, ali jebiga . Trudim se pomoć kad mogu, trudim se ne odmoć, ali ne dopuštam da me netko drka o stvarima za koje nema pojma i tu ću vrlo rado odjebat takav oblik komunikacije. Pa i po cjenu kartona .

Prošla sam hrpu sranja, skupila hrpu iskustva i ako nekome dam savjet uvijek je u najboljoj namjeri.

Teme su uglavnom namjenjene za ventanje i to je okej, ali mislim da ljudi ni ne kuže koliko je bitna tema poput one o psihofarmacima gdje first hand dobiješ iskustvo nekog što se tiče bilo kojeg lijeka.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 22:04   #7
eto, redovito čitam taj podforum iako rijetko komentiram. volim misliti da će ono malo ozbiljnih postova na koje se natjeram nekome i pomoći. iz znatiželje prolistam čak i teme koje mi nisu toliko bliske pa usput nešto i naučim. osim što s guštam čitam određene forumaše, sviđa mi se i ugođaj koji vlada na cijeloj 'Psihologiji'. ono što me možda i najviše iritira na forumima i internetu općenito ovdje je srezano u korijenu i zbog toga smatram da je ovo najbolje moderirani kutak foruma, meni osobno i najdraži. jednostavno me sve to skupa smiruje.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 08:43   #8
Sve manje i manje ga posjećuje. Više čitam nego pišem. Mogu se pročitati dobri savjeti od ljudi koji imaju slične probleme. Manje ga posjećujem jer se osjećam bolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:33   #9
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me na kakav je način vaše sudjelovanje na podforumu Psihokauč utjecalo na vaš život. Što vas je potaklo da počnete pratiti taj podforum i što ste dobili time što pišete na njemu (ili samo čitate)?

Za koji dan (ako vam je to OK) ću objasniti zašto sam otvorila ovu temu kako objašnjenje ne bi utjecalo na vaše odgovore. Ako smatrate da nije, mogu i odmah objasniti.

Željno iščekujem da se raspišete i unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Pokušavam napisati svoju priču. A ne ide. Par puta sam bila vrlo blizu da to učinim i uvijek bih se predomislila. Tako da će to vjerojatno ostati misterija.

E, sad, u pokušajima da se skrpam nakon "the događaja" počela sam pisati i o drugim stvarima. Imam dojam da mogu razumjeti svakoga, da sa svakim od ovdašnjih forumaša dijelim jedan djelić priče. I tako pomalo sklapam svoju frankenštajnovsku slagalicu, promatram svoj problem iz više kuteva, miješam metafore i tako to.

Uglavnom, znam da ne mogu izravno pomoći sebi, još manje mi netko drugi može pomoći, ali nadam se da tu i tamo uspijem pomoći nekome pa da tako ujedno pomažem i samoj sebi. Valjda.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:03   #10
Kad sam se registrirao na Forum, Psihokauč još nije postojao, nego samo Psihologija.
Puno sam tema otvorio većinom depresivnih, ali i ponekad vedrog karaktera.
Psihokauč ne može riješiti pravi psihički problem iz nekoliko razloga:
-Lakše je doživjeti i shvatiti osobu koja ima problem uživo u 4 oka nego preko interneta.
-osoba koja ima problem bolje će ga objasniti uživo, jer se preko Foruma ne vidi kako ta osoba djeluje, već samo opis tog djelovanja
-Na psihokauču ne pišu stručnjaci, već uglavnom ljudi koji i sami imaju psihičke probleme.
Iako Psihokauč ne rješava probleme, smatram da treba postojati jer može usmjeriti osobu da potraži pomoć na pravom mjestu te pružiti barem virtualnu podršku ili društvo.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:12   #11
Psihologija mi je od početka jedan od najdražih podforuma. Puno mi je pomogao da skužim da ustvari nisam tak u banani kak sam mislila i bolje se osjećam jer sad vidim da ima i puno većih freakova od mene () i težih slučajeva.
Osim toga volim savjetovat druge jer sam i sama prošla neke situacije s kojima se ljudi tu muče.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:41   #12
Čitam ovaj forum kojih 9 godina (kaže datum registracije na davnim nickovima sa pogubljenim passwordima ), među njima i psihokauč, al' nikad nisam uspjela zadržati kontinuitet u aktivnosti, osim na par topica (u čitanju). Tuđa iskustva na psihokauču su mi značila puno u down momentima izolacije, sigurno nisam jedina. Također mi je po mnogo čemu najbliža ekipa koja tu visi, feels like home.
Klosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:15   #13
Citanje raznih tema na psihokaucu me malo trgnulo, ali dovoljno da ucini razliku.
Hostija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:12   #14
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me na kakav je način vaše sudjelovanje na podforumu Psihokauč utjecalo na vaš život. Što vas je potaklo da počnete pratiti taj podforum i što ste dobili time što pišete na njemu (ili samo čitate)?

Za koji dan (ako vam je to OK) ću objasniti zašto sam otvorila ovu temu kako objašnjenje ne bi utjecalo na vaše odgovore. Ako smatrate da nije, mogu i odmah objasniti.

Željno iščekujem da se raspišete i unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
Kao i svugdje ima odličnih ljudi i onih ostalih.

Volim čitati,propitkivati sebe,pitati tj.postavljati teme o stvarima koje me muče ili jednostavno zanimaju.

Osim radicala,ima vjerovatno još ljudi koji su kvalitetni ovdje,ali ima dobar broj ljudi koji su mi,nažalost,zgadili ovaj dio foruma tako da ga baš i ne posjećujem previše.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 23:34   #15
Smatram puno ako ne i 80% ljudi u svom zivotu ( ne uzimam u obzir obitelj ) ne doraslima meni intelektualno, nekim pitanjima, spoznajama i onak zivotu opcenito stoga eto tu to pronalazim.. 😊
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:13   #16
Još jednom najljepše zahvaljujem svima koji su se javili na ovoj temi. U uvodnom sam postu obećala objašnjenje zašto sam otvorila ovakvu temu: razlog je što sam prijavila izlaganje na 1. međunarodnom disciplinarnom simpoziju "Bioetika i aporije psihe", a odabrala sam govoriti o ovom našem zajedničkom iskustvu sa Psihokaučem. Nadam se da nitko nema ništa protiv.

Simpozij započinje danas, 23. studenoga u 17h u Znanstvenom centru izvrsnosti za integrativnu bioetiku, Ivana Lučića 1a u Zagrebu (niska zgrada neposredno uz Filozofski fakultet) i traje do subote, 25. studenoga popodne (u subotu se održava na Filozofskom fakultetu, Ivana Lučića 3). Ulaz je slobodan, nema kotizacije i koga god zanima, može slobodno doći slušati (i, ako želi, sudjelovati u raspravama). Detalje možete naći na ovoj poveznici:
Program simpozija
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:30   #17
Kad mi je najteže (kao danas) dođem tu i malo se izjadam ,ponekad dobim dobar savjet a ponekad samo da to izbacim iz sebe.Kad ne piše onda redovito čitam.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:52   #18
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Još jednom najljepše zahvaljujem svima koji su se javili na ovoj temi. U uvodnom sam postu obećala objašnjenje zašto sam otvorila ovakvu temu: razlog je što sam prijavila izlaganje na 1. međunarodnom disciplinarnom simpoziju "Bioetika i aporije psihe", a odabrala sam govoriti o ovom našem zajedničkom iskustvu sa Psihokaučem. Nadam se da nitko nema ništa protiv.

Simpozij započinje danas, 23. studenoga u 17h u Znanstvenom centru izvrsnosti za integrativnu bioetiku, Ivana Lučića 1a u Zagrebu (niska zgrada neposredno uz Filozofski fakultet) i traje do subote, 25. studenoga popodne (u subotu se održava na Filozofskom fakultetu, Ivana Lučića 3). Ulaz je slobodan, nema kotizacije i koga god zanima, može slobodno doći slušati (i, ako želi, sudjelovati u raspravama). Detalje možete naći na ovoj poveznici:
Program simpozija
Ajme, super
Samo me zbunjuje što svako predavanje traje 15min, nije li to malo prekratko?
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:51   #19
Mene zbunjuje to što sam mislila da je Marsovka poštena žena a ono...
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:32   #20
Što vam znači Psihokauč?

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Mene zbunjuje to što sam mislila da je Marsovka poštena žena a ono...
A eto, bar se trudim biti, unatoc i usprkos. :mig
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.