Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 12:52   #21
Vjeronauk nije obvezan, i nikad nije bio. Ja nisam išao na vjeronauk ni u osnovnoj ni u srednjoj školi.
A da ga treba skroz izbaciti - to se slažem.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:55   #22
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Vjeronauk nije obvezan, i nikad nije bio. Ja nisam išao na vjeronauk ni u osnovnoj ni u srednjoj školi.
A da ga treba skroz izbaciti - to se slažem.
nije bio, sad jeste, barem u školama u koje idu moja djeca. ja sam išla na vjeronauk u srednjoj.

ugl, kad pogledam npr finsku ili norvešku i njihov obrazovni sustav dođe mi da plačem
Shellan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:00   #23
Mhm, vjeronauk nema šanse da je obvezni predmet! U srednjoj postoji jedan izborni obvezni predmet. Znači jedan moš izabrat po volji, ali se nudi vjeronauk i etika.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:01   #24
Mi smo imali u srednjoj školi profesora koji nas je drilao s atletskim testovima, gimanstikom,košarkom....nije on bio loš po prirodi (čovjek), ali je imao takav program ko da želi od nas napraviti olimpijce. Doslovno nitko nije imao 5 na polugodištu (jedan dečko je imao 2), na kraju je bilo nekoliko petica. Nakon prvog razreda sam se prebacio u drugu školu, gdje smo doslovno svi imali 5, ali nije da profesor nije ništa radio s nama, jednostavno nije htio nikome rušati prosjek s tjelesnim. Možda ni jedan ni drugi način nije potpuno ispravan, ali to su moja dva potpuno suprotna iskustva
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:02   #25
Quote:
Crais kaže: Pogledaj post
Vjeronauk nije obvezan, i nikad nije bio. Ja nisam išao na vjeronauk ni u osnovnoj ni u srednjoj školi.
A da ga treba skroz izbaciti - to se slažem.
Nije obavezan ali je mucki poslozen. U mojoj skoli nije bio na kraju nego u sredini. Naravno, necemo se praviti glupi, tako je stavljen da ti smanji izbor ili ces bauljati negdje 45 min ili ces ici na vjeronauk.

Plus, u ruralnim sredinama, poput moje, tocno se znalo tko nije isao na vjeronauk.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:06   #26
Quote:
Shellan kaže: Pogledaj post
nije bio, sad jeste, barem u školama u koje idu moja djeca. ja sam išla na vjeronauk u srednjoj.

ugl, kad pogledam npr finsku ili norvešku i njihov obrazovni sustav dođe mi da plačem
To tko ti je rekao, slagao je. Vjeronauk NIJE obvezan ni u jednoj školi u hrvatskoj.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:08   #27
tema je tjelesni u skolama, ne vjeronauk
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:12   #28
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Mi smo imali u srednjoj školi profesora koji nas je drilao s atletskim testovima, gimanstikom,košarkom....nije on bio loš po prirodi (čovjek), ali je imao takav program ko da želi od nas napraviti olimpijce. Doslovno nitko nije imao 5 na polugodištu (jedan dečko je imao 2), na kraju je bilo nekoliko petica. Nakon prvog razreda sam se prebacio u drugu školu, gdje smo doslovno svi imali 5, ali nije da profesor nije ništa radio s nama, jednostavno nije htio nikome rušati prosjek s tjelesnim. Možda ni jedan ni drugi način nije potpuno ispravan, ali to su moja dva potpuno suprotna iskustva
Ovo je jedan od razloga zašto bi ja uveo da nema ocjene tjelesnog, ima još jako puno stvari koje su problematične glede ove teme, ali jednostavno je preopširna tema da išta pišem jer bi na kraju ispao wall of text, a to mi se ne da.

Niti jedan niti drugi sistem nema smisla.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:35   #29
brunejz, po tom principu ne bi trebalo biti ocjena niti u jednom predmetu. uvijek je bilo i bit će ovakvih i onakvih profesora.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:44   #30
Nije baš tako, one predmeti koje si ti nabrojala svi mogu naučiti, npr. crtati nećeš naučiti nikada za 5 ako nemaš talenta za to.

A da ne pričam da je likovni i subjektivna procjena pojedinog profesora.

Sa tjelesnim je slična situacija, koliko god da se radi po nekakvom smislenom planu i programu, neće svi imati ocjenu 5, a zašto bi ja nekoga "kažnjavao" lošim ocjenama jer eto ne može izvesti neki element uopće, ili ne tako dobro da bi imao ocjenu 5.

A opet da svi imaju 5 opet nema smisla, jer u neku ruku "vrijeđam" one koji te zadatke izvedu vrhunski, tjelesni bi trebao učiti djecu od prvog razreda osnvone škole kulturi vježbanja, i ostalim stvarima koje idu uz to, bez ikakvog ocjenjivanja.

Kod nas svi ti predmeti služe samo da bi se pumpao prosjek ocjena.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:56   #31
može se naučiti koliko-toliko pristojno nešto nacrtati uz dovoljno vježbe, isto kao i pjevati. ne mora to biti savršeno niti za prijem na akademiju, ali se može. isto tako se i motorika vježba i razvija i to od malena. i zakaj bi svi morali imati 5 iz tih predmeta (osim naravno radi prosjeka)? zakaj je 4 loša ocjena? ne kažem da kriteriji moraju biti visoko postavljeni, ali ono kaj je tisi već napisala, ne treba zanemariti zalaganje.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:00   #32
Pa ja se slažem da ne treba imati 5 iz svega, ali takva je trenutna situacija, imam jako puno kolega koji su profesori tjelesnog u osnovnim, i srednjim školama koji imaju problema sa roditeljima, i razrednicima kada netko dobije lošu ocjenu iz tjelesnog, jer se eto podrazumjeva da će se iz tog predmeta imati najbolja ocjena.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:13   #33
pa to se danas podrazumijeva iz svih predmeta kod svih profesora. tjelesni nije iznimka.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:17   #34
Pa baš i ne, koliko samo loših ocjena klinci imaju iz matematike, hrvatskog, kemije, pa se ne radi buka, a za tjelesni skoro nikada ne čuješ da netko ima manje od 5, jer se to podrazumjeva.

To ne mijenja činjenicu da svatko može naučiti matematiku za 5, a tjelesni ne može, kao ni pjevanje, a ni likovni.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:33   #35
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Pa baš i ne, koliko samo loših ocjena klinci imaju iz matematike, hrvatskog, kemije, pa se ne radi buka
o radi se, itekako. ne radim u školi, ali svašta ovak okolo čujem od roditelja (a i sjećam se iz doba vlastitog školovanja), samo se ipak tu toliko ne popušta.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:37   #36
E pa vidiš, dokaz da ti odgojni predmeti služe samo za dizanje prosjeka, jer se to podrazumjeva, prije će se dogoditi da netko tko bi trebao imati 3 iz tjelesnog dobije poklonjenu peticu, nego da se to dogodi iz primjerice fizike.

Osobno sam uvijek imao odlične ocjene, iako mi je pojedine premete bilo jako teško učiti, jer imam problem, predmeti koji me ne zanimaju jako teško učim, primjer, kemija, ali sam imao 5 jer sam se brutalno trudio.

A imam i primjer iz tjelesnog iz srednje škole, vrhunski sam sportaš od ajmo reći 7. godine, i ja nikako nisam mogao dobit veću ocjenu od 3 iz odbojke (u mom slučaju tjelesnog u srednjoj sam imao nesreću da sam imao bezobraznog profesora tjelesnog koji nije bio za taj posao), a brutalno sam se trudio, jer nisam za odbojku, ne ide mi to, pokret ne možeš naučiti iz knjige, ne možeš nabubati to, jednostavno nisam za odbojku, nemam talenta za više od ocjene 3.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:08   #37
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
o radi se, itekako. ne radim u školi, ali svašta ovak okolo čujem od roditelja (a i sjećam se iz doba vlastitog školovanja), samo se ipak tu toliko ne popušta.
Slazem se s gargamisamelom. Roditelji su nesnosni i krivi su za srozavanje ugleda prosvjetara, izmedu ostalog. Nekad su prosvjetari bili alfa i omega, danas svaki bedak dolazi galamiti u skolu da je njegov potomak upravo sljedeci Einstein i da mora imati 5.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:18   #38
brunejz, i koliko si na kraju imao iz tjelesnog s obzirom na tu 3 iz odbojke?

za vrijeme mog školovanja puno puta sam vidjela kak se diže ocjena iz prirodoslovnih predmeta radi prosjeka.
ludih profesora je uvijek bilo i bit će. a kaj sad? i to je dio života. činjenica je da postajemo nacija debelih i nepokretnih, klinci nam sve više vise pred ekranima umjesto da od malih nogu đipaju po parkićima i igralištima, a da ne pričam o onima kaj stalno vise nad njima i viču "joj! nemoj ovo, past ćeš! nemoj ono, ozlijedit ćeš se". i onda se čudimo zakaj su nam djeca tramplava i ne mogu napraviti 30 trbušnjaka ili dotaknuti nožne prste. a da ne spominjem najobičniji čučanj koje svako malo dijete napravi kada se igra, no tokom odrastanja i to se negdje pogubi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:26   #39
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Nije obavezan ali je mucki poslozen. U mojoj skoli nije bio na kraju nego u sredini. Naravno, necemo se praviti glupi, tako je stavljen da ti smanji izbor ili ces bauljati negdje 45 min ili ces ici na vjeronauk.

Plus, u ruralnim sredinama, poput moje, tocno se znalo tko nije isao na vjeronauk.
Potpis

I sto je najbolje pa makar je izborni predmet na koji ide 99% djece uvijek je u sredini i jos su tjedno 2 nastavna sata ali su glazbeni i likovni po 1 sat (barem u nizim razredima - za 5-8 ne govorim jer su mi klinci manji).

Tjelesni je 2 sata tjedno al je glupost sto najcesce to nije blok sat nego dva puta po 45 min - tako da ako se i rade neki elementi oni se na broj djece koji je u prosjeku oko 25 ne moze ni izvesti kako treba.

Sto se tice ocjenjivanja elemenata, uf, to je gadno jer recimo stoj na rukama uz naslon je nekima nemoguce za izvest prvenstveno zbog straha kojeg se ne mogu osloboditi a vecina profesora se i ne trudi pomoci takvom djetetu nego je lakse dati labusa pa eto ocjenjen si.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 15:31   #40
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
može se naučiti koliko-toliko pristojno nešto nacrtati uz dovoljno vježbe, isto kao i pjevati. ne mora to biti savršeno niti za prijem na akademiju, ali se može. isto tako se i motorika vježba i razvija i to od malena. i zakaj bi svi morali imati 5 iz tih predmeta (osim naravno radi prosjeka)? zakaj je 4 loša ocjena? ne kažem da kriteriji moraju biti visoko postavljeni, ali ono kaj je tisi već napisala, ne treba zanemariti zalaganje.
pjevanje mi nije islo - hebiga prdnuo mi slon u uho i sluha nemam pa da i sa svjecom trazim, ali sam za vecu ocjenu iz glazbenog u skolu teglila ogromni sintic i svirala (to sam nabubala po tipkama iako note pojma nisaa imala).
Kod nas su iz glazbenog automatski imali 5 svi koji su bili u skolskom zboru jer naravno imaju sluha.- so je opet idiotarija i privilegija (iz teorije bi neki imali 3 ali cim su u zboru opa evo 5 za kraj)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.